0 penilaian0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
33 tayangan2 halaman
Ringkasan dokumen ini adalah tentang rancangan pengajaran harian mata pelajaran Pendidikan Moral untuk tingkatan 4 minggu ke-8. Rancangan ini meliputi topik peribadi mulia sebagai hiasan diri, aktiviti pembelajaran seperti berkongsi maklumat dalam kumpulan kecil, dan penilaian pembelajaran murid.
Ringkasan dokumen ini adalah tentang rancangan pengajaran harian mata pelajaran Pendidikan Moral untuk tingkatan 4 minggu ke-8. Rancangan ini meliputi topik peribadi mulia sebagai hiasan diri, aktiviti pembelajaran seperti berkongsi maklumat dalam kumpulan kecil, dan penilaian pembelajaran murid.
Ringkasan dokumen ini adalah tentang rancangan pengajaran harian mata pelajaran Pendidikan Moral untuk tingkatan 4 minggu ke-8. Rancangan ini meliputi topik peribadi mulia sebagai hiasan diri, aktiviti pembelajaran seperti berkongsi maklumat dalam kumpulan kecil, dan penilaian pembelajaran murid.
PELAJARAN Pendidikan Moral 4SK6 12.5.2022 RABU 10.50- Ke-8 / 12.00 TAJUK/SUB TAJUK Unit 1 : NORMA MASYARAKAT PEMANGKIN KESEJAHTERAAN STANDARD Bidang 5.0 INSAN BERMORAL KANDUNGAN Unit 2 Peribadi Mulia Hiasan Diri
STANDARD 5.2.1 Menyenaraikan ciri individu yang berkeperibadian mulia.
PEMBELAJARAN 5.2.2 Menghuraikan dengan contoh cara mempraktikkan keperibadian mulia. 5.2.3 Memerihalkan kepentingan mempunyai keperibadian mulia. 5.2.4 Membanding beza keperibadian mulia dan bukan keperibadian mulia. 5.2.5 Mengekspresikan perasaan apabila mengamalkan keperibadian mulia dalam kehidupan harian. 5.2.6 Mengamalkan keperibadian mulia dalam kehidupan harian.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat :
PEMBELAJARAN 1. Murid dapat menghuraikan sekurang-kurangnya 2 ciri-ciri peribadi mulia manusia. KRITERIA Murid akan berjaya sekiranya dapat : KEJAYAAN 1. Menghuraikan maksud peribadi mulia 2. Menulis 2 contoh peribadi mulia. 3. Menyatakan contoh-contoh ciri-ciri keperibadian yang mulia.
AKTIVITI PDPC Aktiviti murid
1. Pemula : (5 minit) - Murid diminta menyenaraikan masalah disiplin murid.
2. Aktiviti 1: Think Pair Share (10 minit)
- Murid secara individu diminta mencari maklumat di dalam buku teks. - Murid secara berpasangan diminta untuk berkongsi dapatan hasil maklumat yang diperolehi. - Aktiviti 2: 1 Stay 2 Stray (10 minit) - Murid membentuk 4 kumpulan kecil. - Murid mebentangkan hasil dapatan di papan putih - Guru dan murid bincang dapatan murid - Guru perbaiki dapatan murid - Murid membuat catatan di dalam buku nota
Aktiviti 3: KBAT (5 minit)
- Murid menjawab 2 soalan struktur berbentuk KBAT.
3. Penutup: Exit Ticket (5 minit)
- Murid membahaskan berkaitan keperibadian mulia dalam masyarakat kini - Guru rumuskan hasil pembelajaran pada hari tersebut EMK Bahasa, nilai murni NILAI Hormat, Hemah Tinggi, toleransi, kesederhanaan dan kebebasan PETA I THINK Peta buih KAEDAH Latihan bertulis/hasil kerja/kuiz/pembentangan/soal jawab/pemerhatian/lembaran PENTAKSIRAN kerja/drama/projek BBM Papan putih SUMBER RUJUKAN Buku Teks , Buku Rujukan P.Moral T4 PENGUKUHAN / PENILAAN
Kepribadian: Pengantar ilmu kepribadian: apa itu kepribadian dan bagaimana menemukan melalui psikologi ilmiah bagaimana kepribadian mempengaruhi kehidupan kita