Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN 2

Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin


Kelas 2 DINAMIK Masa 11.30 – 12.30 Kehadiran
Tema Nombor Dan Operasi Tajuk 1. Nombor hingga 1 000
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Nilai Nombor 1.1.1 Menamakan nombor hingga 1000:
(i) Membaca sebarang nombor yang diberi dalam
perkataan.
(ii) Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam
bentuk angka.
(iii) Menulis nombor dalam angka dan perkataan
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat: Murid dapat membaca, menyebut dan menulis
1. Menamakan nombor hingga 1000: 5 daripada 7 nombor dalam angka dan perkataan
(i) Membaca sebarang nombor yang diberi dalam
perkataan.
(ii) Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam
bentuk angka.
(iii) Menulis nombor dalam angka dan perkataan
Aktiviti
Kenali Nombor (Buku Teks Jilid 1: 2 - 5)
1. Murid bercerita tentang gambar.(KBAT)
2. Murid menyebut nombor yang terdapat pada fakta yang diberikan secara
Set Induksi
individu atau berkumpulan.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria
kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
4. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
5. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid menjalankan aktiviti membaca sebarang nombor dalam angka menggunakan
kad imbasan dengan bimbingan guru.
Aktiviti  Murid menjalankan aktiviti memadankan nombor dengan perkataan atau
sebaliknya dalam bentuk permainan. (PAK-21)
 Murid menyebut nombor-nombor pada satu garis nombor.
6. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan.
(Buku Aktiviti: 1 - 2)
7. Murid di minta menyusun kad nombor (memadankan nombor dengan
perkataannya.
CUP 3 8. Murid menyebut nombor tersebut.
9. Murid membuat latihan dalam lembaran kerja, memadankan nombor dengan
perkataan dan menulis nombor.
10. Murid dibimbing secara individu oleh guru.
11. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba
Jawab – Buku teks m/s 5)
Aktiviti Penutup
12. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini.
PETA i-THINK Peta Titi STRATEGI Pembentangan TAHAP TP 1
PAK21 PENGUASAAN
PENGISIAN Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
KURIKULUM Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Keusahawanan
Nilai Murni – Keberanian
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Terbeza
BBM Buku teks, Buku Latihan , Kad Tugasan
PENTAKSIRAN Pemerhatian, lisan dan bertulis (Pentaksiran Bilik Darjah)
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
(CUP3)
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
