Anda di halaman 1dari 17

KPD

3016

Penilaian Kursus
PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN
PENAKSIRAN 1

A211 Semester 1 - Sesi 2021/2022


(ISMP)

FAKULTI PEMBANGUNAN MANUSIA


UNIVERSITI PENDIDIKAN SULTAN IDRIS
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

KANDUNGAN

1.0 Pengenalan 2

2.0 Hasil PembelajaranKursus

3.0 Penilaian Kursus:


3.1 Pemberatan penilaian kursus 3
3.2 Agihan pemberatan kerja kursus 3

4.0 Kerja Kursus


4.1 Penyediaan JSK 4
4.2 RPH
4.3 Pentaksiran Bilik Darjah
4.4 Kit Media Instruksional
4.5 Kuiz

5.0 Panduan Pemarkahan 8

LAMPIRAN:
i. Cover tugasan kumpulan 17

1
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

1.0 PENGENALAN

Kursus ini adalah salah satu kursus profesional pendidikan yang wajib dan
sebagai syarat lulus Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (dengan Kepujian).
Kursus ini membolehkan pelajar mengintegrasi kemahiran pedagogi,
teknologi dan pentaksiran dalam proses pengajaran dan pembelajaran.

2.0 HASIL PEMBELAJARAN KURSUS

i. Menghasilkan pelan pengajaran berdasarkan Jadual Spesifikasi Kandungan yang


sesuai dengan keperluan pembelajaran berdasarkan dokumen standard kandungan
dan pentaksiran (P7, Cluster2)
ii. Memodifikasi pentaksiran yang sejajar dengan kandungan dan matlamat
pembelajaran bersesuaian dengan keperluan pelajar. (A4, Cluster3E)
iii. Menghasilkan bahan teknologi pengajaran untuk mencapai objektif pembelajaran
yang dirancang. (C6, Cluster3D)
iv. Menghubungkait elemen-elemen pedagogi, teknologi dan pentaksiran. (C3,
Cluster1)

3.0 PENILAIAN KURSUS

3.1. Pemberatan Penilaian Kursus

Kategori Pemberatan
Tugasan 100%

JUMLAH 100%

2
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

3.2 Agihan Pemberatan Kerja Kursus

Kerja Kursus
Perincian CLO %
Tugasan 1
1. Jadual Spesifikasi Kandungan CLO 1 10
2. Rancangan Pengajaran Harian 30
40

Tugasan 2
1. Jadual Spesifikasi Ujian CLO 2 10
2. Pentaksiran Bilik Darjah
10
20

Tugasan 3
1. Kit Media Instruktional CLO 3 25
25

Tugasan 4
1. Kuiz CLO 4 15
15

Jumlah 100%

3
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

4.0 KERJA KURSUS

Sila baca SEMUA perkara yang terdapat di bawah supaya anda mendapat kefahaman yang
sebenar tentang bagaimana hendak menyelesaikan kerja kursus anda.

Kategori/
Tarikh
Tugasan 1 Arahan bentuk %
Akhir
tugasan

Jadual Berdasarkan Dokumen Standard INDIVIDU M 10 10%


Spesifikasi Kurikulum dan Pentaksiran (DSKP),
Kandungan sediakan satu Jadual Spesifikasi
(JSK) Kandungan (JSK).

i. Pilih satu mata pelajaran bagi satu


tingkatan atau tahun.

ii. Pelajar dikehendaki menyediakan satu


JSK bagi satu topik yang sama dalam
penyediaan RPH bagi satu
tingkatan/tahun dalam satu mata
pelajaran bidang pengkhususan
berdasarkan DSKP, Kurikulum
Standard Sekolah Menengah (KSSM),
KPM

iii. Tuliskan hasil pembelajaran mengikut


standard.

iv. Rancangkan aktiviti pembelajaran


dan kaedah, sejajar dengan hasil
pembelajaran yang ditetapkan.

v. Aktiviti pembelajaran yang ditentukan


perlu menjurus kepada 3 domain iaitu
kognitif, afektif dan psikomotor.

vi. Isi pelajaran bagi setiap topik harus


disusun berasaskan prinsip
senang/mudah ke susah/kompleks
(konkrit ke abstrak).

