Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2 S : / 3 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Isnin/18.7.2022 / 17 MASA 8.05 pagi –9.35 pagi
MINGGU
KUMPULAN Nadhirah, Ahmad Danish Puteri Najwa
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 1 : Huruf Kecil
(KP)
STANDARD KAND. 1.1 Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR
1. Membaca ayat yang mengandungi perkataan 1. Menyebut huruf- huruf yang dipaparkan dengan
VKV dengan betul. betul.
OBJEKTIF 
2. Menyalin ayat yang mengandungi perkataan 2. Menulis/menyalin huruf kecil dengan betul.
Pada akhir pembelajaran,
VKV dengan betul.
murid berupaya :

Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menyebut dan menulis huruf kecil dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN
yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP Pengukuhan
1. Guru menulis ayat VKV di papan tulis. 1. Murid menyalin dan mewarna huruf kecil dalam
2.Murid membaca mengikut ejaan guru. lembaran kerja yang disediakan
AKTIVITI Pengukuhan Interaksi PdP
1. Murid diedarkan gambar VKV. 1. Guru menyebut huruf di carta.
2. Murid memotong dan menampal gambar 2. Murid mengulang sebutan guru.
3. Murid membaca dan menyalin ayat yang sesuai Aktiviti Murid
berdasarkan gambar. 1. Murid menyebut huruf yang ditunjukkan guru.
PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2 S : / 3 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Rabu/20.7.2022 / 17 MASA 7.35 pagi –9.05 pagi
MINGGU
KUMPULAN Nadhirah, Ahmad Danish Puteri Najwa
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 1 : Huruf Kecil
(KP)
STANDARD KAND. 1.2 Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR
1. Membaca petikan yang mempunyai perkataan VKV 1. Menyebut huruf- huruf yang dipaparkan dengan betul
OBJEKTIF  dengan betul. 2. Menulis/menyalin huruf kecil dengan betul.
Pada akhir pembelajaran,
murid berupaya :

Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menyebut dan menulis huruf kecil dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN
yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP Pengukuhan
1. Guru menulis petikan VKV di papan tulis. 1. Murid menyalin dan mewarna huruf kecil dalam
2.Murid membaca mengikut ejaan guru. lembaran kerja yang disediakan
AKTIVITI Pengukuhan Interaksi PdP
1. Murid menyalin petikan yang telah dibaca. 1. Guru menyebut huruf di carta.
2. Murid mengulang sebutan guru.
Aktiviti Murid
1. Murid menyebut huruf yang ditunjukkan guru.
PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

PdP ditangguhkan kerana guru berkursus. ☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2I: / 3 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Isnin/18.7.2022 / 17 MASA 12.05 thari – 1.05 petang
MINGGU
KUMPULAN Azmiera, Rayqal, Harith
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV
(KP)
STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons.
KSSR
OBJEKTIF  1. Membaca ayat yang mengandungi perkataan VKV dengan betul.
Pada akhir pembelajaran, 2. Menyalin ayat yang mengandungi perkataan VKV dengan betul.
murid berupaya :
KRITERIA KEJAYAAN Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP
1. Guru menulis ayat VKV di papan tulis.
2.Murid membaca mengikut ejaan guru.
AKTIVITI
Pengukuhan
1. Murid diedarkan gambar VKV.
2. Murid memotong dan menampal gambar
3. Murid membaca dan menyalin ayat yang sesuai berdasarkan gambar.
PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2I: / 3 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Khamis/20.7.2022 / 17 MASA 7.35 pagi– 9.05 pagi
MINGGU
KUMPULAN Azmiera, Rayqal, Harith
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV
(KP)
STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons.
KSSR
OBJEKTIF  1. Membaca petikan yang mempunyai perkataan VKV dengan betul.
Pada akhir pembelajaran,
murid berupaya :
KRITERIA KEJAYAAN Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP
1. Guru menulis petikan VKV di papan tulis.
AKTIVITI
2.Murid membaca mengikut ejaan guru.
Pengukuhan
1. Murid menyalin petikan yang telah dibaca.
PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
PdP ditangguhkan kerana guru berkursus. ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2 K : /3 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Khamis/20.7.2022 / 17 MASA 10.05 pagi –11.05 pagi
MINGGU
KUMPULAN Humairah, Akid Amirul Putera Ammar
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 3 : Suku Kata KV
(KP)
STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR

1. Membaca petikan yang mempunyai perkataan VKV Pada akhir pembelajaran, murid berupaya :
OBJEKTIF 
dengan betul. 1. Menyebut suku kata KV dengan sebutan yang betul.
Pada akhir pembelajaran,
2. Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
murid berupaya :

Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN
yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP Pengukuhan :
1. Guru menulis petikan VKV di papan tulis. 1. Murid menulis suku kata yang disebutkan guru.
AKTIVITI 2.Murid membaca mengikut ejaan guru. Interaksi PdP :
Pengukuhan 1. Guru menyebut suku kata di carta.
1. Murid menyalin petikan yang telah dibaca. 2. Murid mengulang sebutan guru.

PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


PdP ditangguhkan kerana guru berkursus. ☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2 K : /3 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Isnin/18.7.2022 / 17 MASA 10.05 pagi –11.05 pagi
MINGGU
KUMPULAN Humairah, Akid Amirul Putera Ammar
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 3 : Suku Kata KV
(KP)
STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR

1. Membaca ayat yang mengandungi perkataan VKV Pada akhir pembelajaran, murid berupaya :
OBJEKTIF  dengan betul. 1. Menyebut suku kata KV dengan sebutan yang betul.
Pada akhir pembelajaran,
2. Menyalin ayat yang mengandungi perkataan VKV 2. Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
murid berupaya :
dengan betul.
Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN
yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP Pengukuhan :
1. Guru menulis ayat VKV di papan tulis. 1. Murid menulis suku kata yang disebutkan guru.
2.Murid membaca mengikut ejaan guru. Interaksi PdP :
AKTIVITI Pengukuhan 1. Guru menyebut suku kata di carta.
1. Murid diedarkan gambar VKV. 2. Murid mengulang sebutan guru.
2. Murid memotong dan menampal gambar
3. Murid membaca dan menyalin ayat yang sesuai
berdasarkan gambar.
PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2P: / 11 orang
BIL MURID

TARIKH/HARI/
Selasa/19.7.2022 / 17 MASA 11.35 pagi –1.05 thari
MINGGU

KUMPULAN Rayqal, Arif, Akif, Danish, Auni, Fathiah, Safiyah Rayyan, Ainul, Farishah, Aariq

KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 4 : Suku Kata KV
(KP)

STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR

1. Membaca ayat yang mengandungi perkataan VKV Pada akhir pembelajaran, murid berupaya :
OBJEKTIF  dengan betul. 1. Menyebut suku kata KV dengan sebutan yang betul.
Pada akhir pembelajaran,
2. Menyalin ayat yang mengandungi perkataan VKV 2. Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
murid berupaya :
dengan betul.
Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN yang betul.

SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym

Interaksi PdP Pengukuhan :


1. Guru menulis ayat VKV di papan tulis. 1. Murid menulis suku kata yang disebutkan guru.
2.Murid membaca mengikut ejaan guru. Interaksi PdP :
AKTIVITI Pengukuhan 1. Guru menyebut suku kata di carta.
1. Murid diedarkan gambar VKV. 2. Murid mengulang sebutan guru.
2. Murid memotong dan menampal gambar
3. Murid membaca dan menyalin ayat yang sesuai
berdasarkan gambar.
PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)


KBAT

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks              ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 2P: / 11 orang
BIL MURID

TARIKH/HARI/
Khamis/20.7.2022 / 17 MASA 10.05 pagi –11.05 pagi
MINGGU

KUMPULAN Rayqal, Arif, Akif, Danish, Auni, Fathiah, Safiyah Rayyan, Ainul, Farishah, Aariq

KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 4 : Suku Kata KV
(KP)

STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR

1. Membaca petikan yang mempunyai perkataan VKV Pada akhir pembelajaran, murid berupaya :
OBJEKTIF 
dengan betul. 1. Menyebut suku kata KV dengan sebutan yang betul.
Pada akhir pembelajaran,
2. Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
murid berupaya :

Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menulis suku kata KV dengan ejaan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN yang betul.

SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym

Interaksi PdP Pengukuhan :


1. Guru menulis petikan VKV di papan tulis. 1. Murid menulis suku kata yang disebutkan guru.
AKTIVITI 2.Murid membaca mengikut ejaan guru. Interaksi PdP :
Pengukuhan 1. Guru menyebut suku kata di carta.
1. Murid menyalin petikan yang telah dibaca. 2. Murid mengulang sebutan guru.

PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)


KBAT

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks              ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :
PdP ditangguhkan kerana guru berkursus.
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 3K: / 10 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Rabu/20.7.2022 / 17 MASA 7.35 pagi –9.05 pagi
MINGGU
KUMPULAN Absyar, Nidhal, Zameer, Umar, Atiqah, Amani, Fathiah, Zhafran, Qiesya Haziq
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 4 : Suku Kata KV
(KP)
STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR

OBJEKTIF  1. Menyusun perkataan suku kata terbuka VKV 1. Membunyikan suku kata KV berdasarkan kad suku
Pada akhir pembelajaran, menjadi ayat yang bermakna kata dengan betul.
murid berupaya :

Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menyebut dan membunyikan suku kata dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN
yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP Interaksi PdP
1. Murid membaca kad-kad perkataan. 1. Guru menyebut huruf di carta KV
2.Guru menerangkan cara menyusun ayat dengan 2. Murid mengulang sebutan guru.
AKTIVITI betul. 3. Murid menyebut secara bergilir
Pengukuhan Pengukuhan
1. Murid melengkapkan lembaran kerja. 1. Murid mengimlak suku kata yang disebut guru.

PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :
PdP ditangguhkan kerana guru berkursus. ☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS / 
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan 3K: / 10 orang
BIL MURID
TARIKH/HARI/
Jumaat/22.7.2022 / 17 MASA 8.35 pagi –9.35 pagi
MINGGU
KUMPULAN Absyar, Nidhal, Zameer, Umar, Atiqah, Amani, Fathiah, Zhafran, Qiesya Haziq
KEM. PEMULIHAN
Kemahiran 6 : Suku Kata VKV Kemahiran 4 : Suku Kata KV
(KP)
STANDARD KAND. Mendengar dan memberikan respons. 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
KSSR
OBJEKTIF  1. Menyusun perkataan suku kata terbuka VKV 1. Membunyikan suku kata KV berdasarkan kad suku kata
Pada akhir pembelajaran, menjadi ayat yang bermakna dengan betul.
murid berupaya :
Menulis dan menyebut perkataan VKV dengan ejaan Menyebut dan membunyikan suku kata dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN
yang betul.
SET INDUKSI (5 minit) Guru menjalankan latihan Brain Gym
Interaksi PdP Interaksi PdP
1. Murid membaca kad-kad perkataan. 1. Guru menyebut huruf di carta KV
2.Guru menerangkan cara menyusun ayat dengan 2. Murid mengulang sebutan guru.
AKTIVITI betul. 3. Murid menyebut secara bergilir
Pengukuhan Pengukuhan
1. Murid melengkapkan lembaran kerja. 1. Murid mengimlak suku kata yang disebut guru.

PENUTUP Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dengan menyoal semula murid perkara
(5 minit) yang telah dipelajari.
KBAT BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)

☐ Mengaplikasi ☐ Membuat ☐  Bukuteks            ☐  Projektor ☐ ☐ Pendidikan Sivik


☐ Menganalisis Keputusan ☐  Laptop            ☐  Kad Gambar    Kreativiti/Inovasi ☐ Keusahawanan
☐ Mencipta ☐ Membuat ☐  Kad Imbasan     ☐  Carta           ☐ Bahasa       ☐ Pend. Alam Sekitar    
☐ Menaakul Refleksi ☐  Modul   ☐ Sains & ☐ Patriotisme      
☐ Membuat ☐  Bahan Maujud Teknologi
Inovasi ☐ TMK     
☐  Buku cerita      
☐ Menyelesaikan
☐  Video   
Masalah
☐ Internet

NILAI PENILAIAN PdP P&P ditangguhkan kerana:

☐ Baik Hati ☐Bertanggungjaw ☐  Lembaran Kerja ☐  Hasil Kerja      ☐ Mesyuarat / ☐ Cuti Rehat /Cuti Sakit
☐ Kerjasama ab ☐  Pemerhatian      ☐  Kuiz      Kursus ☐ Cuti Peristiwa / Cuti
☐ Bertolak Ansur ☐ Hemah Tinggi ☐  Lisan      ☐  Projek       ☐ Program Sekolah Am
☐ Keadilan ☐ Hormat ☐  Tugasan ☐  Ujian ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Bencana / Cuti
☐ Kejujuran ☐ Kasih Sayang ☐ Aktiviti Luar Khas
☐ Bersyukur ☐ Kesabaran
☐ Tolong-menolong ☐ Ketekunan
☐ Berbudi Bahasa
REFLEKSI : TINDAKAN SUSULAN :

☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :
☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
