Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 4 UTM : 8 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
AHAD / 26.3.2023 / 2 MASA 8.45-9.45 pagi
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN KP29 : Perkataan Diftong/Vokal


KP5 : Perkataan KVKV KP12 : Perkataan KVKKV
PEMULIHAN (KP) Berganding

STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan 1.1 1.1 Mendengar dan memberikan
1.1 Mendengar dan memberikan respon.
KAND. KSSR respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid


Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
berupaya:
OBJEKTIF berupaya:
1. Mengecam 5 bunyi perkataan Mengecam bunyi perkataan diftong
1. Mengecam 5 bunyi perkataan KVKV dan vokal berganding
KVKKV

Murid berupaya mengecam sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-


KRITERIA Murid berupaya mengecam sekurang-
kurangnya 3 perkataan KVKKV kurangnya 3 perkataan diftong dan
KEJAYAAN kurangnya 3 perkataan KVKV
vokal berganding

Guru menayangkan video perkataan KVKV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=L5pwK1MaEls&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru meletakkan kad perkataan 1. Guru meletakkan kad gambar 1. Guru membimbing murid membaca
KVKV di papan putih KVKKV di papan putih dan perkataan diftong dan vokal
2. Murid dibimbing untuk menyebut 2. Murid dibimbing untuk menyebut berganding menggunakan kad
dengan jelas kad perkataan KVKV dengan jelas kad gambar KVKKV perkataan.
tersebut. tersebut. 2. Murid menyebut semula berulang
3. Murid diminta berpasangan 3. Murid diminta berpasangan kali perkataan tadi secara individu.
AKTIVITI
memegang kad dan rakan memegang kad dan rakan 3. Murid dibimbing untuk memadankan
menyemak sebutan perkataan KVKV menyemak sebutan gambar perkataan diftong dan vokal
masing-masing. KVKKV masing-masing. berganding yang dipelajari tadi
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan 4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan dengan gambar.
kad perkataan KVKV yang sama kad gambar KVKKV yang sama Pengukuhan: Aktiviti menggunting
dengan sebutan guru. dengan sebutan guru. dan menampal gambar perkataan.
PENILAIAN BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
KBAT NILAI
PdPC BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks / Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang


☐ Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis / Bahasa ☐ Hormat Menghormati
/ Pemerhatian / Laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Kegembiraan
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor ☐ Membuat Keputusan Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Kuiz ☐ Kad Gambar ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Projek ☐ Carta ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud Masalah ☐ Pendidikan Sivik / Kerajinan
☐ Lain-lain ………………… ☐ Kesabaran
………………… ☐ Ketekunan

P&P ditangguhkan kerana: TINDAKAN SUSULAN :


REFLEKSI / IMPAK
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ PdPc akan diteruskan dengan
4/8 Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
☐ Aktiviti Luar topik baru
diberi latihan pengayaan/pengukuhan.
☐ Program Sekolah ☐ PdPc akan diulang semula
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran pada pembelajaran akan
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit datang
dan diberi latihan pemulihan.
☐ Guru Pengiring ☐ PdPc akan ditambah baik dari
Catatan : UJIAN DIAGNOSTIK ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am sudut :
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
………………………………………………………………… …………………………………….

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 5 UTM : 4 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
AHAD / 26.3.2023 / 2 MASA 9.45-10.45 pagi
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN
KP4 : Suku Kata KV KP5 : Perkataan KVKV KP20 : Perkataan KVKKVKK
PEMULIHAN (KP)

STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan 1.2 1.1 Mendengar dan memberikan
1.1 Mendengar dan memberikan respon.
KAND. KSSR respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
1. Mengenal bentuk Suku Kata 1. Mengecam 5 bunyi perkataan 1. Mengecam 5 bunyi perkataan
KV (Vokal a dan i) KVKV KVKKVKK

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KEJAYAAN kurangnya 3 bentuk Suku Kata KV kurangnya 3 perkataan KVKV kurangnya 3 perkataan KVKKVKK

Guru menayangkan video Suku kata KV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=yBnkt-TIlew&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru meletakkan kad perkataan


