Anda di halaman 1dari 17

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 10.04.22 / Ahad MASA 8.00 – 9.00 pagi STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1 KAC KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA PENGENALAN SUBJEK PJPK Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Pendekatan Teaching Games for
2.1 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang Understanding (TGfU)
STANDARD
KANDUNGAN
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko Pelbagai(TKP)
2.1.1 Memahami pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. Pembelajaran Secara
2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran menangani pengaruh negative multimedia terhadap tingkah laku Kontekstual
STANDARD
seksualberisiko.
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menganalisis pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Bahasa
OBJEKTIF 1 Menyatakan kesan negative multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. Kelestarian Alam Sekitar
PEMBELAJARAN 2 Menerangkan kesan negative multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. Nilai Murni √
3 Menjelaskan dengan contoh cara menangani pengaruh negatif multimedia terhadap tingkah laku Sains dan Teknologi
seksual berisiko. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami kesan negative kepada tingkah laku seksual risiko Teknologi Maklumat dan √
Set Induksi Komunikasi
1. Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual STANDARD PRESTASI
Pembelajaran /Aktiviti: TAHAP PENGUASAAN 1 √
1. Penerangan berkaitan kesihatan seksual TAHAP PENGUASAAN 2
RINGKASAN TAHAP PENGUASAAN 3
2. Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 .
AKTIVITI TAHAP PENGUASAAN 4
3. Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6
Penutup/Rumusan:
1. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai
26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
orang murid diberi latihan pemulihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN


REFLEKSI

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 10.04.22 / Ahad MASA 12.30 - 1.30 STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1 KAC KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA PENGENALAN SUBJEK PJPK Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK 1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Pendekatan Teaching Games for
2.1 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang Understanding (TGfU)
STANDARD
KANDUNGAN
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko Pelbagai(TKP)
2.1.1 Memahami pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. Pembelajaran Secara
2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran menangani pengaruh negative multimedia terhadap tingkah laku Kontekstual
STANDARD
seksualberisiko.
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menganalisis pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Bahasa
OBJEKTIF 1 Menyatakan kesan negative multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. Kelestarian Alam Sekitar
PEMBELAJARAN 2 Menerangkan kesan negative multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko. Nilai Murni √
3 Menjelaskan dengan contoh cara menangani pengaruh negatif multimedia terhadap tingkah laku Sains dan Teknologi
seksual berisiko. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami kesan negative kepada tingkah laku seksual risiko Teknologi Maklumat dan √
Set Induksi Komunikasi
2. Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual STANDARD PRESTASI
Pembelajaran /Aktiviti: TAHAP PENGUASAAN 1 √
4. Penerangan berkaitan kesihatan seksual TAHAP PENGUASAAN 2
RINGKASAN TAHAP PENGUASAAN 3
5. Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 .
AKTIVITI TAHAP PENGUASAAN 4
6. Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6
Penutup/Rumusan:
2. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai
26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
orang murid diberi latihan pemulihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN


REFLEKSI

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 11.04.22 / Isnin MASA 7.30 -8.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1C KEHADIRAN 28 Pembelajaran Masteri
TEMA KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Pendekatan Teaching Games for
2.1 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang Understanding (TGfU)
STANDARD
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko Pelbagai(TKP)
2.1.1 Memahami pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Pembelajaran Secara
berisiko. Kontekstual
2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran menangani pengaruh negative multimedia
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
STANDARD terhadap tingkah laku seksualberisiko. (EMK)
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menganalisis pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Bahasa
berisiko. Kelestarian Alam Sekitar
2.1.4 Menjana idea cara menangani tingkah laku seksual berisiko dan kepentingan Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
penahanan diri daripada seks. Patriotrisme
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Kreativiti dan Inovasi
1 Menyatakan kesan negative multimedia kepada tingkah laku Keusahawanan
seksual berisiko. Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
2 Menerangkan kesan negative multimedia kepada tingkah laku
STANDARD PRESTASI
seksual berisiko.
OBJEKTIF TAHAP PENGUASAAN 1 √
3 Menjelaskan dengan contoh cara menangani pengaruh negatif TAHAP PENGUASAAN 2
PEMBELAJARAN
multimedia terhadap tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 3
4 Membuat kajian tentang pengaruh negatif multimedia kepada TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5
tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 6
5 Menghubungkaitkan kemahiran mengurus naluri syahwat dengan
tingkah laku seksual berisiko. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Murid dapat : Mengaplikasi √
KRITERIA Menganalisis
1. Menyatakan memahami kesan negative multimedia kepada tingkah
KEJAYAAN Menilai
lakuseksual risiko Mencipta
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Pembelajaran /Aktiviti: Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual
RINGKASAN Kertas Edaran / Lembaran Kerja
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 . Kertas Manila/Kertas Sebak
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
Penutup/Rumusan: /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengayaan / pengukuhan.

