Anda di halaman 1dari 14

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

8.00-9.05
23 Selasa 2 SAINS
PAGI

KELAS : 2 BERLIAN
TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 7.0 ELEKTRIK

TAJUK KENALI KOMPONEN ELEKTRIK


STANDARD
7.1 Litar elektrik
KANDUNGAN
7.1.2 Menerangkan fungsi komponen dalam litar elektrik lengkap.
STANDARD
7.1.3 Membina litar elektrik lengkap dengan menggunakan sel kering, mentol,
PEMBELAJARAN
suis dan wayar penyambung.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
Menerangkan tiga fungsi komponen dalam litar elektrik dan membina litar
PEMBELAJARAN
elektrik .
Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru.
https://youtu.be/EJmVh2P7dNo
2) Memahami isi kandungan video dan membuat latihan buku aktiviti
mukasurat 45 dan 46
AKTIVITI PDPC 3) Akhir sekali, murid membuat latihan menerusi aplikasi Quizizz (dikira
sebagai kehadiran murid)
https://quizizz.com/join?gc=28922758
4) Guru menyemak tugasan murid bagi pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, video, gambar.
BELAJAR
REFLEKSI Seramai 17 / 22 murid dapat menerangkan tiga fungsi komponen dalam
litar elektrik dan membina litar elektrik .melalui kuiz yang diselesaikan.
.

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

1. Anis 5. Aryan 9.
2. Amni 6. 10.
3. Irfan 7. 11.
4. Qisha 8. 12.
Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, tempoh masa selama 14 hari
diberikan untuk melengkapkan kuiz.
INTERVENSI .

LAMPIRAN
GAMBAR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

9.10-10.40
23 Selasa 2 SAINS
PAGI

KELAS : 2 INTAN
TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 7.0 ELEKTRIK

TAJUK KENALI KOMPONEN ELEKTRIK


STANDARD
7.1 Litar elektrik
KANDUNGAN
7.1.2 Menerangkan fungsi komponen dalam litar elektrik lengkap.
STANDARD
7.1.3 Membina litar elektrik lengkap dengan menggunakan sel kering, mentol,
PEMBELAJARAN
suis dan wayar penyambung.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
Menerangkan tiga fungsi komponen dalam litar elektrik dan membina litar
PEMBELAJARAN
elektrik .
AKTIVITI PDPC Murid-murid dikehendaki:
1. Menonton video yang disediakan oleh guru.

https://youtu.be/EJmVh2P7dNo
2. Memahami isi kandungan video dan membuat latihan buku aktiviti
mukasurat 45 dan 46
3. Akhir sekali, murid membuat latihan menerusi aplikasi Quizizz (dikira
sebagai kehadiran murid)

https://quizizz.com/join?gc=28922758
4. Guru menyemak tugasan murid bagi pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, video, gambar.
BELAJAR
Seramai / 25 murid dapat menerangkan tiga fungsi komponen dalam litar
elektrik dan membina litar elektrik .melalui kuiz yang diselesaikan.

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

REFLEKSI 1. Aisy 5. Aryan 9.


2. Haziq 6. Shafawati 10.
3. Neesa 7. 11.
4. Qashrina 8. 12.

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, tempoh masa selama 14 hari
diberikan untuk melengkapkan kuiz.
.
INTERVENSI

LAMPIRAN
GAMBAR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

8.00-9.05
24 Selasa 2 SAINS
PAGI

KELAS : 2 BERLIAN
TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 7.0 ELEKTRIK

TAJUK KENALI KOMPONEN ELEKTRIK


STANDARD 7.1 Litar elektrik
KANDUNGAN
STANDARD
7.1.4 Meramal sebab mentol tidak menyala dalam litar yang dibina.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN Meramal sebab mentol tidak menyala dalam litar yang dibina
AKTIVITI PDPC Murid-murid dikehendaki:
1. Menonton video yang disediakan oleh guru.

2. https://youtu.be/Eo6D6p0N1hQ
3. Memahami isi kandungan video dan membuat latihan buku aktiviti
mukasurat 47 dan 48
4. Akhir sekali, murid membuat latihan menerusi aplikasi Quizizz (dikira
sebagai kehadiran murid)

5. https://quizizz.com/join?gc=28922758
6. Guru menyemak tugasan murid bagi pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, video, gambar.
BELAJAR
Seramai 16 / 21 murid dapat meramal sebab mentol tidak menyala dalam
litar yang dibina melalui latihan yang diselesaikan .

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

1. Fikri 5.Eryna 9.
2. Hakmi 6. 10.
REFLEKSI
3. Rizdiyad 7. 11.
4. Aryan 8. 12.

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, tempoh masa selama 14 hari
diberikan untuk melengkapkan kuiz.
INTERVENSI
.