1. Guru meletakkan Suku Kata KV 1. Guru memperkenalkan kad gambar
KVKV di papan putih
menggunakan bahan maujud. KVKKVKK kepada murid. Contoh
2. Murid dibimbing untuk menyebut
2. Murid dibimbing untuk menyebut lembing, kompang, kambing dll
dengan jelas kad perkataan KVKV
dengan jelas Suku Kata KV 2. Murid dibimbing untuk menyebut
tersebut.
tersebut. dengan jelas kad gambar tersebut.
3. Murid diminta berpasangan
AKTIVITI 3. Murid diminta berpasangan dan 3. Murid diminta berpasangan sambil
memegang kad dan rakan
rakan menyemak sebutan huruf memegang kad dan rakan
menyemak sebutan perkataan KVKV
besar masing-masing. menyemak sebutan gambar
masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan
Suku Kata KV yang sama dengan Pengukuhan: Aktiviti permainan Sila
kad perkataan KVKV yang sama
sebutan guru. Ingat Saya
dengan sebutan guru.
PENILAIAN BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
KBAT NILAI
PdPC BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang


Kerja ☐ Internet / Menganalisis / Bahasa ☐ Hormat Menghormati
☐ Pemerhatian / Laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
/ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Kegembiraan
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor ☐ Membuat Keputusan Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Kuiz ☐ Kad Gambar ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Projek ☐ Carta ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud Masalah ☐ Pendidikan Sivik / Kerajinan
☐ Lain-lain ………………… ☐ Kesabaran
………………… ☐ Ketekunan

P&P ditangguhkan kerana: TINDAKAN SUSULAN :


REFLEKSI / IMPAK
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ PdPc akan diteruskan dengan
2/4 Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
☐ Aktiviti Luar topik baru
diberi latihan pengayaan/pengukuhan.
☐ Program Sekolah ☐ PdPc akan diulang semula
2/4 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan pada pembelajaran akan
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit datang
diberi latihan pemulihan.
☐ Guru Pengiring ☐ PdPc akan ditambah baik dari
Catatan : UJIAN DIAGNOSTIK ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am sudut :
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
………………………………………………………………… …………………………………….

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 3 UTM : 10 orang
PELAJARAN
TARIKH / HARI /
AHAD / 26.3.2023 / 2 MASA 9.45-10.45 pagi
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN
KP4 : Suku Kata KV KP5 : Perkataan KVKV KP12 : Perkataan KVKKV
PEMULIHAN (KP)

STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan 1.3 1.1 Mendengar dan memberikan
1.1 Mendengar dan memberikan respon.
KAND. KSSR respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
1. Mengenal bentuk Suku Kata 1. Mengecam 5 bunyi perkataan 1. Mengecam 5 bunyi perkataan
KV (Vokal a dan i) KVKV KVKKV

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KEJAYAAN kurangnya 3 bentuk Suku Kata KV kurangnya 3 perkataan KVKV kurangnya 3 perkataan KVKKV

Guru menayangkan video Suku kata KV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=yBnkt-TIlew&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru meletakkan Suku Kata 1. Guru meletakkan kad 1. Guru meletakkan kad gambar
KV menggunakan bahan perkataan KVKV di papan putih KVKKV di papan putih
maujud. 2. Murid dibimbing untuk 2. Murid dibimbing untuk
2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas kad menyebut dengan jelas kad
menyebut dengan jelas Suku perkataan KVKV tersebut. gambar KVKKV tersebut.
Kata KV tersebut. 3. Murid diminta berpasangan 3. Murid diminta berpasangan
AKTIVITI 3. Murid diminta berpasangan dan memegang kad dan rakan memegang kad dan rakan
rakan menyemak sebutan huruf menyemak sebutan perkataan menyemak sebutan gambar
besar masing-masing. KVKV masing-masing. KVKKV masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti 4. Pengukuhan: Aktiviti 4. Pengukuhan: Aktiviti
memadankan Suku Kata KV memadankan kad perkataan memadankan kad gambar
yang sama dengan sebutan KVKV yang sama dengan KVKKV yang sama dengan
guru. sebutan guru. sebutan guru.
PENILAIAN BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
KBAT NILAI
PdPC BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks / Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis / Bahasa ☐ Hormat Menghormati
☐ Pemerhatian / Laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
/ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Kegembiraan
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor ☐ Membuat Keputusan Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Kuiz ☐ Kad Gambar ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Projek ☐ Carta ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud Masalah ☐ Pendidikan Sivik / Kerajinan
☐ Lain-lain ………………… ☐ Kesabaran
………………… ☐ Ketekunan

P&P ditangguhkan kerana: TINDAKAN SUSULAN :


REFLEKSI / IMPAK
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ PdPc akan diteruskan dengan
5/10 Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
☐ Aktiviti Luar topik baru
diberi latihan pengayaan/pengukuhan.
☐ Program Sekolah ☐ PdPc akan diulang semula
5/10 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan pada pembelajaran akan
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit datang
diberi latihan pemulihan.
☐ Guru Pengiring ☐ PdPc akan ditambah baik dari
Catatan : UJIAN DIAGNOSTIK ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am sudut :
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
………………………………………………………………… …………………………………….

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 UTM : 10 ORANG

TARIKH / HARI / MASA 7.45 PAGI – 8.45 PAGI


27.3.2023 / ISNIN / 2
MINGGU
KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

KEMAHIRAN
KP1 : Huruf-huruf Vokal KP1 : Huruf-huruf Vokal
PEMULIHAN (KP)

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respon. 2.1 Asas membaca dan memahami

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF
1. Mengenal bentuk huruf vokal a, i dan u Menyebut huruf huruf vokal a, i dan u

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang-kurangnya 1 huruf Murid berupaya menyebut sekurang-kurangnya satu huruf
KEJAYAAN vokal vokal

Guru menayangkan video Jom kenal Huruf Vokal di YouTube https://youtube.com/watch?


SET INDUKSI v=6vcrkOdghDo&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru menyusun kad huruf vokal a, i dan u di hadapan.


1. Guru meletakkan huruf vokal a, i dan u menggunakan 2. Murid memilih beberapa kad gambar dengan awalan
bahan maujud.
2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas huruf huruf kvokal dan memadankannya dengan huruf vokal
huruf vokal a, i dan u tersebut. yang betul. Contoh ayam - a
AKTIVITI
3. Murid diminta berpasangan dan rakan menyemak 3. Murid diberi peluang melakukan aktiviti tersebut di
sebutan huruf masing-masing.
papan putih secara bergilir-gilir.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan huruf vokal a, i dan
u yang sama dengan sebutan guru. 4. Pengukuhan: Kuiz Huruf vokal online secara beramai-
ramai.

PENUTUP Guru bertanyakan perasaan murid untuk sesi pembelajaran kalini.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


5/10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
pemulihan. (TP1 / TP2)

CATATAN : UJIAN DIAGNOSTIK

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID 3 UTM : 10 ORANG

TARIKH / HARI /
27.3.2023 / ISNIN / 2 MASA 8.45 PAGI – 9.45 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2


KEMAHIRAN
KP1 : Huruf-huruf Vokal KP5 : Perkataan KVKV
PEMULIHAN (KP)

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respon. 1.1 Mendengar dan memberikan respon.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF
2. Mengenal bentuk huruf vokal a, i dan u Mengecam 5 bunyi perkataan KVKV

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang-kurangnya 1 huruf Murid berupaya mengecam sekurang-kurangnya 3
KEJAYAAN vokal perkataan KVKV

Guru menayangkan video Jom kenal Huruf Vokal di YouTube https://youtube.com/watch?


SET INDUKSI v=6vcrkOdghDo&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru meletakkan huruf vokal a, i dan u menggunakan 1. Guru meletakkan kad perkataan KVKV di papan putih
bahan maujud. 2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas kad
2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas huruf perkataan KVKV tersebut.
huruf vokal a, i dan u tersebut. 3. Murid diminta berpasangan memegang kad dan rakan
AKTIVITI
3. Murid diminta berpasangan dan rakan menyemak menyemak sebutan perkataan KVKV masing-masing.
sebutan huruf masing-masing. 4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan kad perkataan
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan huruf vokal a, i dan
u yang sama dengan sebutan guru. KVKV yang sama dengan sebutan guru.

PENUTUP Guru bertanyakan perasaan murid untuk sesi pembelajaran kalini.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


5/10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
pemulihan. (TP1 / TP2)

CATATAN : UJIAN DIAGNOSTIK

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 UTM/10 ORANG

TARIKH / HARI /
28.3.2023 / SELASA / 2 MASA 7.45 PG-8.45 PG
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1

KEMAHIRAN KP3: Nombor Bulat


PEMULIHAN (KP) 3.1 Nombor bulat hingga 10
STANDARD KAND.
KSSR 1.0 Nombor bulat hingga 10

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF
Menyebut nombor 1 hingga 9

KRITERIA Murid berupaya menyebut sekurang-kurangnya 3 nombor


KEJAYAAN

SET INDUKSI Murid menyanyikan lagu nombor beramai-ramai.