orang murid diberi latihan pemulihan


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
REFLEKSI Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 11.04.22 / Isnin MASA 8.30-9.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 2A KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Pendekatan Teaching Games for
STANDARD 3.1 Kemahiran mengurus mental dan emosi dalam kehidupan harian Understanding (TGfU)
KANDUNGAN Pendekatan Bersepadu
3.1.1 Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
3.1.2 Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan Pembelajaran Secara
STANDARD mengurus stres. Kontekstual
PEMBELAJARAN 3.1.3 Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap
kesihatan diri dan keluarga. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Bahasa
OBJEKTIF i. Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
PEMBELAJARAN ii. Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan mengurus stres.
Sains dan Teknologi
iii.Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap kesihatan diri dan Patriotrisme
keluarga. Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara mengurus konflik dan mengurus stress Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus konflik STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
Pembelajaran /Aktiviti:
TAHAP PENGUASAAN 2
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual TAHAP PENGUASAAN 3
RINGKASAN
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 2 . TAHAP PENGUASAAN 4
AKTIVITI
3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6

Penutup/Rumusan:
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan (KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai
26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
orang murid diberi latihan pemulihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN


REFLEKSI

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 11.04.22 / Isnin MASA 11.00 -12.00 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1C KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Pendekatan Teaching Games for
2.1 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang Understanding (TGfU)
STANDARD
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko Pelbagai(TKP)
2.1.1 Memahami pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Pembelajaran Secara
berisiko. Kontekstual
2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran menangani pengaruh negative multimedia
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
STANDARD terhadap tingkah laku seksualberisiko. (EMK)
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menganalisis pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Bahasa
berisiko. Kelestarian Alam Sekitar
2.1.4 Menjana idea cara menangani tingkah laku seksual berisiko dan kepentingan Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
penahanan diri daripada seks. Patriotrisme
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Kreativiti dan Inovasi
1 Menyatakan kesan negative multimedia kepada tingkah laku Keusahawanan
seksual berisiko. Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
2 Menerangkan kesan negative multimedia kepada tingkah laku
STANDARD PRESTASI
seksual berisiko.
OBJEKTIF TAHAP PENGUASAAN 1 √
3 Menjelaskan dengan contoh cara menangani pengaruh negatif TAHAP PENGUASAAN 2
PEMBELAJARAN
multimedia terhadap tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 3
4 Membuat kajian tentang pengaruh negatif multimedia kepada TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5
tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 6
5 Menghubungkaitkan kemahiran mengurus naluri syahwat dengan
tingkah laku seksual berisiko. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Murid dapat : Mengaplikasi √
KRITERIA Menganalisis
1. Menyatakan memahami kesan negative multimedia kepada tingkah
KEJAYAAN Menilai
lakuseksual risiko Mencipta
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Pembelajaran /Aktiviti: Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual
RINGKASAN Kertas Edaran / Lembaran Kerja
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 . Kertas Manila/Kertas Sebak
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
Penutup/Rumusan: /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

24 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengayaan / pengukuhan.

2 orang murid diberi latihan pemulihan


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
REFLEKSI Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 11.04.22 / Isnin MASA 11.00-12.00 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 5C KEHADIRAN 28 Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
TEMA Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Understanding (TGfU)
TAJUK Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan
1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri Pelbagai(TKP)
dan reproduktif Mengamalkan cara mengurus diri: Pembelajaran Secara
Kontekstual
STANDARD
KANDUNGAN  Hak kesihatan reproduktif dan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
seksual (EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
1.1.1 Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
Nilai Murni √
STANDARD 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan Sains dan Teknologi
PEMBELAJARAN reproduktif dan seksual. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
1.. Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual
yang mereka fahami. STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF TAHAP PENGUASAAN 1 √
2. Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan
PEMBELAJARAN TAHAP PENGUASAAN 2
seksual dan memberi penerangan kepada rakan. TAHAP PENGUASAAN 3
3. Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan TAHAP PENGUASAAN 4
seksual dari perspektif : individu, keluarga dan masyarakat. TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6

KRITERIA Murid dapat : KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI


KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami kesihatan reproduktif dan seksual (KBAT)
Set Induksi Mengaplikasi √
Menganalisis
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual
Menilai
Pembelajaran /Aktiviti: Mencipta
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual
RINGKASAN
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . BAHAN BANTUAN MENGAJAR
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Penutup/Rumusan:
Kertas Manila/Kertas Sebak
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
PAK 21/PETA PEMIKIRAN

2 orang murid diberi latihan pemulihan

REFLEKSI PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 12.04.22 / Selasa MASA 8.30-9.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 5C KEHADIRAN 32 Pembelajaran Masteri
TEMA Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Pendekatan Teaching Games for
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
3.1.5 Mengukur komposisi badan mengunakan rintangan Pembelajaran Secara
bioelektrikal (bioelectrical impedance analysis - BIA). Kontekstual

4.1.3 Membandingkan komposisi badan diri sendiri dengan individu


STANDARD ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
lain berdasarkan ukuran lilitan pada bahagian pinggul dan (EMK)
PEMBELAJARAN
pinggang. Bahasa
5.1.1 Mematuhi prosedur pengurusan dan keselamatan Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
semasa melakukan aktiviti. Sains dan Teknologi
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Patriotrisme
1.. Murid memberi definisi komposisi badan Kreativiti dan Inovasi
OBJEKTIF 2. Murid membincangkan dan membandingkan komposisi Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan √
PEMBELAJARAN badan diri sendiri dengan individu lain berdasarkan ukuran Komunikasi
lilitan pada bahagian pinggul dan pinggang.. STANDARD PRESTASI
3. Murid menjelaskan prosedur pengurusan dan keselamatan TAHAP PENGUASAAN 1 √
semasa melakukan aktiviti TAHAP PENGUASAAN 2
Murid dapat : TAHAP PENGUASAAN 3
KRITERIA TAHAP PENGUASAAN 4
1. Menyatakan memahami membandingkan komposisi badan diri TAHAP PENGUASAAN 5
KEJAYAAN
sendiri TAHAP PENGUASAAN 6
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan komposisi badan KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Pembelajaran /Aktiviti: (KBAT)
Mengaplikasi √
1.Penerangan berkaitan ukurun lilitan
RINGKASAN Menganalisis
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . Menilai
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Mencipta

Penutup/Rumusan: BAHAN BANTUAN MENGAJAR


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan LCD
pengayaan / pengukuhan. /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
orang murid diberi latihan pemulihan
PAK 21/PETA PEMIKIRAN

REFLEKSI
PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 12.04.22 / Selasa MASA 10.00 – 11.00 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1 KAC KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Pendekatan Teaching Games for
2.1 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang Understanding (TGfU)
STANDARD
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko Pelbagai(TKP)
2.1.1 Memahami pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Pembelajaran Secara
berisiko. Kontekstual
2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran menangani pengaruh negative multimedia
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
STANDARD terhadap tingkah laku seksualberisiko. (EMK)
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menganalisis pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Bahasa
berisiko. Kelestarian Alam Sekitar
2.1.4 Menjana idea cara menangani tingkah laku seksual berisiko dan kepentingan Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
penahanan diri daripada seks. Patriotrisme
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Kreativiti dan Inovasi
1 Menyatakan kesan negative multimedia kepada tingkah laku Keusahawanan
seksual berisiko. Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
2 Menerangkan kesan negative multimedia kepada tingkah laku
STANDARD PRESTASI
seksual berisiko.
OBJEKTIF TAHAP PENGUASAAN 1 √
3 Menjelaskan dengan contoh cara menangani pengaruh negatif TAHAP PENGUASAAN 2
PEMBELAJARAN
multimedia terhadap tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 3
4 Membuat kajian tentang pengaruh negatif multimedia kepada TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5
tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 6
5 Menghubungkaitkan kemahiran mengurus naluri syahwat dengan
tingkah laku seksual berisiko. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Murid dapat : Mengaplikasi √
KRITERIA Menganalisis
1. Menyatakan memahami kesan negative multimedia kepada tingkah
KEJAYAAN Menilai
lakuseksual risiko Mencipta
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Pembelajaran /Aktiviti: Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual
RINGKASAN Kertas Edaran / Lembaran Kerja
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 . Kertas Manila/Kertas Sebak
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
Penutup/Rumusan: /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengayaan / pengukuhan.

orang murid diberi latihan pemulihan


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
REFLEKSI Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 12.04.22 / Selasa MASA 12.30 – 1.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 2A KEHADIRAN 32 Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI
TEMA Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Understanding (TGfU)
TAJUK Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan
STANDARD 3.1 Kemahiran mengurus mental dan emosi dalam Pelbagai(TKP)
KANDUNGAN kehidupan harian Pembelajaran Secara
Kontekstual
3.1.1 Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres.
3.1.2 Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
STANDARD mengurus stres. (EMK)
Bahasa
PEMBELAJARAN 3.1.3 Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap Kelestarian Alam Sekitar
kesihatan diri dan keluarga. Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
Patriotrisme
Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
Kreativiti dan Inovasi
i.Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Keusahawanan
OBJEKTIF ii.Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan mengurus Teknologi Maklumat dan √
PEMBELAJARAN Komunikasi
stress.
STANDARD PRESTASI
iii.Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap kesihatan TAHAP PENGUASAAN 1 √
diri dan keluarga. TAHAP PENGUASAAN 2
KRITERIA Murid dapat : TAHAP PENGUASAAN 3
TAHAP PENGUASAAN 4
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara mengurus konflik dan mengurus stres
TAHAP PENGUASAAN 5
Set Induksi TAHAP PENGUASAAN 6
1.Soal jawab pengetahuan cara mengurus kesan konflik
Pembelajaran /Aktiviti: KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
1.Penerangan berkaitan kesihatan stress (KBAT)
Mengaplikasi √
RINGKASAN 2.Murid membaca teori berkaitan mengurus konflik bahan di buku teks
Menganalisis
AKTIVITI Tingkatan 2 . Menilai
3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Mencipta

Penutup/Rumusan: BAHAN BANTUAN MENGAJAR


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
LCD
pengayaan / pengukuhan. /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
orang murid diberi latihan pemulihan
PAK 21/PETA PEMIKIRAN

REFLEKSI
PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 13.04.22 / Rabu MASA 8.30-9.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 2D KEHADIRAN 34 Pembelajaran Masteri
TEMA PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Pendekatan Teaching Games for
STANDARD 3.1 Kemahiran mengurus mental dan emosi dalam kehidupan harian Understanding (TGfU)
KANDUNGAN Pendekatan Bersepadu
3.1.1 Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
3.1.2 Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan Pembelajaran Secara
STANDARD mengurus stres. Kontekstual
PEMBELAJARAN 3.1.3 Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap
kesihatan diri dan keluarga. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Bahasa
OBJEKTIF i. Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
PEMBELAJARAN ii. Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan mengurus stres.
Sains dan Teknologi
iii.Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap kesihatan diri dan Patriotrisme
keluarga. Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara mengurus konflik dan mengurus stress Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus konflik STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
Pembelajaran /Aktiviti:
TAHAP PENGUASAAN 2
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual TAHAP PENGUASAAN 3
RINGKASAN
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 2 . TAHAP PENGUASAAN 4
AKTIVITI
3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6

