Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TRANSISI TAHUN 1

Mata Pelajaran: Kelas: 1 Lavender Tarikh: 21 Mac 2022


Program Transisi Tahun 1 2.0 (PTTS 2.0)
Sains
Fasa: Perbualan awal Masa: 9.10 ~ 9.40 Hari: Isnin

30 minit
Modul : Buku Aktiviti Pentaksiran : Lisan Nilai Murni: Berani EMK : Nilai Murni
Transisi

Aspirasi Murid:
Pengetahuan
☒ Kemahiran
Berfikir ☒ Kemahiran
Memimpin ☒ Kemahiran
Dwibahasa ☐ Etika dan
Kerohanian ☒ Identiti
Nasional ☒
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Murid dapat melakukan / menunjukkan:
Murid akan dapat menyanyi lagu “Kalau Rasa 1. Menyesuaikan diri dengan persekitaran dalam kelas.
Gembira” . 2. .

Konsep / Perbendaharaan Kata Kata Nama Khas Bahan Bantu Belajar / Sumber:
Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.
Utama:

RANGKA PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pemula (Starter):
1.Murid berada di tempat masing-masing.
2.Guru memberi penerangan ringkas tentang aktiviti yang akan dilakukan oleh
murid.
3.Murid diminta menyatakan nama masing-masing secara lisan.

Aktiviti Utama (Main Activities):


4. Guru membahagikan murid kepada lima kumpulan.
5. Murid diminta menulis nama ahli kumpulan pada kertas yang diberikan guru.
6. Murid diminta menyanyi lagu “Kalau Rasa Gembira” .secara bergilir-gilir di
hadapan kelas.
7. Guru membimbing murid untuk memeriahkan suasana kelas dengan menarik
mengikut lagu yang dinyanyikan.
Penutup (Plenary):
8.Murid menyatakan semula aktiviti yang dilakukan bersama rakan baharu.
9.Guru memberi pujian dan penghargaan kepada murid di atas kerjasama yang
diberikan.
10.Guru merumus isi pelajaran pada hari ini.

Murid yang dinilai : 1.


2.
3.
4.
5.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TRANSISI TAHUN 1

Mata Pelajaran: Kelas: 1 Lavender Tarikh: 21 Mac 2022


Program Transisi Tahun 1 2.0 (PTTS 2.0)
Matematik
Fasa: Aktiviti Suai Kenal Masa: 10.00 ~ 11.00 Hari: Isnin

60 minit
Modul : Buku Aktiviti Pentaksiran : Lisan dan Nilai Murni: Berani EMK : Nilai Murni
Transisi penulisan

Aspirasi Murid:

☒ ☒ ☒ ☐ ☒ ☒
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Murid dapat melakukan / menunjukkan:
Murid akan dapat menulis nama dan lukis wajah sendiri 1. Mengembangkan kemahiran menulis.
menggambarkan emosi.

Konsep / Perbendaharaan Kata Kata Nama Khas Bahan Bantu Belajar / Sumber:
Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.
Utama:

RANGKA PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pemula (Starter):
1.Murid berada di tempat masing-masing.
2.Guru memberi penerangan ringkas tentang aktiviti yang akan dilakukan oleh
murid.

Aktiviti Utama (Main Activities):


1. Guru membimbing pelajar untuk menyediakan alat melukis.
2. Murid diminta menulis nama dan lukis wajah sendiri pada kertas yang diberikan
guru.
3. Guru menerangkan kepentingan menulis nama pada setiap kertas yang
diberikan oleh guru.
4.Guru membimbing murid untuk melukiskan wajah sendiri.
Penutup (Plenary):
1.Murid menyatakan semula aktiviti yang dilakukan bersama rakan baharu.
2.Guru memberi pujian dan penghargaan kepada murid di atas kerjasama yang
diberikan.
3.Guru merumus isi pelajaran pada hari ini.

Murid yang dinilai : 1.


2.
3.
4.
5.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TRANSISI TAHUN 1

Mata Pelajaran: Kelas: 1 Iris Tarikh: 21 Mac 2022


Program Transisi Tahun 1 2.0 (PTTS 2.0)
Matematik
Fasa: Peraturan balik Masa: 12.00 ~ 1.00 Hari: Isnin

60 minit
Modul : Buku Aktiviti Pentaksiran : Lisan dan Nilai Murni: Berani EMK : Nilai Murni
Transisi penulisan

Aspirasi Murid:

☒ ☒ ☒ ☐ ☒ ☒
Pengetahuan Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Murid dapat melakukan / menunjukkan:
Murid akan mengenali peraturan yang perlu diikuti 2. Membuat demokrasi tentang peraturan balik.
pada waktu balik
Konsep / Perbendaharaan Kata Kata Nama Khas Bahan Bantu Belajar / Sumber:
Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.
Utama:

RANGKA PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pemula (Starter):
1.Murid berada di tempat masing-masing.
2.Guru memberi penerangan ringkas tentang aktiviti yang akan dilakukan oleh
murid.

Aktiviti Utama (Main Activities):


1. Guru menerangkan tentang peraturan balik.
2. Murid diminta membuat demokrasi tentang peraturan balik.
3. Guru menerangkan kepentingan mematuhi peraturan balikyang diberikan oleh
guru.
4.Guru membimbing murid membuat persiapan yang perlu dilakukan sebelum
balik.
Penutup (Plenary):
1.Murid menyatakan semula aktiviti yang dilakukan bersama rakan baharu.
2.Guru memberi pujian dan penghargaan kepada murid di atas kerjasama yang
diberikan.
3.Guru merumus isi pelajaran pada hari ini.

Murid yang dinilai : 1.


2.
3.
4.
5.