Rancangan Berdasarkan satu topik dalam DSKP. Individu M 10 30%


Pengajaran Sediakan 3 set Rancangan Pengajaran
Harian Harian (RPH) yang berurutan. RPH 1
RPH 2
Kriteria: RPH 3

i. RPH perlu disediakan


menggunakan pendekatan dan

4
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

kaedah yang berbeza

ii. Hasil pembelajaran perlu


dinyatakan dengan jelas dalam
RPH.

iii. Setiap RPH yang disediakan perlu


ada sekurang-kurangnya
mengandungi tiga fasa
(pengenalan, perkembangan dan
penutup).

iv. Rancangkan aktiviti


pembelajaran yang sesuai bagi
mencapai hasil pembelajaran
yang ditetapkan dalam RPH.

v. Mengintegrasikan media dalam


aktiviti pembelajaran.

vi. Menyediakan alat pentaksiran


yang akan digunakan untuk setiap
set pengajaran (Cth: ujian
formatif, senarai semak)

vii. Melampirkan lembaran kerja yang


bersesuaian.

viii. Melampirkan bahan rujukan


pelajar yang berkaitan ( jika perlu)

Kategori/
Tarikh
Tugasan 2 Arahan bentuk %
Akhir
tugasan
.
Jadual Berdasarkan satu topik yang sama Kumpulan M 10 10%
Spesifikasi dalam penyediaan RPH, (4 orang)
Ujian (JSU)
 sediakan satu Jadual (* bil pel.
Spesifikasi Ujian (JSU) untuk bergantung
membina satu set soalan ujian kepada
yang mengikut aras taksonomi pensyarah)
Bloom.

Set soalan perlu mengandungi

i. soalan pelbagai aneka pilihan .


ii. soalan berstruktur,
iii. soalan esei

Sediakan skema jawapan dan


pemarkahan.

5
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

.
** Pensyarah boleh membuat
penyesuaian semula bentuk dan jenis
soalan bagi tugasan ini mengikut
kesesuaian subjek sekiranya perlu **

Pentaksiran Pentaksiran Bilik Darjah Kumpulan


Bilik Darjah (4 orang) M 12 10%
Berdasarkan salah satu RPH yang
disediakan dalam tugasan 1, (* bil pel.
bergantung
 Sediakan/ tuliskan satu proses kepada
melaksanakan tugasan pensyarah)
pentaksiran dalam bilik darjah
yang telah dirancang dalam RPH
bersama rubrik yang sesuai.

Kategori/
Tarikh
Tugasan 3 Arahan bentuk %
Akhir
tugasan

Kit Media Membangunkan satu set KIT MEDIA


Instruksiona instruksional. INDIVIDU M 10 25%
l
1. Berdasarkan SALAH SATU daripada
3 RPH yang telah disediakan dalam
Tugasan 1, sediakan satu kit media
instruksional, mengandungi

a. Satu set RPH

b. Bahan pembelajaran yang


dibangunkan bersifat interaktif.

Contoh: perisian Power Point,


Micromedia Flash

c. Manual panduan penggunaan


dalam kit tersebut.

d. Sertakan bahan/ dokumen yang


berkaitan dengan pengajaran
(Cth: nota tambahan, lembaran
kerja)

e. Sertakan bahan maujud yang


boleh menyokong pengajaran dan
pembelajaran jika berkaitan.

