Anda di halaman 1dari 15

SK TAMAN MIDAH

Email :
Telefon : 03-91305519 Faks: 03-91335331

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 22 okt 2020


Hari khamis
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Feel Mudharik dan Feel Madi
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
1. Murid dapat membezakan diatara feel mudharik dan feel
madi
Objektif 2. Murid mengeluarkan kalimah daripada video kalimah bagi
feel mudharik dan feel madi

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui e-


Aktiviti Murid Learning. Murid melihat video yang ditayangkan kemudian
melakukan aktiviti tersebut
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
10/27 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
10/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
15/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
Refleksi
latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 22 okt 2020


Hari khamis
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Nombor tertib menaik (muannas)
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid dapat menyebut nombor(muannas) menaik secara
tertib
Objektif 2.Murid dapat membezakan diatara nombor muannas dan
muzakkar

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui video.


Aktiviti Murid Murid melihat video yang ditayangkan kemudian melakukan aktiviti
menyusun nombor muannas mengikut tertib.
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
15/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
10/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
Refleksi 5/35 kelas 5 teratai sahaja murid yang respon dan membuat latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 27 okt 2020


Hari Selasa
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Amal wal mehni (pekerjaan)
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
3. Murid dapat menyebut perkataan pekerjaan dan cita
Objektif 4. Murid mengeluarkan

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui e-


Aktiviti Murid Learning. Murid melihat video yang ditayangkan kemudian
melakukan aktiviti tersebut
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
8/27 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
12/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
15/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
Refleksi
latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 28 okt 2020
Hari Rabu
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Kelebihan Teknologi baru
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid dapat menyebut perkataan daripada video yang
dipaparkan.
Objektif 2.Murid dapat menyalin perkataan tersebut didalam buku tulis s
3.Murid dapat menghafal perkataan yang dipelajari

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui video.


Aktiviti Murid Murid melihat video yang ditayangkan kemudian menyalin
perkataan didalam buku tulis serta menghafalnya.
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
21/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
16/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
Refleksi 8/35 kelas 5 teratai sahaja murid yang respon dan membuat latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 4 nov 2020
Hari Rabu
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Tajawaal Fi Asimah (bersiar-siar)
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
5. Murid dapat mengenal kalimah kosa kata.
6. Murid mengeluarkan kalimah dan menyalin didalam buku
Objektif
tulis.

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui e-


Aktiviti Murid Learning. Murid melihat video yang ditayangkan kemudian
melakukan aktiviti tersebut
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
15/27 kelas 5 melur sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
9/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat latihan
9/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat latihan
Refleksi
Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan
guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 4 Nov 2020
Hari Rabu
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Dhomir muttasil bil fi”li mudharik dan fi”li amar
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid dapat mengenal dhomir muttasil bil Fi’li mudharik dan
fi’li amar.
Objektif 2.Murid dapat membezakan kedua-dua dhomir tersebut.
3.Murid dapat menyalin kedua-dua dhomir tersebut.

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui video.


Aktiviti Murid Murid melihat video yang ditayangkan kemudian menyalin
perkataan dhomir didalam buku tulis .
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
20/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
17/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
Refleksi 8/35 kelas 6 teratai sahaja murid yang respon dan membuat latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 10 nov 2020


Hari Selasa
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Mencari perkataan tersembunyi serta menukar “Dhomir”
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
7. Murid dapat mencari perkataan tersembunyi
Objektif 8. Murid menukar dhomir “Ana” dan “Nahnu”

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui Goolge


Aktiviti Murid form.Murid dikehendaki mencari perkataan tersembunyi serta
menukar dhomir.
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
10/27 kelas 5 melur sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
7/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat latihan
10/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
Refleksi latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 10 Nov 2020


Hari Rabu
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Kelebihan teknologi moden
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid membaca petikan yang diberi
2.Murid dapat menjawab soalan berdasarkan petikan yang
Objektif
diberi

Murid melaksanakan tugasan melaui google classroom Murid


Aktiviti Murid
membaca petikan kemudian menjawah petikan yang diberi .
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
10/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
12/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
Refleksi 7/35 kelas 6 teratai sahaja murid yang respon dan membuat latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 17 nov 2020


Hari Selasa
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Bandarku yang cantik
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
9. Murid dapat meletakkan kata arah yang sesuai
10. Murid dapat meletakkan kalimah yang sesuai mengikut feel
Objektif
mudharik ,feel amar dan feel madi.

