Anda di halaman 1dari 7

MS 1

eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023

MINGGU 5 BULAN OGOS 2022 TARIKH 29 OGOS 22 HARI ISNIN

SUBJEK RBT KELAS 2 PRO JUMLAH 16 ORANG MASA 1.20-2.20PM

TEMA - KEMAHIRAN

TAJUK 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI SUBTAJUK -

STANDARD KANDUNGAN 2.4 Reka Bentuk Elektronik

STANDARD 2.4.4 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian khas.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat :


1 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat

KRITERIA KEJAYAAN & TP Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat


1.Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat
TP3: Melakar reka bentuk litar elektronik menggunakan mikropengawal (microcontroller).

BAHAN BANTU BELAJAR Slide Powerpoint

STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

AKTIVITI

Aktiviti Aktiviti
PdPc 5P/ 5E Permulaan: Guru menunjukkan sistem yang berfungsi menggunakan mikropengawal.
(Engage)

Aktiviti Utama: -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membuka perisian tinkerCAD di komputer.
(Explore)

(Explain) -Guru menerangkan bagaimana perisian tinkerCAD boleh digunakan dalam sistem yang menggunakan mikropengawal.

Elaborate -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membina litar simulasi menggunakan tinkerCAD.

Aktiviti -Murid membuat rumusan terhadap tajuk.


Penutup: -Guru membuat kesimpulan tajuk secara keseluruhan.
(Evaluate)

NILAI MURNI Hormat-menghormati, bekerjasama

PENGINTEGRASIAN STEAM DALAM PdP

SAINS Alam sekitar

TEKNOLOGI Perisian TinkerCAD dan komputer

ENGINEERING Aplikasi Teknologi berkaitan MIkropengawal

ARTS Kreativiti dalam membuat pembentangan idea

MATHEMATIC Pengiraan kos produk

REFLEKSI
33/33 murid dapat mencapai KK1 yang dinyatakan di atas.
Pemulihan: Tiada Pengukuhan: Pengayaan: Murid diberikan latihan berkaitan dengan topik tersebut
Kekuatan PdP : Murid dapat memberikan idea dengan baik Kelemahan PdP : Langkah mengatasi :

1|eRPHv2 SMKL
MS 1
eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023

MINGGU 5 BULAN OGOS 2022 TARIKH 29 OGOS 22 HARI ISNIN

SUBJEK SAINS KELAS 2 RAJIN JUMLAH 33 ORANG MASA 2.50-3.50PM

TEMA TEMA 2: PENEROKAAN UNSUR KEMAHIRAN


DALAM ALAM

TAJUK 5.0 AIR DAN LARUTAN SUBTAJUK -

STANDARD KANDUNGAN 5.3 Pembersihan dan pembekalan air

STANDARD 5.3.2 Menyelesaikan masalah mendapatkan bekalan air untuk kegunaan harian.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat :


1 Memberi contoh bagaimana negara yang tiada bekalan air menyediakan bekalan air di helaian tugasan dengan tepat

KRITERIA KEJAYAAN & TP Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat


1. Memberi 1/3 contoh bagaimana negara yang tiada bekalan air menyediakan bekalan air
TP1: Mengingat kembali pengetahuan dan kemahiran sains mengenai air dan larutan.

BAHAN BANTU BELAJAR Slide Powerpoint

STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

AKTIVITI

Aktiviti Aktiviti
PdPc 5P/ 5E Permulaan: Guru menunjukan situasi kegunaan kekurangan air di tempat tertentu
(Engage)

Aktiviti Utama: -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk mencari maklumat tentang negara yang tidak mempunyai bekalan air yang bersih
-Murid membentang hasil perbincangan mereka.
(Explore)

(Explain) -Guru menerangkan bagaimana negara yang tidak mempunyai bekalan air yang bersih membersihkan air mereka.

Elaborate -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk mencari maklumat tentang kaedah bagaimana negara yang tiada bekalan air menyediakan bekalan air
-Murid membentang hasil perbincangan mereka.

Aktiviti -Kuiz berkaitan dengan kaedah menyediakan bekalan air


Penutup: -Murid membuat rumusan terhadap tajuk.
(Evaluate) -Guru membuat kesimpulan tajuk secara keseluruhan.

NILAI MURNI Hormat-menghormati, bekerjasama

PENGINTEGRASIAN STEAM DALAM PdP

SAINS Alam sekitar

TEKNOLOGI Powerpoint untuk persembahan

ENGINEERING Aplikasi Teknologi berkaitan air

ARTS Kreativiti dalam membuat pembentangan idea

MATHEMATIC -

REFLEKSI
33/33 murid dapat mencapai KK1 yang dinyatakan di atas.
Pemulihan: Tiada Pengukuhan: Pengayaan: Murid diberikan latihan berkaitan dengan topik tersebut
Kekuatan PdP : Murid dapat memberikan idea dengan baik Kelemahan PdP : Langkah mengatasi :

1|eRPHv2 SMKL
MS 1
eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023
MINGGU 5 BULAN OGOS 2022 TARIKH 29 OGOS 22 HARI ISNIN

SUBJEK RBT KELAS 2 INO JUMLAH 16 ORANG MASA 3.50-4.50PM

TEMA - KEMAHIRAN

TAJUK 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI SUBTAJUK -

STANDARD KANDUNGAN 2.4 Reka Bentuk Elektronik

STANDARD 2.4.4 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian khas.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat :


1 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat

KRITERIA KEJAYAAN & TP Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat


1.Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat
TP3: Melakar reka bentuk litar elektronik menggunakan mikropengawal (microcontroller).

