Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)

PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 12.02.2018 (Isnin)


Kemahiran Abad ke-21
Masa 11:50-12:50 Tghari
Kelas 4 Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Membincangkan kepentingan melaksanakan peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Menyedari peranan sebagai jiran
4. Mempraktikkan peranan sebagai jiran Berperinsip
Konsep (Buku Teks: 17)
1. Murid membaca dan memahami ucapan. Murid menceritakan Bermaklumat
pengalaman mereka memaikan peranan sebagai jiran.
/ Penyayang / Prihatin
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
Ringkasan Aktiviti kaitannya dengan tajuk pelajaran. Patriotik
3. Sesi soal jawab bersama guru - Kepentingan mempraktikkan
peranan sebagai jiran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
BBM Buku teks, buku tulis
Pentaksiran dan / 5P
Penilaian Lembaran kerja Penyelesaian masalah
/ Hasil kerja
Pemerhatian Pembelajaran berasaskan
Kuiz projek
/ Lisan
Pembelajaran kooperatif
Tugasan
Projek Pembelajaran kecergasan
pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran
Refleksi Konstruktivisme

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Kemahiran Belajar Cara


Catatan Mesyuarat / Kursus Belajar
Program Sekolah
Kajian Masa Depan
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar Pembelajaran Akses
Cuti Bencana / Cuti Khas Kendiri
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Pembelajaran Luar Bilik
Cuti Rehat / Cuti Sakit Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

/ Pendekatan Berpusatkan
Murid
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 14.02.2018 (Rabu)


Kemahiran Abad ke-21
Masa 8:30-9:30 Pagi
Kelas 4 Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.3, 3.1.4 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Menyedari peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Mempraktikkan peranan sebagai jiran
Berperinsip
Aktiviti Pengukuhan (Buku teks: 18)
1. Murid membaca dan memahami situasi. Bermaklumat
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran. / Penyayang / Prihatin
Ringkasan Aktiviti 3. Sesi soal jawab – Peranan sebagai jiran.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi Patriotik
pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
BBM Buku teks, buku tulis
/ 5P
Lembaran kerja
/ Hasil kerja Penyelesaian masalah
Pemerhatian
Pembelajaran berasaskan
Kuiz
Pentaksiran dan projek
/ Lisan
Penilaian
Tugasan Pembelajaran kooperatif
Projek
Pembelajaran kecergasan
pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran
Refleksi Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara


Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Belajar
Mesyuarat / Kursus
Kajian Masa Depan
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar Pembelajaran Akses
Aktiviti luar Kendiri
Cuti Bencana / Cuti Khas
Pembelajaran Luar Bilik
Cuti Peristiwa / Cuti Umum Darjah
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular
Ulasan Pentadbir / Pendekatan Berpusatkan
Murid
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 21.02.2018 (Rabu)


Kemahiran Abad ke-21
Masa 8:30-9:30 Pagi
Kelas 4 Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Membincangkan kepentingan melaksanakan peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Menyedari peranan sebagai jiran
4. Mempraktikkan peranan sebagai jiran Berperinsip
Aktiviti Pegukuhan (Buku teks: 19)
1. Murid membaca dan memahami situasi. Bermaklumat
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
/ Penyayang / Prihatin
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan Patriotik
Ringkasan Aktiviti
guru.
4. Sesi soal jawab
5. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran. Strategi Pengajaran dan
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. Pembelajaran

BBM Buku teks, buku tulis / 5P

Penyelesaian masalah
Lembaran kerja
/ Hasil kerja Pembelajaran berasaskan
Pemerhatian projek
Kuiz
Pentaksiran dan Pembelajaran kooperatif
/ Lisan
Penilaian
Tugasan Pembelajaran kecergasan
Projek pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran
Konstruktivisme
Refleksi
Kemahiran Belajar Cara
Catatan Belajar
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus Kajian Masa Depan
Program Sekolah
Pembelajaran Akses
Mengiringi murid keluar Kendiri
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas Pembelajaran Luar Bilik
Cuti Peristiwa / Cuti Umum Darjah
Cuti Rehat / Cuti Sakit Pembelajaran Masteri
Ulasan Pentadbir Pendekatan Modular