Penutup/Rumusan:
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan (KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai
34 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
orang murid diberi latihan pemulihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN


REFLEKSI

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 11.04.22 / Isnin MASA 9.30 – 10.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 5KAB /5KAC KEHADIRAN 12 Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
TEMA Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
1.0 KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Understanding (TGfU)
TAJUK Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan
1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri Pelbagai(TKP)
dan reproduktif Mengamalkan cara mengurus diri: Pembelajaran Secara
Kontekstual
STANDARD
KANDUNGAN  Hak kesihatan reproduktif dan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
seksual (EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
1.1.1 Menyatakan hak kesihatan reproduktif dan seksual.
Nilai Murni √
STANDARD 1.1.2 Menjelaskan kepentingan mengetahui hak kesihatan Sains dan Teknologi
PEMBELAJARAN reproduktif dan seksual. Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
1.. Murid memberi definisi hak kesihatan reproduktif dan seksual
yang mereka fahami. STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF TAHAP PENGUASAAN 1 √
2. Murid membincangkan contoh hak kesihatan reproduktif dan
PEMBELAJARAN TAHAP PENGUASAAN 2
seksual dan memberi penerangan kepada rakan. TAHAP PENGUASAAN 3
3. Murid menjelaskan kepentingan hak kesihatan reproduktif dan TAHAP PENGUASAAN 4
seksual dari perspektif : individu, keluarga dan masyarakat. TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6

KRITERIA Murid dapat : KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI


KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami kesihatan reproduktif dan seksual (KBAT)
Set Induksi Mengaplikasi √
Menganalisis
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual
Menilai
Pembelajaran /Aktiviti: Mencipta
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual
RINGKASAN
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . BAHAN BANTUAN MENGAJAR
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Penutup/Rumusan:
Kertas Manila/Kertas Sebak
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
12 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
PAK 21/PETA PEMIKIRAN

orang murid diberi latihan pemulihan

REFLEKSI PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 12.04.22 / Selasa MASA 11.00-12.00 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 5KAB /5KAC KEHADIRAN 12 Pembelajaran Masteri
TEMA Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK KECERGASAN FIZIKAL BERDASARKAN KESIHATAN Pendekatan Teaching Games for
3.1 Melakukan senaman kecergasan fizikal mengikut komponen Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan.
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
3.1.5 Mengukur komposisi badan mengunakan rintangan Pembelajaran Secara
bioelektrikal (bioelectrical impedance analysis - BIA). Kontekstual

4.1.3 Membandingkan komposisi badan diri sendiri dengan individu


STANDARD ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
lain berdasarkan ukuran lilitan pada bahagian pinggul dan (EMK)
PEMBELAJARAN
pinggang. Bahasa
5.1.1 Mematuhi prosedur pengurusan dan keselamatan Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
semasa melakukan aktiviti. Sains dan Teknologi
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Patriotrisme
1.. Murid memberi definisi komposisi badan Kreativiti dan Inovasi
OBJEKTIF 2. Murid membincangkan dan membandingkan komposisi Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan √
PEMBELAJARAN badan diri sendiri dengan individu lain berdasarkan ukuran Komunikasi
lilitan pada bahagian pinggul dan pinggang.. STANDARD PRESTASI
3. Murid menjelaskan prosedur pengurusan dan keselamatan TAHAP PENGUASAAN 1 √
semasa melakukan aktiviti TAHAP PENGUASAAN 2
Murid dapat : TAHAP PENGUASAAN 3
KRITERIA TAHAP PENGUASAAN 4
1. Menyatakan memahami membandingkan komposisi badan diri TAHAP PENGUASAAN 5
KEJAYAAN
sendiri TAHAP PENGUASAAN 6
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan komposisi badan KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Pembelajaran /Aktiviti: (KBAT)
Mengaplikasi √
1.Penerangan berkaitan ukurun lilitan
RINGKASAN Menganalisis
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 5 . Menilai
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Mencipta