BAHAN BANTU BELAJAR Slide Powerpoint

STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

AKTIVITI

Aktiviti Aktiviti
PdPc 5P/ 5E Permulaan: Guru menunjukkan sistem yang berfungsi menggunakan mikropengawal.
(Engage)

Aktiviti Utama: -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membuka perisian tinkerCAD di komputer.
(Explore)

(Explain) -Guru menerangkan bagaimana perisian tinkerCAD boleh digunakan dalam sistem yang menggunakan mikropengawal.

Elaborate -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membina litar simulasi menggunakan tinkerCAD.

Aktiviti -Kuiz berkaitan dengan mikropengawal


Penutup: -Murid membuat rumusan terhadap tajuk.
(Evaluate) -Guru membuat kesimpulan tajuk secara keseluruhan.

NILAI MURNI Hormat-menghormati, bekerjasama

PENGINTEGRASIAN STEAM DALAM PdP

SAINS Alam sekitar

TEKNOLOGI Perisian TinkerCAD dan komputer

ENGINEERING Aplikasi Teknologi berkaitan MIkropengawal

ARTS Kreativiti dalam membuat pembentangan idea

MATHEMATIC Pengiraan kos produk

REFLEKSI
16/ 16 murid dapat mencapai KK1 yang dinyatakan di atas.
16/16 murid dapat mencapai KK2 yang dinyatakan di atas.

Pemulihan: Pengukuhan: Murid diberikan latihan berkaitan dengan mikropengawal Pengayaan:


Kekuatan PdP : Murid dapat mengeluarkan idea yang menarik setelah membuat perbincangan kumpulan. Kelemahan PdP : Langkah mengatasi :

MINGGU 4 BULAN OGOS 2022 TARIKH 23 OGOS 22 HARI SELASA

1|eRPHv2 SMKL
MS 2
eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023
SUBJEK RBT KELAS 1 INO JUMLAH 20 ORANG MASA 3.50-4.50pm

TEMA - KEMAHIRAN Melakar lakaran perspektif 3 titik

TAJUK 4.0 LAKARAN SUBTAJUK -

STANDARD KANDUNGAN 4.1 Lakaran Piktorial

STANDARD 4.1.3 Menghasilkan lakaran asas produk dalam bentuk 3D berdasarkan 2D.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat :


1 Menghasilkan lakaran bulatan dengan menggunakan pensil dan kertas putih dengan tepat
2.Menghasilkan lakaran elips dengan menggunakan pensil dan kertas putih dengan tepat

KRITERIA KEJAYAAN & TP Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat


1. Menghasilkan lakaran bulatan
2.Menghasilkan lakaran elips
TP3: . Menghasilkan lakaran asas produk* dalam bentuk 3D dengan mengaplikasikan teknik lakaran piktorial.

BAHAN BANTU BELAJAR Slide Powerpoint

STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

AKTIVITI

Aktiviti Aktiviti
PdPc 5P/ 5E Permulaan: Guru menunjukan lakaran objek pelbagai bentuk.
(Engage)

Aktiviti Utama: -Murid bekerjasama dalam kumpulan menyatakan objek yang boleh dilukis dalam bentuk 3D.

(Explore)

(Explain) -Guru menerangkan bagaimana lakaran bulatan dan elips dengan menggunakan pen marker dan kertas putih

Elaborate -Murid berkerjasama secara berpasangan untuk menyiapkan lakaran lakaran bulatan dan elips masing-masing.
-Murid membentang hasil kumpulan mereka

Aktiviti - Penilaian ke atas lakaran lakaran bulatan dan elips dibuat.


Penutup: -Murid membuat rumusan terhadap tajuk.
(Evaluate) -Guru membuat kesimpulan tajuk secara keseluruhan.

NILAI MURNI Hormat-menghormati, bekerjasama

PENGINTEGRASIAN STEAM DALAM PdP

SAINS Alam sekitar

TEKNOLOGI Powerpoint untuk persembahan

ENGINEERING -

ARTS Kreativiti dalam membuat pembentangan idea

MATHEMATIC Pengiraan titik lenyap

REFLEKSI
20/ 20 murid dapat mencapai KK1 yang dinyatakan di atas.
20/20 murid dapat mencapai KK2 yang dinyatakan di atas.

