Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN LIMA

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

4 TAHUN 5 7/2/2022 Isnin 1030-1130

TEMA / UNIT MEMBUAT CORAK DAN REKAAN (KOLAJ)

TAJUK Bakul

STANDARD 1.1.2 STANDARD 1.1


PEMBELAJARAN KANDUNGAN
2.1.2 2.1

TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Mengenal dan menamakan empat Membuat tiga penerokaan Mengaplikasikan dua pengetahuan
bahasa seni visual yang ada pada terhadap pelbagai teknik dan media bahasa seni visual, penggunaan
karya dalam membuat corak dan dalam membuat corak dan kolaj.. media serta teknik dan proses
kolaj. dalam penghasilan karya
menggunakan teknik membuat
corak dan kolaj.

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Mengenal pasti dan membicarakan Mempersembahkan tiga bentuk Mempersembahkan bakul


empat bahasa seni visual dalam penerokaan dalam menghasilkan daripada idea yang dijana.
penghasilan kolaj dan membuat kolaj dan membuat corak.
corak.

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang cara untuk menghasilkan bakul dengan menggunakan teknik kolaj
dan membuat corak.

PRAUJIAN

Murid menyatakan dua bahasa Murid menyatakan tiga jenis media Murid menyatakan dua teknik yang
seni visual. yang boleh digunakan. akan digunakan.

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1. Murid melihat contoh-contoh 1. Murid meneroka pelbagai 1. Murid menggunting motif.


kolaj dan membuat corak teknik membuat corak dan 2. Murid menekap motif
dan berbincang tentang menganalisis jenis kolaj. berulang-ulang.
bahasa seni visual yang ada 2. Murid menekap motif 3. Murid menampal gambar
pada gambar tersebut. berulang-ulang. dengan cara kolaj.
(PAK21-Sumbangsaran) 3. Murid menampal gambar 4. Murid melipat kertas menjadi
2. Murid menekap motif dengan cara kolaj. bakul.
berulang-ulang. https://www.youtube.com/
watch?v=obqWWSPfAgg
5. Murid menghiaskan bakul
dengan kreatif.

PASCAUJIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL

Murid melengkapkan bakul dan mengapresiasi.

PAK-21 PAK-21

Table Cloth (Alas Meja) Create Something (Bina Sesuatu)


STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

Strategi M2P Pendekatan Modular


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 3 Modul Pendekatan Modular Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ☐12 / 12 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 3 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5 9
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6