1. Murid menyanyikan lagu ‘Sayang Semuanya’ sambil menunjukkan bilangan jari mengikut lirik.
2. Murid melompat mengikut bilangan nombor yang disebut guru.
AKTIVITI
3. Murid melakukan aktiviti membina kumpulan mengikut nombor yang disebut.
Pengukuhan: Permainan telefon berantai.

PENUTUP Guru membuat rumusan dengan bertanyakan perasaan setiap murid selepas selesai aktiviti.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

/ Pemerhatian ☐ Buku teks / Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan / Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa / Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan / TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


6/10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
pemulihan. (TP1 / TP2)

CATATAN : UJIAN DIAGNOSTIK

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 UTM : 10 ORANG

TARIKH / HARI /
28.3.2023 / SELASA / 2 MASA 10.15 PAGI – 11.15 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

KEMAHIRAN
KP1 : Huruf-huruf Vokal KP1 : Huruf-huruf Vokal
PEMULIHAN (KP)

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respon. 2.1 Asas membaca dan memahami
Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF
3. Mengenal bentuk huruf vokal a, i dan u Menyebut huruf huruf vokal a, i dan u

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang-kurangnya 1 huruf Murid berupaya menyebut sekurang-kurangnya satu huruf
KEJAYAAN vokal vokal

Guru menayangkan video Jom kenal Huruf Vokal di YouTube https://youtube.com/watch?


SET INDUKSI v=6vcrkOdghDo&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru menyusun kad huruf vokal a, i dan u di hadapan.


1. Guru meletakkan huruf vokal a, i dan u menggunakan 2. Murid memilih beberapa kad gambar dengan awalan
bahan maujud.
2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas huruf huruf kvokal dan memadankannya dengan huruf vokal
huruf vokal a, i dan u tersebut. yang betul. Contoh ayam - a
AKTIVITI
3. Murid diminta berpasangan dan rakan menyemak 3. Murid diberi peluang melakukan aktiviti tersebut di
sebutan huruf masing-masing.
papan putih secara bergilir-gilir.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan huruf vokal a, i dan
u yang sama dengan sebutan guru. 4. Pengukuhan: Kuiz Huruf vokal online secara beramai-
ramai.

PENUTUP Guru bertanyakan perasaan murid untuk sesi pembelajaran kalini.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


6/10. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. (TP1 / TP2)

CATATAN : UJIAN DIAGNOSTIK

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID 6 UPM : 6 ORANG

TARIKH / HARI /
28.3.2023 / SELASA / 2 MASA 10.15 PAGI – 11.15 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN
KP5 : Perkataan KVKV KP8 : Perkataan KVK KP16 : Perkataan KVKK
PEMULIHAN (KP)

STANDARD KAND. 1.1 Mendengar dan memberikan 1.1 Mendengar dan memberikan
KSSR 2.1 Asas membaca dan memahami
respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
1. Menyebut dan membunyikan 1. Mengenal 5 perkataan 1. Mengecam 5 bunyi
10 perkataan KVKV KVK perkataan KVKK
KRITERIA Murid berupaya menyebut sekurang- Murid berupaya mengenal sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KEJAYAAN kurangnya 3 perkataan KVKV kurangnya 3 perkataan KVK kurangnya 3 perkataan KVKK

Guru menayangkan video perkataan KVKV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=L5pwK1MaEls&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru meletakkan kad huruf


1. Guru meletakkan kad perkataan perkataan KVK di papan putih 1. Guru memperkenalkan kad
KVKV di papan putih 2. Murid dibimbing untuk gambar KVKK kepada murid.
2. Murid dibimbing untuk menyebut menyebut dengan jelas kad Contoh gong, tong, wang dll
dengan jelas kad perkataan KVKV perkataan KVK tersebut. 2. Murid dibimbing untuk menyebut
tersebut. 3. Murid diminta berpasangan dengan jelas kad gambar
3. Murid diminta berpasangan memegang kad dan rakan tersebut.
AKTIVITI menyemak sebutan perkataan 3. Murid diminta berpasangan sambil
memegang kad dan rakan
menyemak sebutan perkataan KVKV KVK masing-masing. memegang kad dan rakan
masing-masing. 4. Pengukuhan: Aktiviti menyemak sebutan gambar
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan masing-masing.
memadankan kad sukukata
kad perkataan KVKV yang sama Pengukuhan: Aktiviti permainan Sila
dengan sebutan guru. yang sama dengan sebutan
Ingat Saya
guru.

