Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU: 20 HARI: JUMAAT TARIKH: 19/10/2023


MATA
EKONOMI STRATEGI PdP
PELAJARAN
TINGKATAN Pembelajaran Berasaskan
4 INOVATIF Inkuiri
MASA Berpusatkan pelajar /
11.00 AM – 12:00 PM Pembelajaran Berasaskan
TAJUK Projek
3.0 Pendapatan Individu Pembelajaran secara koperatif /
STANDARD 3.1 Wang dan bank Pendekatan Bersepadu /
KANDUNGAN Pembelajaran Kontekstual /
STANDARD Pembelajaran Tematik
3.1.1 Menjelaskan fungsi wang.
PEMBELAJARAN 3.1.2 Menjelaskan fungsi bank pusat mengawasi kestabilan nilai STRATEGI PdP
mata wang, jurubank kepada kerajaan dan jurubank kepada bank Komunikasi /
perdagangan.
Kreativiti /
OBJEKTIF Murid boleh:
PEMBELAJARAN 1. Memahami maksud wang dan bank. Nilai Murni dan Etika
2. Menyenaraikan fungsi wang, bank pusat dan bank Pemikiran kritis /
perdagangan. Kolaboratif /
3. Menilai kelemahan sistem barter dalam kehidupan
seharian. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
AKTIVITI TINGGI
Induksi (5 minit): (KBAT)
1. Guru mengambil kehadiran dan bertanya tentang Mengaplikasi
kesihatan. Menganalisis /
Perkembangan Aktiviti(50 minit): Menilai
Mencipta
Langkah 1 (5 minit) ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
1. Murid diberikan penerangan berkaitan dengan objektif (EMK)
dan aktiviti pdpc hari ini. Bahasa Melayu /
2. Murid membuat peta minda dengan kreativiti kumpulan Kelestarian Alam Sekitar
masing-masing. Nilai Murni /
Sains Dan Teknologi /
Langkah 2 (10 minit) Patriotisme
1. Guru memberi masa 5 minit kepada semua murid untuk
membaca bahan rujukan (peta minda) dan buku teks m/s
124-126. PENTAKSIRAN
Prestasi kemahiran /
2. Seorang murid dipilih ke hadapan kelas. Dia bertindak Senarai semak
untuk menjawab soalan atau menyatakan pandangan Rubrik
daripada pertanyaan rakan-rakannya di dalam kelas Portfolio
berkaitan dengan tajuk yang dibaca dan dibincangkan. Penilaian kendiri /
(Hot seating) aktiviti Kerusi panas. Kertas-pensel
Kerja berkumpulan /
Langkah 3 (15 minit)
1. Setiap kumpulan diberikan kad tugasan yang berbeza
dan di ambil oleh ketua kumpulan di hadapan kelas.
2. Setiap kumpulan membincangkan dan mengeluarkan

Langkah 4 (20 minit)


1. Setiap kumpulan perlu membentangkan hasil dapatan
maklumat berkaitan dengan kad tugasan yang diterima.

Penutup (5 minit):
1. Soal jawab guru dan murid berkaitan tajuk pdpc pada hari
ini.

BBM Buku Teks, Gambar bank dan wang, kertas mahjong dan marker
pen.
NILAI MURNI Berkerjasama dan berdaya saing

STRATEGI P&P Berpusatkan Murid dan Pembelajaran Kontekstual

REFLEKSI
 27 / 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran
dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan

 3 / 30 orang murid tidak menguasai objektif


pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana...


Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi Murid Keluar
Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Am
Aktiviti PdP dibawa ke minggu hadapan.
