Anda di halaman 1dari 29

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 Alpha :     7   orang
TARIKH / HARI /
MINGGU Isnin / 13.06.2022 / 12 MASA 08.10-09.40 Pagi

KUMPULAN 1
(Anjalina Binti Jundis ,Jasmine Zara Bin KUMPULAN 2
KUMPULAN
Japarin ,.Khalisah Diana A/P Khalid ,Noor Fadil 1.Amon Bin Champo 2.Noor Fadil A/K Ismail
A/K Ismail ,Nuriyana Binti Sikar)

KEMAHIRAN
KP 4 :Suku Kata KV KP 5 : Perkataan KV + KV
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Huruf-huruf Besar Suku kata KV
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul; suku kata.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1. Mendengar dan menyebut suku kata KV 1. Mengecam bunyi perkataan KV+KV
2. Mengecam bunyi suku kata KV 2. Membunyikan perkataan KV+KV
3. Menyebut dan membunyikan suku kata KV 3. Mendengar dan menyebut perkataan KV+KV
4. Mengeja suku kata KV 4. Menyebut dan membunyikan perkataan KV+KV
5. Membatang suku kata KV 5. Mencerakin perkataan KV+KV kepada suku kata
OBJEKTIF
6. Membaca suku kata KV. 6. Membatang perkataan KV+KV
7. Membina suku kata KV 7. Membaca dan memahami perkataan KV+KV
8. Memadankan suku kata KV 8. Mengeja perkataan KV+KV
9. Menulis suku kata KV
10. Menulis suku kata KV yang dimlak

SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1. Bersoal jawab tentang gambar.
1. Menamakan gambar. Contoh: - pipi, mata, dagu,
2. Mengeja dan membunyikan suku kata KV. gigi, dahi.
3. Mencantum kad abjad menjadi suku kata KV. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV+KV berdasarkan
4. Menunjuk suku kata yang disebut. gambar.
5. Memadan suku kata yang sama. 3. Membaca perkataan KV+KV pada kad / carta.
6. Mewarna suku kata yang sama / berlainan. 4. Membaca ayat-ayat.
AKTIVITI
7. Melengkapkan perkataan dengan suku kata KV. 5. Memadankan gambar dengan perkataan KV+KV.
8. Menulis suku kata KV berdasarkan gambar. 6. Memadankan perkataan KV+KV menjadi frasa.
7. Menyalin perkataan KV+KV daripada kad imbasan.
8. Menulis perkataan KV+KV berpandukan gambar.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /7
☐ Amon Bin Champo ☐ Khalisah Diana A/P Khalid ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Anjalina Binti Jundis ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Jasmine Zara Bin Japarin ☐ Nuriyana Binti Sikar

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PDPR


MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 3 Alpha :   4 orang
TARIKH / HARI /
MINGGU Isnin / 13.06.2022 / 12 MASA 11.30-12.30 T/Hari

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Khai,Rahman,Natasya) (Asyraf)

KEMAHIRAN KP 4 :Operasi Tambah KP 4 :Operasi Tambah


PEMULIHAN (KP) 4.3 :Tambah dalam lingkungan 100. 4.4 : Tambah Dalam Lingkungan 1000.

PENGETAHUAN
SEDIA ADA 4.3 :Tambah dalam lingkungan 100. 4.3 :Tambah dalam lingkungan 100.

Tahun 3
STANDARD KAND. Tahun 3
KSSR 2.0 Operasi Asas 2.1 Tambah dalam 2.0 Operasi Asas 2.1 Tambah dalam lingkungan 10 000.
lingkungan 10 000
Tahun 3
2.1.1 Menyelesaikan ayat matematik tambah Tahun 3
melibatkan dua nombor hasil tambah dalam 2.1.1 Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan
STANDARD
PEMBELAJARAN
lingkungan 10 000. dua nombor hasil tambah dalam lingkungan 10 000.
2.1.2 Menyelesaikan ayat matematik tambah 2.1.2 Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan
melibatkan tiga nombor, hasil tambah dalam tiga nombor, hasil tambah dalam lingkungan 10 000.
lingkungan 10 000.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Menulis ayat
3. Menambah dua nombor tanpa mengumpul matematik
OBJEKTIF 1. Menambah hingga tiga nombor tanpa mengumpul
semula bagi nombor dua digit dengan nombor
semula yang melibatkan hingga nombor tiga digit.
dua digit.(m/s 99) (M/S 104)
SET INDUKSI Aktiviti Cendikiawan Sifir
1. Murid diberi kad nombor dan papan tulis. 1. Murid diberi kad imbas.
2. Guru membimbing murid menentukan nilai 2. Bimbing murid menulis penambahan tersebut
tempat ratus, puluh dan sa. dalam bentuk lazim.
AKTIVITI 3. Edarkan lembaran kerja.

AKTIVITI ELEMEN KBAT


PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian.- BBM ICT. ☐ Think-pair-share ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Laptop ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlaku ☐ Televisyen ☐ Gallery Walk ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
dll. ☐ Handphone ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan Aras Tinggi
☐ Jigsaw ☐ Menganalisis
Lisan ☐ Tayangan Video ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur
☐ Soal jawab lisan/kuiz Pdpc. ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong ☐ Membuat
lisan ☐ Mic Speaker ☐ Hot Seat ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi Keputusan
☐ Mendengar dan ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
BBM Maujud ☐ Fan n Pick ☐ Pendidikan kewangan ☐ Kesabaran ☐ Menyelesaikan
memberi respon.
☐ Perbincangan ☐  Kad Gambar ☐ Baik Hati       Masalah
☐ Kad angka ☐ Keberanian.
Bertulis ☐ Pembilang ☐ Ketekunan
☐ Latihan Bertulis ☐ Modul ☐ Bertolak ansur
☐ Ujian Bertulis ☐ Papan tulis ☐ Berjimat cermat
☐ Soal selidik ☐ Garis Nombor ☐ Keadilan
☐ Lembaran Kerja ☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak ☐ Kad Nombor.
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Muhammad Asyraf Bin Asmye ☐ Natasha A/K Jamil
☐ Khai A/K Kamal ☐ Vikineswaran A/L Vijayan
REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 3 ALPHA :   5 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
Isnin / 13.06.2022 / 12 MASA 10.30 – 11.30 Pagi
MINGGU

