Anda di halaman 1dari 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1


Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 1
Aktiviti Suai Kenal (30 minit) MASA: 11.30 – 12.30 tgh TARIKH: 21 MAC 2022
Aktiviti Pembelajaran – Literasi Awal (30 minit) TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Murid berjaya menyebutkan nama-nama bilik khas di sekitar
Pada akhir PdPC murid dapat :
dar kawasan sekolah.
Mengenal kawasan sekolah
Murid Berjaya menyebut abc dan menyurih abjad dengan
Menyurih abjad dengan betul dan kemas
betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Menulis
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid diminta untuk menyebutkan semula nama-nama bilik khas di kawasan ___ / ___ murid dapat mencapai
sekolah. objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:- diberi latihan pengayaan.
AKTIVITI SUAI KENAL
(30 MINIT) ___ / ___ murid dapat mencapai
 Murid diminta untuk mengenal pasti kawasan di sekitar sekolah
objektif pembelajaran dengan
berdasarkan senarai semak yang disediakan semasa lawatan.
bimbingan dan diberi latihan
 Murid menceritakan semula tentang kawasan yang telah dilawati dan
pengukuhan.
pengalaman atau perasaan masing-masing

___ / ___ murid tidak dapat mencapai


AKTIVITI PEMBELAJARAN objektif pembelajaran dan diberi
(30 minit) latihan pemulihan.
Literasi Asas
 Murid menyanyikan lagu huruf
PdPC pada hari ini:
 Murid menyurih abjad
Memuaskan
Penutup:- Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Role-Play (Main peranan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 1
Aktiviti Pembelajaran – Literasi Awal (30 minit) MASA: 11.30 – 12.30 tgh TARIKH: 22 MAC 2022
Literasi Nombor (30 minit) TEMPOH: 60 minit HARI: Selasa
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat :
Murid berjaya menghasilkan corak pada ikan dengan baik
Membuat latihan pratulisan
dan mengira dengan betul
Mengira dengan betul
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Menulis
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid diminta untuk melihat lembaran yang diedarkan.
Aktiviti:- ___ / ___ murid dapat mencapai
AKTIVITI PEMBELAJARAN objektif pembelajaran dengan baik dan
(30 minit) diberi latihan pengayaan.
Literasi Asas
 Corak Ikan ___ / ___ murid dapat mencapai
- murid diberikan gambar ikan objektif pembelajaran dengan
- murid melempar dadu dan melukis satu garisan berdasarkan titik- bimbingan dan diberi latihan
titik pada permukaan dadu yang diperolehi pengukuhan.
- aktiviti dilakukan mengikut giliran sehingga selesai
(30 minit) ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
Numerasi Asas
objektif pembelajaran dan diberi
 Carta Jantina Kelas
latihan pemulihan.
- murid diberi pelekat berwarna merah
- setiap murid meletakkan pelekat mengikut jantina masing-masing
pada carta yang disediakan PdPC pada hari ini:
 murid mengira bilangan murid perempuan dan lelaki berdasarkan carta Memuaskan
Tidak memuaskan
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 3
TEMA : Dunia di Sekeliling Saya MASA: 11.30 – 12.30 tgh TARIKH: 07 April 2022
SUBTEMA : Warna TEMPOH: 60 minit HARI: Khamis
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat :
Murid berjaya mengenal pasti warna yang terdapat di
i. Mengenal pasti warna yang terdapat di
sekeliling mereka.
sekeliling mereka.
Murid berjaya menamakan warna dengan betul.
ii. Menamakan warna.
Murid berjaya menyusun huruf untuk membentuk perkataan
iii. Menyusun huruf untuk membentuk
dengan betul.
perkataan.
Murid Berjaya menyatakan warna kegemaran masing-
iv. Menyatakan warna kegemaran masing-
masing dengan berani.
masing.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- ___ / ___ murid dapat mencapai
Murid dibawa ke sekeliling sekolah untuk melihat persekitaran sekolah dan murid objektif pembelajaran dengan baik dan
diminta untuk menamakan objek yang dilihat. diberi latihan pengayaan.
Aktiviti:-
1. Murid diminta untuk menghuraikan tentang objek yang dilihat. ___ / ___ murid dapat mencapai
a. Contohnya : objektif pembelajaran dengan
i. Bunga ini kecil. bimbingan dan diberi latihan
ii. Bunga ini berwarna merah. pengukuhan.
iii. Padang ini besar.
2. Murid ditunjukkan kad imbasan dan diminta untuk menyatakan warna. ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
3. Murid diminta untuk menyatakan warna-warna yang terdapat di objektif pembelajaran dan diberi
sekeliling mereka. latihan pemulihan.
4. Murid diberikan kad huruf kepada setiap kumpulan untuk menyusun
menjadi perkataan. PdPC pada hari ini:
5. Murid diminta untuk mengeja dan membaca perkataan yang dibentuk. Memuaskan
6. Murid diminta untuk berkongsi cerita tentang warna kegemaran mereka Tidak memuaskan
kepada rakan-rakan.
7. Murid diminta untuk melaksanakan aktiviti secara individu atau
berkumpulan berdasarkan tahap dan minat murid:
a. Menulis tentang pengalaman lawatan ke persekitaran sekolah.
(T)
b. Bercerita tentang pengalaman lawatan ke persekitaran
sekolah. (S)
c. Melukis, mewarna dan melabel objek yang dilihat di
persekitaran sekolah. (R)