6
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

Kategori/
Tarikh
Tugasan 4 Arahan bentuk %
Akhir
tugasan

Ujian/kuiz Individu M8 15%


Pelajar dikehendaki mengambil
ujian/kuiz yang akan ditetapkan oleh
pensyarah masing-masing

JUMLAH 100%

5.0 PANDUAN PEMARKAHAN

Skala pemarkahan Rancangan Pengajaran Harian (RPH)


Markah Kriteria Penilaian Rancangan Mengajar
Objektif Eksplisit,tepat,jelas spesifik mengikut kebolehan pelajar
serta kehendak sukatan pelajaran
Kandungan Isi kandungan sesuai dengan objektif dan sukatan
pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran amat jelas
mengikut urutan dari mudah ke susah bagi mencapai
objektif pelajaran.
Strategi Penulisan strategi dan aktiviti amat sesuai dan
bertepatan
10
dan mengambil kira semua aspek pengajaran dan
pembelajaran
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai yang amat sesuai untuk diterapkan
melalui aktiviti pembelajaran yang dirancang
ABM: Pemilihan alat/bahan sesuai, menarik dan pelbagai
serta menggunakan teknologi terkini. Penggunaan
dijangka dapat amat membantu proses pengajaran dan
pembelajaran.

9 Objektif Eksplisit, kurang spesifik tetapi mengikut sukatan


pelajaran
Kandungan Isi kandungan sesuai dengan objektif dan sukatan
pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran jelas mengikut
urutan dari mudah ke susah bagi mencapai objektif
pelajaran.
Strategi: Penulisan strategi dan aktiviti sesuai dan bertepatan
dan mengambil kira objektif yang hendak dicapai, isi
pelajaran, kebolehan murid sumber pengajaran
pembelajaran masa dan situasi
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai sesuai untuk diterapkan melalui aktiviti
pembelajaran yang dirancang
ABM: Pemilihan alat/bahan sesuai, tetapi tidak pelbagai
walaupun menggunakan teknologi terkini. Penggunaan

7
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

dijangka dapat amat membantu proses pengajaran dan


pembelajaran.
Objektif Mengikut sukatan pelajaran. Eksplisit tetapi tidak sesuai
dengan aktiviti pembelajaran
Kandungan Isi kandungan sesuai dengan objektif dan sukatan
pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran kurang jelas
mengikut urutan dari mudah ke susah bagi mencapai
objektif pelajaran.
Strategi Penulisan strategi dan aktiviti sesuai dan bertepatan
8 dan mengambil kira objektif yang hendak dicapai tetapi
kurang mengambil kira isi pelajaran, kebolehan murid
sumber pengajaran pembelajaran masa dan situasi
KBKK/KB/Nilai Pemilihan alat/bahan sesuai dan menarik dan dijangka
dapat membantu proses P&P. Bahan mempunyai
elemen
Kreatif dan menggunakan teknologi terkini
ABM: Pemilihan bahan agak sesuai,menarik dan dapat
memotivasikan pelajar
Objektif Eksplisit tetapi tidak sesuai dengan kebolehan pelajar
tetapi memenuhi dengan sukatan pelajaran
Kandungan Isi kandungan sesuai dengan objektif dan sukatan
pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran kurang jelas dan
tidak mengikut urutan dari mudah ke susah bagi
mencapai objektif pelajaran.
Strategi: Penulisan strategi dan aktiviti sesuai dan bertepatan
7 tetapi kurang mengambil kira objektif yang hendak
dicapai, isi pelajaran, kebolehan murid sumber
pengajaran pembelajaran masa dan situasi
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai yang sesuai dan kurang untuk diterapkan
melalui aktiviti pembelajaran yang dirancang
ABM: Pemilihan alat/bahan sesuai, tetapi tidak pelbagai
walaupun menggunakan teknologi terkini. Penggunaan
dijangka dapat membantu proses pengajaran dan
pembelajaran.
6 Objektif Tidak eksplisit,tetapi sesuai dan tidak memenuhi sukatan
pelajaran
Kandungan Isi kandungan sesuai dengan objektif dan sukatan
pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran tidak jelas dan
tidak mengikut urutan dari mudah ke susah bagi
mencapai objektif pelajaran.
Strategi: Penulisan strategi dan aktiviti kurang sesuai dan
kurang mengambil kira objektif yang hendak dicapai, isi
pelajaran, kebolehan murid sumber pengajaran
pembelajaran masa dan situasi
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai yang sesuai dan untuk diterapkan melalui
aktiviti pembelajaran yang dirancang
ABM: Pemilihan alat/bahan sesuai, tetapi tidak pelbagai
walaupun menggunakan teknologi terkini. Penggunaan
dijangka kurang membantu proses pengajaran dan
pembelajaran.
Objektif Tidak sesuai dan tidak memenuhi sukatan pelajaran

