Anda di halaman 1dari 1

RPH BRM 1 Kumpulan

RPH 7 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

Minggu: 32 Hari: Selasa Tarikh: 12 Sept 2017

Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran:

2 Pluto Tema / Tajuk: Unit 9: Jiran Sepakat Refleksi / Impak


/ 6 orang Kemahiran Pemulihan: 17 – Suku Kata KVKK ______________________
8.40 pagi – 9.40 pagi Standard Pembelajaran: ______________________
Bahasa Melayu 3.2.5 menulis ayat yang mengandungi perkataan dua atau lebih suku kata
Pemulihan Khas diftong, vokal berganding, digraf dan konsonan bergabung dengan 2 / 6 murid
cara yang betul dan tulisan yang kemas. mencapai objektif.
Pengetahuan Sedia Ada: 4 / 6 murid tidak
1. Murid telah menguasai perkataan KVK+KV+KVK mencapai objektif.
PAK21 (4K1N): Kreatif
BBB / BBM: gambar, kad perkataan, papan tolak tarik Tindakan Susulan
Objektif Pembelajaran: Tindakan susulan untuk
Pada akhir PdP, murid berupaya: mengatasi masalah murid:-
1. Membina dan menulis tiga ayat yang mengandungi suku kata KVKK ______________________
______________________
Aktiviti Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc):
Set Induksi (5 minit) Murid bercerita tentang gambar. PdP ditangguhkan kerana:
_____________________
Langkah 1 (15 minit) Guru membimbing murid membaca perkataan KVKK. _____________________
1. Murid membina perkataan yang mempunyai suku kata KVKK
menggunakan peta grafik.
(Long-longkang, tong-tongkat, kong-kongsi, song-songkok,
jong-jongkang-jongket)

Langkah 2 (35 minit) 2. Murid membina ayat secara lisan berdasarkan perkataan yang dibina.
3. Murid menulis ayat ke dalam buku tulis.
(Abang tebang pokok tepi longkang.)

Penutup (5 minit) 4. Guru meminta murid menyenaraikan nilai-nilai yang terdapat dalam
gambar.
