Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TERAS SIVIK TINGKATAN:

MINGGU TARIKH HARI MASA


Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK BERTANGGUNG-JAWAB TAJUK Warganegara Berintegriti

PENGETAHUAN Memahami integriti dan kepentingannya

SOSIOEMOSI Sedar dan memahami tanggung jawab warganegara berintegriti

TINDAKAN Memperaktikan integriti sebagai warganegara dalam kehidupan harian


Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menerapkan nilai teras sivik BERTANGGUNG-JAWAB dalam kehidupan seharian
dengan sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik BERTANGGUNG-JAWAB dan mengambil iktibar
KEJAYAAN berdasarkan tajuk Warganegara Berintegriti yang telah dipelajari
2. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Warganegara Berinteg
yang bakal dipelajari iaitu dengan menonton video

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Setiap murid Memahami integriti dan kepentingannya
AKTIVITI 3.Langkah berikutnya,murid melakukan aktiviti Rally Robin: Pelajar dalam ben
berpasangan bergilir-gilir memberikan respons tentang sesuatu perkara secara lisan
4.Seterusnya, murid sedar dan memahami tanggung jawab warganegara berintegr
5.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral;

6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)


BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TERAS SIVIK TINGKATAN:
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK BERTANGGUNG-JAWAB TAJUK Warganegara Berintegriti

PENGETAHUAN Menyatakan peranan warganegara yang berintegriti

SOSIOEMOSI Mengekpresikan tanggung jawab warganegara berintegriti

TINDAKAN Memperaktikan integriti sebagai warganegara dalam kehidupan harian


Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menerapkan nilai teras sivik BERTANGGUNG-JAWAB dalam kehidupan seharian
dengan sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik BERTANGGUNG-JAWAB dan mengambil iktibar
KEJAYAAN berdasarkan tajuk Warganegara Berintegriti yang telah dipelajari
2. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Warganegara Berinteg
yang bakal dipelajari iaitu dengan bercerita

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Setiap murid Menyatakan peranan warganegara yang berintegriti
3.Langkah berikutnya,murid melakukan aktiviti Rally Table: Secara berpasangan, m
AKTIVITI bergilir-gilir memberikan respons atau menyelesaikan soalan dengan menulis di a
kertas yang sama dan menggunakan pen atau pensil yang sama.,
4.Seterusnya, penghayatan terhadap Mengekpresikan tanggung jawab warganeg
berintegriti
5.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral;

6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)


BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TERAS SIVIK TINGKATAN:
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin

TERAS SIVIK BERTANGGUNG-JAWAB TAJUK Warganegara Berintegriti

PENGETAHUAN Menghuraikan kesan tidak berintegriti

SOSIOEMOSI Menghayati kesan tidak berintegriti

TINDAKAN Memperaktikan integriti sebagai warganegara dalam kehidupan harian


Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menerapkan nilai teras sivik BERTANGGUNG-JAWAB dalam kehidupan seharian
dengan sempurna
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Mengaplikasi 1 - nilai teras sivik BERTANGGUNG-JAWAB dan mengambil iktibar
KEJAYAAN berdasarkan tajuk Warganegara Berintegriti yang telah dipelajari
2. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk Warganegara Berinteg
yang bakal dipelajari iaitu membuat perkaitan dengan isu semasa

1.Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan deng
Sub-topik
2.Setiap murid Menghuraikan kesan tidak berintegriti
3.Langkah berikutnya,murid melakukan aktiviti Talking Chips: Setiap ahli da
AKTIVITI pasukan meletakkan cip di tengah-tengah apabila ingin bercakap dan memberi
pendapat. Mereka tidak boleh mengulangi giliran bercakap sehingga setiap or
diberikan peluang untuk bercakap,
4.Seterusnya, murid menghayati kesan tidak berintegriti
5.Akhir sekali, murid membuat latihan kemudian guru atau murid membuat kesimpu
berkaitan pembelajaran hari ini disamping penghayatan terhadap nilai moral;

6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)


BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Konstruktivisme

KECERDASAN intrapersonal Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Alat tulis
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menilai Buku kerja


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Pemerhatian
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
