Anda di halaman 1dari 36

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga


Tersayang
S. Kandungan: 1.1 Mendengar, dan memberikan respons
S. Pembelajaran: 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
Masa: dengan betul dan tepat.

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga


Tersayang
S. Kandungan: 1.1 Mendengar, dan memberikan respons
S. Pembelajaran: 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
Masa: dengan betul dan tepat.

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang
S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)
PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BCB: Bacaan mekanis
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga
Tersayang
S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan yang betul dan
Masa: intonasi yang sesuai.

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang


S. Kandungan: 1.1 Mendengar, dan memberikan respons
S. Pembelajaran: 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
dengan betul dan tepat.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan: 1.1 Kenderaan persendirian, kenderaan awam, kenderaan berat dan jentera
S. Pembelajaran: 1.1.3 Menyatakan tindakan yang perlu dilakukan sekiranya kenderaan laju,
menghampiri, mengundur dan membelok
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang


S. Kandungan: 3.1 Asas menulis
S. Pembelajaran: 3.1.1 Menulis huruf secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Write It Out (Tuliskanlah)


PAK21: Cursive Writer (Penulis Tulisan Berangkai)
Nilai: Kerajinan
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Tulisan mekanis
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang
S. Kandungan: 3.1 Asas menulis
S. Pembelajaran: 3.1.1 Menulis huruf secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Cursive Writer (Penulis Tulisan Berangkai)


PAK21: Chain Line (Rangkaian)
Nilai: Kerajinan
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Tulisan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang
S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang
S. Kandungan: 4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera
S. Pembelajaran: 4.1.1 Bercerita dengan menggunakan simpulan bahasa yang indah dan santun
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Story Books (Buku Cerita)


PAK21: Iceberg (Bongkah ais/Aisberg)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan: 2.1 Jenis-jenis jalan raya
S. Pembelajaran: 2.1.3 Menjelaskan had laju kenderaan yang bergerak di setiap jenis jalan

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Puzzle it Out (Selesaikan)


PAK21: Thumb Up (Isyarat Tangan)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang


S. Kandungan: 4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera
S. Pembelajaran: 4.1.1 Bercerita dengan menggunakan simpulan bahasa yang indah dan santun
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)


PAK21: Table Talkers (Perbincangan di meja)
Nilai: Kerjasama
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Konstruktivisme
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang
S. Kandungan: 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
S. Pembelajaran: 5.1.1 Memahami dan menggunakan kata nama am mengikut konteks dengan
betul.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
6.
PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)
PAK21: Table Talkers (Perbincangan di meja)
Nilai: Kerjasama
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Konstruktivisme
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Tersayang
S. Kandungan: 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
S. Pembelajaran: 5.1.1 Memahami dan menggunakan kata nama am mengikut konteks dengan
betul.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Close Procedures (Isikan tempat kosong)


PAK21: Listening Triad (Pendengaran bertiga)
Nilai: Kerjasama
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Konstruktivisme

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Hubungan Erat


S. Kandungan: 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
dengan betul dan tepat.
S. Pembelajaran: 1.1.1 Mendengar , mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat majmuk
Masa: dengan betul dan tepat

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Shout Out (Laungan)


PAK21: Talk Partners (Rakan Berbual)
Nilai: Kerjasama
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan: 2.2 Prasarana jalan raya
S. Pembelajaran: 2.2.3 Mendefinisi dan mengenalpasti perabot jalan raya iaitu, pagar, rel hadang,
lampu jalan, pasu bunga dan batas kebun.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Learning Trios A-B-C ( Tiga Serangkai A-B-C)


PAK21: Fill It In (Isikannya)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Menilai
Ilmu : Pendidikan Moral
BCB : Bacaan mekanis

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Hubungan Erat


S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca perenggan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Learning Trios A-B-C ( Tiga Serangkai A-B-C)


PAK21: Fill It In (Isikannya)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Menilai
Ilmu : Pendidikan Moral
BCB : Bacaan mekanis

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Hubungan Erat


S. Kandungan: 3.1 Asas menulis
S. Pembelajaran: 3.1.1 Menulis perkataan secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BCB: Bacaan mekanis
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Hubungan Erat
S. Kandungan: 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
S. Pembelajaran: 4.2.1 Melafazkan pantun yang mengandungi bahasa yang indah dan
menjelaskan maksud.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
6.
PAK21: Presentations (Persembahan
PAK21: Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
Nilai: Kasih Sayang, Bekerjasama
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Kontekstual

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Hubungan Erat


S. Kandungan: 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
S. Pembelajaran: 4.2.1 Melafazkan pantun yang mengandungi bahasa yang indah dan
menjelaskan maksud.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Guess Game (Tekalah)


PAK21: Pick One (Pilih Satu)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengapplikasikan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Konstruktivisme

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin
S. Kandungan: 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
dengan betul dan tepat.
S. Pembelajaran: 1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap suruhan dan
Masa: permintaan

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Role-Play (Main Peranan)


PAK21: Fill It In (Isikannya)
Nilai: Prihatin
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Interpersonal

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin


S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca petikan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Shout Out (Laungan)


PAK21: Think – Pair – Share (Fikir-Pasang – Kongsi)
Nilai: Tolong-menolong
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
BCB : Bacaan mekanis
KBAT : Menilai
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin
S. Kandungan: 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
S. Pembelajaran: 3.2.1 Membina dan menulis ayat

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
PAK21: Constructivism (Konstruktivisme)
PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)
Nilai: Prihatin
KB : Mencipta
Ilmu : Pendidikan Moral
BCB : Belajar cara belajar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin
S. Kandungan: 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
S. Pembelajaran: 3.2.1 Membina dan menulis ayat

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Chart and Share (Catat dan kongsi)
Nilai: Prihatin
KB : Mencipta
Ilmu : Pendidikan Moral
BCB : Belajar cara belajar
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan: 2.2 Prasarana jalan raya
S. Pembelajaran: 2.2.4 Menerangkan kegunaann perabot jalan raya dan impaknya terhadap
keselamatan pengguna jalan raya
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Chart and Share (Catat dan kongsi)
Nilai: Prihatin
KB : Mencipta
Ilmu : Pendidikan Moral
BCB : Belajar cara belajar

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin
S. Kandungan: 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
S. Pembelajaran: 4.2.2 Menyanyikan lagu mengikut irama lagu kanak-kanak dan lagu rakyat
serta menjelaskan maksud bahasa yang indah dalam lirik lagu.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Pelayaran ICT


PAK21: Sing Song (Nyanyi Lagu)
Nilai: Prihatin
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Muzik

Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin


S. Kandungan: 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
S. Pembelajaran: 4.2.2 Menyanyikan lagu mengikut irama lagu kanak-kanak dan lagu rakyat
serta menjelaskan maksud bahasa yang indah dalam lirik lagu.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Pelayaran ICT


PAK21: Use A Ruler (Gunakan Pembaris)
Nilai: Prihatin
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Muzik
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan: 2.3 Isyarat keselamatan jalan
S. Pembelajaran: 2.3.2 Menerangkan urutan dan fungsi lampu isyarat

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)


PAK21: Hot Seating (Kerusi Panas)
Nilai: Prihatin
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Kontekstual RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin
S. Kandungan: 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
S. Pembelajaran: 5.1.1 Memahami dan menggunakan kata ganti nama mengikut konteks

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)


PAK21: Hot Seating (Kerusi Panas)
Nilai: Prihatin
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Kontekstual
Kelas: Tema: KELUARGA BAHAGIA Unit: Keluarga Prihatin
S. Kandungan: 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
S. Pembelajaran: 5.1.1 Memahami dan menggunakan penjodoh bilangan mengikut konteks

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Round Table (Meja Bulat)


PAK21: Anecdotal Notes (Nota Anekdot)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Kontekstual

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat
S. Kandungan: 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
dengan betul dan tepat.
S. Pembelajaran: : 1.1.1 Mendengar , mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
Masa: dan ayat majmuk dengan betul dan tepat
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Games (Permainan)


PAK21: Sentence Builder (Pembina Ayat)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Kontekstual
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat
S. Kandungan: 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
dengan betul dan tepat.
S. Pembelajaran: : 1.1.1 Mendengar , mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
Masa: dan ayat majmuk dengan betul dan tepat
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Cursive Writer (Penulis Tulisan Berangkai)


PAK21: Fill It In (Isikannya)
Nilai: Prihatin
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Kontekstual

Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat


S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai
Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Simon Says (Simon Cakap)


PAK21: Stretch to Sketch (Lukis mengikut kreativiti)
Nilai: Rasional
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
KP : Verbal-linguistik
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat
S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dengan sebutan yang betul dan
intonasi yang sesuai
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Circle Time (Bulatan Masa)


PAK21: Use A Ruler(Gunakan Pembaris)
Nilai: Menjaga kesihatan
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
BCB : Bacaan mekanis
KBAT : Menilai (Memberikan Alasan)
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat
S. Kandungan: 3.1 Asas menulis
S. Pembelajaran: 3.1.1 Menulis frasa secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Cursive Writer (Penulis Tulisan Berangkai)


PAK21: Write It Out (Tuliskanlah)
Nilai: Menjaga kesihatan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
BCB: Tulisan mekanis

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat
S. Kandungan: 4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan
sastera
S. Pembelajaran: 4.1.1 Bercerita dengan menggunakan bandingan semacam yang indah dan
Masa: santun.