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 4
TEMA : Alam Sekitar MASA: 10.30 – 11.30 am TARIKH: 10 April 2022
SUBTEMA : Haiwan TEMPOH: 60 minit HARI: Ahad
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
i. Murid dapat menamakan sekurang-kurangnya
empat haiwan yang terdapat di persekitaran
Pada akhir PdPC murid dapat :
dengan betul.
i. Menamakan jenis haiwan yang terdapat di
ii. Murid dapat menyatakan nama haiwan
persekitaran.
peliharaan dengan betul.
ii. Menyatakan nama haiwan peliharaan.
iii. Murid dapat bercerita tentang haiwan
iii. Bercerita mengenai haiwan peliharaan.
peliharaan mereka.
iv. Menjawab soalan secara lisan dan bertulis.
iv. Murid dapat menjawab 1 soalan secara lisan
atau bertulis dengan betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid menyanyikan lagu Pak Atan Ada Ladang dan bersoal jawab dengan guru.
Aktiviti:- ___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan baik dan
1. Murid dan guru bersoal jawab mengenai haiwan di persekitaran mereka.
diberi latihan pengayaan.
2. Murid menonton video dan menamakan haiwan yang dilihat oleh
mereka.
3. Murid menceritakan tentang haiwan peliharaan atau haiwan yang ___ / ___ murid dapat mencapai
disukai. objektif pembelajaran dengan
4. Murid diminta untuk membacakan cerita pendek dan bersoal jawab bimbingan dan diberi latihan
dengan guru. pengukuhan.
5. Murid diminta untuk melaksanakan aktiviti secara individu atau
berkumpulan berdasarkan tahap dan minat murid: ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
a. Menulis jawapan pemahaman berdasarkan petikan yang objektif pembelajaran dan diberi
dibaca. (T) latihan pemulihan.
b. Melukis dan mewarnakan haiwan peliharaan atau haiwan
kesukaan. (S) PdPC pada hari ini:
c. Mencantum puzzle dan menamakan haiwan yang dilihat. (R) Memuaskan
Tidak memuaskan
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 4
TEMA : Alam Sekitar MASA: 7.30 -8.00 am TARIKH: 11 April 2022
SUBTEMA : Haiwan TEMPOH: 30 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
v. Murid dapat menamakan sekurang-kurangnya
empat haiwan yang terdapat di persekitaran
Pada akhir PdPC murid dapat :
dengan betul.
v. Menamakan jenis haiwan yang terdapat di
vi. Murid dapat menyatakan nama haiwan
persekitaran.
peliharaan dengan betul.
vi. Menyatakan nama haiwan peliharaan.
vii. Murid dapat bercerita tentang haiwan
vii. Bercerita mengenai haiwan peliharaan.
peliharaan mereka.
viii. Menjawab soalan secara lisan dan bertulis.
viii. Murid dapat menjawab 1 soalan secara lisan
atau bertulis dengan betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid menyanyikan lagu Pak Atan Ada Ladang dan bersoal jawab dengan guru.
Aktiviti:- ___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan baik dan
6. Murid dan guru bersoal jawab mengenai haiwan di persekitaran mereka.
diberi latihan pengayaan.
7. Murid menonton video dan menamakan haiwan yang dilihat oleh
mereka.
8. Murid menceritakan tentang haiwan peliharaan atau haiwan yang ___ / ___ murid dapat mencapai
disukai. objektif pembelajaran dengan
9. Murid diminta untuk membacakan cerita pendek dan bersoal jawab bimbingan dan diberi latihan
dengan guru. pengukuhan.
10. Murid diminta untuk melaksanakan aktiviti secara individu atau
berkumpulan berdasarkan tahap dan minat murid: ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
a. Menulis jawapan pemahaman berdasarkan petikan yang objektif pembelajaran dan diberi
dibaca. (T) latihan pemulihan.
b. Melukis dan mewarnakan haiwan peliharaan atau haiwan
kesukaan. (S) PdPC pada hari ini:
c. Mencantum puzzle dan menamakan haiwan yang dilihat. (R) Memuaskan
Tidak memuaskan
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 4
TEMA : Alam Sekitar MASA: 9.00 – 10.00 am TARIKH: 11 April 2022
SUBTEMA : Haiwan TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
ix. Murid dapat menamakan sekurang-kurangnya
empat haiwan yang terdapat di persekitaran
Pada akhir PdPC murid dapat :
dengan betul.
ix. Menamakan jenis haiwan yang terdapat di
x. Murid dapat menyatakan nama haiwan
persekitaran.
peliharaan dengan betul.
x. Menyatakan nama haiwan peliharaan.
xi. Murid dapat bercerita tentang haiwan
xi. Bercerita mengenai haiwan peliharaan.
peliharaan mereka.
xii. Menjawab soalan secara lisan dan bertulis.
xii. Murid dapat menjawab 1 soalan secara lisan
atau bertulis dengan betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid menyanyikan lagu Pak Atan Ada Ladang dan bersoal jawab dengan guru.
Aktiviti:- ___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan baik dan
11. Murid dan guru bersoal jawab mengenai haiwan di persekitaran mereka.
diberi latihan pengayaan.
12. Murid menonton video dan menamakan haiwan yang dilihat oleh
mereka.
13. Murid menceritakan tentang haiwan peliharaan atau haiwan yang ___ / ___ murid dapat mencapai
disukai. objektif pembelajaran dengan
14. Murid diminta untuk membacakan cerita pendek dan bersoal jawab bimbingan dan diberi latihan
dengan guru. pengukuhan.
15. Murid diminta untuk melaksanakan aktiviti secara individu atau
berkumpulan berdasarkan tahap dan minat murid: ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
a. Menulis jawapan pemahaman berdasarkan petikan yang objektif pembelajaran dan diberi
dibaca. (T) latihan pemulihan.
b. Melukis dan mewarnakan haiwan peliharaan atau haiwan
kesukaan. (S) PdPC pada hari ini:
c. Mencantum puzzle dan menamakan haiwan yang dilihat. (R) Memuaskan
Tidak memuaskan
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 4
TEMA : Diri Saya MASA: 9.30 – 10.00 am TARIKH: 13 April 2022
SUBTEMA : Tubuh Saya TEMPOH: 30 minit HARI: Rabu
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
i. Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3
huruf vocal yang terdapat dalam perkataan
Pada akhir PdPC murid dapat :
dengan betul
i. Menyebut huruf vokal dalam perkataan.
ii. Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3
ii. Menyebut huruf konsonan dalam perkataan.
huruf konsonan dalam perkataan dengan
iii. Membaca perkataan dengan sebutan yang
betul.
betul.
iii. Murid dapat membaca sekurang-kurangnya 3
perkataan dengan sebutan yang betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid menyanyikan lagu Kepala, Bahu, Lutut, Kaki.
Aktiviti:-
___ / ___ murid dapat mencapai
1. Guru menunjukkan anggota badan anak patung.
objektif pembelajaran dengan baik dan
2. Guru meminta murid menamakan anggota badan yang ditunjukkan.
diberi latihan pengayaan.
3. Guru menyebut nama anggota bdan dan murid menunjukkan anggota
badan mereka.
4. Guru meminta murid mengecam huruf vokal dan konsonan yang ___ / ___ murid dapat mencapai
terdapat dalam kad perkataan. objektif pembelajaran dengan
5. Guru meminta murid memadankan kad nama anggota badan dengan bimbingan dan diberi latihan
bahagian badan yang betul pada carta yang disediakan oleh guru. pengukuhan.
6. Murid diminta untuk melaksanakan aktiviti secara individu atau
berkumpulan berdasarkan tahap dan minat murid: ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
a. Menyebut frasa mudah berdasarkan anggota badan yang objektif pembelajaran dan diberi
dipilih. (T) latihan pemulihan.
b. Mengeja perkataan berdasarkan anggota badan dengan cara
yang betul. (S) PdPC pada hari ini:
c. Menyebut huruf vokal dan konsonan yang terdapat pada kad Memuaskan
perkataan yang diberi. (R) Tidak memuaskan