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Rahman,Khai,Natasha) (Asyraf)

KEMAHIRAN
KP 5 : Perkataan KV + KV KP 14 :Perkataan KV + KV + KVK
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Suku kata KV Perkataan KVK + KVK
SEDIA ADA
STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (vi) Membaca dengan sebutan yang betul; ayat.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (ii) Menulis secara mekanis; ayat.
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1.Mengeja 7 perkataan daripada 10 perkataan 1. Membaca dengan sebutan yang betul; ayat. 4 daripada
KVKV. 5 ayat.
OBJEKTIF 2.Menulis perkataan KVKV 2.Menulis secara mekanis; ayat di dalam buku Tulis..
dengan tulisan yang cantik
dan kemas didalam buku
latihan.
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1.Menyalin perkataan KV+KV 1.Menyalin perkataan KV KV KVK yang ditulis oleh guru di
Yang ditulis oleh guru di dalam buku latihan dalam buku latihan dengan tulisan yang kemas.
dengan tulisan yang kemas. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV KV KVK dengan
2. Mengeja dan membaca bimbingan guru.
perkataan KV+KV dengan 3. Aktiviti didik Hibur – Dam KV KV KVK
bimbingan guru. 4.Aktiviti Pengukuhan
3.Murid memadankan sukukata a) Murid diminta membuat ayat ringkas berdasarkan
berdasarkan gambar. gambar.
AKTIVITI
4.Aktiviti didik Hibur – Dam KVKV b)Murid menjawab soalan di dalam modul Pemulihan
Khas.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Muhammad Asyraf Bin Asmye ☐ Natasha A/K Jamil
☐ Khai A/K Kamal ☐ Vikineswaran A/L Vijayan
REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 Alpha :   8 orang


TARIKH / HARI /
MINGGU Selasa / 14.06.2022 / 12 MASA 10.00-11.00 Pagi

KUMPULAN 1
KUMPULAN 2
KUMPULAN (Anjalina Binti Jundis ,Jasmine Zara Bin Japarin ,.Khalisah
(Amon Bin Champo ,Noor Fadil A/K Ismail, Mahaletchumy A/P
Diana A/P Khalid ,Nuriyana Binti Sikar,Rista Syah Bin
Velan)
Alam)

Kemahiran 4 - Operasi Tambah Kemahiran 4 - Operasi Tambah


KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) Kemahiran 4.1 - Tambah Dalam Lingkungan Kemahiran 4.3 - Tambah Dalam Lingkungan 100
10
PENGETAHUAN
SEDIA ADA Kemahiran 3 - Nombor Bulat Kemahiran 4.2 - Tambah Dalam Lingkungan 18

STANDARD KAND. Tahun 1 Tahun 2


KSSR 2.2 Tambah dalam lingkungan 100. 2.1 Tambah dalam lingkungan 1000.

Tahun 1 Tahun 2
2.2.1 Menambah dalam lingkungan fakta asas. 2.1.1 Menambah dua nombor hasil tambah dalam
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.2.2 Menambah dua nombor hasil tambah lingkungan 1000.
dalam lingkungan 100. 2.1.2 Menambah tiga nombor hasil tambah dalam
lingkungan 1000.
Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Menulis ayat
7. Menyatakan secara spontan jumlah dua matematik
OBJEKTIF
2. Menambah dua nombor tanpa mengumpul semula
nombor. bagi nombor dua digit dengan nombor satu digit.

SET INDUKSI Aktiviti Cendikiawan Sifir

1. Murid mengambil kad secara rawak di atas


lantai. 1. Murid dibimbing menambah nombor dua digit
2. Murid menyelesaikan soalan yang dengan nombor satu digit tanpa mengumpul semula
AKTIVITI diperolehi. melalui penggunaan Petak 100.
3. Murid menyelesaikan soalan yang lain pula. 2. Guru membimbing murid menentukan nilai tempat
ratus,puluh dan sa.

AKTIVITI ELEMEN KBAT


PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian.- BBM ICT. ☐ Think-pair-share ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Laptop ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlaku ☐ Televisyen ☐ Gallery Walk ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
dll. ☐ Handphone ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan Aras Tinggi
☐ Jigsaw ☐ Menganalisis
Lisan ☐ Tayangan Video ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur
☐ Soal jawab lisan/kuiz Pdpc. ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong ☐ Membuat
lisan ☐ Mic Speaker ☐ Hot Seat ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi Keputusan
☐ Mendengar dan ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
BBM Maujud ☐ Fan n Pick ☐ Pendidikan kewangan ☐ Kesabaran ☐ Menyelesaikan
memberi respon.
☐ Perbincangan ☐  Kad Gambar ☐ Baik Hati       Masalah
☐ Kad angka ☐ Keberanian.
Bertulis ☐ Pembilang ☐ Ketekunan
☐ Latihan Bertulis ☐ Modul ☐ Bertolak ansur
☐ Ujian Bertulis ☐ Papan tulis ☐ Berjimat cermat
☐ Soal selidik ☐ Garis Nombor ☐ Keadilan
☐ Lembaran Kerja ☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak ☐ Kad Nombor.
☐ folio

Kehadiran: /8
☐ Amon Bin Champo ☐ Khalisah Diana A/P Khalid ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Anjalina Binti Jundis ☐ Rista Syah Bin Alam ☐ Mahaletchumy A/P Velan
☐ Jasmine Zara Bin Japarin ☐ Nuriyana Binti Sikar