PENUTUP Guru bertanyakan perasaan murid untuk sesi pembelajaran kalini.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


/ Lisan ☐ Internet / Menganalisis / Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain / Bahan Maujud ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain Keputusan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
☐Menyelesaikan ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa
Masalah

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


4/6 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

CATATAN : UJIAN DIAGNOSTIK

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 4 UTM : 8 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
SELASA / 28.3.2023 / 2 MASA 12.15 TGH HARI-1.15 PETANG
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN KP29 : Perkataan Diftong/Vokal


KP5 : Perkataan KVKV KP12 : Perkataan KVKKV
PEMULIHAN (KP) Berganding

STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan 1.4 1.1 Mendengar dan memberikan
1.1 Mendengar dan memberikan respon.
KAND. KSSR respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid


Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
berupaya:
OBJEKTIF berupaya:
2. Mengecam 5 bunyi perkataan Mengecam bunyi perkataan diftong
2. Mengecam 5 bunyi perkataan KVKV dan vokal berganding
KVKKV
Murid berupaya mengecam sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KRITERIA Murid berupaya mengecam sekurang-
kurangnya 3 perkataan KVKKV kurangnya 3 perkataan diftong dan
KEJAYAAN kurangnya 3 perkataan KVKV
vokal berganding

Guru menayangkan video perkataan KVKV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=L5pwK1MaEls&si=EnSIkaIECMiOmarE

1. Guru meletakkan kad perkataan 1. Guru meletakkan kad gambar 1. Guru membimbing murid membaca
KVKV di papan putih KVKKV di papan putih dan perkataan diftong dan vokal
2. Murid dibimbing untuk menyebut 2. Murid dibimbing untuk menyebut berganding menggunakan kad
dengan jelas kad perkataan KVKV dengan jelas kad gambar KVKKV perkataan.
tersebut. tersebut. 2. Murid menyebut semula berulang
3. Murid diminta berpasangan 3. Murid diminta berpasangan kali perkataan tadi secara individu.
AKTIVITI
memegang kad dan rakan memegang kad dan rakan 3. Murid dibimbing untuk memadankan
menyemak sebutan perkataan KVKV menyemak sebutan gambar perkataan diftong dan vokal
masing-masing. KVKKV masing-masing. berganding yang dipelajari tadi
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan 4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan dengan gambar.
kad perkataan KVKV yang sama kad gambar KVKKV yang sama Pengukuhan: Aktiviti menggunting
dengan sebutan guru. dengan sebutan guru. dan menampal gambar perkataan.
PENILAIAN BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
KBAT NILAI
PdPC BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks / Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang


☐ Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis / Bahasa ☐ Hormat Menghormati
/ Pemerhatian / Laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Kegembiraan
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor ☐ Membuat Keputusan Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Kuiz ☐ Kad Gambar ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Projek ☐ Carta ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud Masalah ☐ Pendidikan Sivik / Kerajinan
☐ Lain-lain ………………… ☐ Kesabaran
………………… ☐ Ketekunan

P&P ditangguhkan kerana:


TINDAKAN SUSULAN :
REFLEKSI / IMPAK ☐ Mesyuarat / Kursus
☐ Aktiviti Luar ☐ PdPc akan diteruskan dengan
4/8 Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
☐ Program Sekolah topik baru
diberi latihan pengayaan/pengukuhan.
☐ PdPc akan diulang semula
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit pada pembelajaran akan
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran
dan diberi latihan pemulihan. ☐ Guru Pengiring datang
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am ☐ PdPc akan ditambah baik dari
Catatan : Ujian Diagnostik sudut :
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 UTM : 10 ORANG

TARIKH / HARI /
29.3.2023 / RABU / 2 MASA 7.45 PAGI – 8.45 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

KEMAHIRAN
KP1 : Huruf-huruf Vokal KP1 : Huruf-huruf Vokal
PEMULIHAN (KP)

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respon. 2.1 Asas membaca dan memahami

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF
1. Mengenal bentuk huruf vokal a, i dan u 1. Menyebut huruf huruf vokal a, i dan u

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang-kurangnya 1 huruf Murid berupaya menyebut sekurang-kurangnya satu huruf
KEJAYAAN vokal vokal

Guru menayangkan video Jom kenal Huruf Vokal di YouTube https://youtube.com/watch?


SET INDUKSI v=6vcrkOdghDo&si=EnSIkaIECMiOmarE
1. Guru menyusun kad huruf vokal a, i dan u di
1. Guru meletakkan huruf vokal a, i dan u menggunakan hadapan.
bahan maujud. 2. Murid memilih beberapa kad gambar dengan awalan
2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas huruf huruf kvokal dan memadankannya dengan huruf
huruf vokal a, i dan u tersebut.
AKTIVITI vokal yang betul. Contoh ayam – a
3. Murid diminta berpasangan dan rakan menyemak
sebutan huruf masing-masing. 3. Murid diberi peluang melakukan aktiviti tersebut di
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan huruf vokal a, i dan papan putih secara bergilir-gilir.
u yang sama dengan sebutan guru.
4. Pengukuhan: Kuiz Huruf vokal online secara beramai-
ramai.

PENUTUP Guru bertanyakan perasaan murid untuk sesi pembelajaran kalini.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


8/10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
pemulihan. (TP1 / TP2)

Catatan : Ujian Diagnostik

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID 6 UPM : 6 ORANG

TARIKH / HARI /
29.3.2023 / RABU / 2 MASA 8.45 PAGI – 9.45 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN
KP5 : Perkataan KVKV KP8 : Perkataan KVK KP16 : Perkataan KVKK
PEMULIHAN (KP)

STANDARD KAND. 1.1 Mendengar dan memberikan 1.1 Mendengar dan memberikan
KSSR 2.1 Asas membaca dan memahami
respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
1. Menyebut dan membunyikan 1. Mengenal 5 perkataan 1. Mengecam 5 bunyi
10 perkataan KVKV KVK perkataan KVKK

KRITERIA Murid berupaya menyebut sekurang- Murid berupaya mengenal sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KEJAYAAN kurangnya 3 perkataan KVKV kurangnya 3 perkataan KVK kurangnya 3 perkataan KVKK

Guru menayangkan video perkataan KVKV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=L5pwK1MaEls&si=EnSIkaIECMiOmarE
1. Guru meletakkan kad huruf 1. Guru memperkenalkan kad
1. Guru meletakkan kad perkataan
perkataan KVK di papan putih gambar KVKK kepada murid.
KVKV di papan putih
2. Murid dibimbing untuk Contoh gong, tong, wang dll
2. Murid dibimbing untuk menyebut
menyebut dengan jelas kad 2. Murid dibimbing untuk menyebut
dengan jelas kad perkataan KVKV
perkataan KVK tersebut. dengan jelas kad gambar
tersebut.
3. Murid diminta berpasangan tersebut.
3. Murid diminta berpasangan
AKTIVITI memegang kad dan rakan 3. Murid diminta berpasangan sambil
memegang kad dan rakan
menyemak sebutan perkataan memegang kad dan rakan
menyemak sebutan perkataan KVKV
KVK masing-masing. menyemak sebutan gambar
masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan
memadankan kad sukukata Pengukuhan: Aktiviti permainan Sila
kad perkataan KVKV yang sama
yang sama dengan sebutan
dengan sebutan guru. Ingat Saya
guru.

PENUTUP Guru bertanyakan perasaan murid untuk sesi pembelajaran kalini.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


/ Lisan ☐ Internet / Menganalisis / Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain / Bahan Maujud ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain Keputusan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
☐Menyelesaikan ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa
Masalah

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


4/6 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Catatan : Ujian Diagnostik

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 2 UTM/10 ORANG

TARIKH / HARI /
29.3.2023 / RABU / 2 MASA 11.15 PG-12.15 TGH HARI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1

KEMAHIRAN KP3: Nombor Bulat


PEMULIHAN (KP) 3.1 Nombor bulat hingga 10

STANDARD KAND.
KSSR 1.0 Nombor bulat hingga 10

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF
Menyebut nombor 1 hingga 9

KRITERIA Murid berupaya menyebut sekurang-kurangnya 3 nombor


KEJAYAAN

SET INDUKSI Murid menyanyikan lagu nombor beramai-ramai.


1. Murid menyanyikan lagu ‘Sayang Semuanya’ sambil menunjukkan bilangan jari mengikut lirik.
2. Murid melompat mengikut bilangan nombor yang disebut guru.
AKTIVITI
3. Murid melakukan aktiviti membina kumpulan mengikut nombor yang disebut.
Pengukuhan: Permainan telefon berantai.

