Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2022(MINGGU 3)

PRINSIP TARIKH 5.4.2022 KELAS 5B


MATA PELAJARAN
PERAKAUNAN HARI SELASA MASA 8:00-9:00
MODUL 1: ANALISIS DAN TAFSIRAN PENYATA KEWANGAN UNTUK MEMBUAT
TAJUK
KEPUTUSAN
STANDARD
10.1 ANALISIS PENYATA KEWANGAN DAN PERBANDINGAN PRESTASI
KANDUNGAN
10.1.5 Mengira dan mentafsir setiap nisbah dengan menghubung kait prestasi
yang hendak diukur berdasarkan kes.
STANDARD 10.1.6 Membanding prestasi:
PEMBELAJARAN
(i) perniagaan bagi tahun perakaunan semasa dan antara tempoh perakaunan.
(ii) antara perniagaan dalam industri yang sama.
Murid akan diajar untuk:
1. Mengira dan mentafsir setiap nisbah dengan menghubung kait prestasi yang
OBJEKTIF
hendak diukur berdasarkan kes.
PEMBELAJARAN
2. Membanding prestasi perniagaan bagi tahun perakaunan semasa dan antara
tempoh perakaunan serta antara perniagaan dalam industri yang sama.
Nilai yang diterapkan sepanjang PdP ini berjalan ialah :
NILAI 1. Berdikari
2. Bertanggungjawab
PAK21 □ Komunikasi □ Kolaboratif □ Kreatif □ Pemikiran Kritis □ Nilai

BBM
1. Buku teks
2. Buku latihan
AKTIVITI PDPC
 Guru meminta murid menyatakan maksud perakaunan mengikut kefahaman
INDUKSI
sendiri.
 Guru menghubungkait jawapan murid dengan analisis dan tafsiran penyata
kewangan yang akan dibincangkan.
UTAMA
 Guru menekankan komunikasi dua hala semasa membincangkan latihan yang
dijawab oleh murid.
 Murid dapat menilai prestasi perniagaan berdasarkan jawapan yang diperoleh.
PENUTUP
 Guru memberi peneguhan positif kepada murid.

PENILAIAN PDPC  Soalan(Lisan dan bertulis)


TAHAP Tahap 1 Tahap 3 Tahap 5
PENGUASAAN Tahap 2 Tahap 4 Tahap 6

REFLEKSI / IMPAK
____ murid mencapai objektif
____ murid belum mencapai objektif
TINDAKAN SUSULAN