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 Alpha :     7   orang
TARIKH / HARI /
MINGGU Selasa / 14.06.2022 / 12 MASA 11.00-11.30 Pagi

KUMPULAN 1
(Anjalina Binti Jundis ,Jasmine Zara Bin KUMPULAN 2
KUMPULAN
Japarin ,.Khalisah Diana A/P Khalid ,Noor Fadil 1.Amon Bin Champo 2.Noor Fadil A/K Ismail
A/K Ismail ,Nuriyana Binti Sikar)

KEMAHIRAN
KP 4 :Suku Kata KV KP 5 : Perkataan KV + KV
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Huruf-huruf Besar Suku kata KV
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul; suku kata.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1. Mendengar dan menyebut suku kata KV 1. Mengecam bunyi perkataan KV+KV
2. Mengecam bunyi suku kata KV 2. Membunyikan perkataan KV+KV
3. Menyebut dan membunyikan suku kata KV 3. Mendengar dan menyebut perkataan KV+KV
4. Mengeja suku kata KV 4. Menyebut dan membunyikan perkataan KV+KV
5. Membatang suku kata KV 5. Mencerakin perkataan KV+KV kepada suku kata
OBJEKTIF
6. Membaca suku kata KV. 6. Membatang perkataan KV+KV
7. Membina suku kata KV 7. Membaca dan memahami perkataan KV+KV
8. Memadankan suku kata KV 8. Mengeja perkataan KV+KV
9. Menulis suku kata KV
10. Menulis suku kata KV yang dimlak

SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
AKTIVITI 1. Bersoal jawab tentang gambar.
1. Menamakan gambar. Contoh: - pipi, mata, dagu,
2. Mengeja dan membunyikan suku kata KV. gigi, dahi.
3. Mencantum kad abjad menjadi suku kata KV. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV+KV berdasarkan
4. Menunjuk suku kata yang disebut. gambar.
5. Memadan suku kata yang sama. 3. Membaca perkataan KV+KV pada kad / carta.
6. Mewarna suku kata yang sama / berlainan. 4. Membaca ayat-ayat.
7. Melengkapkan perkataan dengan suku kata KV. 5. Memadankan gambar dengan perkataan KV+KV.
8. Menulis suku kata KV berdasarkan gambar. 6. Memadankan perkataan KV+KV menjadi frasa.
7. Menyalin perkataan KV+KV daripada kad imbasan.
8. Menulis perkataan KV+KV berpandukan gambar.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /7
☐ Amon Bin Champo ☐ Khalisah Diana A/P Khalid ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Anjalina Binti Jundis ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Jasmine Zara Bin Japarin ☐ Nuriyana Binti Sikar

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 3 ALPHA :   5 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
Selasa / 14.06.2022 / 12 MASA 11.30 – 12.00 T/Hari
MINGGU

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Rahman,Khai,Natasha) (Asyraf)

KEMAHIRAN
KP 5 : Perkataan KV + KV KP 14 :Perkataan KV + KV + KVK
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Suku kata KV Perkataan KVK + KVK
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (vi) Membaca dengan sebutan yang betul; ayat.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (ii) Menulis secara mekanis; ayat.
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1.Mengeja 7 perkataan daripada 10 perkataan 1. Membaca dengan sebutan yang betul; ayat. 4 daripada
KVKV. 5 ayat.
OBJEKTIF 2.Menulis perkataan KVKV 2.Menulis secara mekanis; ayat di dalam buku Tulis..
dengan tulisan yang cantik
dan kemas didalam buku
latihan.
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1.Menyalin perkataan KV+KV 1.Menyalin perkataan KV KV KVK yang ditulis oleh guru di
2. Yang ditulis oleh guru di dalam buku dalam buku latihan dengan tulisan yang kemas.
latihan dengan tulisan yang kemas. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV KV KVK dengan
2. Mengeja dan membaca bimbingan guru.
perkataan KV+KV dengan 3. Aktiviti didik Hibur – Dam KV KV KVK
bimbingan guru. 4.Aktiviti Pengukuhan
3.Murid memadankan sukukata a) Murid diminta membuat ayat ringkas berdasarkan
berdasarkan gambar. gambar.
AKTIVITI
4.Aktiviti didik Hibur – Dam KVKV b)Murid menjawab soalan di dalam modul Pemulihan
Khas.
PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Muhammad Asyraf Bin Asmye ☐ Natasha A/K Jamil
☐ Khai A/K Kamal ☐ Vikineswaran A/L Vijayan

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 3 ALPHA :   5 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
Rabu / 15.06.2022 / 12 MASA 07.40-09.10 Pagi
MINGGU

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Rahman,Khai,Natasha) (Asyraf)

KEMAHIRAN
KP 5 : Perkataan KV + KV KP 14 :Perkataan KV + KV + KVK
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Suku kata KV Perkataan KVK + KVK
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (vi) Membaca dengan sebutan yang betul; ayat.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (ii) Menulis secara mekanis; ayat.
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1.Mengeja 7 perkataan daripada 10 perkataan 1. Membaca dengan sebutan yang betul; ayat. 4 daripada
KVKV. 5 ayat.
OBJEKTIF 2.Menulis perkataan KVKV 2.Menulis secara mekanis; ayat di dalam buku Tulis..
dengan tulisan yang cantik
dan kemas didalam buku
latihan.
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1.Menyalin perkataan KV+KV 1.Menyalin perkataan KV KV KVK yang ditulis oleh guru di
3. Yang ditulis oleh guru di dalam buku dalam buku latihan dengan tulisan yang kemas.
latihan dengan tulisan yang kemas. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV KV KVK dengan
2. Mengeja dan membaca bimbingan guru.
perkataan KV+KV dengan 3. Aktiviti didik Hibur – Dam KV KV KVK
bimbingan guru. 4.Aktiviti Pengukuhan
3.Murid memadankan sukukata a) Murid diminta membuat ayat ringkas berdasarkan
berdasarkan gambar. gambar.
AKTIVITI
4.Aktiviti didik Hibur – Dam KVKV b)Murid menjawab soalan di dalam modul Pemulihan
Khas.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Muhammad Asyraf Bin Asmye ☐ Natasha A/K Jamil
☐ Khai A/K Kamal ☐ Vikineswaran A/L Vijayan

