Anda di halaman 1dari 21

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH : 2/5/2023 HARI : JUMAAT / FRIDAY


TEMA : DIRI SAYA SUBTEMA: EMOSI DIRI
HADIR T.HADIR
L P L P
5 TAHUN
6 TAHUN
JUM.MURID
SEBAB TIDAK HADIR:
KEHADIRAN
Sakit MURID
Urusan keluarga
Tanpa sebab
Lain - lain
MASA SLOT CATATAN
PERBUALAN
AWAL/ 1. Students line up, say good morning, attendance,singing National anthem and recite prayers .
2. Sit together in half circle, then do a simple conversation. Such as, talk about their feeling, weather, day and date.
EARLY 3. The teacher tells the activity to be conducted today.
CONVERSATION 4. Provide time and space for students to adapt.

(20 MINIT)
P.ISLAM
( 60 MINIT )  Diajar oleh Ustazah Terlatih

MAIN BEBAS/  Murid melakukan aktiviti diluar kelas KAEDAH PEMERHATIAN GURU:
FREE PLAY mengikut pilihan masing – masing dengan Rekod Anekdot
Rekod Berterusan
( 20 MINIT ) dipantau oleh guru dan ppm. Skala kadar
Senarai semak

BAHASA SP BM 1.3.4 Mendengar , mengecam dan menyebut MOD PEMBELAJARAN:


Kajian Projek
MALAYSIA perkataan. Eksperimen KBKK
KSP: KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu : Lawatan Simulasi
( 30 MINIT ) (iii) berkeyakinan Perbincangan Lain2
ITHINK:
OBJEKTIF: Peta Buih Peta Buih Berganda
Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
1. Mendengar, mengecam dan menyebut Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
perkataan. KBAT:
AKTIVITI: Mencipta Menaakul
1. Murid mendengar , mengecam dan menyebut Menilai Teknik Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
perkataan. Mengaplikasi Kreativiti
2. Latih tubi memadankan gambar dengan Penyelesaian masalah
perkataan yang betul. KEMAHIRAN ABAD KE 21:
PROFIL MURID
ABM :
Berdaya Pemikir
 Kad perkataan,kad gambar, lembaran kerja Tahan
NILAI Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
 Keyakinan diri Bersifat ingin Penyayang/
REFLEKSI: Tahu prihatin
TM(3) _____/25 Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
SM(2)_____/25 .
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang
diajar akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke
semasa
REHAT REHAT
( 30 MINIT ) ( Makan dan Pengurusan diri )