5 Kandungan Isi kandungan kurang sesuai dengan objektif dan


sukatan pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran kurang
jelas

8
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

Strategi: Penulisan strategi dan aktiviti tidak sesuai dan


kurang mengambil kira objektif yang hendak dicapai, isi
pelajaran, kebolehan murid sumber pengajaran
pembelajaran masa dan situasi
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai yang kurang sesuai dan hampir tiada
kaitan dengan aktiviti pembelajaran yang dirancang.
ABM: Tidak sesuai dengan objektif
Objektif Tidak eksplisit,tidak sesuai dan tidak memenuhi sukatan
4 pelajaran
Kandungan Isi kandungan kurang sesuai dengan objektif dan
sukatan pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran tidak
jelas
Strategi: Penulisan strategi dan aktiviti tidak sesuai dan
tidak mengambil kira objektif yang hendak dicapai, isi
pelajaran, kebolehan murid sumber pengajaran
pembelajaran masa dan situasi
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai yang kurang sesuai dengan aktiviti
pembelajaran yang dirancang
ABM: Pemilihan alat/bahan kurang sesuai. Penggunaan
dijangka kurang membantu proses pengajaran dan
pembelajaran.
Objektif Tidak eksplisit,tidak sesuai dan tidak memenuhi sukatan
1-3 pelajaran
Kandungan Isi kandungan tidak sesuai dengan objektif dan sukatan
pelajaran. Pemeringkatan isi pelajaran tidak jelas
Strategi: Tidak menyatakan strategi dan aktiviti yang nyatakan
tidak ada kaitan dengan isi kandungan
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai yang tidak sesuai dan tiada kaitan dengan
aktiviti pembelajaran yang dirancang
ABM: Pemilihan alat/bahan tidak sesuai sengan objektif dan
aktiviti.
Objektif Tidak dinyatakan dan tidak merujuk sukatan pelajaran
0
Kandungan Isi kandungan tidak dinyatakan
Strategi Tiada menyatakan strategi dan aktiviti yang digunakan.
KBKK/KB/Nilai Pemilihan nilai tidak dinyatakan dalam RPH yang
disediakan
ABM: ABM tidak disediakan

