Anda di halaman 1dari 3

Rancangan Pengajaran Harian Matematik Tahun 1 2019

MINGGU / TARIKH / HARI MINGGU 14/ 16 APRIL 2019/SELASA KEHADIRA LELAKI : ____ / ____ orang
KELAS 1 EMAS N PEREMPUAN : ____ / ____ orang
SUBJEK / MASA JUMLAH :____ / ____ orang
MATEMATIK TIDAK HADIR :
1130-1230 ( 60 minit)
BIDANG PEMBELAJARAN / Nombor & Operasi / Nombor Bulat Hingga 100
TAJUK
STANDARD KANDUNGAN 1.10 Penyelesaian Masalah
STANDARD 1.10.1 Menyelesaikan masalah yang melibatkan situasi harian
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
a) Menyelesaikan masalah yang melibatkan situasi harian.

AKTIVITI PEMBELAJARAN Persediaan Murid diberi situasi berikut. Aiman beli 10 biji gula-gula. Adiknya membeli 3 biji gula-gula.
& PEMUDAHCARAAN (PdPc) Berapakah bijikah gula-gula yang ada pada mereka sekarang?
Imaginasi Murid menjawab soalan situasi secara lisan
Perkembangan Murid menyatakan cara untuk menambahkan lagi bilangan gula-gula Aiman.
Tindakan Murid menjawab latihan di dalam buku aktiviti jilid 1 mereka.
Pentaksiran Berdasarkan keupayaan murid menjawab latihan di dalam buku aktiviti jilid 1
TAHAP PENGUASAAN
KESELURUHAN
1 2 3 4 5 6

ABM/BBB Modul Subjek ( ) Gambar ( ) Buku Rujukan ( ) Buku Kerja ( )


EMK TMK ( ) Keusahawanan ( ) DST ( ) Bahasa ( ) PSK ( ) Kreativiti Inovasi( )
NILAI MURNI Kerjasama ( ) Ketekunan ( ) Bersyukur ( ) Bertanggungjawab ( )
PETA PEMIKIRAN ( I-THINK) Peta Bulatan ( ) Peta Alir ( ) Peta Buih Berganda ( ) Peta Dakap ( )
PAK 21 Komunikasi ( ) Koloborasi ( ) Kreativiti ( ) Pemikiran Kritikal ( )
TAHAP PEMIKIRAN Mengingat ( ) Memahami ( ) Aplikasi ( ) Mencipta ( ) Menilai ( )
PENILAIAN PDP Buku Kerja ( ) Lembaran Kerja ( ) Kuiz ( ) Lisan ( ) Pemerhatian ( )
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif PDP dan diberikan latihan
pengayaan/pengukuhan.
___ / ___ tidak dapat menguasai objektif PDP dan diberi atihan pemulihan.

Nama M TM CATATAN
Alexson Jetan anak Baling
Damia Ebah binti Harold
Martinus Simun Sempurai anak Roni
Niclarence Dismond anak Juli
Renzoe Damio Liang anak Juntan

MINGGU / TARIKH / HARI MINGGU 12/10 APRIL 2019/ RABU KEHADIRA LELAKI : ____ / ____ orang
KELAS 1 EMAS N PEREMPUAN : ____ / ____ orang
SUBJEK / MASA JUMLAH :____ / ____ orang
MATEMATIK TIDAK HADIR :
1130-1230 (60 MINIT)

Anderson Ganai/ S52134/ Panitia Matematik 2019 Page 1


Rancangan Pengajaran Harian Matematik Tahun 1 2019
BIDANG PEMBELAJARAN / Nombor & Operasi / Operasi Asas
TAJUK
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Konsep Tambah dan Tolak
STANDARD 2.1.1 Mengguna perbendaharaan kata yang relevan dalam konteks tambah dan tolak.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
a) Mewujudkan situasi yang menbawa maksud tambah dan tolak.

AKTIVITI PEMBELAJARAN Persediaan Murid diimbas tentang PDP semalam.