AKTIVITI SP : KD 3.2.2 Berkongsi alat dan bahan dengan orang MOD PEMBELAJARAN:
Kajian Projek
PEMBELAJARAN/ lain semasa melaksanakan aktiviti. Eksperimen KBKK
LEARNING KSP: PM 14.1.2 menunjukkan sikap bertoleransi Lawatan Simulasi
ACTIVITY dengan rakan. Perbincangan Lain2
ITHINK:
Peta Buih Peta Buih Berganda
( Belajar melalui OBJEKTIF: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
bermain) Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
1. Berkongsi alat dan bahan dengan orang lain KBAT:
( 40 MINIT ) semasa melaksanakan aktiviti. Mencipta Menaakul
Menilai Teknik Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
AKTIVITI :
Mengaplikasi Kreativiti
1. Murid mencipta topeng emosi. Penyelesaian masalah
2. Murid berkongsi bahan – bahan untuk KEMAHIRAN ABAD KE 21:
menghasilkan topeng emosi. PROFIL MURID
Berdaya Pemikir
Tahan
ABM : Mahir Kerja
 Kad manila, kertas lukisan, warna, kertas berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
warna, gam, gunting, getah Tahu prihatin
NILAI: Bermaklumat Berprinsip
 Keyakinan diri, keberanian Patriotik Lain - lain
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa.
PENUTUP/  Tidy up the classroom.
CLOSER  Students and techer talk about learning today. ( Question and answer )
 Students line up and say goodbye to the teacher and read a prayer to return home.
REFLECTION :
( 10 MINIT )
____ / _____ student can dominate the learning objectives and do
extra worksheet for enhancement / strengthening
____ / _____ student cannot dominate the learning objectives and
given remedial training
Learning not interactive and cannot attract student attention.
Teaching successfully and attract student attention
Teaching and learning activities cannot be carried out today because:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH : 25/6/2023 HARI : KHAMIS / THURSDAY
TEMA : DIRI SAYA SUBTEMA: EMOSI DIRI
HADIR T.HADIR
L P L P
5 TAHUN
6 TAHUN
JUM.MURID
SEBAB TIDAK HADIR:
KEHADIRAN
Sakit MURID
Urusan keluarga
Tanpa sebab
Lain - lain
MASA SLOT CATATAN
PERBUALAN
AWAL/ 1. Students line up, say good morning, attendance,singing National anthem and recite prayers .
2. Sit together in half circle, then do a simple conversation. Such as, talk about their feeling, weather, day and date.
EARLY 3. The teacher tells the activity to be conducted today.
CONVERSATION 4. Provide time and space for students to adapt.
(20 MINIT)
FIZIKAL SP : FK 2.2.3 melakukan pergerakan lokomotordalam MOD PEMBELAJARAN:
Kajian Projek
pelbagai: (iI) aras Eksperimen KBKK
( 30 MINIT ) Lawatan Simulasi
KSP:BM 1.2.3 Mendengar, memahami dan memberi Perbincangan Lain2
ITHINK:
respons secara bertatasusila terhadap: Peta Buih Peta Buih Berganda
(ii) arahan yang mudah Peta Alir Peta Pelbagai Alir
OBJEKTIF : Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
Pada akhir pembelajaran murid boleh:
1. Melakukan pergerakan lokomotor dalam KBAT:
Mencipta Menaakul
pelbagai aras. Menilai Teknik Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
AKTIVITI : Mengaplikasi Kreativiti
Penyelesaian masalah
1. Murid dibawa keluar kelas KEMAHIRAN ABAD KE 21:
2. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan PROFIL MURID
dengan bimbingan guru. Berdaya Pemikir
Tahan
3. Murid melakukan pelbagai pergerakan Mahir Kerja
lokomotor dalam pelbagai aras berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
ABM : wisel, kon. Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
NILAI REFLEKSI:
TM(3) _____/25
 Mendengar arahan SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
REFLEKSI: **murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke
TM(3) _____/25 semasa
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi
bimbingan susulan dari semasa ke semasa
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ LEARNING ACTIVITY ( PENDEKATAN BERSEPADU ANTARA TUNJANG )
( 60 MINIT )
SP : BM 3.2.2 Menulis huruf besar dengan cara yang betul MOD PEMBELAJARAN:
KSP: KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu : Kajian Projek
AKTIVITI Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN (i) sabar Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) Perbincangan Lain2
OBJEKTIF: ITHINK:
Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Buih Peta Buih Berganda
KOMUNIKASI 1. Menulis huruf besar dengan cara yang betul. Peta Alir Peta Pelbagai Alir
Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
AKTIVITI: KBAT:
1. Murid menulis huruf besar dengan cara yang betul. Mencipta Menaakul
Menilai Teknik Penyoalan
ABM : Menganalisis Inkuiri
Mengaplikasi Kreativiti
 Kad huruf, kertas/buku tulisan. Penyelesaian masalah
NILAI
 Kesabaran KEMAHIRAN ABAD KE 21:
PROFIL MURID
Berdaya Pemikir
Tahan
Mahir Kerja
REFLEKSI: berkomunikasi sepasukan
TM(3) _____/25 Bersifat ingin Penyayang/
SM(2)_____/25 Tahu prihatin
BM(1)_____/25 Bermaklumat Berprinsip
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan Patriotik Lain - lain
diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
SP : SA 2.3.1 Membanding ukuran objek MOD PEMBELAJARAN:
(i) panjang - pendek Kajian Projek
AKTIVITI Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Perbincangan Lain2
sesuatu tugasan yang baharu ITHINK:
OBJEKTIF: Peta Buih Peta Buih Berganda
SAINS DAN Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
TEKNOLOGI) 1. Membandingkan ukuran objek panjang – pendek.
Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
KBAT:
AKTIVITI: Mencipta Menaakul
1. Murid membanding ukuran objek. ( botol air, Menilai Teknik Penyoalan
pembaris ) Menganalisis Inkuiri
Mengaplikasi Kreativiti
2. Murid menyatakan sama ada panjang ataupun
Penyelesaian masalah
pendek. KEMAHIRAN ABAD KE 21:
3. Murid melukis botol air dan pembaris ke dalam PROFIL MURID
kotak yang disediakan. (panjang / pendek) Berdaya Pemikir
ABM : Tahan
Mahir Kerja
 lembaran kerja, botol air. berkomunikasi sepasukan
NILAI Bersifat ingin Penyayang/
 Keyakinan diri Tahu prihatin
REFLEKSI: Bermaklumat Berprinsip
TM(3) _____/25 Patriotik Lain - lain
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan
diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
SP : KE 3.3.3 Membuat corak dan rekaan mengikut MOD PEMBELAJARAN:
Kajian Projek
AKTIVITI kreativiti sendiri. Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN KSP: PM 9.1.2 menunjukkan sikap berani mencuba Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) sesuatu tugasan yang baharu. Perbincangan Lain2
ITHINK:
OBJEKTIF: Peta Buih Peta Buih Berganda
KREATIVITI Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
1. Menghasilkan binaan kreatif menggunakan Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
kad manila dan kertas warna. (membuat alat KBAT:
tulis ) Mencipta Menaakul
AKTIVITI: Menilai Teknik Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
1. Murid membuat aktiviti membuat corak dan
Mengaplikasi Kreativiti
rekaan mengikut kreativiti sendiri. Penyelesaian masalah
2. Bahan – bahan disediakan oleh guru seperti KEMAHIRAN ABAD KE 21:
warna, kertas lukisan, bawang, warna air, PROFIL MURID
Berdaya Pemikir
batang pinang, apron, berus warna., penyedut Tahan
minuman. Mahir Kerja
3. Murid diberi kebebasan membuat corak dan berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
rekaan sendiri. Tahu prihatin
ABM : Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
 Kertas lukisan, warna, bawang ,duit syiling,
warna air, apron.berus warna, penyedut
minuman.
NILAI
 Keyakinan diri
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi
bimbingan susulan dari semasa ke semasa
P.ISLAM
( 60 MINIT )  Diajar oleh Ustazah Terlatih
REHAT REHAT
( 30 MINIT ) ( Makan dan Pengurusan diri )
SP : KM 2.2.4 Bercerita tentang warga sekolah MOD PEMBELAJARAN:
AKTIVITI KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Kajian Projek
sesuatu tugasan yang baharu Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN/
OBJEKTIF: Lawatan Simulasi
LEARNING Perbincangan Lain2
Pada akhir pembelajaran murid boleh:
ACTIVITY ITHINK:
1. Bercerita tentang warga sekolah
( PENDEKATAN Peta Buih Peta Buih Berganda
BERTEMA ) Peta Alir Peta Pelbagai Alir
AKTIVITI:
Peta Bulatan Peta Pokok
1. Murid dibawa berjalan ke sekitar kawasan sekolah Peta Dakap Peta Titi
( 30 MINIT ) dan diperkenalkan dengan warga sekolah. KBAT:
2. Murid berkenalan dengan warga sekolah. Mencipta Menaakul
3. Murid diminta menceritakan semula tentang Menilai Teknik Penyoalan
warga sekolah yang telah mereka temui. Menganalisis Inkuiri
4. Mewarna gambar sekolah. Mengaplikasi Kreativiti
Penyelesaian masalah
ABM : KEMAHIRAN ABAD KE 21:
 lembaran kerja, kad gambar, tayangan slaid PROFIL MURID
NILAI Berdaya Pemikir
 Keyakinan diri Tahan
REFLEKSI: Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
TM(3) _____/25
Bersifat ingin Penyayang/
SM(2)_____/25
Tahu prihatin
BM(1)_____/25 Bermaklumat Berprinsip
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan Patriotik Lain - lain
diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
PENUTUP/  Tidy up the classroom.
CLOSER  Students and techer talk about learning today. ( Question and answer )
 Students line up and say goodbye to the teacher and read a prayer to return home.
REFLECTION :
( 10 MINIT )
____ / _____ student can dominate the learning objectives and do
extra worksheet for enhancement / strengthening
____ / _____ student cannot dominate the learning objectives and
given remedial training
Learning not interactive and cannot attract student attention.
Teaching successfully and attract student attention
Teaching and learning activities cannot be carried out today because:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TARIKH : 23/5/2023 HARI : SELASA / TUESDAY
TEMA : DIRI SAYA SUBTEMA: EMOSI DIRI
HADIR T.HADIR
L P L P
5 TAHUN
6 TAHUN
JUM.MURID
SEBAB TIDAK HADIR:
KEHADIRAN
Sakit MURID
Urusan keluarga
Tanpa sebab
Lain - lain
MASA SLOT CATATAN
PERBUALAN
AWAL/ 1. Students line up, say good morning, attendance,singing National anthem and recite prayers .
2. Sit together in half circle, then do a simple conversation. Such as, talk about their feeling, weather, day and date.
EARLY 3. The teacher tells the activity to be conducted today.
CONVERSATION 4. Provide time and space for students to adapt.
(20 MINIT)
FIZIKAL SP : FK 2.2.3 melakukan pergerakan lokomotordalam MOD PEMBELAJARAN:
pelbagai: (i) arah Kajian Projek
( 30 MINIT ) Eksperimen KBKK
Lawatan Simulasi
KSP:BM 1.2.3 Mendengar, memahami dan memberi
Perbincangan Lain2
respons secara bertatasusila terhadap: ITHINK:
(ii) arahan yang mudah Peta Buih Peta Buih Berganda
OBJEKTIF : Peta Alir Peta Pelbagai Alir
Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Bulatan Peta Pokok
1. Melakukan pergerakan lokomotor dalam Peta Dakap Peta Titi
KBAT:
pelbagai arah.
Mencipta Menaakul
Menilai Teknik Penyoalan
AKTIVITI : Menganalisis Inkuiri
1. Murid dibawa keluar kelas Mengaplikasi Kreativiti
2. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan Penyelesaian masalah
dengan bimbingan guru. KEMAHIRAN ABAD KE 21:
PROFIL MURID
3. Murid melakukan pelbagai pergerakan
Berdaya Pemikir
lokomotor dalam pelbagai arah Tahan
Mahir Kerja
ABM : wisel, kon. berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
NILAI
Bermaklumat Berprinsip
 Mendengar arahan Patriotik Lain - lain

REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi
bimbingan susulan dari semasa ke semasa
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ LEARNING ACTIVITY ( PENDEKATAN BERSEPADU ANTARA TUNJANG )
( 60 MINUTE )
SP : KE 3.2.2 memilih media yang sesuai dalam penghasilan MOD PEMBELAJARAN:
karya seni. Kajian Projek
Eksperimen KBKK
KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Lawatan Simulasi
KREATIVITI DAN sesuatu tugasan yang baharu. Perbincangan Lain2
ESTETIKA OBJECTIVE: ITHINK:
At the end of learning, student able to: Peta Buih Peta Buih Berganda
Peta Alir Peta Pelbagai Alir
 select the appropriate media in produce art. Peta Bulatan Peta Pokok
ACTIVITY: Peta Dakap Peta Titi
1. Pupils make a emotions stick
2. Pupils select the appropriate media in produce KBAT:
Mencipta Menaakul
beatiful emotions stick. “ MY EMOTIONS”
Menilai Teknik Penyoalan
3. Select the picture from picture card, cut, colour Menganalisis Inkuiri
and paste to stick given. Mengaplikasi Kreativiti
4. Group work. Penyelesaian masalah

KEMAHIRAN ABAD KE 21:


ABM :
PROFIL MURID
 Picture card, emotion card, stick, glue, scissor Berdaya Pemikir
Tahan
Value: Mahir Kerja
 Keyakinan diri berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
REFLECTION: Tahu prihatin
TM(3) _____/25 Bermaklumat Berprinsip
SM(2)_____/25 Patriotik Lain - lain
BM(1)_____/25
** Students who have not mastered the skills taught will be
guided up from time to time
SP : KD 1.2.3 Membezakan emosi antara individu dalam MOD PEMBELAJARAN:
situasi yang tertentu. Kajian Projek
Eksperimen KBKK
KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Lawatan Simulasi
sesuatu tugasan yang baharu. Perbincangan Lain2
OBJECTIVE: ITHINK:
At the end of learning, student able to: Peta Buih Peta Buih Berganda
KETERAMPILAN  Distinguish between individual emotions in certain Peta Alir Peta Pelbagai Alir
DIRI situations.
Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
ACTIVITY: KBAT:
1. Pupils given worksheet. Mencipta Menaakul
2. Choose the suitable emotions according to the Menilai Teknik Penyoalan
situations in the picture. Menganalisis Inkuiri
Mengaplikasi Kreativiti
3. Colour the picture
Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
ABM : PROFIL MURID
 Picture card, worksheet Berdaya Pemikir
Tahan
Value: Mahir Kerja
 Keyakinan diri berkomunikasi sepasukan
REFLECTION: Bersifat ingin Penyayang/
TM(3) _____/25 Tahu prihatin
Bermaklumat Berprinsip
SM(2)_____/25
Patriotik Lain - lain
BM(1)_____/25
** Students who have not mastered the skills taught will be
guided up from time to time
SP : BI 2.2.2 Recognise small letters of the alphabet MOD PEMBELAJARAN:
Kajian Projek
KSP: PM 11.1.2 Mengamalkan sikap rajin dalam Eksperimen KBKK
KOMUNIKASI melaksanakan tugasan. Lawatan Simulasi
OBJECTIVE: Perbincangan Lain2
ITHINK:
At the end of learning, student able to: Peta Buih Peta Buih Berganda
 Recognise small letter of the alphabet. Peta Alir Peta Pelbagai Alir
Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
ACTIVITY: KBAT:
1. Pupils recognise small letters of the alphabet Mencipta Menaakul
given. Menilai Teknik Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
2. Pupils colour the small letters of the alphabet
Mengaplikasi Kreativiti
3. Pupils highlight the small letters of the Penyelesaian masalah
alphabet. KEMAHIRAN ABAD KE 21:
4. Pupils circle the small letters of the alphabet. PROFIL MURID
Berdaya Pemikir
Tahan
ABM : Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
 Alphabetic chart, worksheet
Bersifat ingin Penyayang/
Value: Tahu prihatin
 Keyakinan diri Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain

REFLECTION:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
** Students who have not mastered the skills taught
will be guided up from time to time

BAHASA SP : BI 1.3.2 Listen to and respond to oral texts. MOD PEMBELAJARAN:


INGGERIS Kajian Projek
Eksperimen KBKK
KSP: KD 2.3.1 Bertutur dengan yakin
Lawatan Simulasi
( 30 MINIT ) Perbincangan Lain2
OBJECTIVE: ITHINK:
At the end of learning, student able to: Peta Buih Peta Buih Berganda
 Listen to and respond to oral texts.. Peta Alir Peta Pelbagai Alir
Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
ACTIVITY: KBAT:
1. Pupils listen to and respond to oral texts. Mencipta Menaakul
Menilai Teknik Penyoalan
ABM : Menganalisis Inkuiri
 Oral texts Mengaplikasi Kreativiti
Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
NILAI PROFIL MURID
 Keyakinan diri Berdaya Pemikir
REFLECTION: Tahan
TM(3) _____/25 Mahir Kerja
SM(2)_____/25 berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
BM(1)_____/25 Tahu prihatin
** Students who have not mastered the skills taught Bermaklumat Berprinsip
will be guided up from time to time Patriotik Lain - lain

REHAT REHAT
( 30 MINIT ) ( Makan dan Pengurusan diri )
SP : KD 1.1.5 Mengurus emosi dengan memilih tindakan MOD PEMBELAJARAN:
yang sesuai. Kajian Projek
Eksperimen KBKK
AKTIVITI Lawatan Simulasi
KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Perbincangan Lain2
PEMBELAJARAN ITHINK:
(BERPUSATKAN sesuatu tugasan yang baharu. Peta Buih Peta Buih Berganda
MURID) OBJECTIVE: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
At the end of learning, student able to: Peta Bulatan Peta Pokok
 Manage emotions by selecting the appropriate Peta Dakap Peta Titi
KETERAMPILAN action KBAT:
DIRI Mencipta Menaakul
Menilai Teknik Penyoalan
ACTIVITY: Menganalisis Inkuiri
1. Pupils are given an overview of the tasks that need Mengaplikasi Kreativiti
to be made. Penyelesaian masalah
2. Pupils give the solutions on how to manage KEMAHIRAN ABAD KE 21:
PROFIL MURID
emotions by selecting appropriate actions.
Berdaya Pemikir
3. Pupils identify situations and manage emotion by Tahan
selecting appropriate actions. Mahir Kerja
4. Activity 1 : simulations berkomunikasi sepasukan
( Pupils give the situations and act the situations) Bersifat ingin Penyayang/
Tahu prihatin
5. Activity 2: ( worksheet) Bermaklumat Berprinsip
Patriotik Lain - lain
ABM :
 Picture card, worksheet
Value
 Keyakinan diri

REFLECTION:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
** Students who have not mastered the skills taught will be
guided up from time to time

PENUTUP/  Tidy up the classroom.


CLOSER  Students and techer talk about learning today. ( Question and answer )
 Students line up and say goodbye to the teacher and read a prayer to return home.
REFLECTION :
( 10 MINIT )
____ / _____ student can dominate the learning objectives and do
extra worksheet for enhancement / strengthening
____ / _____ student cannot dominate the learning objectives and
given remedial training
Learning not interactive and cannot attract student attention.
Teaching successfully and attract student attention
Teaching and learning activities cannot be carried out today because:

TEACHERS NOTED:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH : 24/5/2023 HARI : RABU / WEDNESDAY
TEMA : DIRI SAYA SUBTEMA: EMOSI DIRI
HADIR T.HADIR
L P L P
5 TAHUN
6 TAHUN
JUM.MURID
SEBAB TIDAK HADIR:
KEHADIRAN
Sakit MURID
Urusan keluarga
Tanpa sebab
Lain - lain
MASA SLOT CATATAN
PERBUALAN
AWAL/ 1. Students line up, say good morning, attendance,singing National anthem and recite prayers .
2. Sit together in half circle, then do a simple conversation. Such as, talk about their feeling, weather, day and date.
EARLY 3. The teacher tells the activity to be conducted today.
CONVERSATION 4. Provide time and space for students to adapt.
(20 MINIT)
BAHASA SP BM 1.3.4 Mendengar , mengecam dan menyebut perkataan.
MALAYSIA KSP: KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu :
(iii) berkeyakinan
( 30 MINIT ) OBJEKTIF:
Pada akhir pembelajaran murid boleh:
1. Mendengar, mengecam dan menyebut perkataan.
AKTIVITI:
1. Murid mendengar , mengecam dan menyebut perkataan.
2. Latih tubi memadankan gambar dengan perkataan yang betul.
ABM :
 Kad perkataan,kad gambar, lembaran kerja
NILAI
 Keyakinan diri
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
MAIN BEBAS/  Students do their on favorite activities or play, KAEDAH PEMERHATIAN GURU:
FREE PLAY monitoring by teachers and PPM Rekod Anekdot
Rekod Berterusan
( 20 MINIT )
Skala kadar
Senarai semak
SP : KD 1.1.2 Menyatakan sesuatu yang disukai dan MOD PEMBELAJARAN:
AKTIVITI tidak disukai. Kajian Projek
Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN/
Lawatan Simulasi
LEARNING KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Perbincangan Lain2
ACTIVITY sesuatu tugasan yang baharu. ITHINK:
OBJECTIVE: Peta Buih Peta Buih Berganda
( Belajar melalui At the end of learning, student able to: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
bermain )  Tell something like and dislike. Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
( 40 MINIT ) GROUP ACTIVITY: KBAT:
Mencipta Menaakul
1. Pupils tell something like and dislike by cut the
Menilai Teknik Penyoalan
appropriate emotions and paste it according to Menganalisis Inkuiri
the suitable picture. Mengaplikasi Kreativiti
2. Colour the picture. Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
ABM : PROFIL MURID
 Picture card. Berdaya Pemikir
Tahan
Mahir Kerja
NILAI berkomunikasi sepasukan
 Keyakinan diri Bersifat ingin Penyayang/
REFLECTION: Tahu prihatin
TM(3) _____/25 Bermaklumat Berprinsip
SM(2)_____/25 Patriotik Lain - lain
BM(1)_____/25
** Students who have not mastered the skills taught will
be guided up from time to time
REHAT REHAT
( 30 MINIT ) ( Makan dan Pengurusan diri )

AKTIVITI PEMBELAJARAN/ LEARNING ACTIVITY ( PENDEKATAN BERSEPADU ANTARA TUNJANG )


( 60 MINIT )
SP : BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang MOD PEMBELAJARAN:
AKTIVITI betul Kajian Projek
Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN KSP: KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu :
Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) (i) sabar Perbincangan Lain2
ITHINK:
BAHASA DAN OBJEKTIF: Peta Buih Peta Buih Berganda
KOMUNIKASI Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
1. Menulis huruf kecil dengan cara yang betul. Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
KBAT:
AKTIVITI: Mencipta Menaakul
1. Murid menulis huruf kecil dengan cara yang Menilai Teknik Penyoalan
betul. Menganalisis Inkuiri
Mengaplikasi Kreativiti
Penyelesaian masalah
ABM :
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
 Kad huruf, kertas/buku tulisan. PROFIL MURID
NILAI Berdaya Pemikir
 Kesabaran Tahan
REFLEKSI: Mahir Kerja
berkomunikasi sepasukan
TM(3) _____/25
Bersifat ingin Penyayang/
SM(2)_____/25 Tahu prihatin
BM(1)_____/25 Bermaklumat Berprinsip
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar Patriotik Lain - lain
akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
SP : SA 2.2.4 Menyatakan ciri sepunya untuk setiap MOD PEMBELAJARAN:
Kajian Projek
pengelasan yang dibuat. Eksperimen KBKK
KSP: PM 9.1.2 Menunjukkan sikap berani mencuba Lawatan Simulasi
sesuatu tugasan yang baharu Perbincangan Lain2
ITHINK:
OBJEKTIF: Peta Buih Peta Buih Berganda
Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Alir Peta Pelbagai Alir
1. Menyatakan ciri sepunya untuk setiap Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
pengelasan jenis – jenis emosi yang dibuat. KBAT:
Mencipta Menaakul
AKTIVITI AKTIVITI: Menilai Teknik Penyoalan
Menganalisis Inkuiri
PEMBELAJARAN 1. Murid mengelaskan emosi mengikut ciri sepunya
Mengaplikasi Kreativiti
(BERSEPADU) yang betul. Penyelesaian masalah
2. Kemudian murid diminta menyatakan ciri KEMAHIRAN ABAD KE 21:
(SAINS DAN sepunya melalui lukisan. Contohnya : emosi PROFIL MURID
Berdaya Pemikir
TEKNOLOGI) sedih, murid perlu melukis ciri sepunya seperti Tahan
airmata. Mahir Kerja
SAINS AWAL 3. Ataupun bentuknya. Guru perlu menyediakan berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
bahan dengan menggunakan pelbagai bentuk. Tahu prihatin
Bermaklumat Berprinsip
ABM : Patriotik Lain - lain

