Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN DUA

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

4 ( Fasa 2 CUP) TAHUN 2 8/2/2022 Selasa 0730-0830

TEMA / UNIT MENGGAMBAR (LUKISAN)

TAJUK Kami Suka Sayur

STANDARD 1.1.1 STANDARD 1.1


PEMBELAJARAN KANDUNGAN
2.1.1 2.1

TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyatakan, mengenal pasti dan Membuat penerokaan tiga jenis- Menjana idea dan menghasilkan
membanding beza empat bahasa jenis media, proses serta teknik lakaran berdasarkan garisan selari
seni visual dalam penghasilan dalam menghasilkan lukisan dan resis.
karya berdasarkan garisan dan garisan dan resis.
resis.

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Mengenal pasti dan membicarakan Mempersembahkan tiga bentuk Mempersembahkan karya lukisan
empat bahasa seni visual dalam penerokaan dalam menghasilkan sayur-sayuran daripada idea yang
penghasilan lukisan sayur-sayuran. lukisan sayur-sayuran. dijana.

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang cara untuk menghasilkan lukisan dengan menggunakan teknik
garisan dan resis.

PRAUJIAN

Murid menyatakan dua bahasa Murid menyatakan tiga jenis media Murid menyatakan dua teknik yang
seni visual. yang boleh digunakan. akan digunakan.

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1. Murid melihat contoh-contoh 1. Murid membuat penerokaan 1. Murid menggunakan


lukisan dan berbincang pelbagai jenis garisan dan pelbagai jenis garisan
tentang bahasa seni visual resis dengan menganalisis menggunakan media kering
yang ada pada lukisan media dan teknik yang di bentuk A
tersebut. digunakan. 2. Murid menggunakan
2. Murid menggunakan garisan pelbagai jenis garisan dan
selari di bentuk A. 2. Murid menggunakan tiga teknik resis di bentuk B.
3. Murid menggunakan teknik jenis garisan selari di bentuk
resis di bentuk B. A.
3. Murid menggunakan tiga
jenis garisan dan teknik resis
di bentuk B.

PASCAUJIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Murid melengkapkan lakaran garisan dan resis dan mengapresiasi.

PAK-21 PAK-21

Brainstorming (Sumbangsaran) Underline It (Gariskan)


STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

Strategi M2P Pendekatan Modular


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 2 Modul Pendekatan Modular Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ☐_20_ / 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 7 pemulihan
TP4 7 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5 6
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