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 3 Alpha :   4 orang

TARIKH / HARI / 09.10-09.40/


MINGGU Rabu / 15.06.2022 / 12 MASA
10.00-10.30 Pagi
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Khai,Rahman,Natasya) (Asyraf)

KEMAHIRAN KP 4 :Operasi Tambah KP 4 :Operasi Tambah


PEMULIHAN (KP) 4.3 :Tambah dalam lingkungan 100. 4.4 : Tambah Dalam Lingkungan 1000.

PENGETAHUAN
SEDIA ADA 4.3 :Tambah dalam lingkungan 100. 4.3 :Tambah dalam lingkungan 100.

STANDARD KAND. Tahun 3 Tahun 3


KSSR
2.0 Operasi Asas 2.1 Tambah dalam
2.0 Operasi Asas 2.1 Tambah dalam lingkungan 10 000.
lingkungan 10 000
Tahun 3
2.1.1 Menyelesaikan ayat matematik tambah Tahun 3
melibatkan dua nombor hasil tambah dalam 2.1.1 Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan
STANDARD
PEMBELAJARAN
lingkungan 10 000. dua nombor hasil tambah dalam lingkungan 10 000.
2.1.2 Menyelesaikan ayat matematik tambah 2.1.2 Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan
melibatkan tiga nombor, hasil tambah dalam tiga nombor, hasil tambah dalam lingkungan 10 000.
lingkungan 10 000.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Menulis ayat
3. Menambah dua nombor tanpa mengumpul matematik
OBJEKTIF 1. Menambah hingga tiga nombor tanpa mengumpul
semula bagi nombor dua digit dengan nombor
semula yang melibatkan hingga nombor tiga digit.
dua digit.(m/s 99) (M/S 104)
SET INDUKSI Aktiviti Cendikiawan Sifir
1. Murid diberi kad nombor dan papan tulis. 4. Murid diberi kad imbas.
2. Guru membimbing murid menentukan nilai 5. Bimbing murid menulis penambahan tersebut
tempat ratus, puluh dan sa. dalam bentuk lazim.
AKTIVITI 6. Edarkan lembaran kerja.

AKTIVITI ELEMEN KBAT


PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian.- BBM ICT. ☐ Think-pair-share ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Laptop ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlaku ☐ Televisyen ☐ Gallery Walk ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
dll. ☐ Handphone ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan Aras Tinggi
☐ Jigsaw ☐ Menganalisis
Lisan ☐ Tayangan Video ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur
☐ Soal jawab lisan/kuiz Pdpc. ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong ☐ Membuat
lisan ☐ Mic Speaker ☐ Hot Seat ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi Keputusan
☐ Mendengar dan ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
BBM Maujud ☐ Fan n Pick ☐ Pendidikan kewangan ☐ Kesabaran ☐ Menyelesaikan
memberi respon.
☐ Perbincangan ☐  Kad Gambar ☐ Baik Hati       Masalah
☐ Kad angka ☐ Keberanian.
Bertulis ☐ Pembilang ☐ Ketekunan
☐ Latihan Bertulis ☐ Modul ☐ Bertolak ansur
☐ Ujian Bertulis ☐ Papan tulis ☐ Berjimat cermat
☐ Soal selidik ☐ Garis Nombor ☐ Keadilan
☐ Lembaran Kerja ☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak ☐ Kad Nombor.
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Muhammad Asyraf Bin Asmye ☐ Natasha A/K Jamil
☐ Khai A/K Kamal ☐ Vikineswaran A/L Vijayan

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 4 ALPHA :   4 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
Rabu /15.06.2022 / 12 MASA 10.30-11.30 Pagi
MINGGU

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Razak) (Nurul,Darshan,Adam)

KEMAHIRAN
KP 5 : Perkataan KV + KV KP 15 :Perkataan KVK + KV + KVK
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
KP 4 : Suku kata KV KP 14 :Perkataan KV KV KVK
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis
STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul; 2.1.1 (vi) Membaca dengan sebutan yang betul; ayat.
PEMBELAJARA suku kata. 3.1.1 (ii) Menulis secara mekanis; ayat.
N
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1. Membatang perkataan KV+KV 1. Menulis perkataan KVK+KV+KVK yang diimlak
2. Membaca dan memahami perkataan KV+KV 2. Membina dan menulis frasa yang mengandungi
3. Mengeja perkataan KV+KV perkataan KVK+KV+KVK
OBJEKTIF
3. Membaca dan memahami ayat mudah yang
mengandungi perkataan KVK+KV+KVK
4. Membina ayat mudah berdasarkan perkataan
KVK+KV+KVK
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1.Menyalin perkataan KV+KV 1.Menyalin perkataan KV KV KVK yang ditulis oleh guru di
Yang ditulis oleh guru di dalam buku latihan dengan dalam buku latihan dengan tulisan yang kemas.
tulisan yang kemas. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV KV KVK dengan
2. Mengeja dan membaca bimbingan guru.
perkataan KV+KV dengan 3. Aktiviti didik Hibur – Dam KV KV KVK
bimbingan guru. 4.Aktiviti Pengukuhan
AKTIVITI
3.Murid memadankan sukukata a) Murid diminta membuat ayat ringkas berdasarkan
berdasarkan gambar. gambar.
4.Aktiviti didik Hibur – Dam KVKV b)Murid menjawab soalan di dalam modul Pemulihan
Khas.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Play store pendidikan ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Televisyen ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Laptop ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Kuiz Interaktif ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
☐ Tayangan Video  Pdpc. baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐ Mic Speaker ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan BBM Maujud Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐  Kad Gambar kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐ Kad perkataan. ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Buku cerita ☐ Ketekunan
☐ Modul ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐  Kad Gambar ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Carta  Perkataan. ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku cerita
☐ Soal selidik ☐ Kad Imbasan
☐ Lembaran Kerja ☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak ☐ Buku Garis empat.
☐ folio ☐ Buku Bacalah Sayang

