Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI SK TAHUN 5

TARIKH 27/7/2022 MASA 11.15 – 12.15


MINGGU 18
HARI RABU KELAS 5 MULIA

TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan


TAJUK Perbezaan struktur kawalan jujukan pilihan dan ulangan melalui
algoritma
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan
STANDARD PEMBELAJARAN 6.3.3 Membezakan struktur kawalan jujukan, pilihan dan ulangan
melalui algoritma dengan kaedah pseudokod dan carta alir.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Membezakan __ daripada tiga struktur


kawalan jujukan, pilihan dan ulangan
1. Membezakan tiga struktur kawalan jujukan, melalui algoritma dengan kaedah
pilihan dan ulangan melalui algoritma pseudokod dan carta alir
dengan kaedah pseudokod dan carta alir

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang perbezaan struktur kawalan jujukan pilihan
dan ulangan melalui algoritma

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid menganalisis dan memahami gambar 5. Murid melukis carta alir terhadap situasi
dan teks. yang diberikan dengan pasangan. Talk
Partners (Rakan Berbual)
2. Murid menjalankan perbincangan tentang
perbezaan struktur kawalan jujukan pilihan 6. Murid akan menunjukkan lukisan carta alir
dan ulangan melalui algoritma. Conference mereka dihadapan kelas.
(Mesyuarat)
7. Murid melakukan sesi perbincangan
3. Murid menganalisis situasi diberikan. terhadap lukisan yang ditampilkan.

4. Murid diberikan tugasan. 8. Murid menyemak menggunakan halaman


44.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang perbezaan struktur kawalan jujukan pilihan dan ulangan
melalui algoritma dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 043-044 Buku Aktiviti hlmn 001

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran


Berasaskan
Masalah
PAK-21 Conference (Mesyuarat) PAK-21 Talk Partners
(Rakan Berbual)
KBAT Mencipta KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Berhati-hati
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
