Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TERAS SIVIK TINGKATAN:

MINGGU TARIKH HARI MASA


Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK KEGEMBIRAAN TAJUK Sumbangan Kepada Negara


Menyatakan kepentingan mengembangkan potensi diri dalam memberi sumbangan
PENGETAHUAN
kepada negara
SOSIOEMOSI Menghargai sumbangan tokoh-tokoh yang memberi sumbangan kepada negara
Mencontohi cara tokoh-tokoh mengembangkan potensi diri untuk memberi sumbanga
TINDAKAN
kepada negara
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menerapkan nilai teras sivik KEGEMBIRAAN dalam kehidupan seharian dengan
sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik KEGEMBIRAAN dan mengambil iktibar berdasarka
KEJAYAAN tajuk Sumbangan Kepada Negara yang telah dipelajari
2. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Sumbangan Kepada
Negara yang bakal dipelajari iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Setiap murid menyatakan kepentingan mengembangkan potensi diri dalam mem
AKTIVITI sumbangan kepada negara
3.Langkah berikutnya,murid melakukan aktiviti Timed Pair Share: Secara berpasang
murid 1 berkongsi pendapat dengan murid 2 dalam masa yang telah ditetapkan
4.Seterusnya, murid menulis esei untuk menzahirkan perasaan ,enghargai sumban
tokoh-tokoh yang memberi sumbangan kepada negara
5.Akhir sekali, membuat kesimpulan berkaitan pembelajaran hari ini disamping
penghayatan terhadap nilai moral; Bersyukur
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Pen marker
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku latihan


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