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 4
TEMA : Diri Saya MASA: 10.30 – 11.30 am TARIKH: 13 April 2022
SUBTEMA : Tubuh Saya TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
iv. Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3
huruf vocal yang terdapat dalam perkataan
Pada akhir PdPC murid dapat :
dengan betul
iv. Menyebut huruf vokal dalam perkataan.
v. Murid dapat menyebut sekurang-kurangnya 3
v. Menyebut huruf konsonan dalam perkataan.
huruf konsonan dalam perkataan dengan
vi. Membaca perkataan dengan sebutan yang
betul.
betul.
vi. Murid dapat membaca sekurang-kurangnya 3
perkataan dengan sebutan yang betul.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid menyanyikan lagu Kepala, Bahu, Lutut, Kaki.
Aktiviti:-
___ / ___ murid dapat mencapai
7. Guru menunjukkan anggota badan anak patung.
objektif pembelajaran dengan baik dan
8. Guru meminta murid menamakan anggota badan yang ditunjukkan.
diberi latihan pengayaan.
9. Guru menyebut nama anggota bdan dan murid menunjukkan anggota
badan mereka.
10. Guru meminta murid mengecam huruf vokal dan konsonan yang ___ / ___ murid dapat mencapai
terdapat dalam kad perkataan. objektif pembelajaran dengan
11. Guru meminta murid memadankan kad nama anggota badan dengan bimbingan dan diberi latihan
bahagian badan yang betul pada carta yang disediakan oleh guru. pengukuhan.
12. Murid diminta untuk melaksanakan aktiviti secara individu atau
berkumpulan berdasarkan tahap dan minat murid: ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
a. Menyebut frasa mudah berdasarkan anggota badan yang objektif pembelajaran dan diberi
dipilih. (T) latihan pemulihan.
b. Mengeja perkataan berdasarkan anggota badan dengan cara
yang betul. (S) PdPC pada hari ini:
c. Menyebut huruf vokal dan konsonan yang terdapat pada kad Memuaskan
perkataan yang diberi. (R) Tidak memuaskan

Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 1
Program Transisi Tahun Satu 2.0 KELAS: 1 UM MINGGU: 4
MAJLIS PENUTUPAN PROGRAM TRANSISI MASA: 9.00 – 10.00 am TARIKH: 14 April 2022
TAHUN SATU 2.0 TEMPOH: 60 minit HARI: Khamis
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

Kasih sayang Nilai Murni


Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):

vii. vii.

SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:


Sebutan dan Intonasi
Kit PTTS 2.0
Mendengar dan Bertutur
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan baik dan
diberi latihan pengayaan.

MAJLIS PENUTUPAN
___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan
bimbingan dan diberi latihan
PROGRAM TRANSISI pengukuhan.

TAHUN SATU 2.0 ___ / ___ murid tidak dapat mencapai


objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan.

PdPC pada hari ini:


Memuaskan
Tidak memuaskan
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Lain-lain (Nyatakan)
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut __________________________________________________