 lembaran kerja, kad bentuk, kad gambar.


NILAI
 Keyakinan diri
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar
akan diberi bimbingan susulan dari semasa ke semasa
SP : KE 3.3.3 Membuat corak dan rekaan mengikut MOD PEMBELAJARAN:
AKTIVITI kreativiti sendiri. Kajian Projek
Eksperimen KBKK
PEMBELAJARAN KSP: PM 9.1.2 menunjukkan sikap berani mencuba
Lawatan Simulasi
(BERSEPADU) sesuatu tugasan yang baharu. Perbincangan Lain2
OBJEKTIF: ITHINK:
KREATIVITI Pada akhir pembelajaran murid boleh: Peta Buih Peta Buih Berganda
(SENIVISUAL) 1. Menghasilkan binaan kreatif menggunakan kad Peta Alir Peta Pelbagai Alir
manila dan kertas warna. (membuat alat tulis ) Peta Bulatan Peta Pokok
Peta Dakap Peta Titi
AKTIVITI: KBAT:
1. Murid membuat aktiviti membuat corak dan Mencipta Menaakul
rekaan mengikut kreativiti sendiri. Menilai Teknik Penyoalan
2. Bahan – bahan disediakan oleh guru seperti Menganalisis Inkuiri
warna, kertas lukisan, bawang, warna air, Mengaplikasi Kreativiti
batang pinang, apron, berus warna., penyedut Penyelesaian masalah
KEMAHIRAN ABAD KE 21:
minuman. PROFIL MURID
3. Murid diberi kebebasan membuat corak dan Berdaya Pemikir
rekaan sendiri. Tahan
ABM : Mahir Kerja
 Kertas lukisan, warna, bawang ,duit syiling, berkomunikasi sepasukan
Bersifat ingin Penyayang/
warna air, apron.berus warna, penyedut Tahu prihatin
minuman. Bermaklumat Berprinsip
NILAI Patriotik Lain - lain
 Keyakinan diri
REFLEKSI:
TM(3) _____/25
SM(2)_____/25
BM(1)_____/25
**murid yang belum menguasai kemahiran yang diajar akan diberi
bimbingan susulan dari semasa ke semasa
PENUTUP/CLOSER  Tidy up the classroom.
 Students and techer talk about learning today. ( Question and answer )
 Students line up and say goodbye to the teacher and read a prayer to return home.
( 10 MINIT ) REFLECTION :

____ / _____ student can dominate the learning objectives and do


extra worksheet for enhancement / strengthening
____ / _____ student cannot dominate the learning objectives and
given remedial training
Learning not interactive and cannot attract student attention.
Teaching successfully and attract student attention
Teaching and learning activities cannot be carried out today because:
