Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 5

Tarikh 20 JULY 2022


Kelas 5 WIRA
Masa 00830 - 0900
Modul Kemahiran (Kategori Memadang)
Tajuk 22. Mari Membaling
Berkebolehan membaling bola dengan tangan lurus mengikut arah
Fokus
lawan pusingan jam ke petak sasaran dengan lakuan yang betul.
Standard Kandungan 1.8, 2.8, 5.4
Standard Pembelajaran 1.8.2, 2.8.1, 5.4.1
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Membaling bola dengan tangan lurus mengikut arah lawan
pusingan jam ke petak sasaran.
Objektif Pembelajaran
2. Menyatakan teknik membaling bola dengan tangan lurus ke petak
sasaran.
3. Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan..
1. Memanaskan badan
2. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 3. Permainan kecil atau persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran
EMK Kreativiti dan inovasi
BBM Bola pelbagai jenis, skital, gelung, tiang, dan tali.
Murid dapat melakukan membaling bola dengan tangan lurus
Penilaian P&P mengikut arah lawan pusingan jam ke petak sasaran dengan lakuan
yang betul
Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
PdP ditunda kerana LATIHAN BOLA BALING
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25
MATA PELAJARAN SEJARAH TAHUN 6 (Pendidikan Sivik)
BULAN: JULAI KELAS: 6 SATRIA MINGGU: 16
MASA:1030 - 1130 TARIKH: 20/7/2022
NILAI TERAS: Bertanggungjawab
TAJUK: Rajin dan Komited TEMPOH: 60 minit HARI: Isnin
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
11.1 11.1.4, 11.1.5, K11.1.16 Jujur Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP):
Pada akhir PdPC murid dapat:
1. Menghuraikan kepentingan sikap rajin dan komited untuk mencapai kejayaan. (Pengetahuan)
2. Menzahirkan perasaan gembira apabila mengamalkan sikap rajin. (Sosioemosi)
3. Mengekalkan sikap rajin dalam diri. (Tindakan)
KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Murid berjaya melakukan ketiga-tiga aktiviti dengan baik.
INFO SIVIK:
Hak: Warganegara berhak untuk Berjaya.
Tanggungjawab: Setiap warganegara bertanggungjawab untuk melakukan tugasan/ amanah yang diberikan
BBB / SUMBER:
YouTube link (https://www.youtube.com/watch?v=CPTTZ6WfjEY ), contoh cerita teladan: semut yang rajin, lebah yang rajin, Si tupai yang
rajin, Budi beruang yang rajin dan lain-lain.
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- ___ / ___ murid dapat mencapai objektif
Murid melihat video yang ditunjukkan. Murid memberikan ulasan tentang video tersebut pembelajaran dengan baik dan diberi
pengayaan.
yang menunjukkan sikap rajin dan komited.
Aktiviti Utama:- ___ / ___ murid dapat mencapai objektif
1. Murid menghuraikan kepentingan sikap rajin dan komited untuk mencapai kejayaan. pembelajaran dengan bimbingan dan diberi
pengukuhan.
KBAT)
2. Aktiviti kumpulan: Murid membaca cerita teladan berkaitan dengan sikap rajin. Murid ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
membuat peta minda berdasarkan cerita yang didengar. (PAK21) objektif pembelajaran dan diberi pemulihan.

3. Murid membentangkan peta minda yang dihasilkan kepada rakan sekelas. (PBD)
PdPC pada hari ini:
Penutup:- Memuaskan
Murid bersoal-jawab dengan guru dan membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Tidak memuaskan

KBAT Menganalis PAK-21 Mind Map (Peta Minda)


TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Pembentangan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
guru. pengukuhan. pengayaan.
REFLEKSI
PdPc akan datang:
PdPc ini akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan datang akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 6

Tarikh 20 JULY 2022


Masa 0900 - 1000
Kelas 6 SATRIA / WIRA
Nilai Utama KEADILAN
Tajuk ADIL – PEMANGKIN KEAMANAN NEGARA
Standard Kandungan 8.1
Standard Pembelajaran 8.1.1, 8.1.2, 8.1.3
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;

1. Memerihalkan cara bersikap adil untuk kesejahteraan negara

Aktiviti 1. Murid membaca dan memahami cerita.


2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran
dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid melakonkan watak dan mengaitkan cerita dengan
kepentingan bersikap adil.
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK TMK, EMK


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian
Refleksi Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang
tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana LATIHAN BOLA BALING MSSD