Pemulihan: Pengukuhan: Murid diminta membuat latihan melukis di dalam buku kerja Pengayaan:
Kekuatan PdP : Murid berusaha melakar lakaran perspektif masing-masing Kelemahan PdP :tiada Langkah mengatasi :

2|eRPHv2 SMKL
MS 3
eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023

31 Ogos 2022
Cuti Am Hari Kemerdekaan

MINGGU 5 BULAN OGOS 2022 TARIKH 1 September 22 HARI KHAMIS

SUBJEK RBT KELAS 2 DIN JUMLAH 16 ORANG MASA 2.20-3.20PM

TEMA - KEMAHIRAN

TAJUK 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI SUBTAJUK -

STANDARD KANDUNGAN 2.4 Reka Bentuk Elektronik

STANDARD 2.4.4 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian khas.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat :


1 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat

KRITERIA KEJAYAAN & TP Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat


1.Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat
TP3: Melakar reka bentuk litar elektronik menggunakan mikropengawal (microcontroller).

BAHAN BANTU BELAJAR Slide Powerpoint

STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

AKTIVITI

Aktiviti Aktiviti
PdPc 5P/ 5E Permulaan: Guru menunjukkan sistem yang berfungsi menggunakan mikropengawal.
(Engage)

Aktiviti Utama: -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membuka perisian tinkerCAD di komputer.

(Explore)

(Explain) -Guru menerangkan bagaimana perisian tinkerCAD boleh digunakan dalam sistem yang menggunakan mikropengawal.

Elaborate -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membina litar simulasi menggunakan tinkerCAD.

Aktiviti -Murid membuat rumusan terhadap tajuk.


Penutup: -Guru membuat kesimpulan tajuk secara keseluruhan.
(Evaluate)

NILAI MURNI Hormat-menghormati, bekerjasama

PENGINTEGRASIAN STEAM DALAM PdP

SAINS Alam sekitar

TEKNOLOGI Perisian TinkerCAD dan komputer

ENGINEERING Aplikasi Teknologi berkaitan MIkropengawal

ARTS Kreativiti dalam membuat pembentangan idea

3|eRPHv2 SMKL
MS 4
eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023

MATHEMATIC Pengiraan kos produk

REFLEKSI
16/16 murid dapat mencapai KK1 yang dinyatakan di atas.
Pemulihan: Tiada Pengukuhan: Pengayaan: Murid diberikan latihan berkaitan dengan topik tersebut
Kekuatan PdP : Murid dapat memberikan idea dengan baik Kelemahan PdP : Langkah mengatasi :

MINGGU 5 BULAN OGOS 2022 TARIKH 1 September 22 HARI KHAMIS

SUBJEK RBT KELAS 2 INO JUMLAH 16 ORANG MASA 3.20-4.20PM

TEMA - KEMAHIRAN

TAJUK 2.0 APLIKASI TEKNOLOGI SUBTAJUK -

STANDARD KANDUNGAN 2.4 Reka Bentuk Elektronik

STANDARD 2.4.4 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian khas.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat :


1 Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat

KRITERIA KEJAYAAN & TP Pada akhir pembelajaran ini, murid dapat


1.Membina litar simulasi yang berfungsi dengan perisian tinkercad dengan tepat
TP3: Melakar reka bentuk litar elektronik menggunakan mikropengawal (microcontroller).

BAHAN BANTU BELAJAR Slide Powerpoint

STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

AKTIVITI

Aktiviti Aktiviti
PdPc 5P/ 5E Permulaan: Guru menunjukkan sistem yang berfungsi menggunakan mikropengawal.
(Engage)

Aktiviti Utama: -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membuka perisian tinkerCAD di komputer.

(Explore)

(Explain) -Guru menerangkan bagaimana perisian tinkerCAD boleh digunakan dalam sistem yang menggunakan mikropengawal.

Elaborate -Murid bekerjasama dalam kumpulan untuk membina litar simulasi menggunakan tinkerCAD.

Aktiviti -Murid membuat rumusan terhadap tajuk.


Penutup: -Guru membuat kesimpulan tajuk secara keseluruhan.
(Evaluate)

NILAI MURNI Hormat-menghormati, bekerjasama

PENGINTEGRASIAN STEAM DALAM PdP

SAINS Alam sekitar

TEKNOLOGI Perisian TinkerCAD dan komputer

ENGINEERING Aplikasi Teknologi berkaitan MIkropengawal

ARTS Kreativiti dalam membuat pembentangan idea

MATHEMATIC Pengiraan kos produk

4|eRPHv2 SMKL
MS 5
eRPH SMK LIMBANAK 2022/2023
REFLEKSI
16/16 murid dapat mencapai KK1 yang dinyatakan di atas.
Pemulihan: Tiada Pengukuhan: Pengayaan: Murid diberikan latihan berkaitan dengan topik tersebut
Kekuatan PdP : Murid dapat memberikan idea dengan baik Kelemahan PdP : Langkah mengatasi :

Pertandingan Lagu Patriotik antara kelas


2 September 2022

5|eRPHv2 SMKL
