Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CUP)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4


TEMA: 1. KEMASYARAKATAN KELAS : 4 Adil MINGGU : 2
UNIT: 1 : Jiran Tetangga MASA : 7.20 hingga 8.50 pagi TARIKH : 29/3/2022
TOPIK: Hari Keluarga Taman Impian TEMPOH : 60 minit HARI : Selasa
Standard Kandungan:
2.1 Asas membaca dan memahami
Standard Pembelajaran:
2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul; (i) vokal (ii) konsonan (iii) suku kata (iv) frasa (v) perkataan
(vi) ayat
JENIS PRAUJIAN
 Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
TAHAP
Murid dapat:
OBJEKTIF
1. Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
SET INDUKSI Murid menceritakan tentang pengalaman Hari Keluarga masing-masing.
1. Murid menyatakan perasaan semasa menghadiri Hari Keluarga.
2. Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi yang betul secara berkumpulan.
3. Guru menerangkan petikan dan kosa kata baharu.
AKTIVITI PdP 4. Murid diminta melengkapkan Peta Alir berdasarkan maklumat dalam petikan secara
berpasangan.
5. Wakil murid membaca maklumat dalam Peta Alir dengan sebutan dan intonasi yang betul.
6. Guru merumuskan pelajaran pada hari ini.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni
KECERDASAN
Interpersonal, Verbal Linguistik, Sebutan dan Intonasi
PELBAGAI
KBAT Menilai
PAK-21 Peta i-Think
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
21/23 orang murid mencapai objektif PdPc pada hari ini.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CUP)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: 1. KEMASYARAKATAN KELAS : 4 Aspirasi MINGGU : 2
UNIT: 1 : Jiran Tetangga MASA : 9.20 hingga 9.50 pagi TARIKH : 29/3/2022
TOPIK: Hari Keluarga Taman Impian TEMPOH : 30 minit HARI : Selasa
Standard Kandungan:
2.1 Asas membaca dan memahami
Standard Pembelajaran:
2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul; (i) vokal (ii) konsonan (iii) suku kata (iv) frasa (v) perkataan
(vi) ayat
JENIS PRAUJIAN
 Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
TAHAP
Murid dapat:
OBJEKTIF
1. Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
SET INDUKSI Murid menceritakan tentang pengalaman Hari Keluarga masing-masing.
1. Murid menyatakan perasaan semasa menghadiri Hari Keluarga.
2. Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi yang betul secara berkumpulan.
3. Guru menerangkan petikan dan kosa kata baharu.
AKTIVITI PdP 4. Murid diminta melengkapkan Peta Alir berdasarkan maklumat dalam petikan secara
berpasangan.
5. Wakil murid membaca maklumat dalam Peta Alir dengan sebutan dan intonasi yang betul.
6. Guru merumuskan pelajaran pada hari ini.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni
KECERDASAN
Interpersonal, Verbal Linguistik, Sebutan dan Intonasi
PELBAGAI
KBAT Menilai
PAK-21 Peta i-Think
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

24/32 orang murid mencapai objektif PdPc pada hari ini.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (CUP)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: 1. KEMASYARAKATAN KELAS : 4 Amanah MINGGU : 2
UNIT: 1 : Jiran Tetangga MASA : .10.10 hingga 11.40 tgh. TARIKH : 29/3/2022
TOPIK: Hari Keluarga Taman Impian TEMPOH : 60 minit HARI : Selasa
Standard Kandungan:
2.1 Asas membaca dan memahami
Standard Pembelajaran:
2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul; (i) vokal (ii) konsonan (iii) suku kata (iv) frasa (v) perkataan
(vi) ayat
JENIS PRAUJIAN
 Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
TAHAP
Murid dapat:
OBJEKTIF
1. Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
SET INDUKSI Murid menceritakan tentang pengalaman Hari Keluarga masing-masing.
1. Murid menyatakan perasaan semasa menghadiri Hari Keluarga.
2. Murid membaca petikan teks dengan sebutan dan intonasi yang betul secara berkumpulan.
3. Guru menerangkan petikan dan kosa kata baharu.
AKTIVITI PdP 4. Murid diminta melengkapkan Peta Alir berdasarkan maklumat dalam petikan secara
berpasangan.
5. Wakil murid membaca maklumat dalam Peta Alir dengan sebutan dan intonasi yang betul.
6. Guru merumuskan pelajaran pada hari ini.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni
KECERDASAN
Interpersonal, Verbal Linguistik, Sebutan dan Intonasi
PELBAGAI
KBAT Menilai
PAK-21 Peta i-Think
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

19/23 orang murid mencapai objektif PdPc pada hari ini.
