Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN MUZIK TAHUN SATU
MINGGU 43 TARIKH 13/1/2023
HARI Khamis
KELAS Anggerik MASA 8.00-8.30
TEMA Seni Bermula di Sini
TAJUK Pic - Tinggi dan Rendah
STANDARD 1.1 Elemen Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang pic - tinggi dan rendah
Aktiviti
1. Murid bernyanyi lagu salam sejahtera bersama-sama.
2. Murid menyatakan benda yang dapat menghasilkan pic yang tinggi dan pic yang
rendah.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang pic - tinggi dan rendah dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4
ABM/BBM
PAK-21 Bersifat Ingin Tahu
EMK : ILMU Kelestarian Alam Sekitar
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
SAINS TAHUN EMPAT
MINGGU 43 TARIKH 13/1/2022
HARI
Khamis
KELAS Seroja MASA 9.00-10.00
TEMA
KEMAHIRAN SAINTIFIK
TAJUK Kemahiran Proses Sains
STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Kemahiran Proses Sains
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.1.1 Memerhati dengan menggunakan semua deria yang terlibat dan alat jika
perlu untuk membuat pemerhatian secara kualitatif bagi menerangkan
fenomena atau perubahan yang berlaku.
1.1.2 Mengelas dengan membandingkan atau mengenal pasti persamaan dan
perbezaan berdasarkan ciri sepunya.
1.1.3 Mengukur dan menggunakan nombor dengan menggunakan alat dan unit
piawai dengan teknik yang betul.
1.1.4 Membuat inferens dengan menyatakan kesimpulan awal atau penerangan
yang munasabah bagi sesuatu pemerhatian dengan menggunakan maklumat
yang diperoleh.
1.1.5 Meramal dengan membuat jangkaan tentang sesuatu peristiwa atau
fenomena berdasarkan pemerhatian, pengalaman lalu atau data.
1.1.6 Berkomunikasi dengan merekod maklumat atau idea dalam bentuk yang
sesuai dan mempersembahkan maklumat atau idea tersebut secara sistematik.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memerhati dengan menggunakan empat deria yang terlibat dan alat jika perlu untuk membuat
pemerhatian secara kualitatif bagi menerangkan fenomena atau perubahan yang berlaku.
2. Mengelas dengan membandingkan atau mengenal pasti dua persamaan dan perbezaan berdasarkan ciri
sepunya.
3. Mengukur dan menggunakan dua nombor dengan menggunakan alat dan unit piawai dengan teknik yang
betul.
4. Membuat dua inferens dengan menyatakan kesimpulan awal atau penerangan yang munasabah bagi
sesuatu pemerhatian dengan menggunakan maklumat yang diperoleh.
5. Meramal dengan membuat jangkaan tentang sesuatu peristiwa atau fenomena berdasarkan dua
pemerhatian, pengalaman lalu atau data.
6. Berkomunikasi dengan merekod tiga maklumat atau idea dalam bentuk yang sesuai dan
mempersembahkan maklumat atau idea tersebut secara sistematik.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
1. Murid memerhati dengan menggunakan __ daripada empat deria yang terlibat dan alat jika perlu untuk
membuat pemerhatian secara kualitatif bagi menerangkan fenomena atau perubahan yang berlaku.
2. Murid mengelas dengan membandingkan atau mengenal pasti __ daripada dua persamaan dan
perbezaan berdasarkan ciri sepunya.
3. Murid mengukur dan menggunakan __ daripada dua nombor dengan menggunakan alat dan unit piawai
dengan teknik yang betul.
4. Murid membuat __ daripada dua inferens dengan menyatakan kesimpulan awal atau penerangan yang
munasabah bagi sesuatu pemerhatian dengan menggunakan maklumat yang diperoleh.
5. Murid meramal dengan membuat jangkaan tentang sesuatu peristiwa atau fenomena berdasarkan __
daripada dua pemerhatian, pengalaman lalu atau data.
6. Murid berkomunikasi dengan merekod __ daripada tiga maklumat atau idea dalam bentuk yang sesuai
dan mempersembahkan maklumat atau idea tersebut secara sistematik.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang membanding dan menyusun nombor.
Aktiviti
1. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar.
2. Guru mengimbas kod QR.
3. Murid menonton video yang dipaparkan.
4. Murid membentuk kumpulan kecil. Table Talkers (Perbincangan di meja)
5. Murid menjalankan eksprimen payung terjun dengan bimbingan guru.
6. Murid berbincang hasil eksperimen berdasarkan soalan dan menguji teori.
7. Murid menjalankan eksperimen mengelaskan objek.
8. Murid diberi lembaran kerja dan melengkapkan pengelesan objek.
9. Murid menyatakan ciri yang digunakan untuk mengelaskan objek.
10. Murid menjalankan eksperimen kecerahan mentol. Experiment (Pengujian Projek)
11. Murid menyatakan hasil perbincangan dan pemerhatian.
12. Murid meramalkan kecerahan mentol apabila menggunakan tiga biji mentol.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang membanding dan menyusun nombor dengan bimbingan guru.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN EMPAT
MINGGU 43 TARIKH 13/1/2022
HARI Khamis
KELAS Seroja MASA 11.00-12.00
TEMA KESELAMATAN BENGKEL
STANDARD 1.1 Amalan Keselamatan
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Menyatakan peraturan keselamatan diri, bengkel, peralatan dan bahan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
2. Menyatakan enam peraturan keselamatan diri, bengkel, peralatan dan bahan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 2. Menyatakan __ daripada enam peraturan keselamatan diri, bengkel, peralatan
dan bahan
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang peraturan keselamatan
Aktiviti
1. Murid bercerita tentang situasi dalam gambar dan menekankan perbezaan
suasana bengkel RBT dan kelas.
2. Murid dicungkil pengetahuan tentang peraturan di dalam bengkel melalui soal
jawab. Interview (Temuramah)
3. Murid menyatakan peraturan keselamatan di dalam bengkel.
4. Murid mendengar penerangan mengenai peraturan keselamatan di dalam
bengkel.
5. Murid diberi penegasan oleh guru bahawa keselamatan merupakan
tanggungjawab bersama.
6. Murid berbincang dan melakarkan peta minda mengenai keselamatan seperti
pakaian, pengendalian bahan dan keselamatan. Mind Map (Peta Minda)
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang peraturan keselamatan dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-6
ABM/BBM
PAK-21 Interview (Temuramah)
PAK-21 Mind Map (Peta Minda)
KBAT Menganalisis
EMK : ILMU Nilai Murni EMK: NILAI Menjaga keselamatan
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
