Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH/HARI/ 30.09.2022 Jumaat Minggu: 26 Kelas : 3 UMP Kehadiran murid:


MINGGU Masa : 8.30-9.30 3 /4

MATA PELAJARAN Pemulihan - Bahasa Melayu


KEMAHIRAN KP 9: Suku kata kvk (bunyi ‘k’ dan ‘m’)
PEMULIHAN KP 11: Perkataan kv kvk
STANDARD 2.2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan grafik dan bukan grafik.
PEMBELAJARAN
PENGETAHUAN Boleh membaca perkataan kvk
SEDIA ADA
PAK21 Komunikasi Kolaboratif Kreatif Kritis Nilai
BBM
OBJEKTIF Murid-murid dapat ;
PEMBELAJARAN
i. Membaca 8 suku kata kvk yang berakhiran bunyi ‘k’ dan ‘m’dengan betul.
ii. Membina 5 suku kata kvk yang disebut dengan betul.
KRITERIA Murid-murid boleh:
KEJAYAAN 1.Mengeja suku kata kvk.
2.Mengeja suku kata kvk yang tertinggal dalam perkataan kvkvk.
3.Membina suku kata kvk.
AKTIVITI PdPc 1. Guru memperkenalkan suku kata kvk bunyi ‘k’ dan ‘m’.
2. Murid dibimbing untuk mengeja dan membaca suku kata kvk bunyi ‘k’ dan ‘m’.
3. Murid diminta mengeja suku kata kvk yang tertinggal berdasarkan gambar.
4.Murid diberi aktiviti membina suku kata kvk yang disebut dengan menggunakan kad huruf.
5.Murid menyemak hasil jawapan rakan dan memberi markah.
6.Murid diberi latihan mengeja dan membaca suku kata kvk.
REFLEKSI

3/3 Orang murid telah menguasai kemahiran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:

RANCANGAN HARIAN PdPc

MINGGU : 26 TARIKH :30.09.2022 HARI : Jumaat MASA : 10.30 – 12.00


MATA PELAJARAN BAHASA MALAYSIA TAHUN : 1 UM KEHADIRAN : 18 /23
TEMA Cermat dan Selamat
TAJUK Taman permainan selamat
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Asas membaca dan memahami
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.2 Membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai, dan memahami;
ii) frasa
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid-murid dapat:

1. Membaca 5 frasa yang diberi dengan sebutan yang betul.


2. Membaca dan memadankan 5 frasa dengan gambar yang diberi dengan
betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid-murid boleh :
1.Membaca frasa yang ditunjuk dengan bimbingan guru.
2.Membaca dan melengkapkan frasa berdasarkan gambar.
3.Memadankan frasa dengan gambar yang diberi.
AKTIVITI PdPc Set induksi:
1. Guru menunjukkan gambar taman permainan kepada murid.
2. Murid disoaljawab mengenai gambar tersebut.
Perkembangan Aktiviti:
1.Guru memperkenalkan frasa berserta dengan beberapa gambar.
2.Guru memimbing murid untuk membaca frasa yang ditunjuk.
3.Murid diminta membaca dan melengkapkan frasa berdasarkan gambar yang ditunjuk.
4. Murid diminta membaca dan mengecam frasa yang terdapat di dalam buku teks pada
halaman 68.
5.Murid dberi aktiviti memadankan frasa dengan gambar. (kumpulan)
6.Murid menukar dan menyemak hasil kerja antara kumpulan.
Penutup:
1.Murid menyebut frasa yang dipelajari.
PENTAKSIRAN & Membaca dan memadankan frasa dengan gambar.
PENILAIAN
INSTRUMEN PENTAKSIRAN GAMBAR KAEDAH LISAN
PENTAKSIRAN
NILAI: Berwaspada BAHAN BANTU Televisyen, kad gambar
MENGAJAR:
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 ELEMENT MERENTAS ARAS PEMIKIRAN
KURIKULUM Memahami
Persembahan Bahasa
REFLEKSI 14/ 18 murid dapat mencapai objektif hari ini.

4/ 18 murid dapat membaca dengan bimbingan guru.

TAHAP PENGUASAAN TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
4 8 4 2
