Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023-2024

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu MINGGU 4


TARIKH 10.4.2023 HARI Isnin MASA 8.30 – 10.00 pg
KELAS 2 USM KEHADIRA 22/ 25 Orang
N
TEMA / TAJUK Keluarga Guan Hong
STANDARD 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
KANDUNGAN
STANDARD 5.1.1 Memahami dan mengenal pasti penggunaan golongan kata mengikut konteks;
PEMBELAJARAN (ii) kata nama khas
Murid dapat ;
OBJEKTIF 1.Menulis 5 kata nama am berdasarkan gambar yang diberi dengan betul.
PEMBELAJARAN
Set induksi:
AKTIVITI 1. Guru meminta beberapa orang murid untuk menyebut nama orang, nama kereta, buku, beg dan
PEMBELAJARAN & sebagainya.
PEMUDAHCARAAN 2. Guru mengaitkan jawapan murid dengan tajuk pembelajaran hari ini.
(PdPc) Perkembangan Aktiviti:
1.Guru meminta murid meneliti dan membacakan perkataan yang terdapat di
dalam buku teks.
2.Murid melengkapkan ayat di dalam buku teks dengan kata nama khas. (kelas)
4.Murid diminta menyenaraikan kata nama khas di dalam peta bulatan. (kumpulan)
5.Murid bersama guru menyemak hasil jawapan kumpulan.
6. Murid memilih kata nama khas yang sesuai bagi ayat yang dipaparkan pada
televisyen. (individu)
7.Murid melengkapkan 4 ayat dengan kata nama khas.
8.Murid memadankan kata nama khas dengan gambar. (pemulihan)

17/22 Orang murid telah menguasai kemahiran hari ini.


REFLEKSI
5/22 Orang murid dapat mengecam kata nama khas.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


TARIKH/HARI/ 10.04.2023 Isnin Minggu: 4 Kelas : 2 USM Kehadiran murid:
MINGGU Masa : 11.00 – 12.00 5 /6

MATA PELAJARAN Pemulihan - Matematik


TAJUK Nombor Bulat
KEMAHIRAN 3.1 Nombor bulat hingga 10
PEMULIHAN
STANDARD 1.2 Nilai Nombor.
PEMBELAJARAN
PENGETAHUAN Menyebut nombor 1 hingga 10
SEDIA ADA
OBJEKTIF Murid-murid dapat ;
PREMBELAJARAN I. Mengenalpasti dan menunjuk angka 1 hingga 9 yang disebut dengan betul.
II. Menyusun angka 1 hingga 9 dalam urutan yang betul.

AKTIVITI PdPc 1.Guru mengimbas kembali angka 1 hingga 9 dengan memainkan lagu nombor pada televisyen.
2.Murid bernyanyi bersama lagu tersebut.
3. Murid dibimbing menyebut dan memilih setiap angka yang ditunjuk.
4.Murid melukis di udara bentuk angka yang disebut.
5. Murid diberi aktiviti melompat pada angka yang disebut oleh guru.
6.Murid diadakan aktiviti mencari “harta karun” dimana murid mencari dan menyusun kad nombor
yang didapati.
7.Murid diberi latihan lengkapkan nombor di dalam lembaran.

REFLEKSI

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-