Kehadiran: /4
☐ Nurul Miasara Bt.Mohd Farid Faizal ☐ Darshan A/L Kumaran
☐ Adam Naqib Bin Zaidi ☐ Dineshwaran A/L Machap

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)
Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 Alpha :     7   orang
TARIKH / HARI /
MINGGU Rabu / 15.06.2022 / 12 MASA 12.00-1.00 T/Hari

KUMPULAN 1
(Anjalina Binti Jundis ,Jasmine Zara Bin KUMPULAN 2
KUMPULAN
Japarin ,.Khalisah Diana A/P Khalid ,Noor Fadil 1.Amon Bin Champo 2.Noor Fadil A/K Ismail
A/K Ismail ,Nuriyana Binti Sikar)

KEMAHIRAN
KP 4 :Suku Kata KV KP 5 : Perkataan KV + KV
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Huruf-huruf Besar Suku kata KV
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul; suku kata.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1. Mendengar dan menyebut suku kata KV 1. Mengecam bunyi perkataan KV+KV
2. Mengecam bunyi suku kata KV 2. Membunyikan perkataan KV+KV
3. Menyebut dan membunyikan suku kata KV 3. Mendengar dan menyebut perkataan KV+KV
4. Mengeja suku kata KV 4. Menyebut dan membunyikan perkataan KV+KV
5. Membatang suku kata KV 5. Mencerakin perkataan KV+KV kepada suku kata
6. Membaca suku kata KV. 6. Membatang perkataan KV+KV
7. Membina suku kata KV 7. Membaca dan memahami perkataan KV+KV
8. Memadankan suku kata KV 8. Mengeja perkataan KV+KV
9. Menulis suku kata KV
10. Menulis suku kata KV yang dimlak

SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1. Bersoal jawab tentang gambar.
1. Menamakan gambar. Contoh: - pipi, mata, dagu,
2. Mengeja dan membunyikan suku kata KV. gigi, dahi.
3. Mencantum kad abjad menjadi suku kata KV. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV+KV berdasarkan
4. Menunjuk suku kata yang disebut. gambar.
5. Memadan suku kata yang sama. 3. Membaca perkataan KV+KV pada kad / carta.
6. Mewarna suku kata yang sama / berlainan. 4. Membaca ayat-ayat.
AKTIVITI
7. Melengkapkan perkataan dengan suku kata KV. 5. Memadankan gambar dengan perkataan KV+KV.
8. Menulis suku kata KV berdasarkan gambar. 6. Memadankan perkataan KV+KV menjadi frasa.
7. Menyalin perkataan KV+KV daripada kad imbasan.
8. Menulis perkataan KV+KV berpandukan gambar.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /7
☐ Amon Bin Champo ☐ Khalisah Diana A/P Khalid ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Anjalina Binti Jundis ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Jasmine Zara Bin Japarin ☐ Nuriyana Binti Sikar

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PDPR

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 Alpha :   8 orang


TARIKH / HARI /
MINGGU Khamis / 16.06.2022 / 12 MASA 07.40-08.40 Pagi

KUMPULAN 1
KUMPULAN 2
KUMPULAN (Anjalina Binti Jundis ,Jasmine Zara Bin Japarin ,.Khalisah
(Amon Bin Champo ,Noor Fadil A/K Ismail, Mahaletchumy A/P
Diana A/P Khalid ,Nuriyana Binti Sikar,Rista Syah Bin
Velan)
Alam)

Kemahiran 4 - Operasi Tambah Kemahiran 4 - Operasi Tambah


KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) Kemahiran 4.1 - Tambah Dalam Lingkungan Kemahiran 4.3 - Tambah Dalam Lingkungan 100
10
PENGETAHUAN
SEDIA ADA Kemahiran 3 - Nombor Bulat Kemahiran 4.2 - Tambah Dalam Lingkungan 18

STANDARD KAND. Tahun 1 Tahun 2


KSSR 2.2 Tambah dalam lingkungan 100. 2.1 Tambah dalam lingkungan 1000.

Tahun 1 Tahun 2
2.2.1 Menambah dalam lingkungan fakta asas. 2.1.1 Menambah dua nombor hasil tambah dalam
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.2.2 Menambah dua nombor hasil tambah lingkungan 1000.
dalam lingkungan 100. 2.1.2 Menambah tiga nombor hasil tambah dalam
lingkungan 1000.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Menulis ayat
7. Menyatakan secara spontan jumlah dua matematik
OBJEKTIF
2. Menambah dua nombor tanpa mengumpul semula
nombor. bagi nombor dua digit dengan nombor satu digit.

SET INDUKSI Aktiviti Cendikiawan Sifir

1. Murid mengambil kad secara rawak di atas


lantai. 1. Murid dibimbing menambah nombor dua digit
2. Murid menyelesaikan soalan yang dengan nombor satu digit tanpa mengumpul semula
AKTIVITI diperolehi. melalui penggunaan Petak 100.
3. Murid menyelesaikan soalan yang lain pula. 2. Guru membimbing murid menentukan nilai tempat
ratus,puluh dan sa.

AKTIVITI ELEMEN KBAT


PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian.- BBM ICT. ☐ Think-pair-share ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Laptop ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlaku ☐ Televisyen ☐ Gallery Walk ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
dll. ☐ Handphone ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Jigsaw ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan Aras Tinggi
Lisan ☐ Tayangan Video ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur
☐ Menganalisis
☐ Soal jawab lisan/kuiz Pdpc. ☐ Hot Seat ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
lisan ☐ Mic Speaker ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Mendengar dan ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan Keputusan
BBM Maujud ☐ Fan n Pick ☐ Pendidikan kewangan ☐ Kesabaran
memberi respon. ☐ Menyelesaikan
☐ Perbincangan ☐  Kad Gambar ☐ Baik Hati       Masalah
☐ Kad angka ☐ Keberanian.
Bertulis ☐ Pembilang ☐ Ketekunan
☐ Latihan Bertulis ☐ Modul ☐ Bertolak ansur
☐ Ujian Bertulis ☐ Papan tulis ☐ Berjimat cermat
☐ Soal selidik ☐ Garis Nombor ☐ Keadilan
☐ Lembaran Kerja ☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak ☐ Kad Nombor.
☐ folio

Kehadiran: /8
☐ Amon Bin Champo ☐ Khalisah Diana A/P Khalid ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Anjalina Binti Jundis ☐ Rista Syah Bin Alam ☐ Mahaletchumy A/P Velan
☐ Jasmine Zara Bin Japarin ☐ Nuriyana Binti Sikar

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL. MURID 4 ALPHA :   4 orang

TARIKH / HARI /
Khamis / 16.06.2022 / 12 MASA 08.40-09.40 pagi
MINGGU

KP 5 :
KEMAHIRAN
Operasi Tolak
PEMULIHAN (KP)
5.4 :Tolak dalam lingkungan 1000.

PENGETAHUAN 5.3 :Tolak dalam lingkungan 100


SEDIA ADA

Tahun 3
STANDARD KAND. 2.0 Operasi Asas
KSSR 2.7 Penyelesaian masalah.

Tahun 3
STANDARD
2.2.1 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dalam lingkungan 10 000.
PEMBELAJARAN
2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dari satu nombor dalam lingkungan 10 000.

8. Menyelesaikan masalah mudah dalam situasi harian.


OBJEKTIF

SET INDUKSI Aktiviti Cendikiawan Sifir

1. Tulis cerita atau pernyataan masalah pada papan tulis / kad soalan. Contohnya:
“Di dalam sebuah bakul ada 126 biji buah-buahan. 60 biji adalah buah manggis dan bakinya adalah buah rambutan.
Berapa bijikah buah rambutan dalam bakul itu?”
AKTIVITI
2. Murid boleh menggunakan pembilang untuk mencari jawapan.
3. Murid menyelesaikan masalah tersebut dengan menulis ayat matematik operasi tolak dan boleh menjawab dalam bentuk
lazim.
4. Minta murid menjawab soalan latihan. (rujuk sumber)
.

AKTIVITI KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PEMBELAJARAN NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
ABAD KE 21
☐ Pemerhatian.- BBM ICT. ☐ Think-pair-share ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Laptop ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlaku ☐ Televisyen ☐ Gallery Walk ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab ☐ Mengingati
dll. ☐ Handphone ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan Aras Tinggi
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan ☐ Menganalisis
☐ Jigsaw
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur ☐ Membuat Keputusan
☐ Soal jawab lisan/kuiz ☐ Mic Speaker ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong ☐ Menyelesaikan
lisan ☐ Hot Seat ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi       Masalah
☐ Mendengar dan BBM Maujud ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
memberi respon. ☐  Kad Gambar ☐ Fan n Pick ☐ Pendidikan kewangan ☐ Kesabaran
☐ Perbincangan ☐ Kad angka ☐ Baik Hati
☐ Pembilang ☐ Keberanian.
Bertulis ☐ Modul ☐ Ketekunan
☐ Latihan Bertulis ☐ Papan tulis ☐ Bertolak ansur
☐ Ujian Bertulis ☐ Garis Nombor ☐ Berjimat cermat
☐ Soal selidik ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Lembaran Kerja ☐ Kad Nombor.
☐ Senarai semak
☐ folio
Kehadiran: /4
☐ Nurul Miasara Bt.Mohd Farid Faizal ☐ Darshan A/L Kumaran
☐ Nur Jazreen Nia Ramadhani Bt. Noor Din ☐ Dineshwaran A/L Machap

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 3 ALPHA :   5 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
Khamis / 16.06.2022 / 12 MASA 10.00 – 11.00 Pagi
MINGGU

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Rahman,Khai,Natasha) (Asyraf)

KEMAHIRAN
KP 5 : Perkataan KV + KV KP 14 :Perkataan KV + KV + KVK
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Suku kata KV Perkataan KVK + KVK
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (vi) Membaca dengan sebutan yang betul; ayat.
PEMBELAJARAN betul; suku kata. 3.1.1 (ii) Menulis secara mekanis; ayat.
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1.Mengeja 7 perkataan daripada 10 perkataan 1. Membaca dengan sebutan yang betul; ayat. 4 daripada
KVKV. 5 ayat.
OBJEKTIF 2.Menulis perkataan KVKV 2.Menulis secara mekanis; ayat di dalam buku Tulis..
dengan tulisan yang cantik
dan kemas didalam buku
latihan.
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1.Menyalin perkataan KV+KV 1.Menyalin perkataan KV KV KVK yang ditulis oleh guru di
5. Yang ditulis oleh guru di dalam buku dalam buku latihan dengan tulisan yang kemas.
latihan dengan tulisan yang kemas. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV KV KVK dengan
2. Mengeja dan membaca bimbingan guru.
perkataan KV+KV dengan 3. Aktiviti didik Hibur – Dam KV KV KVK
bimbingan guru. 4.Aktiviti Pengukuhan
3.Murid memadankan sukukata a) Murid diminta membuat ayat ringkas berdasarkan
berdasarkan gambar. gambar.
AKTIVITI
4.Aktiviti didik Hibur – Dam KVKV b)Murid menjawab soalan di dalam modul Pemulihan
Khas.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Muhammad Asyraf Bin Asmye ☐ Natasha A/K Jamil
☐ Khai A/K Kamal ☐ Vikineswaran A/L Vijayan

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 4 ALPHA :   4 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
Jumaat /17.06.2022 / 12 MASA 07.40-08.40Pagi
MINGGU

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN
(Razak) (Nurul,Darshan,Adam)

KEMAHIRAN
KP 5 : Perkataan KV + KV KP 15 :Perkataan KVK + KV + KVK
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
KP 4 : Suku kata KV KP 14 :Perkataan KV KV KVK
SEDIA ADA
STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul; 2.1.1 (vi) Membaca dengan sebutan yang betul; ayat.
PEMBELAJARA suku kata. 3.1.1 (ii) Menulis secara mekanis; ayat.
N
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1. Membatang perkataan KV+KV 1. Menulis perkataan KVK+KV+KVK yang diimlak
2. Membaca dan memahami perkataan KV+KV 2. Membina dan menulis frasa yang mengandungi
3. Mengeja perkataan KV+KV perkataan KVK+KV+KVK
OBJEKTIF
3. Membaca dan memahami ayat mudah yang
mengandungi perkataan KVK+KV+KVK
4. Membina ayat mudah berdasarkan perkataan
KVK+KV+KVK
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1.Menyalin perkataan KV+KV 1.Menyalin perkataan KV KV KVK yang ditulis oleh guru di
6. Yang ditulis oleh guru di dalam buku latihan dalam buku latihan dengan tulisan yang kemas.
dengan tulisan yang kemas. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV KV KVK dengan
2. Mengeja dan membaca bimbingan guru.
perkataan KV+KV dengan 3. Aktiviti didik Hibur – Dam KV KV KVK
bimbingan guru. 4.Aktiviti Pengukuhan
AKTIVITI
3.Murid memadankan sukukata a) Murid diminta membuat ayat ringkas berdasarkan
berdasarkan gambar. gambar.
4.Aktiviti didik Hibur – Dam KVKV b)Murid menjawab soalan di dalam modul Pemulihan
Khas.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Play store pendidikan ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Televisyen ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Laptop ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Kuiz Interaktif ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
☐ Tayangan Video  Pdpc. baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐ Mic Speaker ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan BBM Maujud Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐  Kad Gambar kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐ Kad perkataan. ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Buku cerita ☐ Ketekunan
☐ Modul ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐  Kad Gambar ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Carta  Perkataan. ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku cerita
☐ Soal selidik ☐ Kad Imbasan
☐ Lembaran Kerja ☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak ☐ Buku Garis empat.
☐ folio ☐ Buku Bacalah Sayang

Kehadiran: /4
☐ Nurul Miasara Bt.Mohd Farid Faizal ☐ Darshan A/L Kumaran
☐ Nur Jazreen Nia Ramadhani Binti Noor Din ☐ Dineshwaran A/L Machap
REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 Alpha :     7   orang
TARIKH / HARI /
MINGGU Jumaat / 17.06.2022 / 12 MASA 08.40-09.40 Pagi

KUMPULAN 1
(Anjalina Binti Jundis ,Jasmine Zara Bin KUMPULAN 2
KUMPULAN
Japarin ,.Khalisah Diana A/P Khalid ,Noor Fadil A/K 1.Amon Bin Champo 2.Noor Fadil A/K Ismail
Ismail ,Nuriyana Binti Sikar)

KEMAHIRAN
KP 4 :Suku Kata KV KP 5 : Perkataan KV + KV
PEMULIHAN (KP)

PENGETAHUAN
Huruf-huruf Besar Suku kata KV
SEDIA ADA

STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami. 2.1 Asas membaca dan memahami.
KAND. KSSR 3.1 Asas menulis 3.1 Asas menulis

STANDARD 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang 2.1.1 (iii) Membaca dengan sebutan yang betul; suku kata.
PEMBELAJARA betul; suku kata. 3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan
N
3.1.1 (i) Menulis secara mekanis; perkataan

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
1. Mendengar dan menyebut suku kata KV 1. Mengecam bunyi perkataan KV+KV
2. Mengecam bunyi suku kata KV 2. Membunyikan perkataan KV+KV
3. Menyebut dan membunyikan suku kata KV 3. Mendengar dan menyebut perkataan KV+KV
4. Mengeja suku kata KV 4. Menyebut dan membunyikan perkataan KV+KV
5. Membatang suku kata KV 5. Mencerakin perkataan KV+KV kepada suku kata
6. Membaca suku kata KV. 6. Membatang perkataan KV+KV
7. Membina suku kata KV 7. Membaca dan memahami perkataan KV+KV
8. Memadankan suku kata KV 8. Mengeja perkataan KV+KV
9. Menulis suku kata KV
10. Menulis suku kata KV yang dimlak

SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1. Bersoal jawab tentang gambar.
1. Menamakan gambar. Contoh: - pipi, mata, dagu,
2. Mengeja dan membunyikan suku kata KV. gigi, dahi.
3. Mencantum kad abjad menjadi suku kata KV. 2. Mengeja dan membaca perkataan KV+KV berdasarkan
4. Menunjuk suku kata yang disebut. gambar.
5. Memadan suku kata yang sama. 3. Membaca perkataan KV+KV pada kad / carta.
6. Mewarna suku kata yang sama / berlainan. 4. Membaca ayat-ayat.
AKTIVITI
7. Melengkapkan perkataan dengan suku kata KV. 5. Memadankan gambar dengan perkataan KV+KV.
8. Menulis suku kata KV berdasarkan gambar. 6. Memadankan perkataan KV+KV menjadi frasa.
7. Menyalin perkataan KV+KV daripada kad imbasan.
8. Menulis perkataan KV+KV berpandukan gambar.