& PEMUDAHCARAAN (PdPc)
Imaginasi Murid diperkenalkan dengan konsep tambah dan tolak
Perkembangan Murid mendengar penerangan guru tentang konsep tambah dan tolak dalam lingkungan 20.
Tindakan Murid menjawab latihan yang terdapat di dalam buku aktiviti jilid 1 mereka.
Pentaksiran Berdasarkan keupayaan murid menjawab latihan di dalam buku aktiviti jilid 1
TAHAP PENGUASAAN
KESELURUHAN
1 2 3 4 5 6

ABM/BBB Modul Subjek ( ) Gambar ( ) Buku Rujukan ( ) Buku Kerja ( )


EMK TMK ( ) Keusahawanan ( ) DST ( ) Bahasa ( ) PSK ( ) Kreativiti Inovasi( )
NILAI MURNI Kerjasama ( ) Ketekunan ( ) Bersyukur ( ) Bertanggungjawab ( )
PETA PEMIKIRAN ( I-THINK) Peta Bulatan ( ) Peta Alir ( ) Peta Buih Berganda ( ) Peta Dakap ( )
PAK 21 Komunikasi ( ) Koloborasi ( ) Kreativiti ( ) Pemikiran Kritikal ( )
TAHAP PEMIKIRAN Mengingat ( ) Memahami ( ) Aplikasi ( ) Mencipta ( ) Menilai ( )
PENILAIAN PDP Buku Kerja ( ) Lembaran Kerja ( ) Kuiz ( ) Lisan ( ) Pemerhatian ( )
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif PDP dan diberikan latihan
pengayaan/pengukuhan.
___ / ___ tidak dapat menguasai objektif PDP dan diberi atihan pemulihan.

Nama M TM CATATAN
Alexson Jetan anak Baling
Damia Ebah binti Harold
Martinus Simun Sempurai anak Roni
Niclarence Dismond anak Juli
Renzoe Damio Liang anak Juntan

MINGGU / TARIKH / HARI MINGGU 13/ 11 APRIL 2019/ KHAMIS KEHADIRA LELAKI : ____ / ____ orang
KELAS 1 EMAS N PEREMPUAN : ____ / ____ orang
SUBJEK / MASA JUMLAH :____ / ____ orang
MATEMATIK TIDAK HADIR :
1030-1130 ( 60 minit)
BIDANG PEMBELAJARAN / Nombor & Operasi / Operasi Asas
TAJUK
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Konsep Tambah dan Tolak
STANDARD 2.1.2 Memperkenalkan simbol bagi tambah, tolak dan sama dengan.
PEMBELAJARAN

Anderson Ganai/ S52134/ Panitia Matematik 2019 Page 2


Rancangan Pengajaran Harian Matematik Tahun 1 2019
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
a) Mengenai simbol bagi operasi tambah (+), tolak (-) dan sama dengan (=)

AKTIVITI PEMBELAJARAN Persediaan Murid diimbas tentang PDP semalam


& PEMUDAHCARAAN (PdPc)
Imaginasi Murid diperkenalkan dengan simbol bagi operasi tambah (+), tolak (-) dan sama dengan
(=)
Perkembangan Murid kemudiannya menggunakan simbol tambah, tolak dan sama dengan untuk
membentuk nilai bagi dua nombor digabungkan.
Tindakan Murid menjawab lembaran kerja dan buku aktiviti mereka tentang mengenal pasti pola
nombor bagi siri nombor yang diberi.
Pentaksiran Berdasarkan keupayaan murid menjawab latihan di dalam buku aktiviti jilid 1
TAHAP PENGUASAAN
KESELURUHAN
1 2 3 4 5 6

ABM/BBB Modul Subjek ( ) Gambar ( ) Buku Rujukan ( ) Buku Kerja ( )


EMK TMK ( ) Keusahawanan ( ) DST ( ) Bahasa ( ) PSK ( ) Kreativiti Inovasi( )
NILAI MURNI Kerjasama ( ) Ketekunan ( ) Bersyukur ( ) Bertanggungjawab ( )
PETA PEMIKIRAN ( I-THINK) Peta Bulatan ( ) Peta Alir ( ) Peta Buih Berganda ( ) Peta Dakap ( )
PAK 21 Komunikasi ( ) Koloborasi ( ) Kreativiti ( ) Pemikiran Kritikal ( )
TAHAP PEMIKIRAN Mengingat ( ) Memahami ( ) Aplikasi ( ) Mencipta ( ) Menilai ( )
PENILAIAN PDP Buku Kerja ( ) Lembaran Kerja ( ) Kuiz ( ) Lisan ( ) Pemerhatian ( )
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif PDP dan diberikan latihan
pengayaan/pengukuhan.
___ / ___ tidak dapat menguasai objektif PDP dan diberi atihan pemulihan.

Nama M TM CATATAN
Alexson Jetan anak Baling
Damia Ebah binti Harold
Martinus Simun Sempurai anak Roni
Niclarence Dismond anak Juli
Renzoe Damio Liang anak Juntan

Anderson Ganai/ S52134/ Panitia Matematik 2019 Page 3
