Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

HARI : KHAMIS MINGGU: 9 TARIKH: 27/2/2020


SUBJEK: RBT WAKTU 1 7.30 - 8.00 KELAS: 2A5/2A6
WAKTU : MASA : 22
TINGKATAN: 2 WAKTU 2 8.00 -8.30 JUMLAH MURID DALAM KELAS :
PELAJAR
BAB TINGKATAN 2: MEKANIKAL REFLEKSI

S. KANDUNGAN 2.2 Reka Bentuk Mekanikal KEHADIRAN: 20 / 22 PELAJAR

Murid boleh:                     12 orang pelajar dapat mengenalpasti


STANDARD komponen mekanikal. 10 orang pelajar
2.2.1 Mengenal pasti komponen mekanikal.
PEMBELAJARAN diberi pengukuhan selepas
2.2.2 Menjelaskan bagaimana sistem mekanikal berfungsi pada produk yang dipilih.
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:               16 orang boleh menjelaskan bagaimana
1) Mengenal pasti komponen mekanikal sistem mekanikal berfungsi pada produk
OBJEKTIF 2) Menjelaskan bagaimana sistem mekanikal berfungsi pada produk yang dipilih yang dipilih.
PEMBELAJARAN
 
   
Pada akhir pembelajaran, murid dianggap berjaya sekiranya dapat:         PDP Ditangguhkan kerana:
1) Mengenal pasti komponen mekanikal dengan baik dan tepat  
KRITERIA
2) Menjelaskan bagaimana sistem mekanikal berfungsi pada produk yang dipilih dengan STRATEGI PdP
KEJAYAAN
baik Pembelajaran Kolaboratif
Pembelajaran Berasaskan Masalah
AKTIVITI Set Induksi Penyelesaian Masalah
Permulaan : (15 minit) ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
- Set induksi
Bahasa
- Guru memberi situasi dan mengaitkan dengan tajuk pelajaran
Perkembangan Pembelajaran (Aktiviti) Kelestarian Alam Sekitar
1) Guru memberikan penerangan berkaitan tajuk. Nilai Murni
2) Guru memberi beberapa contoh Sains dan Teknologi
3) Murid berbincang dalam kumpulan Patriotisme
4) Murid membentangkan hasil perbincangan Keusahawanan
Teknologi Maklumat & Komunikasi
Kelestarian Global
Penutup Pendidikan Kewangan
Wakil murid membuat rumusan objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan yang dipelajari pada
Kreativiti dan Inovasi
hari ini.
2 Menerangkan fungsi elemen mekatronik pada produk sedia ada.Menyatakan maksud
masalah bukan inventif dan inventif dengan membuat hubungkait antara produk dengan PDP ABAD 21
TP objek dari segi fungsinya.
BAHAN BANTU MENGAJAR KBAT     PENTAKSIRAN Brainstorming (sumbangsaran)
Latihan
LCD/Power Point Mengaplikasi Cafe (Kedai kopi)
bertulis
Buku Teks Menganalisis Kuiz Gallery Walk (lawatan galeri)
Buku Rujukan Menilai lisan Survey (Tinjauan)
Modul Mencipta Pembentangan Commersial (iklan)
Carta/Model lain-lain: Presentation (persembahan)
Bahan Cetakan Lain:     Role Play
 
PETA I-THINK   Traffic Light
Peta Bulatan Peta Alir   Chain Line (Rangkaian)
Peta Buih Peta Pelbagai Alir   Human Graphing (Graf manusia)
Peta Buih Berganda Peta Titi   Video Clips (klip video)
Peta Pokok     Stesen/ Bus Stop
Peta Dakap           Resap Group (Mengingat semula)
                        Qudrat Activity (Aktiviti berempat)
