Anda di halaman 1dari 3

RPH : 1 Mimggu

Mata Pelajaran
Kelas
Modul
Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran

Pendidikan Seni Visual


Masa
10.00 11.00 pagi
6 Rajawali
Tema dan Tajuk
Alam Semula Jadi
Membuat Corak dan Rekaan Renjisan dan Percikan
2.1 Persepsi Estetik
2.2 Aplikasi Seni
2.3 Ekspresi Kreatif
2.4 Apresiasi Seni

Aktiviti PdP

1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta minda bulatan.


2. Guru berbincang dengan murid tentang cara menghasilkan karya berasaskan gabungan
teknik stensilan dan capan.
i)
Menyusun batang pokok pada kertas lukisan
ii)
Teknik stensilan digunakan untuk menghasilkan gambar pokok bunga
iii) Teknik capan digunakan untuk membuat corak anak ayam
3. Murid menjalankan aktiviti penghasilan karya.
4. Murid mempamerkan dan membentangkan hasil karya.

EMK
BBB
Penilaian PdP
Refleksi

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (menghasilkan produk)


Kertas lukisan, batang pokok bungan, warna air, gunting, berus, palet
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan
_______ murid mencapai objektif dan _______ murid perlu dibimbing dalam penghasilan
dan pembentangan

Di akhir pengajaran murid dapat;


1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual.
2. Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media.
3. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.
4. Mempamerkan karya renjisan dan percikan yang dihasilkan.

RPH : Mimggu Pertama


Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Masa

10.00 11.00 pagi

Kelas
Modul
Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran

6 Rajawali
Tema dan Tajuk
Alam Semula Jadi
Membuat Corak dan Rekaan Renjisan dan Percikan
2.1 Persepsi Estetik
2.2 Aplikasi Seni
2.3 Ekspresi Kreatif

Aktiviti PdP

1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta minda bulatan.


2. Guru berbincang dengan murid tentang cara menghasilkan karya berasaskan gabungan
teknik stensilan dan capan.
i)
Membuat gambar pokok bunga pada kad manila
ii)
Gunting gambar pokok bunga pada kad manila dengan teliti
3. Murid menjalankan aktiviti penghasilan karya.

EMK
BBB
Penilaian PdP
Refleksi

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (menghasilkan produk)


Kertas lukisan, kad manila, gunting
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan tiga Standard Kandungan
_______ murid mencapai objektif dan _______ murid perlu dibimbing dalam penghasilan
dan pembentangan

Di akhir pengajaran murid dapat;


1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual.
2. Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media.
3. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.

RPH : Mimggu Kedua


Mata Pelajaran
Kelas
Modul

Pendidikan Seni Visual


Masa
6 Rajawali
Tema dan Tajuk
Membuat Corak dan Rekaan Renjisan dan Percikan

10.00 11.00 pagi


Alam Semula Jadi

Standard
Pembelajaran
Objektif
Pembelajaran

2.3 Ekspresi Kreatif

2.4 Apresiasi Seni

Aktiviti PdP

1. Guru berbincang dengan murid tentang pelajaran pada minggu lepas.


2. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta minda bulatan.
3. Guru berbincang dengan murid tentang cara menghasilkan karya berasaskan gabungan
teknik stensilan dan capan.
i)
Letakkan gambar pokok bunga pada kertas lukisan
ii)
Teknik stensilan digunakan untuk menghasilkan gambar pokok bunga
iii) Teknik capan digunakan untuk membuat corak anak ayam
4. Murid menjalankan aktiviti penghasilan karya.
5. Murid mempamerkan dan membentangkan hasil karya.

EMK
BBB
Penilaian PdP
Refleksi

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (menghasilkan produk)


Kertas lukisan, batang pokok bungan, warna air, berus, palet
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan
_______ murid mencapai objektif dan _______ murid perlu dibimbing dalam penghasilan
dan pembentangan

Di akhir pengajaran murid dapat;


1. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.
2. Mempamerkan karya renjisan dan percikan yang dihasilkan.