LAMPIRAN
GAMBAR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

9.10-10.40
24 Selasa 2 SAINS
PAGI

KELAS : 2 INTAN
TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 7.0 ELEKTRIK

TAJUK KENALI KOMPONEN ELEKTRIK


STANDARD 7.1 Litar elektrik
KANDUNGAN
STANDARD
7.1.4 Meramal sebab mentol tidak menyala dalam litar yang dibina.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN Meramal sebab mentol tidak menyala dalam litar yang dibina
Murid-murid dikehendaki:
1. Menonton video yang disediakan oleh guru.
2. https://youtu.be/Eo6D6p0N1hQ
3. Memahami isi kandungan video dan membuat latihan buku aktiviti
mukasurat 47 dan 48
AKTIVITI PDPC 4. Akhir sekali, murid membuat latihan menerusi aplikasi Quizizz (dikira sebagai
kehadiran murid) https://quizizz.com/join?gc=28922758
5. Guru menyemak tugasan murid bagi pelajaran hari ini bagi pelajaran hari
ini.

BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, video, gambar.
BELAJAR
Seramai 20 / 22 murid meramal sebab mentol tidak menyala dalam litar
yang dibina melalui latihan yang diselesaikan.

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

REFLEKSI 1.Syafiq 5. 9.
2. Harith 6. 10.
3. 7. 11.
4. 8. 12.

INTERVENSI Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, tempoh masa selama 14 hari
diberikan untuk melengkapkan kuiz.
LAMPIRAN
GAMBAR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

8.00-9.05
26 Selasa 2 SAINS
PAGI

KELAS : 2 BERLIAN
TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 7.0 ELEKTRIK

TAJUK KENALI KOMPONEN ELEKTRIK


STANDARD
7.1 Litar elektrik
KANDUNGAN
7.1.5 Merekod nyalaan mentol dengan mengantikan suis dengan objek atau
STANDARD bahan dengan menjalankan penyiasatan.
PEMBELAJARAN 7.1.6 Mengitlak objek yang boleh menyalakan mentol dalam litar adalah
konduktor dan yang tidak menyalakan mentol adalah penebat.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
Mengitlak objek yang boleh menyalakan mentol dalam litar adalah konduktor
PEMBELAJARAN
dan yang tidak menyalakan mentol adalah penebat
Murid-murid dikehendaki:
1. Menonton video yang disediakan oleh guru.

https://youtu.be/RcsD-1F2oT4
2. Memahami isi kandungan video dan membuat latihan buku aktiviti
mukasurat 49
AKTIVITI PDPC 3. Akhir sekali, murid membuat latihan menerusi aplikasi Quizizz (dikira
sebagai kehadiran murid)

https://quizizz.com/join?gc=39407910
4. Guru menyemak tugasan murid bagi pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, video, gambar.
BELAJAR
REFLEKSI Seramai 16 / 21 murid dapat mengitlak objek yang boleh menyalakan
mentol dalam litar adalah konduktor dan yang tidak menyalakan mentol
adalah penebat melalui kuiz yang diselesaikan.

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :


1. Fahim 5. Hana 9.
2. Haziq 6. 10.
3. Neesa 7. 11.
4. Qashrina 8. 12.

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, diberikan nota interaktif untuk
disalin kedalam buku tulis sains
.
INTERVENSI

LAMPIRAN
GAMBAR
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

9.10-10.40
26 Selasa 2 SAINS
PAGI

KELAS : 2 INTAN
TEMA: SAINS HAYAT UNIT: 7.0 ELEKTRIK

TAJUK KENALI KOMPONEN ELEKTRIK


STANDARD 7.1 Litar elektrik
KANDUNGAN
STANDARD 7.1.5 Merekod nyalaan mentol dengan mengantikan suis dengan objek atau
bahan dengan menjalankan penyiasatan.
PEMBELAJARAN 7.1.6 Mengitlak objek yang boleh menyalakan mentol dalam litar adalah
konduktor dan yang tidak menyalakan mentol adalah penebat.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
Mengitlak objek yang boleh menyalakan mentol dalam litar adalah konduktor
PEMBELAJARAN
dan yang tidak menyalakan mentol adalah penebat
Murid-murid dikehendaki:
1. Menonton video yang disediakan oleh guru.

https://youtu.be/RcsD-1F2oT4
2. Memahami isi kandungan video dan membuat latihan buku aktiviti
mukasurat 49
AKTIVITI PDPC 3. Akhir sekali, murid membuat latihan menerusi aplikasi Quizizz (dikira
sebagai kehadiran murid)

https://quizizz.com/join?gc=39407910
4. Guru menyemak tugasan murid bagi pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, video, gambar.
BELAJAR
Seramai 19 / 25 murid dapat mengitlak objek yang boleh menyalakan
mentol dalam litar adalah konduktor dan yang tidak menyalakan mentol
adalah penebat melalui kuiz yang diselesaikan.

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

REFLEKSI 1. Aisy 5. Aryan 9.


2. Haziq 6. Shafawati 10.
3. Neesa 7. 11.
4. Qashrina 8. 12.

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, diberikan nota interaktif untuk
disalin kedalam buku tulis sains
INTERVENSI
LAMPIRAN
GAMBAR
