Anda di halaman 1dari 9

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25

MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Sukatan dan Geometri Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 22/07/2019
7.0 Panjang, Jisim dan Isipadu Cecair 8:15-9:15 Hari :
(60 minit) Isnin

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


4.1 Penyelesaian masalah Berjimat-cermat, bekerjasama TMK
melibatkan wang

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:kan simpan
1. Menyelesaaikan masalah harian melibatkan jisim. 1. Murid dapat menyatakan ayat matematik
melibatkan jisim.
2. Murid dapat menentukan kewajaran jawapan bagi
penyelesaian ayat matematik melibatkan jsiim.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru memaparkan gambar peringkat pengeluaran
(Starter) barangan. -
2. Murid diminta untuk menyebut beberapa nama yang
mereka ketahui.kilang,pemborong dan peruncit
3. Guru menerangkan tajuk pada hari ini “Menyatakan
maksud untung dan rugi, harga kos dan harga jual”.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 4. Menerangkan isi pdpc. - Kad soalan
5. Menunjukkan contoh pengiraan. - Kit PAK21
6. Aktiviti berkumpulan: Mencari harga jual, harga kos , -
untung dan rugi pada situasi masalah yang diberikan.
Penutup(Plenary) 7. Perbincangan kerja kumpulan
8. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
Sesi PdPc berjalan dengan lancar .
Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Sukatan dan Geometri Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 24/07/2019
7.0 Panjang, Jisim dan Isipadu Cecair 12:35-1:35 Hari :
(60 minit) Khamis

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


3.1 Operasi Bergabung Penyayang, bekerjasama TMK
Perpuluhan

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Mendarab dan membahagi perpuluhan dengan 1. Murid dapat membaca ayat matematik melibatkan
nombor bulat dan perpuluhan, hasilnya hingga tiga perpuluhan.
tempat perpuluhan melibatkan situasi harian. 2. Murid dapat menyatakan langkah-langkah
penyelesaian melibatkan perpuluhan.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengimbas kembali topik pecahan semasa tahun
(Starter) 5
2. Murid diminta untuk menyebut beberapa contoh
nombor perpuluhan

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid diterangkan langkah-langkah mendarab - Stem
perpuluhan. - Microsoft
4. Guru mengagihkan murid dalam kumpulan. Word
5. Dalam berkumpulan murid diminta untuk - Peta Buih
menyelesaiakn soalan melibatkan pendaraban
perpuluhan.
Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan
7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


untuk murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi Sesi PdPc berjalan dengan lancar .


Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Pecahan , Perpuluhan dan Kelas: 3 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Peratus Masa: 22/07/2019
Topik: 11:05-12:35 Hari :
4.0 Wang ( 90 minit) Isnin

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


34.1 Tambah Wang Teliti, berjimat cermat Sains
Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran Kemahiran / Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc murid akan Pada akhir sesi pdpc murid dapat
1. Mewakilkan pecahan perseratus dengan 1. Murid dapat menggunakan objek , wang mainan
Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan untuk mewakilkan pengiraan tambah wang.
dua nilai wang dan hasil tambahnya hingga 2. Menyelesaikan operasi penambahan wang
RM10 0000 melibatkan dua nilai wang hingga RM10 000.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru menerangkan tajuk pada hari ini
(Starter) 2. Guru menyoal nilai-nilai wang ( duit syiling dan duit kertas
Malaysia)
Aktiviti Utama 3. Guru memberikan contoh situasi harian melibatkan dua
(Main Activities) nilai wang dan hasil tambahnya hingga RM10 000. - Set soalan
4. Aktiviti berkumpulan - Wang mainan
5. Pembentangan dalam kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Lembaran kerja bertulis.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
Sesi PdPc berjalan dengan lancar .
Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 22/7/2019
Operasi Asas 10:05-11:05 Hari :
(60 minit) Isnin

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


2.4 Penyelesaian Masalah Teliti, baik hati Bahasa Melayu

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Mereka cerita masalah tambah dan tolak dalam 1. Murid dapat menggunakan simulasi atau model
lingkungan 100 situasi tambah dan tolak
2. Murid dapat menyelesaikan masalah dengan
pelbagai strategi.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru menerangkan tajuk pada hari ini.
(Starter) 2. Murid membaca situasi cerita penyelesaian masalah.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid dalam kumpulan mereka cipta penyelesaian - Objek
masalah dalam tambah dan tolak - Batang aiskrim
4. Pembentangan dalam kumpulan. - Kad nombor
5. Guru membimbing murid untuk menyelesaikan
masalah menggunakan pelbagai strategi.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi Sesi PdPc berjalan dengan lancar .


Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 24/07/2019
Nombor Bulat Hingga 100 10:05-11:35 Hari :
(90 minit) Rabu

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.2 Nilai Nombor Bekerjasama Sains

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan operasi 1. Murid dapat menentukan kewajaran jawapan bagi
bergabung perpuluhan dan hasilnya hingga tiga menyelesaikan ayat matematik melibatkan
tempat perpuluhan. perpuluhan.
2. Murid dapat menyelesaikan masalah harian rutin
yang melibatkan perpuluhan dengan menggunakan
pelbagai strategi.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 2. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Pembilang
4. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100.
5. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
Sesi PdPc berjalan dengan lancar .
Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Pengaturcaraan Kelas: 6 Bestari Tarikh:


TMK Topik: Masa: 23/07/2019
Pseudokod 12:35-1:35 Hari :
( 60 minit) Selasa
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :
3.0 Mengaturcara dan menguji Berhati-hati, Kekemasan Bahasa Melayu
Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Mereka bentuk projek bertema beraakan bahan 1. Murid dapat menyatakan dua jenis bahan yang
bukan logam, bahan logam dan elektromekanikal digunakan dalam menghasilkan projek.
2. Menyatakan satu bahan pengikat atau pencantum
pada projek yang dihasilkan.
Rangka Pengajaran Impak/Refleksi
Pemula 1. Guru mempamerkan contoh projek dan gambar berkaitan
(Starter) serta bersoal jawab mengenai bahan yang boleh digunakan
untuk membuat projek tersebut.
Aktiviti Utama
(Main Activities) 2. Murid diperkenalkan dengan bahan yang boleh digunakan - PVC
untuk membuat projek. (Polivinil
3. Murid diperkenalkan dengan alatan tangan. Korida)
4. Dalam kumpulan murid mencari maklumat nama dan - Perspeks
fungsi alatan tangan serta membuat dalam peta i-think. - Alatan tangan
5. Murid juga di terangkan cara penggunaan yang betul - Peta i-think
menggunakan alatan tangan tersebut.

Penutup(Plenary) 6. Lembaran kerja

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
Sesi PdPc berjalan dengan lancar .
Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Pecahan, Perpuluhan dan Kelas: 3 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Peratus Masa: 25/07/2019
08:15-09:15 Hari :
Topik: ( 60 minit) Khamis
Peratus

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


3.5 Mengenal Peratus Teliti, bekerjasama Sains

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran Kemahiran / Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc murid akan Pada akhir sesi pdpc murid dapat
2. Menama dan menyebut peratus 3. Murid dapat menamakan dan menyebut peratus
dalam perkataan dan angka.
4. Mengenal symbol peratus.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru menerangkan tajuk pdpc.
(Starter) 2. Murid di soal berkaitan sifir.

Aktiviti Utama 3. Guru menggunakan gambarajah dan bahan konkrit untuk


(Main Activities) menerangkan tajuk - Set soalan
4. Murid membuat aktiviti dalam kumpulan. - Kad nombor
5. Pembentangan kumpulan
6. Rumusan

Penutup(Plenary) 7. Lembaran kerja bertulis.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
Sesi PdPc berjalan dengan lancar .
Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26

Mata Pelajaran: Tema: Statistik dan Kebarangkalian Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 26/07/2019
8.0 Kebarangkalian 8:45-9:45 Hari :
(60 minit) Jumaat

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


12.1 Menyatakan sama ada Sayang-menyayangi, bekerjasama TMK
suatu peristiwa dalam
kehidupan harian yang mungkin
berlaku atau tidak mungkin
berlaku.

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:kan simpan
1. Menyatakan maksud kebolehjadian dan menyatakan 1. Murid dapat menyatakan maksud kebolehjadian
kebolehjadian bagi sesuatu peristiwa. 2. Murid dapat menentukan kewajaran jawapan bagi
sesuatu kebolehjadian.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru memaparkan peristiwa yang berlaku seharian.
(Starter) 2. Murid diminta untuk menyebut beberapa peristiwa -
yang berlaku setiap hari.
3. Guru menerangkan tajuk pada hari ini .

Aktiviti Utama
(Main Activities) 4. Menerangkan isi pdpc. - Kad soalan
5. Menunjukkan contoh kebolehjadian suatu peristiwa - Kit PAK21
6. Aktiviti berkumpulan: Menyatakan kebolehjadian -
suatu peristiwa.
Penutup(Plenary) 7. Perbincangan kerja kumpulan
8. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
Sesi PdPc berjalan dengan lancar .
Seramai / murid dapat menguasai objektif pada hari ini.
Seramai / murid akan diberikan bimbingan dan pemulihan.

Sesi PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana sekolah terlibat dengan Program

……………………………………………………………………………………………………………………….
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 26