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui Goolge


Aktiviti Murid form.Murid dikehendaki mengelaskan feel mudharik feel amar dan
feel madi.
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
9/27 kelas 5 melur sahaja murid yang respon dan membuat latihan.
10/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
9/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respond dan membuat
Refleksi latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB

Tarikh 17 Nov 2020


Hari Rabu
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Kelebihan teknologi moden
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid menyesuaikan ayat dengan gambar yang diberi.
Objektif 2.Murid dapat meletakkan jenis kenderaan mengikut gambar.

Aktiviti Murid Murid melaksanakan tugasan melalui google classroom .

Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
7/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
10/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
Refleksi 7/35 kelas 6 teratai sahaja murid yang respon dan membuat latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 24 nov 2020
Hari Selasa
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Feel mudharik dan Feel madi
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
11. Murid dapat mengelaskan feel mudharik dan feel madi
12. Murid dapat membezakan di antara feel mudharik dan feel
Objektif
madi

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui Goolge


Aktiviti Murid form.Murid dikehendaki mengelaskan feel mudharik feel amar dan
feel madi.
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
5/27 kelas 5 melur sahaja murid yang respon dan membuat latihan.
12/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
12/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respond dan membuat
Refleksi latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 25 Nov 2020
Hari Rabu
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk Feel mudharik dan Feel madi
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid dapat mengelaskan kalimah feel mudharik dan feel
madi
Objektif 2.Murid dapat membezakan diantara kalimah feel mudharik dan
feel madi.

Aktiviti Murid Murid melaksanakan tugasan melalui google classroom .

Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
10/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
10/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
Refleksi 5/35 kelas 6 teratai sahaja murid yang respon dan membuat latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 1 Dec 2020
Hari Selasa
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk ALIF LAM SYAMSIAH /ALIF LAM QAMARIAH
Kelas 5 melur /5 dahlia /5 kekwa
13. Murid dapat mengelaskan perkataan mengikut Alim lam
Syamsiah Alif lam qamariah .
Objektif 14. Murid dapat membezakan diantara Alim Lam qamariah dan
Alif lam syamsiah.

Murid melaksanakan tugasan yang diberi oleh guru melalui Goolge


Aktiviti Murid form.Murid dikehendaki mengelaskan feel mudharik feel amar dan
feel madi.
Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
12/27 kelas 5 melur sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
13/35 kelas 5 dahlia sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
15/35 kelas 5 kekwa sahaja murid yang respond dan membuat
Refleksi
latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

_____________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEMASA TEMPOH PKPB


Tarikh 1 Dec 2020
Hari Selasa
Mata Pelajaran Bahasa Arab
Tajuk TEKNOLOGI BARU
Kelas 6 kekwa /6 seroja /6 teratai
1.Murid dapat mengelaskan kalimah mengikut gambar yang
sesuai.
Objektif 2.Murid dapat mengenal perkataan didalam tajuk Teknologi
baru,

Aktiviti Murid Murid melaksanakan tugasan melalui google classroom .

Tandakan ( √ )
Telegram √
Whatsapp 
Quizizz
Sumber Tugasan
Kahoot!
Youtube √
Google Classroom √
Lain-Lain (nyatakan)
Guru menilai melalui lembaran kerja yang diberikan melalui google
Pentaksiran
form
17/35 kelas 6 kekwa sahaja murid yang respon dan membuat
latihan.
15/35 kelas 6 seroja sahaja murid yang respon dan membuat
latihan
12/35 kelas 6 teratai sahaja murid yang respon dan membuat
Refleksi
latihan

Bagi murid-murid yang tidak respon peringatan telah diberikan dan


guru telah maklumkan permasalahan ini dalam telegram kelas
sebagai makluman ibu bapa murid.

Disemak oleh:

________________
