Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SEKOLAH KEBANGSAAN SEMENTA

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 JUJUR TARIKH 9/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI ISNIN
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 11.50-12.50
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 MAJU TARIKH 10/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI SELASA
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 8.30-9.30
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.
MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28
KELAS 5 RAJIN TARIKH 10/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI SELASA
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 10.20-11.20
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan simbol yang
betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 IKHLAS TARIKH 10/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI SELASA
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 11.50-12.50
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan simbol
yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SEMENTA

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 MAJU TARIKH 11/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI RABU
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 8.00-9.00
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan
simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 USAHA TARIKH 11/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI RABU
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 10.20-11.20
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan menggunakan
simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.
MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28
KELAS 5 IKHLAS TARIKH 11/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI RABU
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 11.20-12.20
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan
menggunakan simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 RAJIN TARIKH 12/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI KHAMIS
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 9.00-10.00
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan
menggunakan simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN SEMENTA

MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28


KELAS 5 JUJUR TARIKH 12/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI KHAMIS
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 10.50-11.50
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan oleh
guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari dengan
menggunakan simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.

REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.
MATA PELAJARAN SAINS MINGGU 28
KELAS 5 USAHA TARIKH 13/10/2023
TEMA SAINS FIZIKAL HARI JUMAAT
UNIT 5.2.1.5.2.2,5.2.3 MASA 10.50-11.50
5.2 Litar Bersiri dan Litar
TAJUK Selari BILANGAN MURID 40
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
-Mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap.
-Melakar rajah litar bersiri dan litar selari menggunakan simbol.
-Membanding dan membezakan kecerahan mentol dalam litar bersiri dan litar selari.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru menunjukkan kepada murid komponen asas yang ada di dalam litar
asas.
2. Murid memerhatikan gambarajah litar siri dan litar selari yang diberikan
oleh guru.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perbezaan litar siri dan litar
selari.
4. Murid diminta untuk melakar gambarajah litar bersiri dan litar selari
dengan menggunakan simbol yang betul.
5. Murid membuat banding bezakecerahan mentol litar siri dan liyar selari.
1.
REFLEKSI
Murid dapat mengenal pasti susunan mentol secara bersiri dan selari dalam litar elektrik lengkap dan rajah litar bersiri dan
litar selari menggunakan simbol.
