Anda di halaman 1dari 21

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 27.03.22 / Ahad MASA 11.30 - 12.30 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 2C KEHADIRAN 35 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA PENGENALAN SUBJEK PJPK
Pendekatan Teaching Games for
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Understanding (TGfU)
STANDARD 1.0 kepenrtingan menjaga kehormatan diri Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
1.2.1 Menyatakan maksud kehormatan diri. Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara
1.2.2 Menganalisis kepentingan menjaga kehormatan diri Kontekstual
STANDARD dengan mengamalkan kebersihan, keselamatan dan Tandakan yang berkenaan
PEMBELAJARAN kesihatan.
1.2.3 Menilai kesan terhadap diri, keluarga dan masyarakat
sekiranya tidak menjaga kehormatan diri.
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : (EMK)
OBJEKTIF 1. Menjana idea cara untuk menangani kecelaruan identiti seksual Bahasa
PEMBELAJARAN dan orientasi seksual yang bertentangan dengan agama serta
Kelestarian Alam Sekitar
budaya dalam masyarakat Malaysia. Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
KRITERIA Murid dapat : Patriotrisme
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara menanggani kecelaruan
Kreativiti dan Inovasi
Set Induksi
1. Soal jawab pengetahuan PEERS Keusahawanan
Pembelajaran /Aktiviti: Teknologi Maklumat dan √
1. Penerangan berkaitan kepentingan menjaga kehormatan diri Komunikasi
RINGKASAN 2. Murid membaca teori berkaitan PEERS bahan di buku teks Tingkatan2 .
AKTIVITI 3. Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan
STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 2
1. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan
TAHAP PENGUASAAN 3
REFLEKSI
TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5
35. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan. TAHAP PENGUASAAN 6
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
orang murid diberi latihan pemulihan Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai

Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


Poster /Gambar /Carta/Jadual

LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan

Permainan / Aktiviti Fizikal


Senarai semak

MINGGU 1 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI


TARIKH & HARI 28.03.22 / Isnin MASA 10.00 - 11.00
TINGKATAN KEHADIRAN

PENGAWAS PEPERIKSAAN
SPM 2021

STRATEGI PdPc

Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
Understanding (TGfU)
Pendekatan Bersepadu

Aplikasi Teori Kecerdasan


Pelbagai(TKP)
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Pembelajaran Secara
Kontekstual
Tandakan yang berkenaan

ELEMEN MERENTASI KURIKULUM


(EMK)
Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar


Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
Patriotrisme

Kreativiti dan Inovasi


Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan √


Komunikasi

STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
TAHAP PENGUASAAN 2

TAHAP PENGUASAAN 3
TAHAP PENGUASAAN 4

TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6

KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI


(KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis

Menilai
Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/Jadual


LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembah
n
Demonstrasi / Lakonan

Permainan / Aktiviti Fizikal


Senarai semak

MINGGU 2 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI


TARIKH & HARI 29.03.22 / Selasa MASA 7.30 - 8.30
TINGKATAN 5C KEHADIRAN 32
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN
TAJUK
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen
STANDARD
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
KANDUNGAN

3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang


dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang-
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan STRATEGI PdPc
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan. Pembelajaran Masteri
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
aktiviti. Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Understanding (TGfU)
Pendekatan Bersepadu
PEMBELAJARAN 1.Pelajar dapat memahami tentang aktiviti kapasiti earobik
2.Pelajar dapat memerihalkan pelbagai senaman kapasiti Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
KRITERIA Murid dapat : Pembelajaran Secara
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami tentang aktiviti kapasiti aerobick Kontekstual
Set Induksi Tandakan yang berkenaan
1.Soal jawab pengetahuan aerobic
Pembelajaran /Aktiviti:
2.Penerangan berkaitan kecergasan
RINGKASAN 3.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
AKTIVITI 4.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan (EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Penutup/Rumusan: Nilai Murni √
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Sains dan Teknologi
REFLEKSI
Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Keusahawanan
pengayaan / pengukuhan.
Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
orang murid diberi latihan pemulihan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
TAHAP PENGUASAAN 2
TAHAP PENGUASAAN 3

TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5

TAHAP PENGUASAAN 6
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai

Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


Poster /Gambar /Carta/Jadual

LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembah
n
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak

MINGGU 2 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 29.03.22 / Selasa MASA 7.30 - 8.30


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TINGKATAN 5C KEHADIRAN 32 Pembelajaran Masteri

TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaska
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Projek
TAJUK
Pendekatan Teaching Games for
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Pembelajaran Secara
dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang- Kontekstual
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali Tandakan yang berkenaan
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan Bahasa
aktiviti.
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Sains dan Teknologi
PEMBELAJARAN 1.Pelajar dapat memahami tentang aktiviti kapasiti earobik Patriotrisme
2.Pelajar dapat memerihalkan pelbagai senaman kapasiti
Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami tentang aktiviti kapasiti aerobick
Teknologi Maklumat dan √
Set Induksi Komunikasi
1.Soal jawab pengetahuan aerobic
Pembelajaran /Aktiviti:
2.Penerangan berkaitan kecergasan STANDARD PRESTASI
RINGKASAN 3.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . TAHAP PENGUASAAN 1 √
AKTIVITI 4.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 2
TAHAP PENGUASAAN 3
Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 4
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan
TAHAP PENGUASAAN 5
REFLEKSI
TAHAP PENGUASAAN 6
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan (KBAT)
pengayaan / pengukuhan. Mengaplikasi √
Menganalisis
orang murid diberi latihan pemulihan Menilai

Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/


adual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan

Permainan / Aktiviti Fizikal


Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 29.03.22 / Selasa MASA 10.00 - 11.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 2C KEHADIRAN 32 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL
Pendekatan Teaching Games for
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Underst
TAJUK
nding (TGfU)
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Pendekatan Bersepadu
STANDARD
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan. Aplikasi Teori Kecerdasan
KANDUNGAN Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Kontekstual
dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang- Tandakan yang berkenaan
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan.
Bahasa
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan
Kelestarian Alam Sekitar
aktiviti.
Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.Pelajar dapat memahami tentang aktiviti kapasiti earobik atriotrisme
2.Pelajar dapat memerihalkan pelbagai senaman kapasiti Kreativiti dan Inovasi

KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan


KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami tentang aktiviti kapasiti aerobick Teknologi Maklumat dan √
Set Induksi Komunikasi
1.Soal jawab pengetahuan aerobic
Pembelajaran /Aktiviti:
2.Penerangan berkaitan kecergasan STANDARD PRESTASI
RINGKASAN 3.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . TAHAP PENGUASAAN 1 √
AKTIVITI 4.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan
TAHAP PENGUASAAN 2

TAHAP PENGUASAAN 3

Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 4


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 5
REFLEKSI TAHAP PENGUASAAN 6

KEMAHIRAN BERFIKI
32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ARAS TINGGI (KBAT)
pengayaan / pengukuhan. Mengaplikasi √
Menganalisis

Menilai
orang murid diberi latihan pemulihan
Mencipta
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/Jadual


LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembahan

Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 29.03.22 / Selasa MASA 11.00 - 12.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 2E KEHADIRAN 35 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA PENGENALAN SUBJEK PJPK
Pendekatan Teaching Games for
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Understanding (TGfU)
STANDARD 1.0 kepenrtingan menjaga kehormatan diri Pendekat
KANDUNGAN n Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan
1.2.1 Menyatakan maksud kehormatan diri. Pelbagai(TKP)
1.2.2 Menganalisis kepentingan menjaga kehormatan diri Pembelajaran Secara
Kontekstual
STANDARD dengan mengamalkan kebersihan, keselamatan dan Tandakan yang berkenaan
PEMBELAJARAN kesihatan.
1.2.3 Menilai kesan terhadap diri, keluarga dan masyarakat
sekiranya tidak menjaga kehormatan diri.
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF 1.Menjana idea cara untuk menangani kecelaruan identiti seksual dan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
PEMBELAJARAN orientasi seksual yang bertentangan dengan agama serta budaya (EMK)
dalam masyarakat Malaysia. Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
KRITERIA Murid dapat : Sains dan Teknologi
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara menanggani kecelaruan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Set Induksi Patriotrisme


2. Soal jawab pengetahuan PEERS Kreativit
Pembelajaran /Aktiviti: dan Inovasi
4. Penerangan berkaitan kepentingan menjaga kehormatan diri Keusahawanan
RINGKASAN 5. Murid membaca teori berkaitan PEERS bahan di buku teks Tingkatan2 . Teknologi Maklumat dan √
AKTIVITI 6. Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Komunikasi

Penutup/Rumusan:
STANDARD PRESTASI
2. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 1 √
REFLEKSI TAHAP PENGUASAAN 2
TAHAP PENGUASAAN 3
35. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan TAHAP PENGUASAAN 4
pengayaan / pengukuhan.
TAHAP PENGUASAAN 5

