Anda di halaman 1dari 9

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UMP


MINGGU 9 HARI Selasa
TARIKH 17/5/2022 MASA 1.05-2.15PM

TEMA/TAJUK 2.0 GEOGRAFI FIZIKAL: CUACA DAN IKLIM

STANDARD
2.1 Pengaruh Pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1.Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN 2.Dapat menjawab soalan yang diberikan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi melalui pembacaan.
4. Guru menunjukkan contoh putaran bumi melalui contoh glob.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti soal jawab bersama guru
5.Guru meminta beberapa murid membuat rumusan mengenai aktiviti yang dilakukan hari ini
BAHAN BANTU
Buku Teks Pen marker Buku Rujukan Glob
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Menghubungkait
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Soal jawab

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UTM
MINGGU 9 HARI Selasa
TARIKH 17/5/2022 MASA 4.55-6.05pm

TEMA/TAJUK 2.0 GEOGRAFI FIZIKAL: CUACA DAN IKLIM

STANDARD
2.1 Pengaruh Pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1.Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN 2.Dapat menjawab soalan yang diberikan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi melalui pembacaan.
4. Guru menunjukkan contoh putaran bumi melalui contoh glob.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti soal jawab bersama guru
5.Guru meminta beberapa murid membuat rumusan mengenai aktiviti yang dilakukan hari ini
BAHAN BANTU
Buku Teks Pen marker Buku Rujukan Glob
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Menghubungkait
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Soal jawab

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UM
MINGGU 9 HARI Rabu
TARIKH 18/5/2022 MASA 5.30-6.40PM

TEMA/TAJUK 2.0 GEOGRAFI FIZIKAL: CUACA DAN IKLIM

STANDARD
2.1 Pengaruh Pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1.Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN 2.Dapat menjawab soalan yang diberikan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi melalui pembacaan.
4. Guru menunjukkan contoh putaran bumi melalui contoh glob.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti soal jawab bersama guru
5.Guru meminta beberapa murid membuat rumusan mengenai aktiviti yang dilakukan hari ini
BAHAN BANTU
Buku Teks Pen marker Buku Rujukan Glob
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Menghubungkait
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Soal jawab

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UPM
MINGGU 9 HARI Khamis
TARIKH 19/5/2022 MASA 1.05-2.15PM

TEMA/TAJUK 2.0 GEOGRAFI FIZIKAL: CUACA DAN IKLIM

STANDARD
2.1 Pengaruh Pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1.Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN 2.Dapat menjawab soalan yang diberikan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi melalui pembacaan.
4. Guru menunjukkan contoh putaran bumi melalui contoh glob.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti soal jawab bersama guru
5.Guru meminta beberapa murid membuat rumusan mengenai aktiviti yang dilakukan hari ini
BAHAN BANTU
Buku Teks Pen marker Buku Rujukan Glob
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Menghubungkait
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Soal jawab

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UUM
MINGGU 9 HARI Khamis
TARIKH 19/5/2022 MASA 3.25-4.55PM

TEMA/TAJUK 2.0 GEOGRAFI FIZIKAL: CUACA DAN IKLIM

STANDARD
2.1 Pengaruh Pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1.Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN 2.Dapat menjawab soalan yang diberikan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi melalui pembacaan.
4. Guru menunjukkan contoh putaran bumi melalui contoh glob.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti soal jawab bersama guru
5.Guru meminta beberapa murid membuat rumusan mengenai aktiviti yang dilakukan hari ini
BAHAN BANTU
Buku Teks Pen marker Buku Rujukan Glob
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Menghubungkait
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Soal jawab

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UUM
MINGGU 9 HARI Khamis
TARIKH 19/5/2022 MASA 3.25-4.55PM

TEMA/TAJUK 2.0 GEOGRAFI FIZIKAL: CUACA DAN IKLIM

STANDARD
2.1 Pengaruh Pergerakan Bumi Terhadap Cuaca dan Iklim
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1.Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi
PEMBELAJARAN 2.Dapat menjawab soalan yang diberikan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menerangkan tentang putaran bumi dan peredaran bumi melalui pembacaan.
4. Guru menunjukkan contoh putaran bumi melalui contoh glob.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti soal jawab bersama guru
5.Guru meminta beberapa murid membuat rumusan mengenai aktiviti yang dilakukan hari ini
BAHAN BANTU
Buku Teks Pen marker Buku Rujukan Glob
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Menghubungkait
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Soal jawab

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UUM
MINGGU 9 HARI Selasa
TARIKH 19/5/2022 MASA 6.05-6.40

TEMA/TAJUK 1.0 KEMAHIRAN GEOGRAFI

STANDARD
1.2 Peta Topografi
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.7 Mentafsir peta topografi secara keseluruhan.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1. Mengatahui langkah-langkah mentafsir peta topografi secara keseluruhan.
PEMBELAJARAN 2. . Menjawab soalan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Mentafsir peta topografi secara keseluruhan dengan contoh yang diberikan oleh guru.
4. Seterusnya, murid melakukan perbincangan dan soal jawab bersama guru

BAHAN BANTU
Buku Teks Peta Topografi Buku Rujukan Pen marker
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Mentafsir
BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UPM
MINGGU 9 HARI Rabu
TARIKH 19/5/2022 MASA 3.25-4.00

TEMA/TAJUK 1.0 KEMAHIRAN GEOGRAFI

STANDARD
1.2 Peta Topografi
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.7 Mentafsir peta topografi secara keseluruhan.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1. Mengetahui langkah-langkah mentafsir peta topografi secara keseluruhan.
PEMBELAJARAN 2. . Menjawab soalan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Mentafsir peta topografi secara keseluruhan dengan contoh yang diberikan oleh guru
4. Seterusnya, murid melakukan perbincangan dan soal jawab bersama guru

BAHAN BANTU
Buku Teks Peta Topografi Buku Rujukan Pen marker
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Mentafsir
BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN GEOGRAFI KELAS 2 UTM
MINGGU 9 HARI Khamis
TARIKH 19/5/2022 MASA 5.30-6.05

TEMA/TAJUK 1.0 KEMAHIRAN GEOGRAFI

STANDARD
1.2 Peta Topografi
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.7 Mentafsir peta topografi secara keseluruhan.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
OBJEKTIF 1. Mengetahui langkah-langkah mentafsir peta topografi secara keseluruhan.
PEMBELAJARAN 2. . Menjawab soalan berkaitan tajuk dengan tepat

Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat serta
perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui
Sumbang saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Mentafsir peta topografi secara keseluruhan dengan contoh yang diberikan oleh guru
4. Seterusnya, murid melakukan perbincangan dan soal jawab bersama guru

BAHAN BANTU
Buku Teks Peta Topografi Buku Rujukan Pen marker
BELAJAR (BBB)
KEMAHIRAN Mentafsir
BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

REFLEKSI