PENUTUP Guru membuat rumusan dengan bertanyakan perasaan setiap murid selepas selesai aktiviti.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

/ Pemerhatian ☐ Buku teks / Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan / Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa / Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan / TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
6/10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar

……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. (TP1 / TP2)

Catatan : Ujian Diagnostik

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 5 UTM : 4 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
KHAMIS / 26.3.2023 / 2 MASA 7.45-10.45 pagi
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN
KP4 : Suku Kata KV KP5 : Perkataan KVKV KP20 : Perkataan KVKKVKK
PEMULIHAN (KP)

STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan


1.1 Mendengar dan memberikan respon. 1.1 Mendengar dan memberikan respon.
KAND. KSSR respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
2. Mengenal bentuk Suku Kata 2. Mengecam 5 bunyi perkataan 2. Mengecam 5 bunyi perkataan
KV (Vokal a dan i) KVKV KVKKVKK

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KEJAYAAN kurangnya 3 bentuk Suku Kata KV kurangnya 3 perkataan KVKV kurangnya 3 perkataan KVKKVKK

Guru menayangkan video Suku kata KV di YouTube


SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=yBnkt-TIlew&si=EnSIkaIECMiOmarE
1. Guru meletakkan kad perkataan
1. Guru meletakkan Suku Kata KV 1. Guru memperkenalkan kad gambar
KVKV di papan putih
menggunakan bahan maujud. KVKKVKK kepada murid. Contoh
2. Murid dibimbing untuk menyebut
2. Murid dibimbing untuk menyebut lembing, kompang, kambing dll
dengan jelas kad perkataan KVKV
dengan jelas Suku Kata KV 2. Murid dibimbing untuk menyebut
tersebut.
tersebut. dengan jelas kad gambar tersebut.
3. Murid diminta berpasangan
AKTIVITI 3. Murid diminta berpasangan dan 3. Murid diminta berpasangan sambil
memegang kad dan rakan
rakan menyemak sebutan huruf memegang kad dan rakan
menyemak sebutan perkataan KVKV
besar masing-masing. menyemak sebutan gambar
masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti memadankan
Suku Kata KV yang sama dengan Pengukuhan: Aktiviti permainan Sila
kad perkataan KVKV yang sama
sebutan guru. Ingat Saya
dengan sebutan guru.
PENILAIAN BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
KBAT NILAI
PdPC BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang


Kerja ☐ Internet / Menganalisis / Bahasa ☐ Hormat Menghormati
☐ Pemerhatian / Laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
/ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Kegembiraan
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor ☐ Membuat Keputusan Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Kuiz ☐ Kad Gambar ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Projek ☐ Carta ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud Masalah ☐ Pendidikan Sivik / Kerajinan
☐ Lain-lain ………………… ☐ Kesabaran
………………… ☐ Ketekunan

P&P ditangguhkan kerana: TINDAKAN SUSULAN :


REFLEKSI / IMPAK
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ PdPc akan diteruskan dengan
3/4 Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
☐ Aktiviti Luar topik baru
diberi latihan pengayaan/pengukuhan.
☐ Program Sekolah ☐ PdPc akan diulang semula
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran pada pembelajaran akan
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit datang
dan diberi latihan pemulihan.
☐ Guru Pengiring ☐ PdPc akan ditambah baik dari
Catatan : ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am sudut :
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
………………………………………………………………… …………………………………….

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID 3 UTM : 10 ORANG

TARIKH / HARI /
30.3.2023 / KHAMIS / 2 MASA 8.45 PAGI – 9.45 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

KEMAHIRAN KP3: Nombor Bulat KP 4: Operasi Tambah


PEMULIHAN (KP) 3.2 Nombor bulat hingga 20 4.3: Tambah dalam lingkungan 100

STANDARD KAND.
KSSR 1.0 Nombor bulat hingga 20 2.1 Tambah dalam lingkungan 1000

Pada akhir PdP murid berupaya :


1. Menambah dua nombor tanpa mengumpul
semula bagi nombor dua digit dengan nombor
Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF satu digit.
Menyebut nombor 11 hingga 20 2. Menambah dua nombor tanpa mengumpul
semula bagi nombor dua digit dengan nombor
dua digit.
1. Murid menyanyikan lagu nombor sambil menunjukkan 1. Guru memasukkan sejumlah kad tambah dalam
bilangan kad nombor mengikut lirik. sebuah kotak.
2. Murid diminta untuk mengambil satu kad tambah dan
2. Murid melompat ke atas kad nombor mengikut membacanya. Contoh 15+3=
AKTIVITI bilangan nombor yang disebut guru. 3. Murid dibimbing untuk menambah secara mencongak
3. Murid melakukan aktiviti membina kumpulan mengikut dan menyatakan jumlahnya.
nombor yang disebut. 5. Pengukuhan: Aktiviti tambah nombor ‘Nombor besar
Pengukuhan: Permainan telefon berantai. di mulut, nombor kecil di jari’

