Anda di halaman 1dari 11

Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Penyemak

Ulasan

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 2.3.2020 (ISNIN) Kelas:3E


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:10.45 – 11.45AM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan. (Ulangkaji
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 1. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
1. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
2. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
1. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
2. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
3. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
4. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
5. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
6. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
7. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 2.3.2020 (ISNIN) Kelas:3C


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:11.45 – 12.45PM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.(ulangkaji)
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 2. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
3. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
4. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
8. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
9. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
10. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
11. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
12. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
13. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
14. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 3.3.2020 (SELASA) Kelas:3F


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:8.30 – 9.30AM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.(ulangkaji)
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 3. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
5. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
6. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
15. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
16. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
17. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
18. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
19. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
20. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
21. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 3.3.2020 (SELASA) Kelas:3A


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:11.15-12.45PM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 4. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
7. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
8. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
22. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
23. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
24. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
25. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
26. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
27. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
28. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 4.3.2020 (RABU) Kelas:3E


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:7.00-8.30AM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.(ulangkaji)
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 5. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
9. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
10. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
29. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
30. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
31. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
32. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
33. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
34. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
35. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari:4.3.2020 (RABU) Kelas:3B


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:10.45 – 11.45AM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 6. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
11. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
12. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
36. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
37. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
38. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
39. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
40. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
41. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
42. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari:4.3.2020 (RABU) Kelas:3A


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:11.45 – 12.45PM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 7. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
13. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
14. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
43. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
44. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
45. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
46. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
47. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
48. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
49. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 5.3.2020 (KHAMIS) Kelas:3C


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:8.00 – 9.30AM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.(ulangkaji)
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 8. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
15. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
16. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
50. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
51. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
52. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
53. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
54. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
55. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
56. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari:5.3.2020 (KHAMIS) Kelas:3B


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:11.15-12.45PM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.(ulangkaji)
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 9. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
17. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
18. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
57. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
58. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
59. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
60. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
61. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
62. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
63. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari:6.3.2020 (JUMAAT) Kelas:3F


Mata Pelajaran: RBT T3 Kehadiran: Masa:7.00 – 8.30AM
Tajuk: Bab 2 Penghasilan Produk
Sub Tajuk: Kajian Keperluan Pelanggan.(ulangkaji)
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 10. Menyatakan produk yang hendak dihasilkan berdasarkan:
(i) Kajian keperluan pelanggan
(ii) Projek brief
19. Menyediakan Borang Kajian Keperluan Pelanggan
KRITERIA KEJAYAAN
20. Membuat sekurang-kurangnya 3 Projek Brief.
Nilai Berdisiplin, bertanggungjawab & tekun
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni Kreatif dan Inovatif √
Sains dan Teknologi √ Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T3, pen marker, Buku kerja, Buku Nota
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
64. Guru menyediakan contoh produk siap. Murid memberi respon dengan menyatakan
kegunaan produk tersebut.
65. Guru memberi keterangan mengenai hasil produk dan kegunaannya.
66. Secara berkumpulan murid diminta untuk menyediakan soalan untuk dibuat dalam bentuk
soal selidik mengenai permasalahan yang perlu diselesaikan.
67. Murid berbincang sesama sendiri dalam kumpulan. Murid menyatakan soalan terhadap
produk yang dihasilkan.
68. Murid membuat pembentangan mengenai permasalahan berdasarkan produk yang
dihasilkan.
69. Murid memberi respon kepada kumpulan dengan bertanya soalan kepada kumpulan yang
membuat pembentangan.
70. Guru bertanya kepada pelajar mengenai pembelajaran pada hari ini dan mengingatkan
pelajar mengenai pembelajaran pada sesi seterusnya.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
Rancangan Pengajaran Harian - RBT 2020

Minggu: 10 Tarikh/ Hari: 2.3.2020 (ISNIN) Kelas:4Gamma/4Delta


Mata Pelajaran: PJPK Kehadiran: Masa:1.00-2.30pm/9.00-10.00am
Tajuk: BIDANG KECERGASAN
Sub Tajuk: Kekuatan Otot
OBJEKTIF Di akhir proses PdP, pelajar akan dapat:
PEMBELAJARAN 1. Melakukan senaman kecergasan fizikal berdasarkan kesihatan
21. Melakukan 3 aktiviti meningkatkan kekuatan otot yang dirancang sekurang-
kurangnya 2 hingga 3 kali seminggu melibatkan kumpulan otot utama mengatasi
bebanan intensiti sederhana sebanyak 8 – 12 ulangan.
KRITERIA KEJAYAAN
22. Memberi 2 justifikasi senaman meningkatkan kekuatan otot yang sesuai digunakan
untuk meningkatk kecergasan fizikal.
23. Mematuhi 4 prosedur pengurusan dan keselamatan semasa melakukan aktiviti.
Nilai Kerjasama, berdisiplin dan bertanggungjawab
EMK
Bahasa √ Keusahawanan
Kelestarian Alam Sekitar Teknologi Maklumat & Komunikasi √
Nilai Murni √ Kreatif dan Inovatif
Sains dan Teknologi Pendidikan Kewangan
Patriotisme Kelestarian Global
Alat Bantu Mengajar: Buku teks T4, pen marker, Buku kerja
KBAT Soalan KBAT
PAK 21 Gallery walk
Aktiviti PdPc Set Induksi:
71. Murid dalam kumpulan kecil dan berada di 6 stesen aktiviti.
72. Melakukan aktiviti di setiap stesen berdasarkan maklumat yang dipaparkan.
73. Aktiviti yang dicadangkan ialah senaman meningkatkan kekuatan dan daya tahan otot
teras yang melibatkan rectus abdominis, internal oblique, external oblique, tranverse
abdominis, erector spinae, dan multifidus.
74. Bergerak ke stesen aktiviti berikutnya mengikut turutan.
Penutup:
1. Guru membuat perkaitan dengan hasil pembelajaran yang dipelajari.

Kekuatan:

Kelemahan:

Refleksi
Penambahbaikan:
