Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH/HARI/ 18.04.2022 Isnin Minggu: 5 Kelas : 3 UMP Kehadiran murid:


MINGGU 3/3
Masa : 8.00 – 9.00

MATA Pemulihan – Matematik


PELAJARAN
KIUMPULAN Kumpulan 1 Kumpulan 2

TAJUK Operasi tolak Operasi darab

KEMAHIRAN 5.3 Tolak dalam lingkungan 100 6.0 Operasi darab


PEMULIHAN
STANDARD 2.2 tolak dalam lingkungan 1000 2.3 Darab dalam lingkungan 1000
PEMBELAJARAN
PENGETAHUAN Menjawab operasi tolak satu tanpa mengumpul Menjawab operasi tolak dalam lingkungan 1000.
SEDIA ADA semula
PAK21 Komunikasi Kolaboratif Kreatif Kritis Nilai

BBM Kad nombor, komputer riba dan papan putih kecil

OBJEKTIF Murid-murid dapat ; Murid-murid dapat ;


PEMBELAJARAN
I. Menjawab 5 soalan operasi tolak satu digit i. Mengenal konsep tambah berulang dalam operasi
daripada dua digit dalam lingkungan 100 darab dengan betul.
melibatkan pengumpulan semula dengan betul. ii. Melengkapkan 5 ayat matematik tambah
berulang dengan betul.

AKTIVITI PdPc 1.
Guru menjelaskan konsep pengumpulan 1.Murid diberi lembaran kerja pengajaran lepas.
semula kepada murid. 2.Murid diperkenalkan konsep tambah berulang.
2. Guru memperkenalkan operasi menolak satu 3.Murid dibimbing membina kumpulan sama
digit daripada dua digit dengan mengumpul banyak bagi jumlah yang diberi.
semula. 4.Murid diberi aktiviti membina ayat tambah
3. Murid dibimbing menjawab beberapa contoh berulang mengikut kumpulan yang dibina.
soalan pada papan putih. 5.Murid diadakan aktiviti menulis ayat tambah
4. Murid diadakan kuiz di dalam komputer. berulang berdasarkan gambar.
5. Murid menjawab soalan yang ditunjukkan di 6.Murid diminta membuat simulasi
dalam power point. menunjukkan konsep tambah berulang
6. Murid menyemak dan menilai jawapan dengan contoh.
rakan.
REFLEKSI 1/2 Orang murid dapat menguasai kemahiran hari ini. 1/1 murid telah menguasai kemahiran hari ini.

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-

RANCANGAN HARIAN PdPc

MINGGU: 5 TARIKH : 18.4.2022 HARI : Isnin MASA : 12.00 – 1.30


MATA PELAJARAN BAHASA MALAYSIA TAHUN : KEHADIRAN : 22 /24
TEMA Sayangi keluarga
TAJUK Mari ajuk dan sebut nama abjad
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengajuk, dan menyebut;
i) nama abjad (huruf kecil)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Murid dapat:

1. Mengajuk dan menyebut nama abjad kecil yang ditunjuk dengan


betul.
KRITERIA KEJAYAAN
1.Murid menyebut abjad kecil yang dipaparkan dalam lagu.
2.Murid menyebut abjad kecil bagi gambar yang ditunjuk dengan
betul
3.Murid memadankan abjad dengan gambar dengan betul.

AKTIVITI PdPc Set induksi:


1. Guru memperkenalkan tajuk pembelajaran dengan puzzel gambar.
Aktiviti:
1.Guru memainkan video lagu abjad di dalam televisyen.
2.Murid diminta menyanyi lagu bersama video tersebut.
3.Membimbing murid mengajuk dan menyebut abjad berdasarkan gambar.
4.Murid diminta menyebut nama abjad berdasarkan gambar yang ditunjuk.
5.Murid diberi aktiviti memilih kad abjad berdasarkan gambar.
6.Murid diminta menyebut nama abjad yang ditunjuk secara rawak.
Penutup:
1.Murid menyebut huruf a hingga z secara berurutan.
PENTAKSIRAN &
PENILAIAN Menyebut nama abjad yang ditunjuk secara rawak.
INSTRUMEN PENTAKSIRAN KUIZ KAEDAH LISAN
PENTAKSIRAN
NILAI: Kasih sayang BAHAN BANTU Komputer riba, televisyen
MENGAJAR:
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 ELEMENT MERENTAS ARAS PEMIKIRAN
Berasaskan murid KURIKULUM Mengingati
Tmk
REFLEKSI 10 /25 orang murid dapat menyebut semua nama abjad kecil yag ditunjuk dengan betul

6 /25 orang murid dapat menyebut nama abjad kecil berdasarkan gambar dengan betul.

7 /25 orang murid dapat menyebut nama abjad dengan bimbingan guru.

TAHAP PENGUASAAN TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6
7 3 7 6