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN PdP KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Pemerhatian ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


☐ Lisan ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Tugasan ☐ Kad Imbasan ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Hasil Kerja ☐ Modul ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat Refleksi ☐ Pend Alam Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Lain-lain ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat Keputusan ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Lain-lain ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Bertanggungjawab
Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


6/10 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. (TP1 / TP2)

Catatan : Ujian Diagnostik

Tindakan susulan :
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL. MURID 3 UTM : 10 orang
PELAJARAN

TARIKH / HARI /
KHAMIS / 26.3.2023 / 2 MASA 10.15 PAGI -11.15 PAGI
MINGGU

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

KEMAHIRAN
KP4 : Suku Kata KV KP5 : Perkataan KVKV KP12 : Perkataan KVKKV
PEMULIHAN (KP)

STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan 1.5 1.1 Mendengar dan memberikan
1.1 Mendengar dan memberikan respon.
KAND. KSSR respon. respon.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
1. Mengenal bentuk Suku Kata 1. Mengecam 5 bunyi perkataan 1. Mengecam 5 bunyi perkataan
KV (Vokal a dan i) KVKV KVKKV

KRITERIA Murid berupaya mengenal sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang- Murid berupaya mengecam sekurang-
KEJAYAAN kurangnya 3 bentuk Suku Kata KV kurangnya 3 perkataan KVKV kurangnya 3 perkataan KVKKV
Guru menayangkan video Suku kata KV di YouTube
SET INDUKSI
https://youtube.com/watch?v=yBnkt-TIlew&si=EnSIkaIECMiOmarE
1. Guru meletakkan Suku Kata 1. Guru meletakkan kad 1. Guru meletakkan kad gambar
KV menggunakan bahan perkataan KVKV di papan putih KVKKV di papan putih
maujud. 2. Murid dibimbing untuk 2. Murid dibimbing untuk
2. Murid dibimbing untuk menyebut dengan jelas kad menyebut dengan jelas kad
menyebut dengan jelas Suku perkataan KVKV tersebut. gambar KVKKV tersebut.
Kata KV tersebut. 3. Murid diminta berpasangan 3. Murid diminta berpasangan
AKTIVITI 3. Murid diminta berpasangan dan memegang kad dan rakan memegang kad dan rakan
rakan menyemak sebutan huruf menyemak sebutan perkataan menyemak sebutan gambar
besar masing-masing. KVKV masing-masing. KVKKV masing-masing.
4. Pengukuhan: Aktiviti 4. Pengukuhan: Aktiviti 4. Pengukuhan: Aktiviti
memadankan Suku Kata KV memadankan kad perkataan memadankan kad gambar
yang sama dengan sebutan KVKV yang sama dengan KVKKV yang sama dengan
guru. sebutan guru. sebutan guru.

PENILAIAN BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


KBAT NILAI
PdPC BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks / Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis / Bahasa ☐ Hormat Menghormati
☐ Pemerhatian / Laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
/ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Kegembiraan
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor ☐ Membuat Keputusan Sekitar ☐ Bersyukur
☐ Kuiz ☐ Kad Gambar ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme ☐ Tolong-menolong
☐ Projek ☐ Carta ☐ Menyelesaikan ☐ TMK ☐ Hemah Tinggi
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud Masalah ☐ Pendidikan Sivik / Kerajinan
☐ Lain-lain ………………… ☐ Kesabaran
………………… ☐ Ketekunan

P&P ditangguhkan kerana: TINDAKAN SUSULAN :

REFLEKSI / IMPAK ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ PdPc akan diteruskan dengan


☐ Aktiviti Luar topik baru
8/10 Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. ☐ Program Sekolah ☐ PdPc akan diulang semula
pada pembelajaran akan
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit datang
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran
dan diberi latihan pemulihan. ☐ Guru Pengiring ☐ PdPc akan ditambah baik dari
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am sudut :
Catatan : Ujian Diagnostik ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
…………………………………….