TAHAP PENGUASAAN 6
orang murid diberi latihan pemulihan
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Me √
gaplikasi
Menganalisis

Menilai
Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/Jadual


LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembahan

Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 29.03.22 / Selasa MASA 12.00 - 1.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 1 KAC KEHADIRAN 21 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA GIMNASTIK ASAS
Pendekatan Teaching Games for
TAJUK GIMNASTIK ASAS Understanding (TGfU)
1.1 Melakukan kemahiran lantunan dan layangan di atas trampoline Pendekatan Bersepadu

2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
STANDARD semasa melakukan lantunan dan layangan di atas trampoline Pembelajaran Secara
KANDUNGAN 5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa Kontekstual
melakukan aktiviti fizikal Tandakan yang berkenaan

1.1.3 Mereka cipta rutin pergerakan berdasarkan kemahiran lantunan,


putaran dan bentuk badan di atas trampolin. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
1.1.4 Melakukan persembahan rutin yang telah direka cipta. (EMK)
Bahasa
STANDARD 2.1.3 Mengenal pasti ketinggian layangan yang sesuai untuk melakukan
PEMBELAJARAN putaran dan bentuk badan di atas trampolin. Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
2.1.4 Mengenal pasti gabungan kemahiran lantunan, bentuk badan dan Sains dan Teknologi
putaran yang sesuai digunakan semasa mereka cipta rutin Patriotrisme
pergerakan di atas Kreativiti dan Inovasi
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
Keusahawanan
PEMBELAJARAN 1. Dapat memahami tentang kemahiran melayangan
2. Dapat memerihalkan rutin pergerakan Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
KRITERIA Murid dapat :
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami memahami kemahiran layangan
Set Induksi STANDARD PRESTASI
3. Soal jawab pengetahuan kemahiran gimastik TAHAP PENGUASAAN 1 √
4. Pembelajaran /Aktiviti: TAHAP PENGUASAAN 2
1.Penerangan berkaitan kemahiran layangan TAHAP PENGUASAAN 3
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan1 .
AKTIVITI 3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan
TAHAP PENGUASAAN 4

TAHAP PENGUASAAN 5

Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 6


3. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
REFLEKSI (KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
35. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Menilai
pengayaan / pengukuhan.
Mencipta

orang murid diberi latihan pemulihan

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Buku Teks/Buku Rujukan √


Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


Poster /Gambar /Carta/Jadual

LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembah
n
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 30.03.22 / Rabu MASA 8.30 - 9.30 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 1C KEHADIRAN 23 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL
Pendekatan Teaching Games for
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Understanding (TGfU)
TAJUK
Pendekatan Bersepadu
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Aplikasi Teori Kecerdasan
STANDARD
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan. Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN Pembelajaran Secara
Kontekstual
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Tandakan yang berkenaan
dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang-
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan. (EMK)
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan Bahasa

aktiviti. Kelestarian Alam Sekitar


Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PEMBELAJARAN 1.Dapat memahami tentang kapasiti aerobik Patriotrisme


2. Dapat memerihalkan senaman kapasiti aerobic Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami memahami kemahiran kapasiti dan senaman Teknologi Maklumat dan √
Set Induksi Komunikasi
5. Soal jawab pengetahuan kemahiran senaman aerobik
6. Pembelajaran /Aktiviti:
1.Penerangan berkaitan kemahiran aerobic STANDARD PRESTASI
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 . TAHAP PENGUASAAN 1 √
AKTIVITI 3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 2

TAHAP PENGUASAAN 3
Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 4
4. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 5
REFLEKSI
TAHAP PENGUASAAN 6

KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI


23. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan (KBAT)
pengayaan / pengukuhan. Mengaplikasi √
Menganalisis

orang murid diberi latihan pemulihan Menilai


Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/Jadual


LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembah
n
Demonstrasi / Lakonan

Permainan / Aktiviti Fizikal


Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 30.03.22 / Rabu MASA 10.00 - 11.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 1 KAC KEHADIRAN 23 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Bera
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL askan Projek
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Pendekatan Teaching Games for
TAJUK Understanding (TGfU)
Pendekatan Bersepadu
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen
STANDARD Aplikasi Teori Kecerdasan
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan. Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN
Pembelajaran Secara
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Kontekstual

dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang- Tandakan yang berkenaan
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan (EMK)
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan. Bahasa
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan Kelestarian Alam Sekitar
aktiviti. Nilai Murni √
Sains dan Teknologi