Penutup/Rumusan: BAHAN BANTUAN MENGAJAR


1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
12 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan LCD
pengayaan / pengukuhan. /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
orang murid diberi latihan pemulihan
PAK 21/PETA PEMIKIRAN

REFLEKSI
PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 14.04.22 / Khamis MASA 11.30-12.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 2D KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK PENGURUSAN MENTAL DAN EMOSI Pendekatan Teaching Games for
STANDARD 3.1 Kemahiran mengurus mental dan emosi dalam kehidupan harian Understanding (TGfU)
KANDUNGAN Pendekatan Bersepadu
3.1.1 Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Aplikasi Teori Kecerdasan
Pelbagai(TKP)
3.1.2 Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan Pembelajaran Secara
STANDARD mengurus stres. Kontekstual
PEMBELAJARAN 3.1.3 Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap
kesihatan diri dan keluarga. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Bahasa
OBJEKTIF i. Menyatakan pelbagai situasi konflik dan situasi stres. Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
PEMBELAJARAN ii. Mengaplikasikan cara mengurus konflik dan mengurus stres.
Sains dan Teknologi
iii.Menilai kesan konflik dan kesan stres terhadap kesihatan diri dan Patriotrisme
keluarga. Kreativiti dan Inovasi
KRITERIA Murid dapat : Keusahawanan
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami cara mengurus konflik dan mengurus stress Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus konflik STANDARD PRESTASI
TAHAP PENGUASAAN 1 √
Pembelajaran /Aktiviti:
TAHAP PENGUASAAN 2
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual TAHAP PENGUASAAN 3
RINGKASAN
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 2 . TAHAP PENGUASAAN 4
AKTIVITI
3.Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6

Penutup/Rumusan:
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan (KBAT)
Mengaplikasi √
Menganalisis
Menilai
23 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Mencipta
pengayaan / pengukuhan.
BAHAN BANTUAN MENGAJAR
3 orang murid diberi latihan pemulihan Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √

PAK 21/PETA PEMIKIRAN


REFLEKSI

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 4 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 12.04.22 / Selasa MASA 12.30-1.30 7.30STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1F KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Pendekatan Teaching Games for
2.1 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang Understanding (TGfU)
STANDARD
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif Pendekatan Bersepadu
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh multimedia kepada tingkah laku seksual berisiko Pelbagai(TKP)
2.1.1 Memahami pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Pembelajaran Secara
berisiko. Kontekstual
2.1.2 Mengaplikasikan kemahiran menangani pengaruh negative multimedia
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
STANDARD terhadap tingkah laku seksualberisiko. (EMK)
PEMBELAJARAN 2.1.3 Menganalisis pengaruh negatif multimedia kepada tingkah laku seksual Bahasa
berisiko. Kelestarian Alam Sekitar
2.1.4 Menjana idea cara menangani tingkah laku seksual berisiko dan kepentingan Nilai Murni √
Sains dan Teknologi
penahanan diri daripada seks. Patriotrisme
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Kreativiti dan Inovasi
1 Menyatakan kesan negative multimedia kepada tingkah laku Keusahawanan
seksual berisiko. Teknologi Maklumat dan √
Komunikasi
2 Menerangkan kesan negative multimedia kepada tingkah laku
STANDARD PRESTASI
seksual berisiko.
OBJEKTIF TAHAP PENGUASAAN 1 √
3 Menjelaskan dengan contoh cara menangani pengaruh negatif TAHAP PENGUASAAN 2
PEMBELAJARAN
multimedia terhadap tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 3
4 Membuat kajian tentang pengaruh negatif multimedia kepada TAHAP PENGUASAAN 4
TAHAP PENGUASAAN 5
tingkah laku seksual berisiko. TAHAP PENGUASAAN 6
5 Menghubungkaitkan kemahiran mengurus naluri syahwat dengan
tingkah laku seksual berisiko. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
(KBAT)
Murid dapat : Mengaplikasi √
KRITERIA Menganalisis
1. Menyatakan memahami kesan negative multimedia kepada tingkah
KEJAYAAN Menilai
lakuseksual risiko Mencipta
Set Induksi
1.Soal jawab pengetahuan cara megurus perkembangan seksual BAHAN BANTUAN MENGAJAR
Pembelajaran /Aktiviti: Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
1.Penerangan berkaitan kesihatan seksual
RINGKASAN Kertas Edaran / Lembaran Kerja
2.Murid membaca teori berkaitan gimnastik bahan di buku teks Tingkatan 1 . Kertas Manila/Kertas Sebak
AKTIVITI
3..Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
Penutup/Rumusan: /Komputer/Projektor/Radio/Video
Internet / Frog Vle/Slaid √
1.Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan

PAK 21/PETA PEMIKIRAN

26 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengayaan / pengukuhan.

orang murid diberi latihan pemulihan


PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
REFLEKSI Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 5 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 17.04.22 / Ahad MASA 8.00 – 9.00 pagi STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1 KAC KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
PENYALAHGUNAAN BAHAN
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK PENYALAHGUNAAN BAHAN Pendekatan Teaching Games for
3.1 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
penyalahgunaan bahan kepada diri, keluarga serta masyarakat
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh rokok, alkohol dan dadah Pelbagai(TKP)
3.1.1 Memahami pengaruh rokok, alkohol dan dadah kepada diri, Pembelajaran Secara
keluarga serta masyarakat. Kontekstual

3.1.2 Mengaplikasikan kemahiran mengelak diri daripada pengaruh


STANDARD ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
rokok, alkohol dan dadah. (EMK)
PEMBELAJARAN
3.1.3 Menganalisis kesan bahaya asap rokok kepada perokok pasif. Bahasa
3.1.4 Menilai taraf kesihatan individu yang terlibat dalam kegiatan Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
merokok, pengambilan alkohol dan dadah Sains dan Teknologi
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Patriotrisme
. 1 Menyatakan pengaruh rokok, alkohol dan dadah kepada diri, Kreativiti dan Inovasi
keluarga dan masyarakat. Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan √
2 Menjelaskan pengaruh rokok, alkohol dan dadah kepada diri, Komunikasi
OBJEKTIF
keluarga dan masyarakat.
PEMBELAJARAN STANDARD PRESTASI
3 Menjelaskan dengan contoh kesan bahaya asap rokok terhadap TAHAP PENGUASAAN 1 √
perokok pasif. TAHAP PENGUASAAN 2
4 Meramalkan taraf kesihatan individu yang terlibat dalam kegiatan TAHAP PENGUASAAN 3
TAHAP PENGUASAAN 4
merokok, pengambilan alkohol dan dadah. TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6
KRITERIA Murid dapat :
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami kemahiran mengelak diri daripada pengaruh KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Set Induksi (KBAT)
Mengaplikasi √
3. Soal jawab pengetahuan penyalahgunaan bahan Menganalisis
Pembelajaran /Aktiviti: Menilai
7. Penerangan berkaitan dadah Mencipta
RINGKASAN
8. Murid membaca teori berkaitan di buku teks Tingkatan 1 .
AKTIVITI BAHAN BANTUAN MENGAJAR
9. Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan
Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Penutup/Rumusan: Kertas Edaran / Lembaran Kerja
3. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Internet / Frog Vle/Slaid √
pengayaan / pengukuhan.
PAK 21/PETA PEMIKIRAN
orang murid diberi latihan pemulihan

REFLEKSI PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 5 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan yang berkenaan


