Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN EMPAT

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

46 1/1/2022 Ahad

TEMA / UNIT Nombor Dan Operasi, Pecahan, Perpuluhan, Peratus, Wang, Masa Dan Waktu.

TAJUK Penilaian PBD

STANDARD Penilaian PBD STANDARD Berkaitan


PEMBELAJARAN KANDUNGAN

TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyelesaikan empat soalan Menyelesaikan enam soalan Menyelesaikan lapan soalan


melibatkan masalah nombor, melibatkan masalah nombor, melibatkan masalah nombor,
operasi, pecahan perpuluhan, operasi, pecahan perpuluhan, operasi, pecahan perpuluhan,
peratus, wang, masa dan waktu. peratus, wang, masa dan waktu. peratus, wang, masa dan waktu.

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyelesaikan empat soalan Menyelesaikan enam soalan Menyelesaikan lapan soalan


melibatkan masalah nombor, melibatkan masalah nombor, melibatkan masalah nombor,
operasi, pecahan perpuluhan, operasi, pecahan perpuluhan, operasi, pecahan perpuluhan,
peratus, wang, masa dan waktu. peratus, wang, masa dan waktu. peratus, wang, masa dan waktu.

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang gambaran keseluruhan topik

PRAUJIAN

Murid menjawab dua soalan Murid menjawab empat soalan Murid menjawab empat soalan
operasi asas. operasi asas. operasi asas.

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi
melibatkan masalah nombor, melibatkan masalah nombor, melibatkan masalah nombor,
operasi, pecahan operasi, pecahan operasi, pecahan
perpuluhan, peratus, wang, perpuluhan, peratus, wang, perpuluhan, peratus, wang,
masa dan waktu. masa dan waktu. masa dan waktu.

PASCAUJIAN

Murid melengkapkan modul dan membincangkan modul yang dilengkapkan

PAK-21 PAK-21

Test It Out (Jalankan Ujian) Brain Racking (Fikirkannya)

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

Strategi M2P Pendekatan Modular

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul PBD 1 - Pembelajaran Masteri Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan

TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -

TP5 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

TP6

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani
Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-274839497654484/

https://inculkate.my/
