Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

(RPH 1 MINGGU 1)
Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Tarikh

04.01.2015 (Isnin)

Kelas
Bilangan Murid

Tahun 6
24 orang

Masa
Tema

12.40-1.40
Alam Semulajadi

Modul

Menggambar Lukisan

Gabungan Teknik

Mozek dan Stensilan

Standard
Pembelajaran

1.1 Persepsi

Objektif
Pembelajaran

Diakhir pembelajaran ini, murid dapat:


1. Memahami dan menyatakan Bahasa seni visual yang ada
pada lukisan.
2. Menyenaraikan dan mengaplikasikan pelbagai media dalam
penghasilan karya.
1. Murid memerhati Bahasa seni visual menggunakan peta i-think
2. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai Bahasa seni visual
pada contoh karya yang dipamerkan.
3. Murid meneroka dan mengaplikasikan media, proses dan teknik.

Aktiviti PdP

Estetik

1.2 Aplikasi

Seni

Emk

Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1-EK5), TMK dan nilai


murni

BBB

Peta buih ,contoh karya dan internet

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya berdasarkan kepada 2 standard


kandungan dengan sasaran TP4 adalah seramai 10 orang dan TP5
dan ke atas adalah seramai 14 orang.
_____/_____ murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.

Refleksi

_____/_____ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.


_____/_____ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana
__________________________________________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


(RPH 1 MINGGU 2)
Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Tarikh

20.05.2015

Kelas
Bilangan Murid

6 Dinamik
35 orang

Masa
Tema

08.00 09.00
Alam Semulajadi

Modul

Menggambar Cetakan

Gabungan Teknik

Mozek dan Stensilan

Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran

1.3 Ekspresi

Kreatif

1.4 Apresiasi

Seni

Aktiviti PdP

Diakhir pembelajaran ini, murid dapat:


1. Memahami dan menyatakan Bahasa seni visual
2. Menyenaraikan dan mengaplikasikan pelbagai media dalam
penghasilan karya secara kreatif.
3. Menghasilkan karya dengan gabungan cetakan, mozek dan
stensilan serta membuat apresiasi terhadap karya.
1. Murid memanipulasi bahan yang sedia ada dan
memanipulasikan idea dari pelbagai sumber secara kreatif.
2. Murid menganalisis dan menilai idea dari pelbagai sumber
kajian terhadap unsur-unsur seni dan prinsip rekaan yang
sesuai.
3. Murid membuat apresiasi hasil karya dengan eksplisit dalam
sesi kritik(bicara seni)

Emk

Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1-EK5), TMK dan nilai


murni

BBB

Peta buih ,contoh karya dan internet

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya berdasarkan kepada 2 standard


kandungan dengan sasaran TP4 adalah seramai 5 orang dan TP5
dan ke atas adalah seramai 30 orang.

Refleksi

Proses PdP berjalan seperti yang telah dirancangan dan seramai


34 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran. Manakala 1
orang murid yang tidak mencapai objektif pembelajaran telah diberi
bimbingan pada masa pembelajaran.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KUMPULAN 4
(RPH 2 MINGGU 1)
Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Tarikh

Kelas
Bilangan Murid

6 Dinamik
35 orang

Masa
Tema

Modul

Membentuk dan Membuat Binaan - Stabail

Gabungan Teknik

Mozek dan boneka

Standard
Pembelajaran

1.1 Persepsi

Objektif
Pembelajaran

Aktiviti PdP

Estetik

08.00 09.00
Alam Semulajadi

1.2 Aplikasi

Seni

Diakhir pembelajaran ini, murid dapat:


1. Memahami dan menyatakan Bahasa seni visual
2. Menyenaraikan dan mengaplikasikan pelbagai media dalam
penghasilan karya.
1. Murid memerhati Bahasa seni visual menggunakan peta i-think
2. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai Bahasa seni visual

pada contoh karya yang dipamerkan.


3. Murid meneroka dan mengaplikasikan media, proses dan teknik.
Emk

Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1-EK5), TMK dan nilai


murni

BBB

Peta buih ,contoh karya dan internet

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya berdasarkan kepada 2 standard


kandungan dengan sasaran TP4 adalah seramai 5 orang dan TP5
dan ke atas adalah seramai 30 orang.

Refleksi

Proses PdP berjalan seperti yang telah dirancangan dan seramai


31 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran. Manakala 4
orang murid yang tidak mencapai objektif pembelajaran telah diberi
bimbingan pada masa pembelajaran yang akan datang.

KUMPULAN 4
(RPH 2 MINGGU 2)
Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Tarikh

Kelas
Bilangan Murid

6 Dinamik
35 orang

Masa
Tema

Modul

Membentuk dan Membuat Binaan - Stabail

Gabungan Teknik

Mozek dan boneka

Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran

08.00 09.00
Alam Semulajadi

1.3 Ekspresi

Kreatif

1.4 Apresiasi

Seni

Aktiviti PdP

Diakhir pembelajaran ini, murid dapat:


1. Memahami dan menyatakan Bahasa seni visual
2. Menyenaraikan dan mengaplikasikan pelbagai media dalam
penghasilan karya secara kreatif.
3. Menghasilkan karya dengan gabungan stabail, mozek dan
boneka serta membuat apresiasi terhadap karya.
1. Murid memanipulasi bahan yang sedia ada dan
memanipulasikan idea dari pelbagai sumber secara kreatif.
2. Murid menganalisis dan menilai idea dari pelbagai sumber
kajian terhadap unsur-unsur seni dan prinsip rekaan yang
sesuai.
3. Murid membuat apresiasi hasil karya dengan eksplisit dalam
sesi kritik(bicara seni)

Emk

Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1-EK5), TMK dan nilai


murni

BBB

Peta buih ,contoh karya dan internet

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya berdasarkan kepada 2 standard


kandungan dengan sasaran TP4 adalah seramai 5 orang dan TP5
dan ke atas adalah seramai 30 orang.

Refleksi

Proses PdP berjalan seperti yang telah dirancangan dan seramai


34 orang murid telah mencapai objektif pembelajaran. Manakala 1
orang murid yang tidak mencapai objektif pembelajaran telah diberi
bimbingan pada masa pembelajaran yang akan datang.