TARIKH & HARI 17.04.22 / Ahad MASA 12.30-1.30 STRATEGI PdPc
TINGKATAN 1C KEHADIRAN 26 Pembelajaran Masteri
TEMA Pembelajaran Berasaskan Inkuiri √
PENYALAHGUNAAN BAHAN
Pembelajaran Berasaskan Projek
TAJUK PENYALAHGUNAAN BAHAN Pendekatan Teaching Games for
3.1 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap Understanding (TGfU)
STANDARD Pendekatan Bersepadu
penyalahgunaan bahan kepada diri, keluarga serta masyarakat
KANDUNGAN Aplikasi Teori Kecerdasan
Pengaruh rokok, alkohol dan dadah Pelbagai(TKP)
3.1.1 Memahami pengaruh rokok, alkohol dan dadah kepada diri, Pembelajaran Secara
keluarga serta masyarakat. Kontekstual

3.1.2 Mengaplikasikan kemahiran mengelak diri daripada pengaruh


STANDARD ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
rokok, alkohol dan dadah. (EMK)
PEMBELAJARAN
3.1.3 Menganalisis kesan bahaya asap rokok kepada perokok pasif. Bahasa
3.1.4 Menilai taraf kesihatan individu yang terlibat dalam kegiatan Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni √
merokok, pengambilan alkohol dan dadah Sains dan Teknologi
Pada akhir pembelajaran, murid dapat : Patriotrisme
. 1 Menyatakan pengaruh rokok, alkohol dan dadah kepada diri, Kreativiti dan Inovasi
keluarga dan masyarakat. Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan √
2 Menjelaskan pengaruh rokok, alkohol dan dadah kepada diri, Komunikasi
OBJEKTIF
keluarga dan masyarakat.
PEMBELAJARAN STANDARD PRESTASI
3 Menjelaskan dengan contoh kesan bahaya asap rokok terhadap TAHAP PENGUASAAN 1 √
perokok pasif. TAHAP PENGUASAAN 2
4 Meramalkan taraf kesihatan individu yang terlibat dalam kegiatan TAHAP PENGUASAAN 3
TAHAP PENGUASAAN 4
merokok, pengambilan alkohol dan dadah. TAHAP PENGUASAAN 5
TAHAP PENGUASAAN 6
KRITERIA Murid dapat :
KEJAYAAN 1. Menyatakan memahami kemahiran mengelak diri daripada pengaruh KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
Set Induksi (KBAT)
Mengaplikasi √
4. Soal jawab pengetahuan penyalahgunaan bahan Menganalisis
Pembelajaran /Aktiviti: Menilai
10. Penerangan berkaitan dadah Mencipta
RINGKASAN
11. Murid membaca teori berkaitan di buku teks Tingkatan 1 .
AKTIVITI BAHAN BANTUAN MENGAJAR
12. Murid membuat tugasan latihan di dalam buku latihan
Buku Teks/Buku Rujukan √
Modul/Buku Latihan
Penutup/Rumusan: Kertas Edaran / Lembaran Kerja
4. Murid diberi kerja rumah/aktiviti pengukuhan Kertas Manila/Kertas Sebak
Poster /Gambar /Carta/Jadual
LCD
/Komputer/Projektor/Radio/Video
orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Internet / Frog Vle/Slaid √
pengayaan / pengukuhan.
PAK 21/PETA PEMIKIRAN
orang murid diberi latihan pemulihan

REFLEKSI PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Penyoalan secara Lisan
Kuiz
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
Permainan / Aktiviti Fizikal
Senarai semak
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

AKTIVITI : KOKURIKULUM/TAKLIMAT/MESYUARAT/BENGKEL/PLC/LAIN-LAIN

Tarikh Aktiviti Catatan

10/4/2022 Mesyuarat kebirus Perpustakaan


2.00 petang

12/4/2022 1M1S Dataran SMKTM


7.30 – 8.30 pagi

13/4/2022 Majlis Jasamu Dikenang Dewan


12.30 – 1.30 tengahari Transformasi

14/4/2022 Budaya Al-Quran


7.30 -8.00 pagi Kantin
