Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Kelas

: Prasekolah Kasih

Tarikh

: 29 Ogos 2014

Masa

: 0830 - 0900 pagi

Bil. Murid

: 25 orang

Modul

: Bertema

Tema/Tajuk

: Diri Saya / Body Parts

Tunjang Utama

: Tunjang Bahasa dan Komunikasi English Language

Standard Kandungan

(BI 3.2) Read simple words with understanding


Standard Pembelajaran :
(BI 3.2.1) Hear and pronounce simple words.
Kesepaduan Tunjang

(BI 1.4.2) Listen to and follow simple instruction, e.g : Please stand up.
(BI 4.2.4) Write simple words in neat, legible print.
(ST 3.1.2) Mengenalpasti bahagian tubuh badan (lidah,pipi, rambut, mata, hidung,
mulut, bahu, siku, lutut, kuku)
Objektif pembelajaran

By the end of the lesson, children will be able to :


1. Say at least 10 from 16 of body parts from the slide in a correct
pronouncation.
2. Understand the question and answer at least 3 from 6 questions with the
correct answer.

Pengetahuan Sedia ada :


Murid telah didedahkan dengan bahagian tubuh badan dalam bahasa Malaysia.
Kemahiran Berfikir (KB) :
Menyenaraikan, menjana idea, menghubungkait, menganalisis
Penerapan Nilai

Kerjasama, keberanian, keyakinan, patuh arahan


Alat Bantu Mengajar

Komputer, Pembesar Suara, LCD, Lembaran kerja.


Fokus MI

kecerdasan interpersonal, kecerdasaran linguistik


Kosa Kata

Head, shoulder, knee, toes, mouth, eyes, ears, nose, tongue, foot, hand, nail, elbow,
hair, neck, teeth

LANGKAH AKTIVITI

LANGKAH /
MASA
Set Induksi
(5 minit)

Langkah 1
(8 minit)

ISI PELAJARAN

AKTIVITI P&P

CATATAN / ABM

Sing a Song
Head, Shoulder,
Knees and Toes

1. Teacher play the video clip of the ABM :


Video clip of song
Head, shoulder, knees and toes
Head, Shoulder,
song.
Knees and Toes,
LCD, komputer,
2. Children will watch and listen to
Speaker
the song.
MI : Muzik,
kinestastik
2. Then, they sing along together.
PN : Berani

Body Parts.

1. Teacher ask a question with

- Head
- Hair
- Neck
- Mouth
- Tongue
- Eyes
- Nose
- Ears
- Shoulder
- Elbow
- Hands
- Nail
- Knees
- Foot
- Toes

1.

Guru

menayangkan

mengenai

aktivit-aktiviti

ABM :
Video aktiviti, kad
gambar
KB :
Menganalisis,
menjana idea,
menghubungkait
PN :
Hormatmenghormati,
bekerjasama
MI :
video Kecerdasan
linguistik
yang

dilakukan bersama-sama keluarga.


2. Murid

menonton

video

yang

dipertayangkan.
3. Setelah itu, guru menunjukkan
beberapa

kad

gambar

aktiviti

bersama keluarga.
4. Guru bersoal jawab dengan murid
mengenai kad gambar.
- Apa yang mereka sedang
lakukan?
- Apa aktiviti yang biasa kamu

dan keluarga kamu lakukan


bersama?
- Kenapa kita perlu sayang
Langkah 2
(10 minit)

Puzzle Keluarga

keluarga kita?
1. Guru mengarahkan murid-murid ABM :
Kepingan Puzzle
untuk beredar ke kumpulan masingKB :
masing.
Menyelesaikan
masalah
2. Guru menerangkan mengenai
PN :
aktiviti
Puzzle
dan
murid
MI :
mendengar dengan penuh minat.
Kecerdasan
3. Guru meminta ketua kumpulan
untuk mengambil sampul surat yang
mengandungi kepingan gambar.
4.

Ketua

kumpulan

mengambil

sampul surat yang diberikan oleh


guru.
5.

Murid

mencantum

kepingan

Puzzle berdasarkan gambar yang


diberikan. Aktiviti dilakukan secara
Penutup
(7 minit)

Mini-game
says

berkumpulan.
Simon 1. Teacher ask children to make a KB :
Refleksi,
cicle around her.
menganalisis
2. Children will play a game Simon PN : Patuh arahan
MI :
says. When teacher says Simon
Kecerdasan
says head, and children will show Kinestastik
the right parts of the body.
3, Teacher will conclude all the
lessons.
