Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT


MINGGU 22 TARIKH 15/7/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan
TAJUK Proses penghasilan algoritma
STANDARD 6.3 Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan
KANDUNGAN
STANDARD 6.3.4 Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau carta alir
PEMBELAJARAN berdasarkan situasi yang diberikan

OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


KRITERIA Menjana idea dalam bentuk pseudokod atau carta alir berdasarkan
KEJAYAAN dua situasi yang diberikan
AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru :
https://youtu.be/gDZSD4aELCg
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Membuat latihan ulangkaji melalui aplikasi :
👉🏻 Aplikasi Quizizz : https://quizizz.com/join?gc=12386202
* gunakan nama sebenar murid untuk dicatatkan sebagai kehadiran
4) Guru menyemak hasil kerja murid.

Seramai / 27 murid dapat

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :


1.
REFLEKSI 2.
3.
4.

INTERVENSI

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, nota interaktif diberikan
untuk murid salin didalam buku tulis.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 23 TARIKH 29/7/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan
TAJUK Pembangunan pengaturcaraan dalam mikropengawal
STANDARD 6.4 Pembangunan Atur Cara Dalam Mikropengawal
KANDUNGAN
STANDARD 6.4.1 Mengenal pasti fitur-fitur pada antara muka perisian
PEMBELAJARAN pengaturcaraan
OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
KRITERIA Mengenal pasti enam fitur-fitur pada antara muka perisian
KEJAYAAN pengaturcaraan
AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru :
https://youtu.be/gDZSD4aELCg
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Membuat latihan ulangkaji melalui aplikasi :
👉🏻 Aplikasi Quizizz : https://quizizz.com/join?gc=12386202
* gunakan nama sebenar murid untuk dicatatkan sebagai
kehadiran
4) Guru menyemak hasil kerja murid.

Seramai 19 / 27 murid dapat

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :


1.Nurdina 5. Aqasha
2. Arfan 6. Farish
REFLEKSI
3. Maria 7. Qayyum
4. Fareezuddin 8. Fatih

INTERVENSI
Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, nota interaktif
diberikan untuk murid salin didalam buku tulis.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 24 TARIKH 5/8/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan
TAJUK Pembangunan pengaturcaraan dalam mikropengawal
STANDARD 6.4 Pembangunan Atur Cara Dalam Mikropengawal
KANDUNGAN
STANDARD 6.4.2 Menghuraikan perkakasan yang akan digunakan bersama perisian pengaturcaraan
PEMBELAJARAN
6.4.3 Menghasilkan carta alir kawalan perkakasan yang mengeluarkan cahaya, bunyi dan pergerakan

OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


KRITERIA 1. Menghuraikan sepuluh perkakasan yang akan digunakan
KEJAYAAN bersama perisian pengaturcaraan
2. Menghasilkan carta alir kawalan perkakasan yang
mengeluarkan cahaya, bunyi dan pergerakan

AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru : https://youtu.be/-
Ooy-2PCKQY
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Membuat latihan ulangkaji melalui aplikasi :
👉🏻 Aplikasi Quizizz : https://quizizz.com/join?gc=12386202
* gunakan nama sebenar murid untuk dicatatkan sebagai
kehadiran
4) Guru menyemak hasil kerja murid.

REFLEKSI Seramai 17 / 27 murid dapat menghuraikan sepuluh perkakasan


yang akan digunakan bersama perisian pengaturcaraan dan
menghasilkan carta alir kawalan perkakasan yang mengeluarkan
cahaya, bunyi dan pergerakan

Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :


1.Auf 5. Aqasha 9. Qayyum
2. Eza 6. Farish 10. Aiman
3. Maria 7. Qayyum
4.Nurhikmah 8. Fatih

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, nota interaktif


INTERVENSI
diberikan untuk murid salin didalam buku tulis.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 25 TARIKH 12/8/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan

TAJUK Pembangunan pengaturcaraan dalam mikropengawal

STANDARD 6.4 Pembangunan Atur Cara Dalam Mikropengawal


KANDUNGAN
STANDARD 6.4.3 Menghasilkan carta alir kawalan perkakasan yang
PEMBELAJARAN mengeluarkan cahaya, bunyi dan pergerakan
OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
KRITERIA Menghasilkan carta alir kawalan perkakasan yang mengeluarkan
KEJAYAAN cahaya, bunyi dan pergerakan
AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru :
https://youtu.be/MGFYGJ15wu8
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Siapkan kerja dari buku latihan (warna biru) terbitan sasbadi m/s
46 & 47 (rujuk tayangan video tadi).Hantarkan latihan yang telah
disiapkan melalui link dibawah👇🏻
https://forms.gle/pEs7ndKdnk2LK8dT8
*bagi murid yang belum menyiapkan kerja rumah minggu lalu,
hantarkan bersama kerja rumah minggu lalu.
Kehadiran murid ke kelas dicatatkan setelah menghantar latihan.
4) Guru menyemak hasil kerja murid.

REFLEKSI Seramai 18 / 27 murid dapat menghasilkan carta alir kawalan


perkakasan yang mengeluarkan cahaya, bunyi dan pergerakan
secara lisan di dalam nuku aktiviti.
Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

1.Humaira 5. Aqasha 9. Iman

2. Arfan 6. Farish

3. Maria 7. Qayyum

4. Fareezuddin 8. Fatih

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, nota interaktif diberikan
INTERVENSI
untuk murid salin didalam buku tulis.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 26 TARIKH 19/8/2021
HARI KHAMIS
KELAS 5 BERLIAN MASA 10.45-11.50 PAGI

TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan

TAJUK Pembangunan pengaturcaraan dalam mikropengawal

STANDARD 6.4 Pembangunan Atur Cara Dalam Mikropengawal


KANDUNGAN
STANDARD 6.4.4 Membina atur cara yang dikehendaki berpandukan carta alir
PEMBELAJARAN yang dibuat

OBJEKTIF / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


KRITERIA Membina atur cara yang dikehendaki berpandukan carta alir yang
KEJAYAAN dibuat
AKTIVITI PdP
Aktiviti

Murid-murid dikehendaki:
1) Menonton video yang disediakan oleh guru :
https://youtu.be/eQVzzV9efnY
2) Memahami pembelajaran sesuai dengan objektif pembelajaran di
dalam video.
3) Siapkan kerja dari buku latihan (warna biru) terbitan sasbadi m/s
48 & 49 (rujuk tayangan video tadi).Hantarkan latihan yang telah
disiapkan melalui link dibawah👇🏻
https://forms.gle/pEs7ndKdnk2LK8dT8
*bagi murid yang belum menyiapkan kerja rumah minggu lalu,
hantarkan bersama kerja rumah minggu lalu.
Kehadiran murid ke kelas dicatatkan setelah menghantar latihan.
4) Guru menyemak hasil kerja murid.

REFLEKSI Seramai / 27 murid dapat membina atur cara yang dikehendaki


berpandukan carta alir yang dibuat secara lisan di dalam buku
aktiviti.
Murid yang tidak berjaya menyertai sesi PdPr :

Bagi murid yang tidak dapat menyertai PdPr, nota interaktif diberikan
INTERVENSI
untuk murid salin didalam buku tulis.
