Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SESI AKADEMIK 2024/2025

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


BAHASA MELAYU SK TAHUN 1
TARIKH 30/4/2024 MASA 10.30 - 11.30 AM
MINGGU 8
HARI Selasa KELAS 1 IMTIYAZ
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Bergembira dengan Keluarga
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1(iii)(iv) Mengajuk dan menyebut perkataan, frasa dan ayat yang
mengandungi pelbagai bunyi diftong dan vokal berganding
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Mengajuk tujuh perkataan, frasa dan ayat
yang di tunjukkan dengan betul.
1. Mengajuk dan menyebut tujuh perkataan,
frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai
bunyi diftong dan vokal berganding.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang pergi ke pasar


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid diminta untuk mengajuk dan menyebut 4. Murid akan mendengarkan dan menyebut
perkataan dengan betul. frasa dan ayat yang mengandungi diftong dan
2. Murid mengajuk dan menyebut perkataan vokal berganding.
yang mengandungi diftong dan vokal 5. Murid diminta untuk menyuaikan gambar dan
berganding. Murid kemudiannya menulis ayat. Jigsaw Reading (Susun Suai)
perkataan yang sesuai dengan gambar. Hot 6. Murid akan menunjukkan gambar yang telah
Seating (Kerusi Panas) disuaikan kepada guru.
3. Murid mengajuk dan menyebut frasa dan ayat 7. Murid akan melakukan pembetulan jika
dengan betulnya. didapati kelasahan ketika menyuaikan
gambar.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang pergi ke pasar dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 009-010 Buku Aktiviti hlmn 009-010
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Masteri
PAK-21 Hot Seating (Kerusi Panas) PAK-21
Jigsaw Reading (Susun Suai)
KBAT Menganalisis KB Menghubungkaitka
n
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAI Semangat
bermasyarakat
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI AKTIVITI PDPC DITANGGUHKAN KERANA DIADAKAN PROGRAM MARHABAN
PERINGKAT SEKOLAH.
-
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SESI AKADEMIK 2024/2025

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


BAHASA MELAYU SK TAHUN 1
TARIKH 30/4/2024 MASA 08.00 – 09.00 AM
MINGGU 8
HARI Selasa KELAS 1 MUMTAZ
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Bergembira dengan Keluarga
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1(iii)(iv) Mengajuk dan menyebut perkataan, frasa dan ayat yang
mengandungi pelbagai bunyi diftong dan vokal berganding
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 2. Mengajuk EMPAT DARIPADA TUJUH
perkataan, frasa dan ayat yang di tunjukkan
2. Mengajuk dan menyebut EMPAT perkataan, dengan betul.
frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai
bunyi diftong dan vokal berganding.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang pergi ke pasar


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

8. Murid diminta untuk mengajuk dan menyebut 11. Murid akan mendengarkan dan menyebut
perkataan dengan betul. frasa dan ayat yang mengandungi diftong dan
9. Murid mengajuk dan menyebut perkataan vokal berganding.
yang mengandungi diftong dan vokal 12. Murid diminta untuk menyuaikan gambar dan
berganding. Murid kemudiannya menulis ayat. Jigsaw Reading (Susun Suai)
perkataan yang sesuai dengan gambar. Hot 13. Murid akan menunjukkan gambar yang telah
Seating (Kerusi Panas) disuaikan kepada guru.
10. Murid mengajuk dan menyebut frasa dan ayat 14. Murid akan melakukan pembetulan jika
dengan betulnya. didapati kelasahan ketika menyuaikan
gambar.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang pergi ke pasar dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 009-010 Buku Aktiviti hlmn 009-010
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Masteri
PAK-21 Hot Seating (Kerusi Panas) PAK-21
Jigsaw Reading (Susun Suai)
KBAT Menganalisis KB Menghubungkaitka
n
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAI Semangat
bermasyarakat
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI AKTIVITI PDPC DITANGGUHKAN KERANA DIADAKAN PROGRAM MARHABAN
PERINGKAT SEKOLAH.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SESI AKADEMIK 2024/2025
