Anda di halaman 1dari 5

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TAHUN 6
2015

MINGGU PERTAMA

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 10.35-11.35 Pagi


kelas 6 Bestari Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia- Boneka
saya
Modul Membentuk dan membentuk binaan
Standard 1.1 Persepsi 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni
Pembelajaran Estetik

Objektif Diakhir pengajaran murid dapat:


Pembelajaran 1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual
2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif
3. Menghasilkan lukisan dan membuat apresiasi terhadap karya
Kriteria Kejayaan Murid boleh:
1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual
2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif
3. Menghasilkan lukisan dan membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp 1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think


2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik
3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian
4. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya stabail
dengan gabungan teknik mozek dan boneka.
5. Membuat apresiasi hasil karya

Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK nilai


Murni dan kbat.
BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet
Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard
Kandungan.
Refleksi Keseluruhan murid telah menguasai kempat-empat standard yang telah dipelajari
dengan jayanya.

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TAHUN 6
2015

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa 10.35-11.35 pagi


Kelas: 6 Bestari Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia- Boneka
Saya
Bidang Membentuk dan membuat binaan
Standard 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni
Pembelajaran

Objektif Diakhir pengajaran murid dapat:


Pembelajaran 1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual
2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara
kreatif
3. Menghasilkan stabail dengan gabungan teknik mozek dan boneka.

Aktiviti PdP 1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think


2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik
3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian.
Emk 1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murni

BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard
Kandungan.
Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak
mencapai objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada
masa akan datang

MINGGU PERTAMA

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TAHUN 6
2015

MINGGU KEDUA
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 10.35-11.35 pagi
Kelas 6 Bestari Tema dan Tajuk Objek Buatan Manusia- Boneka
Saya
Bidang Membentuk dan membuat binaan
Standard 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni
Pembelajaran

Objektif Diakhir pengajaran murid dapat:


Pembelajaran 1. Menghasilkan stabail dengan gabungan teknik mozek dan boneka.
2. Membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp 1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan
2. Membuat Apresiasi di dalam karya stabail dengan gabungan teknik mozek dan
boneka.
Emk 1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard
Kandungan.
BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet
Refleksi Keseluruhan murid telah menguasai kempat-empat standard pembelajaran yang
telah dipelajari dengan jayanya.
