Anda di halaman 1dari 5

AMP3043

PENDEKATAN BERSEPADU DALAM PENDIDIKAN MUZIK

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

DISEDIAKAN OLEH

NAMA PELAJAR NO. MATRIK

MOHD AZHAR BIN MOHD AKBAR D20181083564

KUMPULAN A

NAMA PENSYARAH ENCIK HUSNIL AMIN BIN ZAKARIA


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Tarikh 17/02/2022 Hari Khamis


Masa 10.30-11.30 PM Kelas 1 CEMPAKA
Mata pelajaran Pendidikan Muzik
Bilangan Murid 20 orang
Bidang Bidang Penghasilan Muzik
Tajuk Penghasilan Muzik
Standard 3.1 Menghasilkan idea muzik kreatif
Kandungan
Standard 3.1.1 Mencipta corak irama berdasarkan meter 4/4.
Pembelajaran
Standard Prestasi Tahap 1
Hasil Pembelajaran Pada akhir PdPR, sebanyak 80% pelajar berupaya:
(HP)
i. Menamakan nilai not dan tanda rehat.
ii. Memainkan corak irama krocet dan minim dengan betul.
iii. Mencipta corak irama dalam meter 4/4

Pengetahuan Sedia Murid telah didedahkan dengan pembelajaran tentang corak irama dalam
ada meter 4/4.
Elemen Merentas Nilai Murni.
Kurikulum
Bahan Bantu Komputer riba, telefon bimbit, capaian internet, buku teks, aplikasi youtube.
Belajar
PAK 21 Mahir berkomunikasi, bersifat ingin tahu, pemikir dan bermaklumat.
(Pembelajaran abad
ke-21)
Peta I-Think KBAT
Peta Bulatan Peta Dakap Mengaplikasi /
Peta Buih Peta Alir Menganalisa
Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir Menilai /
Peta Pokok Peta Titi Mencipta /

Langkah/ Aktiviti PDPC Catatan


Standard (KBAT/EMK/ BBB/
Pembelajaran/Masa Strategi/Kaedah/Aktiviti
PAK 21)
Set Induksi Guru mengucapkan salam.

(1 minit) Strategi:
Berpusatkan guru
Guru menyatakan tajuk pembelajaran pada hari
Teknik:
ini.
Brain storming

Guru bertanya tentang meter 4/4 kepada pelajar.

Langkah 1 /HP (Hasil Guru menerangkan meter 4/4 Strategi:


Pembelajaran) Berpusatkan guru
(2 minit)
Kaedah:
Guru mengimbas kembali jenis not dan nilai not.
Pengajaran Langsung

Teknik:
Penerangan
Langkah 2 /HP (Hasil Guru memaparkan corak irama yang pertama bagi Strategi:
Pembelajaran) Berpusatkan guru dan
(3 minit) meter 4/4 pelajar

Kaedah:
Guru memberi demonstrasi kepada pelajar.
Pembelajaran kolaboratif

Guru mengulang sekali lagi. Teknik:


Demonstrasi

Guru mengarahkan pelajar untuk mengimitasi

tepukan yang dibuat oleh guru berdasarkan corak

irama yang diberi.

Guru memaparkan corak irama yang kedua bagi

meter 4/4

Guru memberi demonstrasi kepada pelajar.

Guru mengulang sekali lagi.

Guru mengarahkan pelajar untuk mengimitasi

tepukan yang dibuat oleh guru berdasarkan corak

irama yang diberi.

Penutup Guru menamatkan pengajaran. Strategi:


(1 minit) Berpusatkan guru
