Hari Ahad
Tunjang Kemahiran
Psikomotor: Murid dapat menolak dan menahan bola hoki sejauh 5 meter, sebanyak 8 daripada 10
kali percubaan.
Kognitif: Murid dapat menyatakan tiga tindakan yang berbahaya dalam permainan hoki dengan
tepat.
RANCANGAN PENGAJARAN KOKURIKULUM
Afektif: Murid dapat bekerjasama dengan rakan semasa melakukan aktiviti kemahiran asas dalam
permainan hoki.
Hasil Pembelajaran Murid mempelajari untuk menolak dan menahan dalam permainan hoki.
Penilaian Latihan
B. BUTIRAN GURU
Kemahiran Insaniah (KI) Kemahiran Sosial, Kemahiran Kepimpinan, Etika dan Moral Profesional
3. Kaki
i. Buka kaki seluas bahu.
ii. Kaki kanan dibengkokkan 90̊.
iii. Tangan kanan dan tangan kiri
memegang lutut.
iv. Rapatkan lutut perlahan-lahan ke
badan. (dalam kiraan 8)
v. Ulang pergerakan i-iii dengan
menggunakan kaki kiri.
4. Kaki
i. Hulurkan kaki kanan ke hadapan.
ii. Pastikan kaki dalam keadaan lurus.
iii. Ibu jari kaki menyentuh lantai.
iv. Tangan cekak pinggang dan mata
pandang ke hadapan. (dalam
kiraan 8)
v. Ulang pergerakan dengan
RANCANGAN PENGAJARAN KOKURIKULUM
Set induksi
1. Murid membentuk ladam kuda.
2. Guru akan berada di dalam ladam
kuda tersebut.
3. Guru akan membuat pelakuan
menolak dan menahan.
4. Guru akan bertanya kepada murid
apakah nama pelakuan yang telah
dilakukan oleh guru tersebut.
5. Guru juga akan bertanya bilakah
pelakuan atau kemahiran itu
digunakan semasa bermain hoki.
Petunjuk :
6. Guru membimbing murid.
G = Guru
X = Murid
= Kon
RANCANGAN PENGAJARAN KOKURIKULUM
2. Menahan
1. Murid berdiri di belakang garisan.
i. Berdiri dalam keadaan selesa dan
2. Bahu kiri menghadap ke arah sasaran.
pandang ke arah bola.
3. Kaki dibuka seluas bahu.
ii. Pegang kayu hoki dengan
4. Tangan memegang bahagian tengah kayu
genggaman terbuka.
hoki.
iii. Hadapkan bahagian permukaan
RANCANGAN PENGAJARAN KOKURIKULUM