/ Pendekatan Berpusatkan
Murid
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4
Tarikh 22.02.2018 (Khamis)
Kemahiran Abad ke-21
Masa 11:50-12:50 Tgahari
Kelas 4 Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Membincangkan kepentingan melaksanakan peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Menyedari peranan sebagai jiran
4. Mempraktikkan peranan sebagai jiran Berperinsip
Aktiviti Pengayaan (Buku teks: 20)
1. Murid memahami situasi. Bermaklumat
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
/ Penyayang / Prihatin
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan Patriotik
Ringkasan Aktiviti
bimbingan guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran. Strategi Pengajaran dan
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. Pembelajaran

BBM Buku teks, buku tulis / 5P

Penyelesaian masalah
Lembaran kerja
/ Hasil kerja Pembelajaran berasaskan
Pemerhatian projek
Kuiz
Pentaksiran dan Pembelajaran kooperatif
/ Lisan
Penilaian
Tugasan Pembelajaran kecergasan
Projek pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran
Konstruktivisme
Refleksi
Kemahiran Belajar Cara
Catatan Belajar
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Kajian Masa Depan
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Akses
Kendiri
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar Pembelajaran Luar Bilik
Cuti Bencana / Cuti Khas Darjah
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Pembelajaran Masteri
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Modular
Ulasan Pentadbir / Pendekatan Berpusatkan
Murid

Strategi Pengajaran dan


Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh 26.02.2018 (Isnin)


Masa 11:50-12:50 Tengahari
Kelas 4
Kemahiran Abad ke-21
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN Berdaya tahan
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4 / Mahir berkomunikasi
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran Pemikir
Objektif 2. Membincangkan kepentingan melaksanakan peranan sebagai jiran
Kerja sepasukan
3. Menyedari peranan sebagai jiran
4. Mempraktikkan peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
Aktiviti Pemulihan (Buku teks: 21)
1. Murid membaca dan memahami situasi. Berperinsip
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran. Bermaklumat
3. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan
Ringkasan Aktiviti / Penyayang / Prihatin
bimbingan guru.
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi Patriotik
pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Strategi Pengajaran dan
BBM Buku teks, buku tulis Pembelajaran

Lembaran kerja / 5P
/ Hasil kerja Penyelesaian masalah
Pemerhatian
Kuiz Pembelajaran berasaskan
Pentaksiran dan / Lisan projek
Penilaian
Tugasan
Pembelajaran kooperatif
Projek
Pembelajaran kecergasan
pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran
Refleksi Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara


Catatan Belajar
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Kajian Masa Depan
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Akses
Mengiringi murid keluar Kendiri
Aktiviti luar Pembelajaran Luar Bilik
Cuti Bencana / Cuti Khas Darjah
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Pembelajaran Masteri
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Modular
Ulasan Pentadbir / Pendekatan Berpusatkan
Murid

Strategi Pengajaran dan


Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4
Tarikh 28.02.2018 (Rabu)
Kemahiran Abad ke-21
Masa 8:30-9:30 Pagi
Kelas 4 Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.3, 3.1.4 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Menyedari peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Mempraktikkan peranan sebagai jiran
Berperinsip
Aktiviti Pemulihan (Buku teks: 22)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Bermaklumat
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan / Penyayang / Prihatin
Ringkasan Aktiviti bimbingan guru.
3. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi Patriotik
pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Strategi Pengajaran dan
BBM Buku teks, buku tulis Pembelajaran