PENUTUP Guru memberi rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI ELEMEN KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU
PEMBELAJARAN MERENTAS NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB)
ABAD KE 21 KURIKULUM(EMK)
☐ Pemerhatian - BBM ICT. ☐ Dam Didik Hibur ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Handphone ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlak ☐ Televisyen ☐ Tampal Suku kata ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab
u dll. ☐ Laptop ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan ☐ Mengingati
☐ Kuiz Interaktif ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Ball Game (Guru
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur Aras Tinggi
BBM Maujud baling bola,Murid jawab) ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong
☐ Soal jawab ☐ Menganalisis
lisan/kuiz lisan ☐  Kad Gambar ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi ☐ Membuat
☐ Bacaan Kuat ☐ Kad perkataan. ☐ Lari & Tulis (Running ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
☐ Mendengar dan ☐ Buku cerita Dictation) ☐ Pendidikan ☐ Kesabaran Keputusan
memberi respon. ☐ Modul kewangan ☐ Baik Hati ☐ Menyelesaikan
☐ Bercerita ☐  Kad Gambar ☐ Peta I-THinK ☐ Keberanian.       Masalah
☐ Perbincangan ☐ Carta  Perkataan. ☐ Ketekunan
☐ Buku cerita ☐ Jingsaw Puzzle ☐ Bertolak ansur
Bertulis ☐ Kad Imbasan ☐ Berjimat cermat
☐ Latihan Bertulis ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Ujian Bertulis ☐ Buku Garis empat.
☐ Soal selidik ☐ Buku Bacalah Sayang
☐ Lembaran Kerja
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /7
☐ Amon Bin Champo ☐ Khalisah Diana A/P Khalid ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Anjalina Binti Jundis ☐ Noor Fadil A/K Ismail
☐ Jasmine Zara Bin Japarin ☐ Nuriyana Binti Sikar

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL. MURID 4 ALPHA :   4 orang

TARIKH / HARI /
Jumaat / 17.06.2022 / 12 MASA 10.30-11.00 pagi
MINGGU

KP 5 :
KEMAHIRAN
Operasi Tolak
PEMULIHAN (KP)
5.4 :Tolak dalam lingkungan 1000.

PENGETAHUAN 5.3 :Tolak dalam lingkungan 100


SEDIA ADA

Tahun 3
STANDARD KAND. 2.0 Operasi Asas
KSSR 2.7 Penyelesaian masalah.

Tahun 3
STANDARD
2.2.1 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dalam lingkungan 10 000.
PEMBELAJARAN
2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dari satu nombor dalam lingkungan 10 000.

8. Menyelesaikan masalah mudah dalam situasi harian.


OBJEKTIF

SET INDUKSI Aktiviti Cendikiawan Sifir

1. Tulis cerita atau pernyataan masalah pada papan tulis / kad soalan. Contohnya:
“Di dalam sebuah bakul ada 126 biji buah-buahan. 60 biji adalah buah manggis dan bakinya adalah buah rambutan.
Berapa bijikah buah rambutan dalam bakul itu?”
AKTIVITI
2. Murid boleh menggunakan pembilang untuk mencari jawapan.
3. Murid menyelesaikan masalah tersebut dengan menulis ayat matematik operasi tolak dan boleh menjawab dalam bentuk
lazim.
4. Minta murid menjawab soalan latihan. (rujuk sumber)
.

AKTIVITI KBAT
PENTAKSIRAN & BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PEMBELAJARAN NILAI
PENILAIAN BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
ABAD KE 21
☐ Pemerhatian.- BBM ICT. ☐ Think-pair-share ☐ Bahasa ☐ Kasih Sayang Aras Rendah
Hasil kerja ,sikap, ☐ Laptop ☐ Kelestarian Alam ☐ Hormat Menghormati ☐ Memahami
Komitmen ,tingkahlaku ☐ Televisyen ☐ Gallery Walk ☐ Nilai Murni ☐ Bertanggungjawab ☐ Mengingati
dll. ☐ Handphone ☐ Sains dan Teknologi ☐ Kegembiraan Aras Tinggi
☐ Kuiz Interaktif ☐ Jigsaw ☐ Patriotisme ☐ Kejujuran / Keadilan ☐ Menganalisis
Lisan ☐ Tayangan Video  Pdpc. ☐ Kreativiti dan Inovasi ☐ Bersyukur ☐ Membuat Keputusan
☐ Soal jawab lisan/kuiz ☐ Mic Speaker ☐ Keusahawanan ☐ Tolong-menolong ☐ Menyelesaikan
☐ Hot Seat ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
lisan       Masalah
☐ Mendengar dan BBM Maujud ☐Kelestarian Global ☐ Kerajinan
memberi respon. ☐  Kad Gambar ☐ Fan n Pick ☐ Pendidikan kewangan ☐ Kesabaran
☐ Perbincangan ☐ Kad angka ☐ Baik Hati
☐ Pembilang ☐ Keberanian.
Bertulis ☐ Modul ☐ Ketekunan
☐ Latihan Bertulis ☐ Papan tulis ☐ Bertolak ansur
☐ Ujian Bertulis ☐ Garis Nombor ☐ Berjimat cermat
☐ Soal selidik ☐ Lembaran Kerja ☐ Keadilan
☐ Lembaran Kerja ☐ Kad Nombor.
☐ Senarai semak
☐ folio

Kehadiran: /4
☐ Nurul Miasara Bt.Mohd Farid Faizal ☐ Darshan A/L Kumaran
☐ Nur Jazreen Nia Ramadhani Bt. Noor Din ☐ Dineshwaran A/L Machap

REFLEKSI / IMPAK
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan (TP3)

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.(TP1 / TP2)

Catatan :

………………………………………………………………….

P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program Sekolah
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ Guru Pengiring