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Patriotrisme


PEMBELAJARAN 1.Dapat memahami tentang kapasiti aerobik Kreativiti dan Inovasi
2. Dapat memerihalkan senaman kapasiti aerobik
Keusahawanan
KRITERIA Murid dapat : Teknologi Maklumat dan √
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami memahami kemahiran kapasiti dan senaman Komunikasi
Set Induksi
7. Soal jawab pengetahuan kemahiran senaman aerobik
8. Pembelajaran /Aktiviti: STANDARD PRESTASI
1.Penerangan berkaitan kemahiran aerobik TAHAP PENGUASAAN 1 √
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 . TAHAP PENGUASAAN 2
AKTIVITI 3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 3

TAHAP PENGUASAAN 4
Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 5
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan
TAHAP PENGUASAAN 6
REFLEKSI
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
23. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Mengaplikasi √
pengayaan / pengukuhan. Menganalisis
Menilai
orang murid diberi latihan pemulihan Mencipta
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/


adual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan

Permainan / Aktiviti Fizikal


Senarai semak

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 30.03.22 / Rabu MASA 11.00 - 12.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 2B KEHADIRAN 35 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA PENGENALAN SUBJEK PJPK
Pendekatan Teaching Games for
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Understanding (TGfU)
STANDARD 1.0 kepenrtingan menjaga kehormatan diri Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
1.2.1 Menyatakan maksud kehormatan diri. Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara
1.2.2 Menganalisis kepentingan menjaga kehormatan diri Kontekstual
STANDARD dengan mengamalkan kebersihan, keselamatan dan Tandakan yang berkenaan
PEMBELAJARAN kesihatan.
1.2.3 Menilai kesan terhadap diri, keluarga dan masyarakat
sekiranya tidak menjaga kehormatan diri.
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
OBJEKTIF ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
1.Menjana idea cara untuk menangani kecelaruan identiti seksual dan
(EMK)
PEMBELAJARAN orientasi seksual yang bertentangan dengan agama serta budaya Bahasa
dalam masyarakat Malaysia.
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
KRITERIA Murid dapat :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara menanggani kecelaruan Sains dan Teknologi


Set Induksi Patriotrisme
1.Soal jawab pengetahuan PEERS Kreativiti dan Inovasi
Pembelajaran /Aktiviti:
Keusahawanan
1.Penerangan berkaitan kepentingan menjaga kehormatan diri
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan PEERS bahan di buku teks Tingkatan2 . Teknologi Maklumat dan √
AKTIVITI 3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Komunikasi

Penutup/Rumusan: STANDARD PRESTASI


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 1 √
REFLEKSI TAHAP PENGUASAAN 2
TAHAP PENGUASAAN 3
35. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan TAHAP PENGUASAAN 4
pengayaan / pengukuhan. TAHAP PENGUASAAN 5

TAHAP PENGUASAAN 6
orang murid diberi latihan pemulihan
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai

Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


Poster /Gambar /Carta/Jadual

LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembah
n
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 31.03.22 / Khamis MASA 10.30 - 11.30 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 2F KEHADIRAN 26 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL
Pendekatan Teaching Games for
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Understanding (TGfU)
TAJUK
Pendekatan Bersepadu
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Aplikasi Teori Kecerdasan
STANDARD
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan. Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN Pembelajaran Secara
Kontekstual
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Tandakan yang berkenaan
dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang-
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan, ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan (EMK)
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan. Bahasa

5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan Kelestarian Alam Sekitar
aktiviti. Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
Patriotrisme
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.Dapat memahami tentang kapasiti aerobik Kreativiti dan Inovasi
2. Dapat memerihalkan senaman kapasiti aerobik Keusahawanan
KRITERIA Murid dapat : Teknologi Maklumat dan √
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami memahami kemahiran kapasiti dan senaman Komunikasi
Set Induksi
9. Soal jawab pengetahuan kemahiran senaman aerobik
10. Pembelajaran /Aktiviti: STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
1.Penerangan berkaitan kemahiran aerobik TAHAP PENGUASAAN 2
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 .
AKTIVITI 3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 3
TAHAP PENGUASAAN 4

Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 5


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 6
REFLEKSI
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi √
26. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Menganalisis
pengayaan / pengukuhan.
Menilai

orang murid diberi latihan pemulihan Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Buku Teks/Buku Rujukan √


Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


Poster /Gambar /Carta/Jadual

LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz

Pembentangan / Persembah
n
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 31.03.22 / Khamis MASA 10.00 - 11.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 1C KEHADIRAN 23 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajara
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL Berasaskan Projek
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Pendekatan Teaching Games for
TAJUK Understanding (TGfU)
Pendekatan Bersepadu
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen
STANDARD Aplikasi Teori Kecerdasan
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan. Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN
Pembelajaran Secara
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Kontekstual

dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang- Tandakan yang berkenaan
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan. (EMK)
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan Bahasa
aktiviti. Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PEMBELAJARAN 1.Dapat memahami tentang kapasiti aerobik Sains dan Teknologi


2. Dapat memerihalkan senaman kapasiti aerobik Patriotrisme
KRITERIA Murid dapat : Kreativiti dan Inovasi
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami memahami kemahiran kapasiti dan senaman Keusahawanan
Set Induksi
Teknologi Maklumat dan √
1.Soal jawab pengetahuan kemahiran senaman aerobik Komunikasi
Pembelajaran /Aktiviti:
1.Penerangan berkaitan kemahiran aerobik
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 .
AKTIVITI STANDARD PRESTASI
3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 1 √
TAHAP PENGUASAAN 2
Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 3
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5

TAHAP PENGUASAAN 6
26. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
pengayaan / pengukuhan. (KBAT)
Mengaplikasi √
orang murid diberi latihan pemulihan Menganalisis
Menilai

Mencipta

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja

Kertas Manila/Kertas Sebak


Poster /Gambar /Carta/
adual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

REFLEKSI
PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembahan

Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 2 SUBJEKPENDIDIKAN JASMANI STRATEGI PdPc

TARIKH & HARI 31.03.22 / Khamis MASA 12.00 - 1.00 Pembelajaran Masteri

TINGKATAN 5 KAB KEHADIRAN 32 Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √


Pembelajaran Berasaskan Projek
TEMA UNIT 8 KECERGASAN FIZIKAL
Pendekatan Teach
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN ng Games for Understanding
TAJUK
(TGfU)
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Pendekatan Bersepadu
STANDARD
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan. Aplikasi Teori Kecerdasan
KANDUNGAN Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara
3.1.1 Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik yang Kontekstual
dirancang pada intensiti sederhana 5 kali seminggu sekurang- Tandakan yang berkenaan
kurangnya 30 minit setiap sesi atau pada intensiti tinggi 3 kali
seminggu sekurang-kurangnya 25 minit setiap sesi.
STANDARD 4.1.1 Memerihal pelbagai senaman kapasiti aerobik, kelenturan,
PEMBELAJARAN daya tahan otot dan kekuatan otot yang sesuai digunakan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
pada intensiti sederhana dan tinggi dalam pelan kecergasan.
Bahasa
5.2.1 Melibatkan diri secara aktif semasa melakukan
Kelestarian Alam Sekitar
aktiviti.
Nilai Murni √
S
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat : ins dan Teknologi
Patriotrisme
PEMBELAJARAN 1.Pelajar dapat memahami tentang aktiviti kapasiti earobik
2.Pelajar dapat memerihalkan pelbagai senaman kapasiti Kreativiti dan Inovasi

KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan


KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami tentang aktiviti kapasiti aerobick Teknologi Maklumat dan √
Set Induksi Komunikasi
1.Soal jawab pengetahuan aerobic
Pembelajaran /Aktiviti:
2.Penerangan berkaitan kecergasan STANDARD PRESTASI
RINGKASAN 3.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . TAHAP PENGUASAAN 1 √
AKTIVITI 4.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan
TAHAP PENGUASAAN 2

TAHAP PENGUASAAN 3

Penutup/Rumusan: TAHAP PENGUASAAN 4


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan TAHAP PENGUASAAN 5
REFLEKSI TAHAP PENGUASAAN 6

KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI


32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan (KBAT)
pengayaan / pengukuhan. Mengaplikasi √
Menganalisis

Menilai
orang murid diberi latihan pemulihan
Mencipta
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

BAHAN BANTUAN MENGAJAR


Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan

Kertas Edaran / Lembaran Kerja


Kertas Manila/Kertas Sebak

Poster /Gambar /Carta/Jadua


LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Vide
o
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan

Kuiz
Pembentangan / Persembahan

Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal

Senarai semak