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Presentations (Persembahan)


PAK21: Role-Play (Main Peranan)
Nilai: Menjaga kesihatan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Verbal-linguistik
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Amalan Pemakanan Sihat
S. Kandungan: 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
S. Pembelajaran: 5.1.2 Memahami dan menggunakan kata kerja aktif transitif dan tak transitif
mengikut konteks
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Graphic Organiser (Pengurusan Grafik)


PAK21: Hot Seating (Kerusi Panas)
Nilai: Menjaga kesihatan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan: 2.3 Isyarat keselamatan jalan
S. Pembelajaran: 2.3.3 Mengenal pasti tanda isyarat dan fungsinya untuk meningkatkan
keselamatan pejalan kaki
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
PAK21: Graphic Organiser (Pengurusan Grafik)
PAK21: Hot Seating (Kerusi Panas)
Nilai: Menjaga kesihatan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Utamakan Kebersihan
S. Kandungan: 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
dengan betul dan tepat.
S. Pembelajaran: 1.1.1 Mendengar , mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat majmuk
Masa: dengan betul dan tepat

Objektif:

Aktiviti PdP:
Subjek: 1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Copy Me (Tirulah Saya)


PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Verbal-linguistik
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Utamakan Kebersihan
S. Kandungan: 2.1 Asas membaca dan memahami
S. Pembelajaran: 2.1.1 Membaca perenggan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Count (Kiralah)


PAK21: Mind Map (Peta Minda)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
BCB : Bacaan mekanis
KBAT: Menilai

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Utamakan Kebersihan
S. Kandungan: 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
S. Pembelajaran: 3.2.1 Membina dan menulis ayat

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.
6.
PAK21: Be A Writer (Pandangan Penulis)
PAK21: Circle Time (Bulatan Masa)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menjanakan idea
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
BCB : Belajar cara belajar

Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit:


S. Kandungan: 2.4 Aliran lalu lintas
S. Pembelajaran: 2.4.1 Mengenal pasti arah lalu lintas

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Be A Writer (Pandangan Penulis)


PAK21: Circle Time (Bulatan Masa)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menjanakan idea
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
BCB : Belajar cara belajar

Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Utamakan Kebersihan


S. Kandungan: 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
S. Pembelajaran: 3.2.1 Membina dan menulis perenggan

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Write It Out (Tuliskanlah)


PAK21: Personal Action Plan (Pelan tindakan peribadi)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menjanakan idea
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
BCB : Belajar caraRANCANGAN
belajar PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Utamakan Kebersihan
S. Kandungan: 4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera
S. Pembelajaran: 4.2.1 Melafazkan pantun yang mengandungi bahasa yang indah dan
menjelaskan maksud.
Masa:
Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
Subjek: 2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: Presentation (Persembahan)


PAK21: Guess Game (Tekalah)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Kontekstual

Kelas: Tema: HIDUP SEJAHTERA Unit: Utamakan Kebersihan


S. Kandungan: 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
S. Pembelajaran: 5.1.3 Memahami dan menggunakan kata adjektif jarak mengikut konteks

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:
1. Set induksi
2. Murid mendengar bacaan guru dengan teliti.
Subjek: 3. Murid menyebut dan memahami ayat yang dibaca.
4. Guru membimbingkan murid menjawab soalan.
5. Murid akan mengisi tempat kosong dengan frasa atau jawapan yang betul.

PAK21: The Chosen One (Yang Terpilih)


PAK21: Chart and Share (Catat dan kongsi)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)


PAK21: Story Books (Buku Cerita)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Blank Blank (Isi Tempat Kosong)


PAK21: Story Books (Buku Cerita)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)


PAK21: Drawing Posters ( Melukis Poster)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Menghubungkaitkan
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Pick One (Pilih Satu)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: The Chosen One (Yang Terpilih)


PAK21: Chart and Share (Catat dan kongsi)
Nilai: Menjaga kebersihan
KB : Mengapplikasi
Ilmu : Pendidikan Kesihatan
KP : Konstruktivisme

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Watch & Listen (Lihat & Dengar)


PAK21: Examples (Contoh)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Loud Reader (Pembaca Lantang)


PAK21: Story Telling (Ceritakannya)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA: TAN GUANG YI 周次/Minggu: 日期/Tarikh:
Kelas: Tema: Unit:
S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Jigsaw Reading (Susun Suai)


PAK21: Collaboration (Kolaborasi)
Nilai: Kasih Sayang, Prihatin
KB: Mengecam
Ilmu: Pendidikan Moral
BCB: Bacaan mekanis

Kelas: Tema: Unit:


S. Kandungan:
S. Pembelajaran:

Masa: Objektif:

Aktiviti PdP:

Subjek:

PAK21: Dynamic Duo (Dua Dinamik)


PAK21: Carousel (Karusel)
Nilai: Kasih Sayang
KB : Mengecam
Ilmu : Pendidikan Moral
KP : Verbal-linguistik
