Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH/HARI/ 20.04.2022 Rabu Minggu: 5 Kelas : 3 UMP Kehadiran murid:


MINGGU 2/3
Masa : 8.00 – 9.00

MATA Pemulihan – Matematik


PELAJARAN
KIUMPULAN Kumpulan 1 Kumpulan 2

TAJUK Operasi tolak Operasi darab

KEMAHIRAN 5.3 Tolak dalam lingkungan 100 6.0 Operasi darab


PEMULIHAN
STANDARD 2.2 tolak dalam lingkungan 1000 2.3 Darab dalam lingkungan 1000
PEMBELAJARAN
PENGETAHUAN Menjawab operasi tolak satu digit daripada satu digit. Mengenal konsep tambah berulang
SEDIA ADA
PAK21 Komunikasi Kolaboratif Kreatif Kritis Nilai

BBM Kad nombor, papan putih(kecil), dam ular dan dadu.

OBJEKTIF Murid-murid dapat ; Murid-murid dapat ;


PEMBELAJARAN
I. Menjawab 5 soalan operasi tolak dua digit i. Mengenal konsep operasi darab dengan betul.
daripada dua digit dalam lingkungan 100 ii. Melengkapkan 5 ayat matematik dengan betul.
melibatkan pengumpulan semula dengan betul.

AKTIVITI PdPc 1.
Guru memperkenalkan operasi menolak satu 1.Murid diberi lembaran kerja pengajaran lepas.
digit daripada dua digit dengan mengumpul 2.Murid diperkenalkan operasi darab dengan
semula. menggunakan konsep tambah berulang.
2. Murid dibimbing menulis soalan dalam 3.Murid dibimbing membina kumpulan sama
bentuk lazim di dalam carta nilai tempat. banyak bagi jumlah yang diberi.
3. Murid dibimbing menjawab beberapa contoh 4.Murid diberi aktiviti menulis ayat matematik
soalan. bagi kumpulan yang dibina.
4. Murid diadakan permainan baling dadu 5.Murid diadakan aktiviti membina ayat
untuk mendapatkan angka pertama. matematik bagi gambar yang ditunjuk.
5. Guru memberi angka kedua dan murid 6.Murid diberi latihan melengkapkan ayat
diminta membentuk soalan tolak. matematik berdasarkan gambar.
6. Murid menjawab soalan yang dibina pada
papan putih.
REFLEKSI 1/2 murid dapat menguasai kemahiran hari ini. 1/1 murid dapat menguasai kemahiran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH/HARI/ 20.04.2022 Rabu Minggu: 5 Kelas : 2 USM Kehadiran murid:


MINGGU Masa : 10.30 – 11.30 3/ 6

MATA PELAJARAN Pemulihan - Bahasa Melayu


TAJUK Mengenal abjad

KEMAHIRAN KP 1: huruf vokal


PEMULIHAN
STANDARD 3.1 Asas menulis
PEMBELAJARAN
PENGETAHUAN Mengenal huruf a,e,I ,o dan u.
SEDIA ADA
PAK21 Komunikasi Kolaboratif Kreatif Kritis Nilai
BBM Komputer riba dan kad gambar
OBJEKTIF Murid-murid dapat ;
PEMBELAJARAN 1. Menulis 5 huruf vokal berdasarkan bunyi yang didengar dengan betul.
2. Menulis 5 huruf vokal bagi gambar yang diberi dengan betul.
KRITERIA 1.Menyalin 5 huruf vokal dengan bentuk yang betul.
KEJAYAAN 2.Menulis huruf vokal berdasarkan bunyi yang didengar.
3.Menulis huruf vokal berdasarkan gambar dengan betul.
AKTIVITI PdPc
1. Guru memainkan video lagu bunyi vokal dalam komputer riba.
2. Murid bernyanyi bersama lagu vokal tersebut.
3.Murid diminta menyalin huruf vokal yang disebut pada papan putih.
4. Murid diadakan permainan dadu; murid diminta menjawab kuiz yang diberi berdasarkan nombor
yang didapat.
5. Murid diberi aktiviti menulis huruf vokal berdasarkan gambar dalam peta titi (i-think).
6. Murid menjawab latihan di dalam lembaran kerja.

REFLEKSI 3 / 6 orang murid dapat menguasai kemahiran hari ini.


3/6 orang murid tidak hadir ke sekolah.

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:

RANCANGAN HARIAN PdPc

MINGGU : 5 TARIKH : 20.4.2022 HARI : Rabu MASA : 12.00 – 1.00


MATA PELAJARAN BAHASA MALAYSIA TAHUN : 1 UM KEHADIRAN : 25 /25
TEMA Sayangi keluarga
TAJUK Mari ajuk dan sebut nama abjad
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengajuk, dan menyebut;
ii) bunyi abjad (t hingga z)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat:
1. Mengajuk dan menyebut bunyi bagi abjad t hingga z yang ditunjuk dengan
betul.
KRITERIA KEJAYAAN
1.Murid mengajuk bunyi abjad yang didengar dengar betul.
2.Murid menyebut abjad berdasarkan bunyi yang didengar dengan betul.
3.Murid menyebut bunyi abjad bagi gambar yang ditunjuk.

AKTIVITI PdPc Set induksi:


1. Guru memainkan bunyi huruf secara rawak di dalam komputer riba.
2. Murid disoal jawab berdasarkan bunyi yang dimainkan.
Aktiviti Perkembangan:
1.Guru memperkenalkan bunyi abjad t hingga z dengan menggunakan video fonik.
2.Murid dibimbing mengajuk bunyi setiap abjad yang didengar.
3.Murid dibimbing menyebut perkataan yang bermula dengan bunyi abjad t hingga z.
4.Murid diadakan aktiviti menyebut dan memilih huruf berdasarkan bunyi yang didengar.
5.Murid diberi aktiviti mengajuk bunyi awal bagi gambar yang diberi.
6.Murid diminta membunyikan abjad kecil yang ditunjuk oleh guru.
Penutup:
1.Murid mengajuk bunyi huruf bersama video.
PENTAKSIRAN & Menyebut bunyi huruf t hingga z yang ditunjuk secara rawak.
PENILAIAN
INSTRUMEN PENTAKSIRAN LAIN-LAIN KAEDAH LISAN
PENTAKSIRAN
NILAI: Kerajinan BAHAN BANTU Komputer riba, televisyen, kad
MENGAJAR: imbas
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 ELEMENT MERENTAS ARAS PEMIKIRAN
Berasaskan murid KURIKULUM Mengaplikasi
Bahasa
REFLEKSI 13/25 murid dapat menyebut bunyi bagi semua abjad.

5/25 murid dapat menyebut bunyi bagi 5 abjad.

7/25 murid dapat menyebut bunyi abjad hanya dengan bimbingan guru.

TAHAP PENGUASAAN TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
7 5 7 6
