Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT


MINGGU 20 TARIKH 1/7/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan
TAJUK Perbezaan struktur kawalan jujukan pilihan dan ulangan melalui
algoritma
STANDARD 6.3 Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.3.3 Membezakan struktur kawalan jujukan, pilihan dan ulangan
PEMBELAJARAN melalui algoritma dengan kaedah pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
KRITERIA Membezakan tiga struktur kawalan jujukan, pilihan dan ulangan
KEJAYAAN melalui algoritma dengan kaedah pseudokod dan carta alir
AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru
https://youtu.be/gDZSD4aELCg
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Membuat ujian pengukuhan melalui aplikasi
👉🏻 Aplikasi wordwall
https://wordwall.net/ms/resource/17718277
* sila print screen keputusan kuiz di wordwall menggunakan pc/
telefon dan hantarkan melalui whatsapp cikgu berserta nama
sebenar murid untuk dicatatkan sebagai kehadiran.
4)Siapkan latihan mengikut topik yang dipelajari di dalam buku
latihan (warna biru) terbitan sasbadi.

REFLEKSI Seramai 16 / 27 murid dapat membezakan struktur kawalan


jujukan, pilihan dan ulangan melalui algoritma dengan kaedah
pseudokod dan carta alir

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :


1. Afrina 5. Aqasha 9. Eza
2. Arfan 6. Iman 10. Siti
3. Maria 7. Qayyum 11. Syafiq
4. Fareezuddin 8. Fatih
Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, nota interaktif
INTERVENSI
diberikan untuk murid salin didalam buku tulis.

LAMPIRAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 21 TARIKH 8/7/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan
TAJUK Proses penghasilan algoritma
STANDARD 6.3 Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.3.4 Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau carta alir
PEMBELAJARAN berdasarkan situasi yang diberikan
OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
KRITERIA Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau carta alir berdasarkan
KEJAYAAN dua situasi yang diberikan
AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru :
https://youtu.be/gDZSD4aELCg
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Membuat latihan ulangkaji di dalam buku Latihan mukasurat 40
& 41.
4) Guru menyemak hasil kerja murid.

Seramai / 27 murid dapat menjana idea dalam bentuk


pseudokod atau carta alir berdasarkan situasi yang diberikan di
dalam buku Latihan secara bertulis.

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :


REFLEKSI
INTERVENSI

LAMPIRAN
