Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #160541

RANCANGAN PELAJARAN
MOHAMAD ZAKI ABDUL
GURU : MINGGU : 5 HARI : RABU
GHANI
TARIKH : 17-02-2021 MASA 1: 09:30 hingga 10:00
SEKOLAH : SK DATO’ ABU BAKAR

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : ZIRCON STANDARD KANDUNGAN : 1.1. Nilai nombor (nombor bulat hingga 10000)
MATA PELAJARAN : MATEMATIK STANDARD 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 10000: (i) Menyatakan
TAJUK : 1. NOMBOR BULAT PEMBELAJARAN : nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor (ii)
Mencerakinkan sebarang nombor mengikut nilai tempat dan
nilai digit (iii) Membandingkan kumpulan objek dengan
nombor (iv) Membandingkan nilai dua nombor (v) Menyusun
kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun
(vi) Melengkapkan sebarang rangkaian nombor secara tertib
menaik dan menurun

STANDARD PRESTASI

Menentukan nilai nombor dan menyusun nombor


Tahap Penguasaan 1 Menyatakan sebarang nombor hingga 10000. Tahap Penguasaan 2
dalam tertib.

(i) Menentukan nilai nombor dan menyusun nombor


Menyelesaikan masalah harian yang rutin
Tahap Penguasaan 3 mengikut tertib. (ii) Membundarkan sebarang nombor. (iii) Tahap Penguasaan 4
melibatkan nombor hingga 10000.
Melengkapkan rangkaian dan pola nombor.

Menyelesaikan masalah harian yang bukan rutin


Menyelesaikan masalah harian yang rutin melibatkan
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6 melibatkan nombor hingga 10000 dengan kreatif
nombor hingga 10000 dengan pelbagai strategi.
dan inovatif.

OBJEKTIF GURU
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
KRITERIA KEJAYAAN
Menentukan nilai nombor dan menyusun nombor dalam tertib
dengan baik.

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

PdPR Dalam
Murid diberikan link untu masuk ke kelas onlline melalui whatsup. PEMERHATIAN - Catatan
Talian

SET INDUKSI Murid diterangkan konsep tertib menaik dan menurun dalam bentuk video. Skrin Cetak

STATIK Murid bersama guru mengira secara menaik atau menurun mengikut turutan. PEMERHATIAN - Catatan

RENDAH Murid memerhatikan penyelesaian masalah yang diberikan oleh guru. Skrin Cetak

SEDERHANA Murid menyelesaikan latihan pada buku aktiviti dengan bimbingan guru. Skrin Cetak

PENUTUP Minta murid snap hasil kerja dan hantar ke google classroom. Hasil Kerja Murid
STRATEGI P&P Pembelajaran Berasaskan Inkuiri TERAS AKTIVITI PBD Main Peranan
PEMIKIRAN ABAD KE-21 Berfikir Kritis PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Keberanian
KEMAHIRAN BERFIKIR AT - Mengaplikasi ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Bahasa
KAEDAH ALTERNATIF Terapi Cara kerja BAHAN BANTU MENGAJAR Buku teks
PROGRAM INKLUSIF SEKOLAH Bahasa Melayu KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi
KAEDAH PDPR Flipped Classroom
# NAMA MURID DOMAIN PK T/P # NAMA MURID DOMAIN PK T/P

MUHAMMAD MUHRIZ HAFIS BIN YUSOF DOMAIN BAHASA & MUHAMMAD IZZ DANIAL BIN AZREE (KURANG DOMAIN BAHASA &
(KURANG UPAYA INTELEKTUAL - ) KOMUNIKASI UPAYA INTELEKTUAL - ) KOMUNIKASI

DOMAIN BAHASA & NUR AMIRA ADILA MOHAMAD FAZLIM BINTI DOMAIN BAHASA &
NIK UMAR BIN NIK MOHD ZAIDI (AUTISME - ) KOMUNIKASI KOMUNIKASI
ABDUL AZIZ (KURANG UPAYA INTELEKTUAL - )

NUR RABIATUL BINTI ROSLI (LEWAT PERKEMBANGAN DOMAIN BAHASA & SITI AISHAH BINTI ABDULLAH (MASALAH DOMAIN BAHASA &
GLOBAL - ) KOMUNIKASI PEMBELAJARAN SPESIFIK - ) KOMUNIKASI

KEHADIRAN : /6
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU :
