Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN SATU

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

43 1 iltizam 131/2022 Khamis 12.00-

TEMA / UNIT Menggambar (Catan)

TAJUK Rama-rama

STANDARD 1.1.1 STANDARD 1.1


PEMBELAJARAN 2.1.1 KANDUNGAN 2.1

TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyatakan, mengenal pasti dan Membuat penerokaan tiga jenis- Menjana idea dan menghasilkan
membanding beza empat bahasa jenis media, proses serta teknik lakaran capan.
seni visual dalam penghasilan dalam menghasilkan lukisan rama-
lukisan rama-rama. rama.

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Mengenal pasti dan membicarakan Mempersembahkan tiga bentuk Mempersembahkan karya lukisan
empat bahasa seni visual dalam penerokaan dalam menghasilkan capan daripada idea yang dijana.
penghasilan lukisan rama-rama. lukisan rama-rama.

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang cara untuk menghasilkan lukisan dengan menggunakan teknik
capan.

PRAUJIAN

Murid menyatakan dua bahasa Murid menyatakan tiga jenis media Murid menyatakan dua teknik yang
seni visual. yang boleh digunakan. akan digunakan.

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1 Murid melihat contoh-contoh 1 Murid membuat penerokaan 1 Murid melakarkan lukisan


lukisan dan berbincang pelbagai jenis capan dengan berdasarkan tema yang
tentang bahasa seni visual menganalisis media dan diberikan.
yang ada pada lukisan 2 Murid menghasilkan pelbagai
teknik yang digunakan.
tersebut. jenis capan di lukisan yang
2 Murid menghasilkan pelbagai 2 Murid menghasilkan pelbagai dilakarkan.
jenis capan di lukisan yang jenis capan di lukisan yang 3 Murid membentangkan hasil
dilakarkan. dilakarkan. karya penerokaan.

PASCAUJIAN

Murid melengkapkan lakaran dan mengapresiasi.

PAK-21 PAK-21

Brainstorming (Sumbangsaran) Color Me (Warnakan Saya)


STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Pendekatan Modular Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 2 Modul Pendekatan Modular Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid Peta Bulatan kebersihan Menjaga Keselamatan


Diri
PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