Skala Pemarkahan - Kit Media Instruksional

Marka Kit Media Instruksional


h

9
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat multimedia


pembelajaran interaktif dan non linear
Isi kandungan amat sesuai dengan objektif dan
releven
Teknikal Audio jelas, video yang menarik perhatian, font
10 sesuai , grafik berkaitan
Sokongan Menyertakan RPH yang lengkap, panduan
pengguna yang jelas, nota tambahan, lembaran
kerja
Kreativiti Pelbagai sumber dan ada maklumat tambahan
dalam perisian, menyeronokkan dan tidak
menjemukan. Ada elemen WOW faktor
Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat multimedia
pembelajaran interaktif dan non linear
Isi kandungan sesuai dengan objektif dan releven
9 Teknikal Audio jelas, video yang menarik perhatian, font
sesuai , grafik berkaitan
Sokongan Menyertakan RPH yang lengkap, ada panduan
pengguna, dan lembaran kerja
Kreativiti Pelbagai sumber dan ada maklumat tambahan
dalam perisian. Tidak menjemukan.
Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat multimedia
pembelajaran interaktif tetapi linear
Isi kandungan sesuai dengan objektif dan releven
8 Teknikal Audio jelas, video kurang berkaitan, font kurang
sesuai , grafik berkaitan
Sokongan Menyertakan RPH yang lengkap dan panduan
pengguna sahaja
Kreativiti Ada maklumat tambahan dalam perisian, tetapi
cara persembahan kurang menarik.
Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat persembahan
pembelajaran linear
Isi kandungan sesuai dengan objektif dan releven
7 Teknikal Audio jelas, tiada video, font kurang sesuai , grafik
berkaitan
Sokongan Menyertakan RPH yang kurang lengkap, ada
panduan pengguna, dan lembaran kerja
Kreativiti Ada maklumat tambahan dalam perisian, tetapi
cara persembahan kurang menarik.
6 Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat persembahan
pembelajaran linear
Isi kandungan kurang sesuai dengan objektif dan
kurang releven
Teknikal Audio jelas, tiada video, font kurang sesuai , grafik
berkaitan
Sokongan Menyertakan RPH yang kurang lengkap dengan
ada panduan pengguna yang kurang menarik
Kreativiti Biasa , tiada elemen wow faktor
5 Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat persembahan
10
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

pembelajaran linear
Isi kandungan kurang sesuai dengan objektif dan
tidak releven
Teknikal Audio jelas, tiada video, font kurang sesuai , grafik
tidak sesuai. Kombinasi warna yang tidak sesuai
Sokongan Menyertakan RPH sahaja
Kreativiti Biasa , tiada elemen wow faktor
Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat persembahan
4 pembelajaran linear
Isi kandungan tidak sesuai dengan objektif
Teknikal Tiada audio, tiada video, font kurang sesuai ,
grafik tidak sesuai. Kombinasi warna yang tidak
sesuai
Dokumen Menyertakan RPH yang kurang lengkap, dan
sokongan panduan pengguna, dan lembaran kerja
Kreativiti Kurang kreatif ,
Bahan Bahan digital pembelajaran bersifat persembahan
1-3 pembelajaran linear
Isi kandungan tidak sesuai dengan objektif

Teknikal Tiada audio, tiada video, font kurang sesuai ,


grafik tidak sesuai. Kombinasi warna yang tidak
sesuai
Sokongan RPH sahaja tanpa bahan sokongan
Kreativiti seolah-olah seperti menyalin dari buku teks
Bahan Bahan digital pembelajaran tidak menggambarkan
0 pembelajaran bahan pembelajaran.

Teknikal CD tidak boleh di baca


Sokongan Ada RPH sahaja
Kreativiti Tidak kreatif

Rubrik Jadual spesifikasi kandungan

Bil. Kriteria pentaksiran Jadual Spesifikasi Skor


Kandungan
11
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

1 2 3 4
Meliputi keseluruhan topik dalam
1. kandungan

Susunan isi pelajaran setiap topik


menggunakan prinsip mudah/senang
2. kepada kompleks/susah atau
berdasarkan konkrit kepada abstrak

Penentuan proses PdP menjurus


kepada 3 domain – kognitif, afektif dan
3.
psikomotor

Penggunaan bahasa tinggi dan jelas


4.

Rubrik Jadual spesifikasi Ujian

Bil. Kriteria pentaksiran - Skor


1 2 3 4
1. Disediakan berdasarkan Taksanomi
Bloom

2. Pembinaan item menepati ciri item


yang berkualiti

3. Pembahagian pemberat, peratusan


dan aras yang seimbang

4. Penggunaan bahasa tinggi dan jelas

5. Menepati kriteria format JSU

Skala Pemarkahan Pentaksiran dalam Bilik Darjah

Markah Kriteria Pentaksiran Bilik Darjah


12
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

1. Pemilihan kaedah pentaksiran yang sepadan/sejajar dengan hasil


pembelajaran,
2. Menyediakan pelbagai pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik dengan berbagai
aras kesukaran
10
4. Menyediakan langkah-langkah yang sangat jelas untuk
melaksanakan pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran
yang dirancang.
5. Menyediakan rekod prestasi pelajar yang sangat kemaskini
6. Kerjasama cemerlang antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran yang sepadan/sejajar dengan hasil


pembelajaran,
2. Menyediakan pelbagai pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
9 4. Menyediakan langkah-langkah yang jelas untuk melaksanakan
pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran yang dirancang.
5. Menyediakan rekod prestasi pelajar yang sangat kemaskini
6. Kerjasama cemerlang antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran yang sepadan/sejajar dengan hasil


pembelajaran,
2. Menyediakan pelbagai pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
8
4. Menyediakan langkah-langkah yang jelas untuk melaksanakan
pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran yang dirancang.
5. Ada menyediakan rekod prestasi pelajar tetapi kurang lengkap
6. Kerjasama cemerlang antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran yang sepadan/sejajar dengan hasil


pembelajaran,
2. Menyediakan pelbagai pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
7 4. Menyediakan langkah-langkah tetapi kurang jelas untuk
melaksanakan pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran
yang dirancang.
5. Ada menyediakan rekod prestasi pelajar tatapi kurang lengkap
6. Kerjasama cemerlang antara ahli kumpulan

6
1. Pemilihan kaedah pentaksiran yang sepadan/sejajar dengan hasil
pembelajaran,
2. Ada menyediakan satu pentaksiran dalam PdP yang dirancang
13
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak


berbagai aras kesukaran
4. Menyediakan langkah-langkah tetapi kurang jelas untuk
melaksanakan pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran
yang dirancang.
5. Ada menyediakan rekod prestasi pelajar tatapi kurang lengkap
6. Kerjasama cemerlang antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran kurang sepadan/sejajar dengan


hasil pembelajaran,
2. Ada menyediakan satu pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
5 4. Menyediakan langkah-langkah tetapi kurang jelas untuk
melaksanakan pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran
yang dirancang.
5. Ada menyediakan rekod prestasi pelajar tatapi kurang lengkap
6. Kerjasama cemerlang antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran kurang sepadan/sejajar dengan


hasil pembelajaran,
2. Ada menyediakan satu pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
4. Menyediakan langkah-langkah tetapi kurang jelas untuk
4 melaksanakan pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran
yang dirancang.
5. Ada menyediakan rekod prestasi pelajar tetapi kurang lengkap
6. Kurang kerjasama antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran kurang sepadan/sejajar dengan


hasil pembelajaran,
2. Ada menyediakan satu pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
3 4. Tiada menyediakan langkah-langkah untuk melaksanakan
pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran yang dirancang.
5. Ada menyediakan rekod prestasi pelajar tetapi kurang lengkap
6. Kurang kerjasama antara ahli kumpulan

1. Pemilihan kaedah pentaksiran tidak sepadan/sejajar dengan hasil


1-2 pembelajaran,
2. Ada menyediakan satu pentaksiran dalam PdP yang dirancang
3. Ada perancangan pentaksiran tugasan autentik tetapi tidak
berbagai aras kesukaran
4. Tiada menyediakan langkah-langkah untuk melaksanakan
pentaksiran dalam pengajaran dan pembelajaran yang dirancang.
5. Tiada menyediakan rekod prestasi pelajar

14
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

6. Tiada kerjasama antara ahli kumpulan

LAMPIRAN 1

PEMARKAHAN

15
Penilaian Kursus KPD 3016 Semester 1/ Sesi 2021/22

KPD 3016: Pengajaran, Teknologi dan Penaksiran 1

TAJUK

DISEDIAKAN OLEH
NAMA NO. MATRIK PROGRAM

PENSYARAH: _____________________________________________________________

Tarikh :____________________________________

16