/ 5P
Lembaran kerja
/ Hasil kerja Penyelesaian masalah
Pemerhatian
Pembelajaran berasaskan
Kuiz
Pentaksiran dan projek
/ Lisan
Penilaian
Tugasan Pembelajaran kooperatif
Projek
Pembelajaran kecergasan
pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran
Konstruktivisme
Refleksi
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Catatan Kajian Masa Depan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Pembelajaran Akses
Mesyuarat / Kursus Kendiri
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar Pembelajaran Luar Bilik
Aktiviti luar Darjah
Cuti Bencana / Cuti Khas Pembelajaran Masteri
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit Pendekatan Modular

/ Pendekatan Berpusatkan
Murid

Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4
Tarikh 01.03.2018 (Khamis)
Kemahiran Abad ke-21
Masa 11:50-12:50 pm
Kelas 4 Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.3, 3.1.4 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Menyedari peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Mempraktikkan peranan sebagai jiran
Berperinsip
Aktiviti Pemulihan (Buku teks: 23)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Bermaklumat
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan / Penyayang / Prihatin
Ringkasan Aktiviti bimbingan guru.
3. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi Patriotik
pelajaran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Strategi Pengajaran dan
BBM Buku teks, buku tulis Pembelajaran

/ 5P
Lembaran kerja
/ Hasil kerja Penyelesaian masalah
Pemerhatian
Pembelajaran berasaskan
Kuiz
Pentaksiran dan projek
/ Lisan
Penilaian
Tugasan Pembelajaran kooperatif
Projek
Pembelajaran kecergasan
pelbagai

Pembelajaran Kontekstual
Pada akhir pengajaran;
Pembelajaran
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ Konstruktivisme
Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
Kemahiran Belajar Cara
sesi akan datang.
Belajar

Kajian Masa Depan


Catatan
Pembelajaran Akses
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Kendiri
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Luar Bilik
Mengiringi murid keluar Darjah
Aktiviti luar
Pembelajaran Masteri
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum Pendekatan Modular
Cuti Rehat / Cuti Sakit
/ Pendekatan Berpusatkan
Murid
Ulasan Pentadbir
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Masa
Kelas Berdaya tahan
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk TANGGUNGJAWAB SESAMA JIRAN / Mahir berkomunikasi
Standard Kandungan 3.1
Standard Pembelajaran 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3 Pemikir
Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat; Kerja sepasukan
1. Menjelaskan peranan sebagai jiran
Objektif 2. Membincangkan kepentingan melaksanakan peranan sebagai jiran Bersifat ingin tahu
3. Menyedari peranan sebagai jiran
4. Mempraktikkan peranan sebagai jiran Berperinsip
Aktiviti Penilaian (Buku teks: 24)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan Bermaklumat
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
Ringkasan Aktiviti / Penyayang / Prihatin
2. Murid menguji diri sendiri dengan menjawab soalan dalam buku
teks. Patriotik
3. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku tulis
Strategi Pengajaran dan
Lembaran kerja Pembelajaran
/ Hasil kerja
/ 5P
Pemerhatian
Kuiz Penyelesaian masalah
Pentaksiran dan / Lisan
Penilaian Pembelajaran berasaskan
Tugasan
Projek projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan
Pada akhir pengajaran; pelbagai

Pembelajaran Kontekstual
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam Pembelajaran
sesi akan datang. Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara


Catatan Belajar
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Kajian Masa Depan
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah Pembelajaran Akses
Mengiringi murid keluar Kendiri
Aktiviti luar Pembelajaran Luar Bilik
Cuti Bencana / Cuti Khas Darjah
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Pembelajaran Masteri
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Modular

/ Pendekatan Berpusatkan
Ulasan Pentadbir Murid
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table
Think, Pair, Share
Hot seat
Permainan

3 stray and 1 stay


Pembentangan

/ Main Peranan

Gallery Walk
Peta I-Think

Deklamasi Sajak /
Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi


(KBAT)

/ Mengaplikasi

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum


(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

/ Nilai Murni

Sains dan Teknologi

Patriotisme

Kreativiti dan Inovasi

Keusahawanan

Teknologi Maklumat dan


Komunikasi (TMK)
