RPH BM
RPH BM
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betu;
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
6. PAK21: The Chosen One (Yang Terpilih)
Objektif:
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
6. PAK21: Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
Objektif:
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Objektif:
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Aktiviti PdP:
Subjek:
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Objektif:
Objektif:
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Subjek:
Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif:
Aktiviti PdP:
Subjek:
Masa: Objektif: Pada akhir pebelajaran, murid dapat a) Memahami dan menggunakan kata dasar
22-7-2020 mengikut konteks
7.30-8.00 Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
Subjek:Bahasa 5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Melayu
PAK21: Pick One (Pilih Satu)
PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme
Masa: Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat membaca, memahami dan menaakul bahan grafik
27-7-2020 dan bukan grafik.
8.30-9.30 Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
Subjek: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
Bahasa 5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Melayu
PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)
PAK21: Story Books (Buku Cerita)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme
Kelas:3B Tema: SEHATI SEJIWA Unit: Kejayaan Milik Kita
S. Kandungan: 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
S. Pembelajaran: 3.2.4 Menulis ayat yang diimlakkan
Masa: Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
28-7-2020 Aktiviti PdP:
9.00-9.30 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
Subjek: 5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Bahasa
Melayu PAK21: Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
PAK21: Drawing Posters ( Melukis Poster)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KP : Konstruktivisme
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas:3B Tema: SEHATI SEJIWA Unit: Kejayaan Milik Kita
S. Kandungan: 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan dan
kesantunan bahasa serta mempersembahkannya secara kreatif.
S. Pembelajaran: 4.3.3 Mengubah suai seni kata lagu secara berpandu dan mempersembahkan
Masa: lagu secara kreatif.
29-7-2020
7.30-8.30 Objektif: Pada akhir pembelajaran, murid dapat menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan
keindahan dan kesantunan Bahasa.
Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
Bahasa melayu 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Masa: Objektif:
3-8-2020
8.30-9.30 Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
Subjek: 4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
Bahasa 5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
Melayu
PAK21: The Chosen One (Yang Terpilih)
PAK21: Chart and Share (Catat dan kongsi)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme